vaistai.lt

Kodėl mūsų oda pašiurpsta?Išsigandus, susijaudinus ar patyrus kai kurias kitas emocijas mūsų odą nusėja šiurpuliukai - ji visa pasišiaušia mažais iškilimais. Kodėl? Šis klausimas domino patį Charlesą Darwiną, kuris matė, kad ši savybė padeda gyvūnams su kailiu, bet ne žmonėms. Kodėl evoliucija iš mūsų atėmė kailį, bet ne galimybę jį pašiaušti?

daugiau

KTU mokslininkų rankose – inovatyvūs būdai praturtinti kasdienį maistą geležimiGeležies stoka žmogaus organizme gali sukelti vieną dažniausių kraujo ligų – mažakraujystę. Šio makroelemento trūkumas yra labai plačiai paplitęs ir daro įtaką trečdaliui pasaulio gyventojų. Ekonomiškai silpnose šalyse sergamumas ja siekia 40–80 proc., stipriose – 8–20 proc.

 

daugiau

Ar uodai gali platinti SARS-CoV-2 virusą? Mokslininkai buvo sunerimę, bet jau turi atsakymąSocialinės distancijos laikymasis parduotuvėse ir kitose viešose vietose yra ne tik malonus, bet ir veiksmingas, nes didžioji dalis žmogaus iškosėtų lašelių su virusais toli neskrenda. Tačiau mokslininkai kurį laiką buvo sunerimę, kad tai nėra tokia jau gera priemonė. Ar SARS-CoV-2 virusą jau gali platinti ir uodai?

daugiau

Liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės vandens tyrimų rezultataiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, įvertinęs gautus liepos mėnesio maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų.


 

daugiau

KTU profesorius Tomas Tamulevičius. Nanotechnologijos tik filmuose? Nuo padirbinėjimo prevencijos iki kovos su virusaisKiekvieną žmonijos erą lydėjo medžiagos, pvz.: akmens amžiuje bene populiariausia medžiaga buvo akmuo, bronzos ir geležies amžiuose – bronza ir geležis, moderniajame pasaulyje vyravo betonas ar nerūdijantis plienas ir t. t. Kokios medžiagos eroje gyvename dabar?


daugiau

Mokslininkai artėja prie universalios gripo vakcinos - taikinys jau surastasGripas - tai virusinė kvėpavimo takų infekcija. Ją sukelia Influenzavirus - virusai, priklausantys Orthomyxoviridae šeimai. Tačiau tai nepapasakoja visos istorijos - skirtingų gripo atmainų yra tiek daug, kad norint išvengti šios ligos tenka skiepytis kiekvienais metais, bet ir tai negarantuoja apsaugos.

daugiau

KTU mokslininkams – 42 tūkst. eurų naujų medžiagų su vario dalelėmis, pritaikomų apsauginių kaukių gamyboje, kūrimuiJungtinė dviejų KTU fakultetų mokslininkų komanda iki metų pabaigos vykdys projektą, kurio metu bus siekiama sukurti vario dalelėmis įsotintų medžiagų sluoksnius, apsaugančius nuo virusų ir bakterijų. Lietuvos mokslų taryba (LMT) projektui „Antibakterinių vario dalelių sluoksnių gavimas ir jų pritaikymas ilgalaikio naudojimo apsaugos priemonėms“ skyrė per 42 tūkst. eurų.


daugiau

Naujas tyrimas atskleidė, kad visi mes pasaulį matome skirtingaiAnt stalo stovi puodelis. Jūs ir jūsų draugas abu žiūrite į tą puodelį, bet ar abu jį matote taip pat? Ar abu vienodai gerai suprantate jo poziciją, dydį ir proporcijas? Naujas Kalifornijos universiteto Berklyje tyrimas parodė, kad mūsų vizualinis aplinkos suvokimas yra labai skirtingas.

daugiau

Misija - sustabdyti laiką: mokslininkai surado vaistus, kurie gali padėti moterims gyventi ilgiauSenėjimas yra neišvengiamas. Nors mokslininkai yra suradę vaistų, kurie bent jau teoriškai gali sulėtinti senėjimą, jie žmonės nėra rekomenduojami dėl vienos paprastos priežasties - senėjimas nėra laikomas liga. Tačiau tai nestabdo mokslininkų pastangų jį sustabdyti ir dabar JAV mokslininkai mano, kad turi šį tą, kas padėtų moterims gyventi ilgiau.

daugiau

Koks darbas geriau apsaugo protą? Tyrimas atskleidė, kokie darbuotojai senatvėje išlieka aštresniKad ir koks jaunas būtumėte, tikriausiai kartais susimąstote ir apie senatvę. Ji retam būna maloni. Fiziniai skausmai, ligos ir, žinoma, protinių galimybių mažėjimas. Bet gal galime kažkaip sau padėti? Mokslininkai teigia, kad yra darbų, kurie padeda ilgiau išlaikyti aštrų protą.

daugiau
41 - 50 iš 2619 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos