vaistai.lt
Į ekologines problemas pirštu bedantys KTU studentai skelbia vienkartinių puodelių šlovės pabaigąĮ jūras ir vandenynus išmestų plastiko šiukšlių kiekis vis didėja. Pasak Europos Komisijos pateikiamos statistikos, jos sudaro apie 70 proc. visų jūrose randamų šiukšlių. Siekiant spręsti šią problemą, Europos Parlamentas pritarė direktyvai dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo.
daugiau
„Tai buvo kažkas tokio, ko iki tol aš dar niekada nebuvau patyrusi. Negalėjau normaliai eiti, akyse aptemo. Atrodė, kad tuoj nualpsiu“. Ar žinote, kas tai yra POTS sindromas - šia liga gali susirgti bet kas (Video)POTS sindromas yra labai klastinga liga, kurią nustatyti yra itin sudėtinga. Jai visiškai nesvarbus žmogaus amžius ar lytis. POTS sindromu sergančių žmonių istorijos rodo, kad jiems tenka išgyventi tikrą pragarą.
daugiau
Kopiančius į Everestą dažnai puola ši keista liga - serga ir sportiški, ir stori, ir seni, ir jauni77-erių nuotykių ieškotojas Ronas Crystalas seniai dairėsi į Everestą. Tiesa, į pačią viršūnę užkopti jau nebenorėjo, suprasdamas savo senstančio kūno ribas. Tačiau net ir kopdamas tik dalį kelio vyras susirgo liga, kuri kamuoja dažną Himalajuose pasirodantį turistą.
daugiau

Specialistai pataria: „Ieškodami lietuviškų vaisių ir daržovių vartotojai turėtų prisiminti jų sezoniškumą“Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) teritorinių padalinių inspektoriai jau kelerius metus vykdo sustipriną sezoninę lietuviškų vaisių ir daržovių, parduodamų turgavietėse ir laikinose prekybos vietose, kontrolę. Daugiausia dėmesio yra skiriama produktų kilmės šalies nurodymui. VMVT duomenimis, vartotojų klaidinimas dėl vaisių, uogų ar daržovių kilmės buvo vienu dažniausių pažeidimų, tačiau pastaraisiais metais tokių pažeidimų sumažėjo penktadaliu.

daugiau
Mokslininkai imasi dar neregėto dalyko: augins kūdikius dirbtinėse gimdose (Video)Mokslininkai teigia esantys pasirengę padaryti tai, kas skamba, kaip mokslinė fantastika. Jie jau ruošiasi „užauginti vaikus dirbtinėse gimdose.“ Remiantis „Metro“ pranešimu, Filadelfijos (JAV) vaikų ligoninės gydytojai veda derybas su JAV maisto ir vaistų administracija (FDA), kad galėtų per artimiausius dvejus metus pradėti dirbtinių gimdų testavimus ir jose auginti žmogaus embrionus.
daugiau
Birželio 1 d. Lietuvoje skelbiama oficiali maudymosi sezono pradžiaSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio 1-ąją prasideda Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ (toliau – Higienos norma) nustatyta maudymosi sezono pradžia. Tiesa, savivaldybių institucijos gali koreguoti tiek sezono pradžią, tiek pabaigą, atsižvelgdamos į besimaudančiųjų skaičių.
daugiau
Negerk broleli, negerk trečios… Kaip genai veikia alkoholizmo išsivystymąNe visi daug geriantys yra priklausomi. Mokslininkai stengiasi išsiaiškinti priežastis. Jei tikėsime statistika, RF, Europoje ir JAV alkoholį periodiškai vartoja 50–80% gyventojų. Apie 20–40% iš jų linkę svaigalais papiktnaudžiauti – bent kartą per mėnesį išgeria 6 alkoholio porcijas* per vakarą. Tačiau dalis tų, kurių meilę alkoholiui galima vertinti kaip elgesio sutrikimą, ganėtinai nedidelė: priklausomai nuo metodų, tyrimų ir formuluočių, ji išsivysto 6–15% vartojančių.
daugiau
Negerk broleli, negerk trečios… Kaip genai veikia alkoholizmo išsivystymąMeksikos prezidentas turi naują planą ir jis siūlo dekriminalizuoti visus narkotikus. Tik iškart matyti, jog šio plano įgyvendinimo sėkmė stipriai priklauso ir nuo JAV. Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras visai neseniai paskelbė „Nacionalinį plėtros planą 2019 – 2024 m.“ Oficialiai patvirtinta, kad tarptautinis „karas su narkotikais“ pralaimėtas.
daugiau
Studentai pasiūlė idėją, kaip sumažinti vyresniųjų žmonių atskirtį sveikatos apsaugos srityjeVisuomenė sparčiai sensta – Eurostato duomenimis, praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) buvo beveik 100 milijonų gyventojų, vyresnių nei 65 metai. Daugėja ir pagyvenusių vienišų žmonių, likusių visai be priežiūros. Atsižvelgdami į senjorų atskirtį sveikatos apsaugos srityje, jungtinė Kauno technologijos universiteto (KTU) studenčių ir kolegų komanda pasiūlė sprendimą – sistemą „iPULSUS+“, kurios dėka ne tik būtų stebima asmens sveikatos būklė, bet ir jai sutrikus automatiškai iškviečiama pagalba.
daugiau
Tai tikra ekologinė bomba: kodėl plaučių vėžiu suserga niekuo dėti žmonės ir kaip tai susiję su namų stogaisŠiais laikais mes nerimaujame dėl visko. Susirūpinę žmonės nuolat galvoja apie mūsų oro kokybę, vandens tyrumą ir švarumą bei dirvožemio būklę. Ir turime sunerimti ne tik dėl žmogaus tiesiogiai daromos taršos aplinkai, bet ir tos, kuri kasdien ir nuolat mus supa.
daugiau
11 - 20 iš 2031 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos