vaistai.lt

COVID-19 tapti lėtine liga? Vyksta tokie dalykai, kurių net negalima lyginti su paprastu gripuJau išsiaiškintas ne vienas virusas, kuriais užsikrėtę patiria ilgalaikius, varginančius simptomus. Pirmieji ženklai rodo, kad tai gali būti būdinga ir SARS-CoV-2 koronavirusui. Kai šių metų kovą sunegalavo, simptomai buvo tokie sunkūs, kad netgi žiūrėti filmus savo bute Brukline buvo neįmanoma misija, prisimena 32 metų menininkė Hannah Davis. Jai darėsi sunku skaityti teksto žinutes ir netrukus ji nebegalėjo sekti filmo siužeto.


daugiau

Tas pats laukia ir Lietuvos? Problema tokia rimta, kad Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba jau ėmėsi veiksmųNorėdami nusiraminti ir nuraminti aplinkinius, žmonės dažnai pabrėžia, kad absoliuti dauguma COVID-19 pacientų išgyvena ir pasveiksta patys visiškai be jokio gydymo. Ir tai yra tiesa. Tačiau daug žmonių patiria išliekančius ilgalaikius simptomus, kurie stipriai blogina gyvenimo kokybę.


daugiau

Neurochirurgas V. Kieda: stoti prieš tankus plikomis rankomis reikalinga ypatinga drąsaSausio 13-osios atminimo medaliu apdovanotas gydytojas neurochirurgas Vladislavas Kieda 1991-ųjų žiemą rūpinosi pirmuoju sovietinių karių prie Spaudos rūmų pašautu žmogumi. Praėjus vos vienai dienai jo laukė išbandymas Šv. Jokūbo ligoninėje, į kurią visą naktį plūdo sužeistieji iš Konarskio gatvės ir kitų Vilniaus vietų. Minint istorinių sausio įvykių 30-ąsias metines, medikas dalijasi prisiminimais apie darbą ligoninėje ir Sausio 13-osios reikšmę.

daugiau

„Facebook“ kuria naują šiurpą keliančią technologiją – ginasi, kad viskas ne taip blogai kaip atrodo„Facebook“ gali būti viena iš paskutinių kompanijų, norinčių skaityti mūsų mintis, tačiau tai netrukdo socialinės žiniasklaidos milžinui tai pabandyti. Neseniai nutekintame bendrovės susitikime, „Facebook“ vyriausiasis technologijų vadovas Mike'as Schroepferis pabrėžė pastarojo meto pažangą kuriant bendrovės neuroninių sąsajų technologijas.

daugiau

„Virusų genomas – Biblija, kurią perrašome“: išskirtinis profesoriaus interviuPlatus ir įdomus pokalbis su biologijos mokslų daktaru apie virusų sandarą ir veikimą. Biologijos mokslų daktaras, profesorius Konstantinas Severinovas papasakojo Republic, koks jausmas būti virusu ir kokios strategijos sėkmingiausios, apie virusų kapines mūsų genome, kodėl SARS-CoV-2 evoliucijos mastais tėra „virusėlis“, kaip virusai gali susigyventi su savo šeimininkais ir tapti naudingais, ir kitas mikrobų pasaulyje vykstančias dramas.

daugiau

Mokslininkai išsiaiškino vėžio ląstelių paslaptį: kai jos pereina į tokią būseną - net ir efektyviausiams vaistams tampa atspariosŠiuolaikinės vėžio gydymo priemonės yra labai efektyvios, tačiau kartais vėžio ląstelės vis tiek kažkaip išgyvena. Kai kurios, atrodo, pranyksta tik trumpam ir vėl pradeda daugintis vis pasibaigus gydymui. Naujas tyrimas rodo, kad vėžio ląstelės chemoterapiją išgyvena kaip meškos žiemą.

daugiau

Žmonės kadaise pramiegodavo žiemą, kaip kokie lokiai? 500 tūkst. senumo radiniai pateikė stebėtinos informacijosHibernacija - tai miegui artima būsena, būdinga kai kuriems gyvūnams žiemos laikotarpiu. Tai - energijos tausojimo mechanizmas, kuris padeda gyvūnams peržiemoti šaltą ir maistu skurdų metų laiką. Kaip tikriausiai pastebėjote skaitydami šį straipsnį, žmonės žiemos nepramiega. O gal anksčiau buvo kitaip?

daugiau

Užfiksuotas sukrečiantis įvykis - pasibaigus deguonies atsargoms COVID-19 pacientų laukė mirtis (Video)COVID-19 infekcija pažeidžia plaučius. Daug kam prireikia deguonies terapijos ar net plaučių ventiliacijos. Kitaip tariant, pacientas tampa priklausomu nuo ligoninės infrastruktūros. O infrastruktūra dažnai yra netobula. Egiptą sukrėtė atvejis, kai ligoninei tiesiog pritrūko deguonies. Vienoje ligoninėje Šarkijos muchafazoje Egipte šeštadienį įvyko nelaimė - intensyvios terapijos skyriuje nutrūko deguonies tiekimas. Manoma, kad deguonies tiesiog pritrūko.

daugiau

Ar kaukės tikrai trukdo atpažinti žmones?COVID-19 pandemija privertė mus slėpti veidus. Ne vieną tai erzina, tačiau tai būtina. Bet ar pastebėjote, kad kaukėtus žmones sunku atpažinti, net jei jie - artimi jūsų draugai? Atrodo, kad nieko keisto - juk kaukė dengia didelę veido dalį. Dar pridėkite žiemišką kepurę ar šaliką ir gausite neblogą maskuotę, ypač jei tą žmogų matote retai. Kita vertus, nemažai žmonių atpažįstate ir su kaukėmis. Kai koks tikrasis jų poveikis?

daugiau

Rastas naujas ginklas prieš gripo virusą – veikia itin veiksmingai ir neturi šalutinio poveikioKovoti su gripo virusu yra labai keblu. Dėl kasmet mutuojančio viruso, vakcinas tenka modifikuoti, atsiranda viruso atsparumas kai kuriems vaistams. Tačiau pasiektas naujas gydymo metodas teikia vilčių. Dabartiniai antivirusiniai vaistai, tokie kaip oseltamiviras (arba Tamiflu), veikia užpuldami virusą, kai jis jau yra šeimininko ląstelėje, ir nutraukdami jo gebėjimą daugintis ir plisti.

daugiau
51 - 60 iš 2787 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos