vaistai.lt
Per 100 m. ženkliai pasikeitė Europos vyrų ūgisŽurnalas „Oxford Economics Papers“ skelbia, kad per pastarąjį šimtmetį smarkiai pakito vyrų europiečių ūgis. Žinoma, į padebesių pusę. Pasirodo, nuo XIX a. vidurio iki 1980 m. Europos vyrai paaugo vidutiniškai 11 cm. Taigi, maždaug visa galva. Esekso universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrėjas Timotis Hetonas 15 Europos valstybių maždaug 21-erių metų amžiaus vyrų ūgio vidurkio duomenis, surinktus nuo 1870 m. iki 1980 m. Paaiškėjo, kad ūgio vidurkis per tą laikotarpį, nepaisant dviejų pasaulinių karų ir Didžiosios ekonominės depresijos, pastebimai išaugo.
daugiau
Pažintis su modernia žiniuoneBendraujant su Olga Nefedova suvoki, kad turi turėti daugiau tikėjimo nei konsultuojantis dėl sveikatos su bet kokiu kitu sveikatos specialistu. Daugelį gyvenimo reiškinių – mūsų santykius, ligas, užvaldančias mintis ir jausmus – ji vertina operuodama labai nematerialiomis kategorijomis. Klasikinį medicininį išsilavinimą turinti moteris fizinių ligų priežasčių ieško mūsų emocijose, biolauko pažeidimuose ir net praeituose gyvenimuose. Psichologės išsilavinimas ir liaudies medicinos žinios paverčia ja modernia „močiute“, pas kurią seniau eidavo pasitarti visas kaimas.
daugiau
Kodėl metus rūkyti priaugama svorio? Dauguma rūkalių, metę savo įprotį, priauga keletą kilogramų. Pasirodo, tai, greičiausiai, nėra dėl padidėjusio kalorijų suvartojimo, tačiau dėl pakitusios žarnyno mikrofloros. Taip teigia Ciuricho universitetinės ligoninės mokslininkai, kurių tyrimą rėmė nacionalinis Šveicarijos mokslo fondas. Net 80 procentų rūkalių, numetę paskutinę savo nuorūką, priauga vidutiniškai 7 kilogramus. Šis svoris priauga net jei metus rūkyti suvartojamų kalorijų kiekis nepasikeičia, ar net dar sumažėja.
daugiau
Maistas smegenims. Kokie produktai didina IQ?Dažnai išgirstame, kad nuo to, ką valgome, priklauso ne tik mūsų savijauta, bet ir išvaizda. Žinia, atitinkamas maistas mums padeda paspartinti medžiagų apykaitą, suteikia daugiau energijos, o netinkamas, atvirkščiai – apsunkina organizmą ir netgi sendina. Įdomu, o kokie produktai padeda mūsų smegenims? Siūlome ne tik pasidomėti, bet ir įtraukti juos į savo mitybos racioną!
daugiau
Naujas tyrimas: kompiuteriniai žaidimai iš tiesų gerina smegenų veiklą Kai kurie kompiuteriniai žaidimai gali padėti lavinti smegenis: tobulinti strateginį mąstymą bei mąstymo žvitrumą, – teigia Karalienės Marijos koledžo ir Londono universitetinio koledžo mokslininkai. Tyrimo autoriai surado 72 savanorius ir patikrino jų „kognityvinį lankstumą“ – gebėjimą pritaikyti mąstymą prie įvairių situacijų, derinti užduočių atlikimą, spręsti skirtingas problemas vienu metu. Savanoriai buvo padalinti į tris grupes, žaidžiančias skirtingas realaus laiko strategijas. Dvejoms grupėms teko greito mąstymo reikalaujantis žaidimas „StarCraft“, kuriame žaidėjai privalo burti ir valdyti armijas, siekdami nugalėti priešą.
daugiau
Kas būtų, jeigu... valgytume vien mėsą?"Visų pirma, rizikuotumėte susirgti skorbutu – kaip koks piratas, - perspėja Ajovos valstijos universiteto mitybos biochemikas Donaldas Beicas (Donald Beitz). – Keptoje ar virtoje mėsoje labai mažai vitamino C. Be jo jus išbertų, pradėtų irti jūsų dantenos, ką ir kalbėti apie klaikų kvapą iš burnos. Maža to, kadangi mėsoje stinga skaidulų, užkietėtų viduriai. Suma sumarum, sveikas nebūtumėt, o ir jaustumėtės prastai." Tačiau kai kurios žmonių grupės (pvz., eskimai) valgo tik mėsą ir tai daro ne vieną tūkstantmetį. Kaip jiems pavyksta išsisukti nuo skorbuto, puvėkų ir jų dvoko burnoje, vidurių užkietėjimo?
daugiau
Nepalikime obuolių pūti - pasigaminkime sulčių 2013!Stiklinė obuolių sulčių per dieną – puiki profilaktinė priemonė nuo širdies ligų.
Didžiausia gydomoji obuolių galia – juose esantys natūralūs, stipriai veikiantys sorbentai - pektinai. Šios medžiagos obuoliuose daugiau nei kituose vaisiuose ar uogose. Medicininiais tyrimais nustatyta, kad pektinas iš virškinamojo trakto šalina bakterijas ir sunkiuosius metalus, reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Pektinai suteikia jėgų, padeda atsikratyti įtampos. Be to, reguliariai valgant obuolius, organizmas gerai išsivalo.

daugiau
Image Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių...
Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį.
Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros.
Žolinių švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas.
daugiau
Ar tikrai neverbalinis bendravimas sudaro apie 93 proc. mūsų komunikacijos?Mergina švelniai perbraukia ranka per savo plaukus. Vaikinas, prisiskaitęs pseudopsichologinių savipagalbos knygų apsidžiaugia: ji su manimi flirtuoja. Žodis po žodžio, jis atsiduria labai nepatogioje situacijoje, nes mergina nė iš tolo nebuvo susidomėjusi vaikinu. Tuo tarpu atlikto vienokio ar kitokio veiksmo priežastis greičiausiai buvo gerokai paprastesnė.
daugiau
Atsinaujinanti energija – raktas į švaresnį ir sveikesnį pasaulįSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad pasaulio klimato pokyčiai veikia mūsų sveikatą ir gerovę. Vis daugiau mokslininkų  analizuoja klimato sąlygų įtaka žmonių sveikatai. Šiuo metu jau žinoma, kad poveikis sveikatai gali būti tiesioginis ir netiesioginis. Ekstremalių įvykių, tokių kaip audros, potvyniai, sausros, metu didėja sužeidimų, infekcinių ligų protrūkių, psichinės sveikatos sutrikimų, maisto bei saugaus geriamojo vandens trūkumo rizika. Pernelyg didelis karštis veikia žmogų ir gali sukelti šilumos smūgį, kai kuriais atvejais net mirtį, taip pat mažina žmogaus produktyvumą. Netiesiogiai sveikata gali būti veikiama prastėjančios vietinės agrokultūros, priverstinės migracijos iš gyvenimui ir darbui netinkamų vietovių.
daugiau
2051 - 2060 iš 2062 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  201 202 203 204 205 206 207  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos