vaistai.lt
Maratono bėgikai mažiau jaučia skausmąSeniai žinoma, kad žmonių jautrumas skausmui nėra vienodas. Mokslininkai pasirinko tyrimui ultramaratono bėgikų grupę, kuri per 64 dienas įveikė 4487 km atstumą. Palyginimui buvo atrinkta panašių asmenų grupė. Visiems tyrimo dalyviams buvo skirtingais metodais matuojamas jautrumas skausmui, subjektyvūs ir objektyvūs skausmo parametrai. Taip pat psichologiniais testais buvo analizuojamos charakterio savybės. Pasirodė, kad maratono bėgikų jautrumas skausmui kur kas mažesnis negu tiriamosios grupės asmenų. Įdomius duomenis parodė psichologinių testų rezultatai. Pasirodė, kad maratonininkai mažiau linkę bendradarbiauti ir veikti komandoje, mažiau tikisi atlygio ir apdovanojimo nei kiti asmenys. Maratono bėgikams nustatytas kur kas aukštesnis empatijos ir dvasingumo lygis. Visi šie parametrai tyrime buvo tiesiogiai susiję su jautrumu ir atsaku į skausmą. 
daugiau
Gyvenimas po mirties? Naujos metodikos stabdo mirimo procesąApie 70 proc. visų reguliariai rūkančių norėtų mesti rūkyti, dauguma jų yra bent kartą tai bandę, tačiau tik 1–5 proc. bandžiusiųjų savarankiškai pavyko tapti nerūkančiais (nerūkyti metus ir ilgiau). Nusprendėte mesti rūkyti? Šaunu! Nebijokite prašyti palaikymo, jums nebūtina kovoti su rūkymu vienam. Mesti rūkyti naudinga būnant bet kokio amžiaus. Atsisakius šio žalingo įpročio net ir vidutiniame amžiuje, sumažės su tabaku susijusių ligų rizika ir pailgės gyvenimo trukmė. Nauda tuo didesnė, kuo anksčiau metama rūkyti. Metant rūkyti gali būti reikalinga ne tik medicininė, bet ir psichologinė, ir socialinė pagalba. Nors rūkymas ir neatrodo itin reikšmingu kasdieniu gyvenimo įvykiu, jo atsisakius, metantis rūkyti susiduria su nežymiais pokyčiais gyvenime. Dažnam metančiam rūkyti tenka koreguoti kasdienius gyvenimo įgūdžius – mokytis bendrauti, dirbti, atsipalaiduoti ir ilsėtis be cigaretės. Skamba keistai?
daugiau
Berniukų agresijos priežastis gali būti epigenetiniai pokyčiaiMokslininkai sako, kad agresyvus kai kurių berniukų elgesys gali būti epigenetinių pokyčių nėštumo metu ar ankstyvoje vaikystėje rezultatas.

Genų raišką keičia išorės faktoriai
Įsitikinimas, kad paveldimumas ir genomo funkcijos yra užkoduotos dezoksiribonukleininėje rūgštyje (DNR), o genetinis kodas nekintantis, iš esmės griaunamas. Klonuojant eksperimentinius gyvūnus pastebėta, kad genetinio kodo informacija dėl įvairių aplinkos veiksnių: sunkiųjų metalų, pesticidų, degalų atliekų, tabako dūmų, hormonų, radiacijos, virusų, bakterijų ir net maisto produktų ar elgesio – kinta. Susidaro „antrasis kodas“ – epigenetinis, kuris lygiai taip pat perduodamas palikuonims. 

daugiau
Apie simptomus, kurie neturi medicininės priežastiesTurbūt neverta minėti, jog mokslas per pastaruosius šimtą metų radikaliai pakeitė ir patobulino moderniąją mediciną. Apie žmogaus fiziologiją ir ligas sužinota tiek daug, kad įvairūs diagnostikos metodai ligą ar medicininę būklę nustato per kelias minutes. Pažangios technologijos leidžia gydytojams pamatyti pačias smulkiausias kaulų, nervų, kitų audinių struktūras, įvertinti tų struktūrų pokyčius, padaryti išvadas. Žmogaus fiziologija ir ligos nagrinėjamos netgi molekuliniu lygmeniu. Visa tai tam, kad kuo geriau būtų suprastos priežastys ir surastas efektyviausias gydymo metodas. Tuo taip pat remiasi ir naujų vaistų kūrimas.
daugiau
Galėčiau prisiekti… Kodėl negalima pasitikėti savo prisiminimaisNuo užgniaužtų prisiminimų iki neteisingų liudininkų parodymų, psichologė Elizabeth Loftus pagarsėjo darbais netikrų prisimini­mų srityje. Ji pasakoja Alison George, kaip prisiminimai gali bū­ti sukelti ir kaip šis procesas netgi gali būti naudojamas gydy­mui.

Jūs tiriate atsiminimų klaidingumą. Ar mes visi esame linkę išsigalvoti dalykus?
Visi turime plastiškų prisiminimų, kuriuos galima kaip nors iškreipti ar papildyti.

Žinau, jūs renkate netikrų atsiminimų atvejus.
Taip, daugiausiai gėdingas politikų padarytas klaidas. Pavyzdžiui, Mittas Romney'is prisiminė buvęs Auksiniame Jubiliejuje – svarbioje Mičigano šventėje – ir pasirodė, kad ji vyko prieš 9 mėnesius iki jam gimstant.

daugiau
Persikus ir nektarinus galima baigti nokinti namuoseValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gauna vartotojų skundų dėl persikų ir nektarinų kokybės – vartotojai nepatenkinti parduodamais kietais ir neprinokusiais vaisiais. Prekybininkai dažniausiai pardavinėja bebaigiančius nokti, dar kietokus persikus ir nektarinus. Pilnai prinokę vaisiai turi būti labai greitai suvartoti, nes pradeda gesti. Paprastai persikai ir nektarinai skinami neprinokę, tada būna mažiau jautrūs pažeidimams sandėliuojant ar transportuojant, ir nokinami iki tam tikro lygio sandėliuose. Kaip pasirinkti ir vartoti šiuos vaisius pataria Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Aurelija Drumstienė: “Vartotojams nereikėtų baimintis kietų persikų ar nektarinų, renkantis parduotuvėse taip pat nereikėtų jų spaudyti, ieškant minkštesnių. 
daugiau

Ar moteris ir vyrus reikia gydyti skirtingai?Vyrai ir moterys skiriasi, tad kodėl nepagalvojame, kad juos ir gydyti reiktų skirtingai? Šį klausimą savo pranešime „Lyčių medicina ir homotoksikologija“ kėlė med. dr. Ulrike Keim (Vokietija). Tai vienas iš pagrindinių pranešimų, skaitytų tarptautinėje konferencijoje „Šiuolaikiniai natūralūs gydymo metodai“, spalio 4 – 5 dienomis vykusioje Vilniuje bei Kaune. Į ją susirinkusiems medikams med. dr. Ulrike Keim priminė pagrindines lyčių medicinos tezes: vyrai ir moterys serga skirtingai, skirtingomis ligomis, skiriasi jų gyvenimo būdas ir požiūris į sveikatos priežiūrą, skiriasi medikamentų poveikis ir netgi gydytojų nustatytos diagnozės sergant tomis pačiomis ligomis. Kiekvieną iš šių teiginių pranešėja pagrindinė konkrečiais skaičiais ir pavyzdžiais.

daugiau
Nustatytas „lietuviškas genas“, siekiantis Gintaro kelio laikusVilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų mokslininkai nustatė, kad Lietuvoje dažniausiai paveldimą krūties ir kiaušidžių vėžio sindromą sukelianti BRCA1 geno mutacija siekia senovės baltų genčių laikus. „Mes įrodėme, kad Lietuvoje dažniausiai aptinkama taip vadinama BRCA1 geno mutacija (c.4035delA) atsirado apytiksliai 5 amžiuje, kažkur dabartinės Lietuvos teritorijoje gyvenančių senovės baltų genčių genofonde“, – sako gydytojas onkogenetikas ir pagrindinis tyrėjas dr. Ramūnas Janavičius. Šie rezultatai buvo kruopščiai recenzuoti ir neseniai publikuoti tarptautiniame moksliniame žurnale „European Journal of Medical Genetics“.
daugiau
Psichiatrinės įstaigos reikalauja taisyklių, kada ir kaip pacientą rakinti prie lovosPsichikos sveikatos slaugytojai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydami nustatyti bendrą tvarką, kada agresyvų pacientą galima pririšti prie lovos. Šiuo metu kiekviena psichiatrijos įstaiga fizinio suvaržymo priemones taiko savo nuožiūra. Slaugos specialistai prašo atitinkamai praplėsti ir studijų programas, nes praktikoje reikalingos ne vien  psichologinės žinios.

Kaip elgtis su agresyviu pacientu?
Psichikos sveikatos slaugytojus susirūpinti savo saugumu paskatino skaudi Šiaulių respublikinės ligoninės Psichiatrijos skyriaus keturių slaugytojų patirtis, kai už fizinį paciento suvaržymą jiems teko metus praleisti už grotų. 

daugiau
Oro gaivikliai: gaivina ar teršia?Oro tarša ‒ tai ne tik dulkės, kietosios dalelės, žiedadulkės, automobilių išmetamosios dujos, tačiau ir įvairi kosmetika bei blogas kvapas. Dažnai blogą kvapą mes bandome maskuoti įvairiais gaivikliais, smilkalais, eteriniais aliejais, kurių pasirinkimas šiuo metu yra labai platus. Oro gaiviklius naudojame visur – gyvenamuosiuose kambariuose, biuruose, viešbučiuose, vonioje, tualete, automobilyje… Tačiau retas kuris susimąsto, ar jie nekenkia mūsų sveikatai.

Apgaulinga gaiva
Vos vienas spustelėjimas ir Jūsų namai virs žiedais kvepiančia oaze arba padvelks vandenyno gaivumu, suteiks ramybę bei atsipalaidavimą! Tokiais šūkiais ir vaizdais mus vilioja oro gaiviklių reklamos. Vis dėlto reklama aklai pasitikėti nereikėtų – po gražia etikete ir skambiais pažadais slypi kur kas didesni pavojai, nei atrodo. 

daugiau
2611 - 2620 iš 2653 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  261 262 263 264 265 266  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos