vaistai.lt
Paaiškėjo, kokia nauda sveikatai iš maratonų - tai gerokai padeda širdžiai ir galima išlošti net 4 metusAr svajojate kada nubėgti maratoną? Tai - ypatingas fizinis išbandymas, kuriam kasmet ryžtasi tūkstančiai žmonių. Galbūt į jų gretas prie starto linijos stosite ir jūs, kai sužinosite, kaip tai padeda nubraukti net keturis metus nuo jūsų širdies ir kraujagyslių sistemos amžiaus.
daugiau

Dėl nustatytų pesticidų likučių rinkoje neišplatinta apie 57 t produktųValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama užtikrinti, kad Lietuvos vartotojus pasiektų saugus maistas, griežtai kontroliuoja visus įvežamus produktus. Per šių metų sausio mėnesį atlikus ekologiškų produktų laboratorinę kontrolę nustatyti penki atvejai, kai į Lietuvos rinką bandyta pateikti ekologinės gamybos teisės aktų reikalavimų neatitinkančius maisto produktus. VMVT sprendimu iš viso realizuoti rinkoje uždrausta beveik 57 t nesaugios, pesticidų likučiais užterštos produkcijos.

daugiau
Mokslininkai surado būdą net savaitę išlaikyti kepenis gyvas be kūnoDabartinės technologijos leidžia išlaikyti žmogaus kepenis gyvas be kūno apie 24-27 valandas. Tai - labai mažai, bet dabar mokslininkai Ciuriche sukūrė prietaisą, kuris šį laiką pailgins iki savaitės. Vis daugiau žmonių ryžtasi tapti organų donorais. Tai - labai kilnus ir kartu paprastas sprendimas. Jei jūs peržengsite ribą tarp gyvybės ir mirties, tai nei kepenų, nei kitų organų jums nebereikės - visa tai reikėtų palikti tiems, kurie liks šioje mirties linijos pusėje.
daugiau
Pirštinės be pirštinių - JAV Sausumos pajėgų mokslininkai kuria prietaisą, kuris palaikys rankų šilumą ir miklumąJei esate bandę šaltą žiemos dieną pasinaudoti telefonu, žinote, kaip tai sudėtinga. Net tam pritaikytos pirštinės, regis, trukdo, bet be jų pirštai tiesiog nebeklauso. Jus tai erzina, o kariams tai gali kainuoti gyvybę. Tačiau JAV Sausumo pajėgų aplinkos medicinos tyrimų institutas (USARIEM) surado išeitį.
daugiau
Miegate mažiau nei 4 ar daugiau nei 11 valandų per parą? Tai gali sukelti nepagydomą ligąSuaugęs žmogus turėtų stengtis kasdien miegoti bent po 8 valandas. Kai kuriems užteks ir 7, kitiems reikės ir visų 9. Bet ar žinojote, kad per ilgas ar per trumpas miegas gali būti nepaprastai žalingas sveikatai? Mokslininkai teigia, kad jis gali pakenkti ir plaučiams.
daugiau
paaiškėjo labai paprastas būdas, kuris ženkliai sumažina bet kokį skausmą ir pagerina savijautąAltruizmas - gerų darbų darymas nesitikint naudos - yra naudingas visuomenei ir sveikatai. Netikite? Naujas „Proceedings of the National Academy of Sciences“ žurnale publikuotas tyrimas rodo, kad altruizmo nauda yra jaučiama fiziškai.
daugiau
Paskutiniai tyrimai rodo, kad naujasis virusas gali užkrėsti net 60 procentų Žemės populiacijos ir nužudyti apie 50 milijonų žmoniųApie naująjį virusą dar daug nežinome, tačiau dėl nė kiek ne ramiau. Jei naujojo koronavirusas nepavyks sustabdyti, jis gali užkrėsti 60 procentų pasaulio populiacijos ir pražudyti 1 iš 100 užsikrėtusiųjų – apie 50 milijonų žmonių. Tai Hong Kongo universiteto visuomenės sveikatos fakulteto vadovas Gabriel Leung sakė Guardian laikraščiui vasario 11-ą. Ar jis teisus? Trumpas atsakymas – niekas nežino, nes dar daug ko nežinome apie virusą.
daugiau
Kodėl vyrai visada pradeda plikti nuo viršugalvio?Paveldimas plikimas (Androgenic alopecia) - labai dažna problema, kuria dažniausiai skundžiasi vyrai. Iš pradžių plaukų linija pradeda trauktis nuo zonos virš smilkinių, tuo pačiu ima retėti ir viršugalvio plaukai. Plinkančių vyrų yra labai daug, bet dauguma jų plinka labai panašiai. Kodėl?
daugiau
Biologai nustatė, kaip gyvenimo trukmę pailginti 500%: 1+1=5Paskelbtas mokslinis straipsnis, kuriame aprašomi sinergiški ląstelių ilgaamžiškumo procesai, senėjimo tyrimuose naudojamo nematodo C. elegans gyvenimo trukmę pailginę penkeriopai. Toks amžiaus prailginimas atitiktų žmogaus gyvenimą 400 ar 500 metų. Šio sinerginio efekto atradimas atveria duris naujam, efektyvesniam senėjimo gydymui.
daugiau
„Openwater“ ruošia tikrą revoliuciją medicinoje: visiškai naujas žmogaus skenavimo metodas su mažu, dėvimu skeneriu2019-ieji medicinoje buvo puikūs – pradedant nuo vaistų sukūrimo nuo iki tol neišgydomomis laikytų ligų, iki nugalėto paralyžiaus ir gyvų smegenų išlaikymo net po mirties. Pažvelgime į didžiausius medicinos mokslo pasiekimus.
daugiau
11 - 20 iš 2323 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos