vaistai.lt

Netikėtas atradimas - įvairūs įprasti higienos reikmenys gali padėti neutralizuoti koronavirusąNaujų tyrimų metu nustatyta, kad įvairūs įprasti higienos reikmenys, įskaitant burnos skalavimo skystį, nosies purškalą ir net praskiestą kūdikių šampūną, neutralizuoja žmogaus koronaviruso formą, išryškindami dar vieną galimą būdą sumažinti viruso perdavimo greitį vykstant COVID–19 pandemijai.

daugiau

Dar vienas žmogaus evoliucijos įrodymas ar fiziologinė smegenų keistenybė?Dauguma žmonių išmoksta skaityti būdami 5-6 metų. Ir skaito praktiškai visą likusį savo gyvenimą. Apie tai net nelabai susimąstome - vos pažvelgę į šviečiančią reklamą prie greitkelio žinome, ką skelbia reklaminis šūkis. Bet kaip tai vyksta mūsų smegenyse?

daugiau

Grupinis imunitetas be ekonomikos uždarymo – „itin viliojanti idėja“. JAV jinai kainuos 640 000 bereikalingų mirčių„Didelėms žmonių grupėms išsivysčiusiose šalyse leisti mirti nuo covido prilygsta pulti į ataką ir patirti didelius nuostolius, likus porai dienų iki Pirmojo pasaulinio karo pabaigos“. Vis populiaresnė idėja, kad galima apsaugoti pažeidžiamas gyventojų grupes, o likę greitai persirgs ir įgis kolektyvinį imunitetą. Tai – utopija.

daugiau

Individualių namų atsakingas šildymasSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras nori atkreipti individualių namų gyventojų dėmesį ir priminti, kad orams vėstant, svarbu atsakingai elgtis šildymo sezonu. Kiekvienais metais prasidėjus šildymo sezonui oro taršos padidėjimas jaučiamas gyvenvietėse, kur patalpos šildomos naudojant nekokybišką kurą arba įvairias atliekas.

daugiau

Netikėtumas - mokslininkai žmogaus galvoje surado naują organą (Video)Žmonės šimtus metų tyrinėja anatomiją. Žmogaus kūnas, kad ir koks sudėtingas būtų, turi fiksuotą organų skaičių. Tačiau suskaičiuoti visus juos nėra taip lengva. Štai dabar mokslininkai teigia atradę naują galvoje slypintį organą, kurio iki šiol dar nebuvo pastebėję.


daugiau

Suomių mokslininkai mano suradę raktą į plikimo gydymą - eksperimentai su pelėmis buvo labai sėkmingiPlikimas yra dažna vyrų problema. Ir daug kas pasakytų, kad tai nėra rimta sveikatos bėda - nemažai vyrų apskritai savanoriškai renkasi tokią išvaizdą. Tačiau kitiems plaukų netekimas yra stiprus psichologinis smūgis. Dabar mokslininkai Suomijoje mano suradę sprendimą - plikimą įmanoma išgydyti!

daugiau

Nevyriausybinės organizacijos sunerimusios: COVID-19 vakcina gali pražudyti pusę milijono rykliųCOVID-19 vakcina, dabar intensyviai kuriama net keliose laboratorijose, turėtų išlaisvinti pasaulį nuo šios pandemijos gniaužtų. Tačiau, kaip perspėja viena nevyriausybinė organizacija, ji taip pat gali pražudyti ir pusę milijono ryklių. Tik kaip šie du dalykai susiję?

daugiau

Žmogaus kūno vieta, kur evoliucija vyksta labai sparčiai - keičiamės greičiau nei manėteTikriausiai sėdėdami mokyklos suole kadaise galvojote, jei žmogus evoliucionavo per tūkstančius metų, kodėl dabar nesikeičiame? Iš tikrųjų, keičiamės. Tikriausiai pastebėjote, kad modernūs žmonės yra vis aukštesni. Ir kai kurioms ligoms esame atsparesni. Evoliucija yra lėtas procesas, tačiau mokslininkai Australijoje aptiko vieną mūsų kūno vietą, kur ji vyksta labai sparčiai.

daugiau

Ūžia ar cypia ausyse? Nebijokite - tinitą galima gydyti liežuvį spirginant elektrošokuŪžimas ausyse gali atrodyti kaip pakankamai švelnus sveikatos sutrikimas, kol jo nepatiriate patys. Iš tikrųjų tinitas, kaip medicinoje vadinamas šis susirgimas, stipriai kenkia gyvenimo kokybei ir yra nepagydomas. Tinitas kamuoja 10-15 % žmonių, tačiau tik 1-2 % jį laiko labai rimta problema. Tinitą gali sukelti įvairūs faktoriai, tačiau dažnai tai yra labai sunkiai sprendžiamas susirgimas.


daugiau

KTU mokslininkų apklausa atskleidė, pagal ką lietuviai renkasi maisto produktusLietuviškumu ir kokybe išsiskiriantys pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagaminti (NKP) ir specialiu ženklu pažymėti produktai vis dar neužima deramos vietos ant vartotojų stalo. Ko reikia, kad situacija pasikeistų?

 

daugiau
1 - 10 iš 2655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos