vaistai.lt

Neįtikėtina, ką daro spermatozoidai, norėdami pirmi pasiekti kiaušialąstę: tai galėtų paaiškinti kai kuriuos nevaisingumo atvejusMakso Planko molekulinės genetikos instituto genetikai atskleidė gana unikalų pelių spermos „apgaulės kodą“. „Mūsų duomenys pabrėžia faktą, kad spermatozoidai yra negailestingi konkurentai“, – sako instituto direktorius Bernhardas Herrmannas. „Genetiniai skirtumai gali suteikti pranašumą spermatozoidams lenktynėse dėl gyvenimo, taip skatinant tam tikrų genų variantų perdavimą kitai kartai.“


daugiau

Billas Gatesas: „aš nesu Marso žmogus“. Milijardierius tiesiai šviesiai apie tai, kam geriau išleistų savo pinigus„Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas paaiškino, kad jis paprasčiausiai nėra „Marso žmogus“, ir kad jis mieliau išleistų pinigus tymų vakcinoms ir kovai su klimato kaita, nei persikeltų į Marsą. Billo Gateso nuomonė pirmadienį buvo transliuojama „New York Times“ tinklalaidėje „Sway“. „Ne, aš nesu Marso žmogus“, – „Sway“ sakė Gatesas. „Aš pažįstu daugybę Marso žmonių. Bet, žinote, man tai netaikoma“.


daugiau

„Žaidimo taisykles“ keičiantis atradimas - išbandyti vaistai, kurie padeda mesti svorį daug geriau nei bet kokios dabar naudojamos priemonėsNutukimas yra liga, kurią sukelia prastas balansas tarp gaunamos ir sunaudojamos kūno energijos. Toks paaiškinimas yra labai jau paprastas - iš tikrųjų nutukimas ir jo mechanizmas mokslui nėra visiškai suprantamas, o ir jo gydymas yra sudėtingas. Bet galbūt jau artimoje ateityje tai pasikeis - mokslininkai rado vaistus, kurie, jų teigimu, padeda mesti svorį geriau nei bet kokios dabar naudojamos priemonės.


daugiau

Naujausias tyrimas atskleidė kokie žmonės lengviau patiki dezinformacijaMokslininkai pataria itin skeptiškai vertinti tokius jausmus sukeliančią naujieną. Kuomet sausio 8 dieną – po 2 dienų nuo Kapitolijaus šturmo – teksasietis Ben Costiloe tviteryje paskelbė sankcijų, kurios galėtų būti taikomos Donaldui Trumpui po antrojo impičmento, sąrašą (dabar įrašas pašalintas), jis greitai išpopuliarėjo ir sulaukė tūkstančių pritarimų.

 

daugiau

eSportas = sveikata? Visus nustebinę tyrimo rezultatai - kaip vidutinis kompiuterinių žaidimų žaidėjas gali būti sveikesnis už kitus?Traškučiai, saldūs gėrimai, viršsvoris ir daugybė prie ekrano praleistų valandų - taip dažnas įsivaizduoja kompiuterinių žaidimų entuziastus. Tačiau sportininkus įsivaizduojame kitaip, tiesa? Vokietijos sporto universiteto Kelne atliktas tyrimas rodo, kad esporto žaidėjai yra sveikesni už vidutinį žmogų. Esportas - tai kompiuteriniai žaidimai, kurių žaidėjai varžosi tarpusavyje. Tai - profesionali elektroninio sporto šaka. Ir nereikėtų iš to juoktis - juk šachmatai ir yra sporto šaka.


daugiau

Kanapių rūkymas senatvėje yra gera mintis? Mokslininkai pastebi teigiamą jų poveikįKanapės kaip rekreaciniai narkotikai dažniau vartojamos jaunimo tarpe. Tačiau sparčiausiai augantis medicininių kanapių vartotojų būrys yra senesnis. Ir mokslininkai mano, kad vyresni žmonės iš kanapių gali gauti naudos sveikatai. Negevo Ben-Guriono universiteto mokslininkai tyrė kanapių poveikį vyresniems nei 60 metų amžiaus žmonėms.

daugiau

Ypatingas mikroskopas parodė prie inkstų ląstelių prisikabinusį koronavirusąSARS-CoV-2 viruso dydis - apie 100 nanometrų. Ir toks mažas daiktas žmonijai sukėlė tiek problemų. Šis virusas, sukeliantis COVID-19 ligą, yra toks mažas, kad jo neįmanoma pamatyti optiniais mikroskopais. Tačiau mokslininkai turi kitų metodų. SARS-CoV-2 viruso plotis yra apie 100 nanometrų - jis yra toks mažas, kad jį sunku ir įsivaizduoti. Apie jo stebėjimą optinėmis priemonėmis net negalima ir pagalvoti.

daugiau

„Kur mygtukas?“ Mokslininkai smegenyse rado sąmonės „jungiklį“Tarptautinė mokslininkų komanda nustatė struktūras, smegenyse atliekančias sąmonės „įjungimo“ funkcijas. Kas toliau? Pastaraisiais metais sąmonės problema iš filosofijos galutinai persikėlė į gamtos mokslų sritį. Vienas iš aktualiausių neuromokslų klausimų – biologinio žmogaus sąmonės pagrindo supratimas. Pagal dabartinį supratimą, būsena, kuomet žmogus suvokia save realybės subjektu, susijusi su galvos smegenų sudėtingų neuroninių tinklų aktyvumu.


daugiau

Revoliucinė technologija: netrukus 3D spausdintuvu kaulus bus galima atspausdinti pačiame žmogaus kūne (Video)Su medicina susijęs 3D spausdinimas nuėjo ilgą kelią, ypač gaminant organus. Tai, kas kažkada atrodė mokslinė fantastika, tapo realybe. Bet kaip su 3D spausdintuvu pagamintais kaulais? Mokslininkai iš Šiaurės vakarų universiteto Ilinojaus valstijoje dar 2016 metais 3D spausdintuvu atspausdino medžiagą, sujungusią kauluose esantį mineralą hidroksiapatitą su polikaprolaktonu, biologiškai suderinamu polimeru.


daugiau

Neįtikėtinas pasiekimas vėžio gydyme - sumažintas chemoterapijos šalutinis poveikisChemoterapijos kursas įprastai yra ilgas ir sunkus. Dažnai tai yra geriausias prieinamas vėžio gydymas, tačiau kartu jis pasižymi ir itin nemaloniu šalutiniu poveikiu. Tačiau dabar Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė tokią terapiją, kuri žudo vėžio ląsteles vos viena injekcija, o pacientai jaučia silpnesnį šalutinį poveikį.


daugiau
11 - 20 iš 2794 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos