vaistai.lt
Palinkėjimas Naujiesiems nuo Pauliaus Naujoko: „Viskas prasideda mūsų galvose“Paulius Naujokas – aktyvistas, visuomenės veikėjas, asmenybės tobulėjimo svetainės „Gyvenimo guru“ įkūrėjas ir pradininkas, taip pat – žaliavalgių kavinės, krautuvėlės ir klubo „Grin Grin“ savininkas. Klaipėdietis mielai sutiko pasidalinti savo sveikos gyvensenos istorija ir prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“.

Prasidėjo nuo populiariosios psichologijos
29-erių metų vaikinas pasakoja, jog prieš 6-7 metus įvyko pirmasis lūžis jo gyvenime, privertęs susimąstyti. „Buvo kaip tik populiariosios „popsinės“ psichologijos bumas, o aš tuo metu išgyvenau skaudžias skyrybas ir šis duetas privertė pasiimti į rankas tokias knygas, kurių anksčiau net nebūčiau skaitęs.

daugiau
Mokslininkams paaiškėjo, kodėl motinos pienas kūdikiui prilygsta superherojų žygdarbiamsMotinos piene esantis cukrus apsaugo naujagimio žarnyną nuo bakterijų antpuolių. Stiprus ginklas kovoje prieš ligų sukėlėjus buvo rastas stebėtinai gerai žinomame šaltinyje - kiekvienoje šios planetos motinos krūtyje. Žmogaus pienas - medžiaga, idealiai tinkanti ne tik maitinti, bet ir apsaugoti mus - atrodo, tik dabar atskleidžia mokslininkams vieną didžiausių lobių skrynių. Pasirodo, žmogaus pienas yra tarsi vaistai. "Mes neriam žemyn į vandenynus, kad rastume naujų junginių, kurie galėtų kovoti su ligomis“,- sako mitybos mokslininkas Larsas Bode iš Kalifornijos universiteto San Diege. "Tačiau jei jūs pažvelgtumėte į natūralius junginius esančius motinos piene, būtumėte nustebinti to, ką mes radome."
daugiau
Dar vienas žingsnis į pergalę prieš autoimunines ligasStanfordo-Burnhamo medicininių tyrimų instituto mokslininkų komanda atrado, kaip išsibalansuoja imuninė sistema ir susiformuoja ligos. T limfocitai, arba T ląstelės – kraujo ląstelės, priklausančios leukocitų agranulocitų grupei. T limfocitai organizme lemia ląstelinį imunitetą t. y. naikina užkrėstas ir vėžines ląsteles, taip pat svarbūs reguliuojant imunitetą. Tačiau tuo pačiu, pernelyg aktyvi jų veikla sukelia autoimunines ligas – imamos naikinti sveikos organizmo ląstelės. Viena iš tokių ligų - žvynelinė, arba psoriazė, dar vadinama T limfocitų sukelta dermatoze, išoriškai matoma kaip odos bėrimai, apaugimas „žvyneliais“.
daugiau
Sveikatos horoskopas 2014 metamsSutikdami Naujuosius apsigaubkime trimis kvapais – keptos duonos, pyragų ar blynų, tegul taip kvepia jūsų namuose, – pataria Valdemara, žinomo rusų astrologo Pavelo Globos mokinė. Ji sako, jog laukia geri metai tų, kurie yra savo kelyje, daro tai, ką moka, kurie stengiasi. Kol viską darysime be noro, tik iš pareigos, tai nebus ir sveikatos, energijos, žvalumo. Tikintiesiems žvaigždžių mokslu astrologė pateikia sveikatos apžvalgą visiems dvylikai Zodiako ženklų.
daugiau
Samojedų kailis virsta gydomųjų savybių turinčiais mezginiaisSamojedų šunys šiemet papuošė šunų parodą „Litexpo“ parodų rūmuose. Ten demonstruoti ne tik šios veislės grynuoliai, bet ir pristatyti iš jų vilnos išdirbti gaminiai – vaikiški megztukai, tapkutės. Lietuvos Samojedų klubo tarybos narė Radvilė Lipskytė pripažįsta, kad samojedų kailis iš tiesų yra itin vertingas, tačiau Lietuvoje dar daug kas nežino, kur jis gali būti panaudotas.

Gelbsti nuo radikulito ir sąnarių skausmų
„Kadangi samojedai šiuo metu sparčiai populiarėja, labai tikėtina, kad ir vilna greitu laiku pasidarys populiaresnė. Kol kas dauguma samojedus auginančių žmonių neišnaudoja šitos galimybės“, - sakė R. Lipskytė. Ji svarsto, kad tai lemia keletas priežasčių. Pirma, nežinojimas, o gal ir patingėjimas tuo užsiimti, nes samojedą iššukavus, jo surinktą kailiuką reikėtų vežti net į Plungę, kur yra karšykla, galinti iš kailio pūko suverpti siūlus, iš kurių vėliau ir galima nusimegzti, ką tik širdis geidžia.

daugiau
Patikrinkite, kiek laiko virškinami kai kurie šventiniai produktaiNe paslaptis, kad per šventes, prisėdus prie gausiai nukrautų stalų, tikimybė prisivalgyti daugiau nei reikia ypač padidėja. Tad siūlome pasidomėti, kiek virškinami kai kurie per šventes ant stalo dažnai dedami maisto produktai. Galbūt ši trumpa atmintinė padės pasirinkti tokį maistą, kuris pernelyg neapkrautų jūsų skrandžio.
  • Vanduo, jei geriama tuščiu skrandžiu, iškart patenka į plonąjį žarnyną. Taigi gurkšnoti jo galite tiek, kiek norite, net ir prie švenčių stalo. O jei ragaujate alkoholio ir nenorite nemalonių pasekmių, vandens gerti tiesiog būtina.
daugiau
Kaip sutikti 2014-uosius – Medinio Žaliojo Arklio – metus2014-ieji, pagal Rytų kalendorių, globojami Žaliojo Medinio Arklio, ir jie prasidės sausio 30 dieną. O kokį energetinį foną laukiantiems Naujųjų sukurs žvaigždės jau gruodžio 31-ąją, portalui VLMEDICINA.LT papasakojo astrologė Violeta Liaugminienė. Ji atkreipia dėmesį, jog paskutinę šių metų dieną iki 22 val. Mėnulis bus Šaulio ženkle. Tuo metu norėsis būti  didelėse patalpose, erdvėse, didelėse kompanijose. Palanku nueiti į koncertą ar spektaklį, dalyvauti šventiniuose pobūviuose.
daugiau
Geriausiai besimokantiems „Šaltinio“ mokyklos auklėtiniams „Impuls“ dovanojo sportiškas pramogasArtėjant didžiosioms metų šventėms sporto ir sveikatingumo klubas „Impuls“ antrus metus tęsia gerumo darbus ir džiugina savo remiamos Vilniaus pagrindinės mokyklos „Šaltinis“ auklėtinius. Šiemet klubo atstovai ir treneriai dvylikai moksleivių, geriausiai užbaigusių pirmąjį trimestrą, dovanojo sportiškas ir vaikų dar neišmėgintas pramogas – pažintį su moderniausiais treniruokliais ir populiariausiomis treniruotėmis, saugaus elgesio vandenyje ir plaukimo pamokas bei linksmas vandens pramogas.  „Draugiškus ryšius su „Šaltinio“ mokyklos auklėtiniais užmezgėme pernai metais, kuomet po surengto aukciono, atsižvelgdami į mokyklos išvardintus poreikius, papildėme moksleivių sporto inventorių. Šiemet nusprendėme vaikus pakviesti į mūsų klubą ir pradžiuginti juos sportiškomis pramogomis.
daugiau
Lietuva ir toliau gerina kelių eismo saugąBene kasdien susiduriame su informacija apie kelių eismo nelaimes: straipsniuose ir televizijoje mirguliuoja sužeistų ir žuvusių vairuotojų, keleivių, pėsčiųjų ir dviratininkų skaičiai, keliaudami iš vieno miesto į kitą pravažiuojame ženklus, informuojančius, kiek šiame kelyje žuvo ir buvo sužeista žmonių. Tačiau po visa šia, atrodo, sausa informacija slypi žmonių likimai ir asmeniniai išgyvenimai. Ko gero, visus vienaip ar kitaip yra palietusi „karo keliuose“ tema – asmeninė patirtis dalyvaujant eismo įvykyje, kaimyno nelaimė, artimojo netektis.
daugiau
Elektroninės cigaretės irgi pavojingos: grynas nikotinas gali būti kaltas dėl aterosklerozėsNauji tyrimai rodo, jog pavojų sveikatai sukelia ne tik iš įprastinės cigaretės įkvepiamos dervos ir kiti toksinai, bet ir grynas nikotinas, kurį galima gauti rūkant elektronines cigaretes. Kraujagyslių lygiųjų raumenų ląstelės, išsidėsčiusios aplink kraujagysles, padeda kontroliuoti kraujo tekėjimą bei spaudimą. Tačiau įvairūs pažeidimai, kuriuos sukelia ir cheminės medžiagos, rastos cigarečių dūmuose, gali paversti šias ląsteles į miniatiūrinius "grąžtus" – jie ardo jungiamąjį audinį, taip pažeisdami kraujagysles. Kuomet taip įvyksta, pažeistos ląstelės ir kiti žalos produktai sulimpa plokštelėmis bei užkemša arteriją.
daugiau
2051 - 2060 iš 2144 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  201 202 203 204 205 206 207 208 209 210  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos