vaistai.lt

„iPhone“ gali sustabdyti kai kurių žmonių širdis? Eksperimentas parodė nerimą keliantį faktą„iPhone 12“ linija sugrąžino „MagSafe“ technologiją, leidžiančią belaidį įkroviklį prikabinti tiesiai prie telefono. Tai yra iš tikrųjų patogus įkrovimo būdas, atveriantis duris patiems įvairiausiems priedams. Dar jis gali sustabdyti kai kurių žmonių širdis. „iPhone 12“ sugrąžino jau kiek anksčiau matytą „MagSafe“ technologiją. Trumpai - telefono nugarėlėje yra magnetų žiedas, kuris leidžia prie jo prikabinti specialų „MagSafe“ įkroviklį.


daugiau

KTU mokslininkė: nanotechnologijos visiškai keičia medicinąNanotechnologijos – sparčiai besiplečianti technologijų sritis, turinti milžinišką potencialą daugelyje sektorių: pradedant statybomis ir šiuolaikinės elektronikos pramone, baigiant sveikatos priežiūra ir medicina. Prognozuojama, kad iki 2027 metų šio sektoriaus vertė Europoje pasieks 22,1 mlrd. JAV dolerių.

 

daugiau

Atradimas, apverčiantis jau mokykloje mokomus genetikos pagrindus: pasirodo, ką manėme žiną apie ląstelių jėgaines – ne visada pasitvirtinaPasirodo, vienas iš fundamentalių dalykų, ką manėme žiną apie ląstelių jėgaines – mitochondrijas – ne visada pasitvirtina.Paaiškėjo, kad dalyje mokyklose mokomos genetikos, kuria remiasi daug genetinio testavimo metodų, yra išimčių. Nors mitochondrinė DNR (mtDNR) paprastai paveldima iš motinos, buvo identifikuotos trys šeimos, kuriose žmonės dalį savo mtDNR – ekstremaliausiu atveju, netgi tris ketvirtadalius, – iš savo tėvo.


daugiau

Rūkantiems elektronines cigaretes mokslininkai turi blogų žinių – smegenis gali paveikti labai stipriaiPora didelių tyrimų rodo galimą ryšį tarp elektroninių cigarečių vartojimo ir kognityvinių nusiskundimų, tokių kaip atminties sutrikimas ir smegenų rūkas (smegenų sulėtėjimas). Tabako vartojimo lygis tarp paauglių per pastaruosius kelis dešimtmečius smarkiai sumažėjo. Kita vertus, elektroninių cigarečių vartojimas pastaraisiais metais sparčiai augo. 2018 m. JAV netgi paskelbė elektroninių cigarečių vartojimą tarp Amerikos jaunimo nacionaline epidemija.


daugiau

tyrimas parodė, kad tokių filmų mėgėjai kur kas geriau pasiruošė tam, kas šiuo metu vyksta pasaulyjeDaug žmonių mėgsta žiūrėti pasakojimus apie užkietėjusius herojus, postapokaliptiniame pasaulyje kovojančius su zombių ordomis, ir kai kurie iš mūsų mano, kad „ir aš galėčiau būti tokiu herojumi“. Žinoma, jūs galite neturėti jokių išgyvenimo įgūdžių, bet jei zombiai pasibels į duris, jūs žinotumėte ką daryti, remdamiesi savo žiniomis, paimtomis tik iš zombių filmų.


daugiau

JAV Sausumos pajėgos nori prietaiso, kuris iš bet kokios balos vandenį paverstų Ringerio tirpaluRingerio laktato tirpalas, dar vadinamas natrio laktato tirpalu arba Hartmanno tirpalu, yra labai svarbus infuzinis skystis, dažnai naudojamas karo lauke. Su savimi neštis dideles skysčio atsargas yra nepraktiška, o kartais ir neįmanoma. Tai iš kur jo gauti viduryje nusiaubto mūšio lauko? JAV norėtų prietaiso, kuris Ringerio tirpalą galėtų pagaminti kone iš bet kokios balos vandens.


daugiau

Mokslininkai sukūrė unikalią medžiagą: sugeria 15 kartų daugiau drėgmės nei esamos medžiagos ir turi kitų gudrybių Prakaituojame tam, kad atvėstume, tačiau per didelis prakaito kiekis nėra labai malonu. Dabar Singapūro nacionalinio universiteto (NUS) mokslininkai sukūrė plėvelę, galinčią sugerti prakaitą - o dar geriau - potencialiai panaudoti drėgmę dėvimos elektronikos energijai. Kai prakaitas išsiskiria ant odos, jis pašalina šilumos perteklių ir suteikia organizmui aušinimo poveikį.


daugiau

Edinburgo Universiteto profesorius prašo stabdyti 5G plėtrą - garsus epidemiologas baiminasi dėl žmonių sveikatos5G ryšio plėtra kelia tiek pat nerimo kiek ir entuziazmo. Tas nerimas dažnai yra susijęs su sąmokslo teorijomis ir tiesiog nežinomo baime, todėl į jį dažnai numojama ranka. Tačiau kai 5G ryšio plėtrą prašo stabdyti mokslininkai, verta įsiklausyti. Kanados mokslininkas šiuo metu dirbantis Edinburgo universitete Johnas Williamas Frankas net nenori komentuoti sąmokslo teorijų, jog 5G ir COVID-19 pandemija yra kažkaip susiję.


daugiau

Tokio „analitinio jautrumo“ dar niekada nebuvo: nauja gamybos technika alų gali padaryti dar geresniuBe kitų veiksnių, vienas iš dalykų, dėl kurio vadinamasis apynių alus yra toks populiarus, yra jų vaisių aromatas. Naujas gamybos procesas galėtų leisti aludariams geriau apskaičiuoti tą aromatą sukeliančius tiolio junginius kuriant vaisiais kvepiantį alų.


daugiau

Imunologijos ekspertas tiesiai šviesiai: nebūkite naivūs, vakcina neapsaugos nuo COVID-19, net jei paskiepytumėte visus pasaulio gyventojusTrejybės koledžo dubline mokslininkas imunologas ir biochemikas Kingstonas Millsas norėtų nuraminti žmonių entuziazmą dėl COVID-19 vakcinų. Jo nuomone, gali būti, kad net paskiepiję absoliučiai visus pasaulio gyventojus neatsikratytume šio viruso. Ir ne, Millsas nėra nusiteikęs prieš vakcinas. Tiesiog jam nepatinka žmonių entuziazmas ir labai išpūsti pareiškimai apie visus išgelbėsiančias vakcinas.


daugiau
31 - 40 iš 2789 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos