vaistai.lt

Kokią grėsmę kelia Danijos audinių ūkiuose aptikta COVID-19 mutacija?Kokį pavojų gali kelti koronaviruso mutacija, kuri pasireiškė Danijos audinių fermose, ir plačiau apie sugriežtinimo priemones, kurių imamasi siekiant apsaugoti kailinių žvėrelių ūkius Lietuvoje, be to, numatomus veiksmus ir planus, jeigu atsitiktų taip, jog šis virusas patektų į ūkius, – šio ketvirtadienio LRT radijo laidoje „Svarbus pokalbis“ su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėju dr. Mariumi Masiuliu.

daugiau

„Vilniaus vandenų“ specialistai sunerimę: nuotekose randa pavojingų teršalų – sunkiųjų metalųVandentvarkos UAB „Vilniaus vandenys“ įspėja, kad daugėja nuotekose aptinkamų sunkiųjų metalų. Dalis jų – toksiški, galintys sukelti sunkius susirgimus. Nors šie metalai į aplinką dažniausiai patenka iš pramonės įmonių, jų gausu ir mūsų dažnai naudojamuose daiktuose – skalbimo ir valymo priemonėse, trąšose, automobilių padangose ar net konservų dėžutėse.


daugiau

Pasaulinę dieną žuvusiesiems keliuose atminti − akcija „Neužgesk“Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet trečiąjį lapkričio sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. 2020 metais ji minima lapkričio 15 d.

daugiau

ImageValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), reaguodama į nepalankią situaciją Danijoje dėl nustatomų COVID-19 ligos atvejų kailinių žvėrelių ūkiuose ir į tai, kad virusas mutuoja ir tampa pavojingas ne vien audinėms, bet nuo jų užsikrečia ir žmonės, imasi visų reikiamų priemonių, siekiant užkirsti kelią ligai patekti į mūsų šalies audinių ūkius.

daugiau

Vaistai nuo Alzheimerio ligos Biogen akcijas pabrangino 47%Federalinė maisto ir vaistų kontrolės tarnyba (FDA) patvirtino eksperimentinės šio preparato terapijos efektyvumą. Rinka palankiai įvertino FDA pranešimą, kad, nepaisant prieštaringų klinikinių bandymų rezultatų, eksperimentinio Alzheimerio liga sergančių pacientų gydymo naujuoju preparatu adukanumabu efektas buvo „tvirtas ir išskirtinai įtikimas“.

daugiau

Dažniausiai prekyboje aptinkamos maisto klastotės – aukščiausios kokybės alyvuogių aliejusValstybinės kontrolės metu nustatyta, kad pastaraisiais metais rinkoje padaugėjo atvejų, kai prastesnės kokybės ar net netinkamas žmonių vartojimui alyvuogių aliejus buvo parduodamas kaip aukščiausios rūšies ypač tyras alyvuogių aliejus. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) šiemet nustatė 5 tokius atvejus, kuomet akredituotose laboratorijose atlikus išsamius alyvuogių aliejaus juslinius tyrimus, ekspertai tirtą aukščiausios kokybės alyvuogių aliejų priskyrė žemesnei nei deklaruojama etiketėje kokybės kategorijai ir nustatė klastočių.

daugiau

Oregonas tapo pirmąja valstija, kurioje legalizuoti „magiškieji“ grybai: heroinas, kokainas, metamfetaminas ir kiti narkotikai – dekriminalizuotiKol dėmesį užvaldę JAV prezidento rinkimai, Oregone sprendžiamos žemiškesnės ir žmonėms svarbesnės problemos. Antradienį Oregonas tapo pirmąja valstija kurioje legalizuota magiškųjų grybų terapija — o taip pat dekriminalizuoti maži kiekiai visų narkotikų kiekiai.

daugiau

COVID-19 vakcinos taps dideliu iššūkiu aviacijai - viena problema neleis jų išplatinti greitaiVos tik COVID-19 vakcina bus užbaigta, patikrinta, išbandyta ir patvirtinta, visi norės, kad ji būtų išplatinta greitai. Tai padės toliau vystyti ekonomiką ir sugrįžti prie įprasto gyvenimo būdo. Efektyviausiai vakcinas būtų platinti lėktuvais, bet yra viena problema - temperatūra.

daugiau

Kodėl traumą patyrusios smegenys tinsta?Patyrus galvos traumą, kartais smegenys ima tinti. Tai gali sukelti ir gyvybei pavojų keliančių problemų, nes erdvė kaukolėje yra ribota ir ištinusios smegenys galiausiai patiria stiprų spaudimą. Tai kodėl tuomet smegenys tinsta? Jutos universiteto mokslininkai mano, kad taip vienas iš gyvybiškai svarbių organų bando apsisaugoti.

daugiau

Kolektyvinis imunitetas laikui bėgant silpsta, o ne stiprėja?Mokslininkų išvados verčia abejoti populiarios kolektyvinio natūralaus COVID-19 imuniteto susidarymo (t.y. be vakcinos) strategijos efektyvumu. Naujas ICL mokslininkų komandos atliktas REACT tyrimas liudija, kad per vasarą britų, turinčių antikūnus, sumažėjo (dar nerecenzuota išankstinė publikacija). Ši išvada yra dar vienas hipotezės, kad susidaręs prieš COVID-19 imunitetas nėra patvarus, ir per keletą mėnesių gali išnykti.

daugiau
11 - 20 iš 2677 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos