vaistai.lt

Tarsi iš detektyvinio serialo - jau visai greitai bus galima nustatyti ir pirštų antspaudų amžiųNusikaltimo vietoje palikti pirštų antspaudai gali padėti įrodyti, kad nusikaltimą padarė būtent tas įtariamasis. Tačiau tyrimui padėtų ir tai, jei nusikaltimo vietos tyrėjai žinotų, kada pirštų antspaudai buvo palikti. Ir jau visai netolimoje ateityje tai bus įmanoma.

daugiau

Vitaminas D gali išgelbėti nuo COVID-19? Naujas tyrimas pateikia svarbių žiniųDar pandemijos pradžioje buvo kalbama, kad vitamino D trūkumas gali būti rizikos veiksnys susirgti Covid-19. Kadangi vitamino D papildai yra pigūs ir plačiai prieinami, o saulėje kaitintis nieko nekainuoja, tai būtų nuostabi žinia, jeigu tai būtų tiesa.

daugiau

„Tokia anomalija nutinka kartą per šimtą metų“Kaip oro sąlygos pagausino Pirmojo pasaulinio karo ir „ispaniškojo“ gripo pandemijos aukas ir ko derėtų pasimokyti mums. Anomaliai blogas oras galėjo smarkiai padidinti tiek Pirmojo Pasaulinio karo (PPK), tiek ir ispaniškojo gripo pandemijos aukų skaičių. Tai rodo naujas tyrimas, kurio autoriai tvirtina, kad dėl liūčių ir temperatūrų skirtumų gerokai padaugėjo mirusiųjų.

daugiau

Tai gali tapti tikru perversmu: gydytojai jau ruošiasi implantuoti pirmąją pasaulyje bioninę akį žmoguiMokslininkų komanda iš Monasho universiteto Melburne sukūrė bioninį įrenginį, kuris, jų teigimu, gali atkurti regėjimą akliesiems naudojant smegenų implantą. Mokslininkų komanda ruošiasi pirmiesiems pasaulyje bioninės akies klinikiniams bandymams ir prašo papildomo finansavimo, kad galų gale įrenginį būtų galima gaminti pasauliniu mastu.

daugiau

MIT sukūrė neįtikėtinai pigų COVID-19 testą: galėtume tirtis kasdien, rezultatai – per pusvalandįCOVID-19 tyrimai yra labai svarbūs siekiant apsaugoti žmones ir sustabdyti viruso plitimą. Tačiau tai yra sudėtingas procesas. Dabar MIT institutas skelbia sukūręs COVID-19 testą „STOPCovid“, kuris 93% tikslumu parodo rezultatus per 30-60 min.

daugiau

Kodėl vaikus reikėtų skatinti rašyti ranka? Mokslininkai įrodė šio senamadiško metodo privalumąPasaulio mokyklose vis dažniau naudojamos elektroninės priemonės. O kodėl ne? Juk užaugę vaikai daugiau laiko praleis prie klaviatūros nei su rašikliu rankoje. Tačiau Norvegijos mokslininkai mano, kad tai nėra labai gerai. Rašymas ranka turi vieną labai didelį privalumą.

daugiau

SARS-CoV-2 virusas įsiskverbė ir į mūsų sapnus? Dirbtinis intelektas atskleidė keistą pandemijos efektąJau kurį laiką COVID-19 pandemija ir jos kontrolės priemonės reguliuoja mūsų gyvenimus. Tačiau panašu, kad nauja pasaulio realybė nepaleidžia mūsų net tada, kai miegame. Helsinkio universiteto mokslininkai surinko 4000 žmonių miego duomenis. Dar 800 žmonių papasakojo apie savo sapnus. Informacija buvo renkama šešias savaites per Suomijoje įvestą karantiną.

daugiau

Savaitės klausimas: kodėl gyvūnų savininkams privalu skiepyti augintinius nuo pasiutligės?Pasiutligė – viena seniausių virusinių infekcijų, pavojingų tiek žmonių, tiek  ir gyvūnų gyvybei, tačiau ji yra valdoma skiepais. Lietuvoje jau penkioliktus metus nuosekliai vykdant laukinių gyvūnų vakcinacijos programą, pavyko pasiekti, kad pasiutligės atvejų šalyje laukiniams gyvūnams neužregistruojama dvejus pastaruosius metus, naminiams gyvūnams – daugiau nei 5 m.

daugiau

Pradėta rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės: specialistai įspėja gyventojus neliesti jaukųUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad nuo š. m. spalio 2 d. Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pradės vykdyti laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės. Esant palankioms meteorologinėms sąlygoms, planuojama rudeninę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės baigti gruodžio mėnesio pabaigoje.

daugiau

KTU aplinkosaugininkė apie mirtinai pavojingus ftalatus: jų rasime higienos priemonėse, kvepaluose ir vaikų žaisluoseTokią tendenciją atskleidė Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto mokslininkų atliktas tvaraus vartojimo elgsenos tyrimas. Namų aplinkoje pasireiškiantys elgsenos skirtumai labiausiai siejami su jau įsigytų prekių ar turimų išteklių naudojimu. Tvaraus naudojimo elgsena būdinga 84 proc. apklaustųjų Lietuvoje, tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje tai nurodė 70 proc. tyrimo dalyvių.


daugiau
11 - 20 iš 2650 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5






Naudingos nuorodos