vaistai.lt

Ar žinojote, kad raudonosios pupelės iš tikrųjų yra toksiškos?Pupelės - tai geras baltymų, skaidulų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Be to, daugybei žmonių tiesiog patinka jų skonis ir tekstūra. Bet ar žinojote, kad raudonosios pupelės iš tikrųjų yra toksiškos? Keturdantė pūsliažuvė, geriau žinoma kaip fugu, yra japoniškas delikatesas. Kartu tai - nuodingiausias maistas pasaulyje. Fugu yra mirtini neurotoksino tetrodotoksino kiekiai. Šie nuodai sustabdo žmogaus kvėpavimą ir jį pražudo.


daugiau

Ar įmanoma išmokti būti vyturiu? O gal kai kuriems žmonėms rytinis gyvenimas netinka?Kai kurie žmonės pabunda labai anksti ryte ir iš karto imasi darbo - juos dažnai vadiname vyturiais. Kiti pabunda vėlai, bet ir žymiai vėliau eina miegoti - juos vadiname pelėdomis arba apuokais. Kėlimasis ryte turi daug privalumų, bet ar įmanoma apuokui tapti vyturiu?


daugiau

Balandžio 28-oji – Darbuotojų saugos ir sveikatos dienaDarbas yra neatsiejama suaugusio žmogaus gyvenimo dalis. Dažnas iš mūsų darbe praleidžiame apie trečdalį savo laiko, jis svarbus ne tik kaip pajamų šaltinis, bet ir kaip socializacijos bei saviraiškos vieta. 2001 m. Tarptautinė darbo organizacija balandžio 28-ąją paskelbė Darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Darbuotojų sauga ir sveikata – procesas, kuriuo užtikrinama žmonių sveikata, sauga ir gerovė darbe.

daugiau

„Readily3D“ - technologija, padėsianti milijonams: ir Šveicarijos mokslininkai tvirtina, kad ji jau naudojamaLozanos politechnikos institutas Šveicarijoje sukūrė technologiją, vadinamą „Readily3D“, kuri gali visiškai pakeisti diabeto gydymą. „Readily3D“ technologija jau yra naudojama ne viename Europos institute. Tai - 3D spausdintuvas, galintis kurti trimatę biologinio audinio struktūrą. Mokslininkai jau naudoja „Readily3D“ kurdami audinių modelius vaistų bandymams. Tačiau dabar Šveicarijos mokslininkai teigia, kad „Readily3D“ galės spausdinti ir persodinimui tinkamas kasas.


daugiau

Jonizuojanti radiacija gali būti naudinga sveikatai? Mokslininkai pastebėjo šį tą labai keistoRadiacija gali būti mirtinai pavojinga. Žmonija už šią pamoką sumokėjo gyvybėmis. Tačiau mokslininkai sako radiacija gali būti net naudinga sveikatai. Tik kaip? Tai, kad mažos radiacijos dozės didelės žalos sveikatai padaryti negali, jūs jau žinote. Radioaktyvių medžiagų aplink mus yra ne taip jau mažai - bananai, kuriuos valgote, yra šiek tiek radioaktyvūs. Bet tai, kad radiacija gali būti dar ir naudinga, mums yra naujiena.


daugiau

Ignoruoti Sputnik V nebeįmanoma: Rusijos vakcina tampa globalia, bet ką iš tikro apie ją žinome ir ką rodo vakcinų kokteilių tyrimai?Ar geopolitiniai vakcinos spygliai įveiks nuo infekcijos saugančius dūrius? Ji pristatoma kaip „vakcina visai žmonijai“, ir tai nėra visai nepagrįsta. Praeitą savaitę N. F. Gamalėjo vardo nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos centro (NEMC) sukurta Sputnik V covid-19 vakcina, buvo patvirtinta Indijoje, šalyje, kurioje gyvena apie 1,4 milijardo žmonių. Indija yra 60-oji šalis, leidusi naudoti šią vakciną, o tai reiškia, kad dabar ji prieinama bendrai 3 milijardams žmonių, arba 40 procentų planetos gyventojų.


daugiau

Bėk pasportuoti ir pasigamink elektros - japonų mokslininkai sugalvojo šį tą išradingoTokijo Mokslo universiteto mokslininkai mano, kad greitai energiją jūsų dėvimi elektronikos prietaisai ims gamintis patys. Ir tam jiems reikės tik jūsų prakaito. Dėvimi elektronikos prietaisai dažnai yra susiję su sportu. Žmonės skaičiuoja savo nueitus žingsnius, stebi širdies ritmą, matuoja kitus su treniruotėmis susijusius parametrus. O kur yra sportas, yra ir prakaito. Mokslininkai mano, kad jį galėtume panaudoti tiems dėvimo elektronikos prietaisams.


daugiau

64 nuo COVID-19 pasveikę žmonės vėl bus užkrėsti šia liga - ką sugalvojo mokslininkai?Oksfordo universiteto mokslininkai pakvietė 64 savanorius dalyvauti naujame tyrime. Nuo COVID-19 pasveikę žmonės vėl bus tyčia užkrėsti šia liga. Tik kam to reikia? Mokslininkai ketina įdėmiai stebėti pasiruošusios imuninės sistemos darbą. Persirgimas COVID-19 sukuria imunitetą ligai - nors tikimybė vėl užsikrėsti tikrai egzistuoja, kūnas yra žymiai geriau pasiruošęs atremti infekciją ir žmogus išvengia pačių rimčiausių simptomų.

daugiau

Kanapės paveikia regėjimą, net jei daug jų mėgėjų to nežinoSvaiginimasis kanapėmis jau daug kur yra legalus, o ir ten, kur jis vis dar uždraustas, žmonės tai daro nuolat. Mokslininkai neketina su tuo kovoti. Tačiau jie norėtų, kad žmonės būtų informuoti ir gerai suprastų galimą šalutinį kanapių poveikį. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad kanapės paveikia regėjimą?

daugiau

Prasideda pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligėsValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šio ketvirtadienio, balandžio 22 d., Lietuvoje pradedama pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Kaip ir kasmet, jaukai su vakcina bus išmėtomi iš orlaivių buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Jie saugūs ir nekelia pavojaus žmonių ar gyvūnų sveikatai, tačiau gamtoje laiką leidžiantys gyventojai suradę jauką raginami jo neliesti, nes viduje yra aštri membrana su pasiutligės vakcina, dėl to galima susižeisti.

daugiau
11 - 20 iš 2874 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos