vaistai.lt

Originali idėja: mokslininkai sugalvojo, kaip padidinti perovskitinių saulės elementų efektyvumą su... prieskoniuČili pipirai gali pagardinti bet kokį patiekalą, ir pasirodo, net saulės elementus. Mokslininkai nustatė, kad pridėjus kapsicino perovskito prekursoriui, galima pagerinti saulės elementų efektyvumą. Perovskitas tampa perspektyvia medžiaga geresnių saulės elementų gamybai, o efektyvumas sparčiai gerėja nuo mažiau nei 4 proc. 2009 m. iki daugiau nei 20 proc. praėjusiais metais.

daugiau

Psichodelikai gali suveikti dar geriau: intriguojantis eksperimentas atskleidė tikrų įdomybiųDaug skirtingų tyrimų nurodo, kad haliucinogeniniai grybai ir kiti psichodelikai gali būti naudojami medicinoje gydant įvairias protinės sveikatos problemas. Tačiau štai ko apie šiuos tyrimus tikriausiai nežinojote - beveik visuose psichodelikų bandymuose groja muzika. Dabar mokslininkai teigia, kad muzikos pasirinkimas gali pakeisti psichodelikų poveikį sveikatai.

daugiau

Jums sunku išsimiegoti? Mokslininkai siūlo labai paprastą ir nemokamą būdą pagerinti miego kokybęStresas, prasta mityba, nerimas dėl ateities, sujauktas darbo-poilsio režimas, įvairios sveikatos problemos - egzistuoja tūkstančiai priežasčių, dėl kurių jums gali būti sunku išsimiegoti. Bet jūs galite sau padėti. Naujas tyrimas teigia, kad jums pakaks bet kokio muziką grojančio prietaiso.

daugiau

Kodėl tiek daug tikinčių sąmokslo teorijomis? Neuromokslininkė pateikė atsakymą - klestinčiai „antivakserių“ bendruomenei tai tikrai nepatiks (Video)Pastaruoju metu daug žmonių pametė galvą dėl sąmokslo teorijų. Nors kai kurios teorijos tėra įdomus laisvalaikio skaitalas, daugelis jas vertina visiškai rimtai ir mano, kad jos kelia grėsmę. Jau klestinti „antivakserių“ bendruomenė skelbia naujas sąmokslo teorijas dėl vakcinų nuo COVID-19. Jie pateikia neteisingus teiginius, kad vakcina buvo skubota, joje yra kenksmingų medžiagų arba ji gali perrašyti jūsų genetinį kodą.

daugiau

Fenomenalus mechanizmas: pagal visiškai kitą technologiją sukurta nauja COVID-19 vakcina gali išmokyti organizmą apsiginti nuo visų viruso versijųŠiuo metodu žmogaus imuninė sistema supažindindama iš karto su keliais skirtingais koronavirusais. COVID-19 pandemiją sukėlęs SARS-CoV-2 virusas yra tik vienas gausios koronavirusų šeimos atstovas. Daugelis jų cirkuliuoja įvairių gyvūnų, tokių kaip šikšnosparniai populiacijoje ir gali „peršokti“ į žmonių populiaciją, kaip kad SARS-CoV-2.


daugiau

nauja mikroskopijos technika padeda 7 kartus aiškiau pamatyti gyvų ląstelių vidųTokijo universiteto mokslininkai sugalvojo naują būdą pamatyti septynis kartus aiškiau gyvų ląstelių vidų. Naujasis metodas vadinamas adaptyviu dinaminio diapazono poslinkio kiekybiniu fazių vaizdavimu (ADRIFT-QPI) ir yra tam tikros rūšies mikroskopijos technologija.


daugiau

Maisto švaistymo mažinimo procese – nauja iniciatyvaMaisto gamintojai ir prekybininkai šalies labdaros valgykloms nuo šiol galės tiekti ir užšaldytą šviežią supakuotą mėsą. Sausio 15 d. įsigalioja teisės aktų pakeitimai, kuriais suteikiama galimybė užšaldyti besibaigiančio galiojimo šviežią supakuotą įvairių rūšių mėsą ir taip sudaryti sąlygas pratęsti labdarai ir paramai skirto maisto tinkamumo vartoti terminą, siekiant didesnio tvarumo maisto tiekimo grandinėje.

daugiau

Pirmasis toks atvejis medicinoje - pacientui pritaikyta revoliucinė technologija ir vėl leidžia valdyti galūnes... mintimis (Video)Pirmą kartą medicinoje pacientui pritaikyta naujausia technologija suteikia vilčių paralyžiuotiems žmonėms vėl valdyti protezuotas galūnes. Naudojant  Johno Hopkinso universiteto sukurta technologija, kojų ir rankų nevaldantis vyras mintimis galėjo vienu metu valdyti du rankų protezus. Tai pirmasis toks atvejis medicinoje.

daugiau

Patarimai, kaip pasirūpinti gyvūnais lauke šalčiausiomis žiemos dienomisSinoptikams pranešant apie didesnius šalčius, svarbu nepamiršti pasirūpinti tinkamomis ūkinių gyvūnų ir lauke būnančių gyvūnų augintinių laikymo sąlygomis ir apsaugoti juos šąlant orams, – primena veterinarijos specialistai. Gyvūnams turi būti sudarytos galimybės pasislėpti nuo nepalankių oro sąlygų – žvarbaus vėjo, sniego ar šlapdribos.

daugiau

Atrastas netikėtas populiaraus vaisto nuo viduriavimo poveikis – gali padėti pasiekti proveržį klastingos ligos gydymePopuliarus vaistas, paprastai skiriamas viduriavimui gydyti, taip pat gali būti galingas ginklas prieš agresyvų smegenų vėžį, rodo naujas tyrimas. Anksčiau buvo įrodyta, kad loperamidas, parduodamas prekės ženklu „Imodium“, sukelia glioblastomos (smegenų vėžio) ląstelių mirtį, tačiau iki šiol nebuvo žinomas mechanizmas.

daugiau
41 - 50 iš 2789 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos