vaistai.lt
Arklys vedlys? Kodėl kai kurie regėjimo negalią turintys žmonės į pagalbą kviečiasi ne šunis, o arklius?Tikriausiai ne kartą esate matę su šuns pagalba vaikščiojančius akluosius. Specialiai dresiruoti gyvūnai padeda išvengti pavojingų situacijų ir keliauti pakankamai savarankiškai. Kiek rečiau pamatysite akląjį su miniatiūriniu arkliu, tačiau tai taip pat yra gera alternatyva. Kodėl kai kurie žmonės renkasi arklius, o ne šunis? Kokie šių vedlių privalumai?
daugiau

Pradėtas EFSA projektas, skirtas maisto saugaiArtėjant Europos Parlamento rinkimams, Europos Komisija ir Europos Parlamentas surengė kampaniją #EUAndMe ir #EUProtects, kurią remia ir kitos Europos Sąjungos (ES) institucijos. Kampanijos tikslas – pabrėžti ES institucijų kuriamą vertę kiekvienam ES piliečiui ir taip paskatinti juos būti aktyvesnius artėjančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą.

daugiau
5-oji Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitė −„Saugok gyvybes #SpeakUp“ (#prabilk)2019 m. gegužės 6–12 dienomis vyks 5-oji Jungtinių Tautų saugaus eismo keliuose savaitė „Saugok gyvybes #SpeakUp“ (#prabilk), kurios tikslas – ryžtingai atstovauti saugumui keliuose visame pasaulyje siekiant įgyvendinti tvaraus vystymosi tikslus ir kitas saugumo keliuose strategijas. Šių metų šūkis „#SpeakUp“ (#prabilk). Tai reiškia, kad kiekvienas iš mūsų gali identifikuoti su kelių saugumu susijusią problemą savo aplinkoje, ja pasidalinti ir taip būti išgirstas.
daugiau

Didmeniniuose sandėliuose – didžiuliai kiekiai pasenusių maisto produktųŠių metų pirmąjį ketvirtį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų vykdyto tikslinio tyrimo metu aiškintasi, kaip maisto produktai tvarkomi, užtikrinamas jų atsekamumas ir vedama apskaita didmeniniuose sandėliuose. Tyrimo metu buvo įvertinti 9 atsitiktinai parinkti didžiausius gyvūninių ir negyvūninių maisto produktų kiekius saugantys sandėliai.

daugiau
Jei nenorite problemų, būtina sakyti tiesą: gydytojai pasakoja, kas nutinka su kanapių mėgėjais ir kodėl taip vykstaGydytojai pažymi, kad atliekant narkozę marihuanos vartotojams, turi būti naudojamos kitokios dozės. Antraip gali būti rimtų pasekmių. Marihuanos legalizavimas pasaulyje įsibėgėja. Pernai kanapes legalizavo Kanada ir Pietų Afrika, dar kelios šalys leido jas naudoti medicininiais tikslais. Prognozuojama, kad šiemet liberalizacija pasieks Liuksemburgą, Prancūziją, Italiją ir Libaną.
daugiau
Ar tiesa, kad aklieji turi aštresnę klausą? Mokslininkai pagaliau išsiaiškino tiesąTikriausiai esate girdėję, kad aklųjų klausa yra žymiai jautresnė. Nemažai mokslininkų, beje, tuo abejojo - aklumas tiesiog pašalina dalį gaunamos informacijos ir verčia susikoncentruoti į kius pojūčius - tai nebūtinai reiškia, kad įvyksta kažkokie fiziologiniai pojūčiai. Tie, kurie ko nors atidžiai klausosi, taip pat dažnai užsimerkia, bet tai nereiškia, kad jų klausa tampa jautresne. Tai kaip yra iš tikrųjų? Ar aklieji tikrai gali pasigirti jautresne klausa?
daugiau
VU biochemiko tyrimai sulaukė tarptautinio dėmesio: biologiškai mes panašūs į peles?Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) biochemiko Rapolo Žilionio kartu su kolegomis iš Harvardo universiteto atlikti tyrimai vėl sulaukė tarptautinio dėmesio. Publikacija, kurioje kalbama apie plaučių vėžio tyrimus žmoguje ir pelėse, vainikavo daugiau nei trejus metus trukusį intensyvų darbą, rašoma pranešime spaudai.
daugiau
VU biochemiko tyrimai sulaukė tarptautinio dėmesio: biologiškai mes panašūs į peles?Senovinės europinės žmogbeždžionės žandikauliai gali daug pasakyti apie mūsų protėvių kilmę. Nauja šių fosilijų analizė remia kontroversišką idėją, kad žmonių pirmtakės žmogbeždžionės, išsivystė pietryčių Europoje, o ne Afrikoje.
daugiau
Geriausi vaistai po ilgo sėdėjimo: išbandykite patys (Video)Kasdien ilgai ir daug sėdime ir tai kenkia sveikatai. Bet sumažinti neigiamą sėdėjimo poveikį galima – tam kelis nesudėtingus pratimus siūlo olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas. Pasak gydytojo, kūnas tikrai labai nesidžiaugia ilgu sėdėjimu, todėl kėdę būtų galima palyginti su kankinimo instrumentu. Visgi keli pratimai po sėdėjimo gali padėti kūnui greičiau atsigauti ir panaikinti neigiamą poveikį, rašoma pranešime spaudai.
daugiau

Šventėms ruoškimės atsakingaiArtėjant šv. Velykoms, svarbu tinkamai išsirinkti maisto produktus ir gaminti saugius, sveikus patiekalus. Ruošiantis šventėms, reikėtų iš anksto suplanuoti valgiaraštį, nutarti, ką gaminti patiems, o ką – įsigyti, kad patiekalų ar produktų netektų išmesti.

daugiau
41 - 50 iš 2031 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos