vaistai.lt
Jaunystės eliksyras? Mokslininkai surado fermentą, kuris ženkliai ilgina gyvenimą - prasidės tyrimai su žmonėmisSenėjimas nėra susijęs tik su raukšlėta oda, retėjančiais plaukais ir silpstančiu regėjimu. Su amžiumi žmonių kūnuose vyksta ir rimtesni fiziologiniai pokyčiai. Vienas iš jų - ląstelių kuru vadinamo nikotinamido adenino dinukleotido (NAD) koncentracijos mažėjimas. Bet dabar mokslininkai sugalvojo, kaip atkurti NAD lygį ir pailginti gyvenimo trukmę.
daugiau
Seksualinius nusikaltimus padarę nusikaltėliai bus chemiškai kastruojami: kas tai per procedūra ir kodėl yra kaltinimų pažeidžiant KonstitucijąKai kurie tokį sprendimą pavadintų žmogaus teisių pažeidimu, bet Alabamos (JAV) gubernatorius naująjį įstatymą pasirašė. Seksualinius nusikaltimus padarę nusikaltėliai bus chemiškai kastruojami. Toks sprendimas gali skambėti, kaip beprecedentis, bet „BBC News“ pažymi, jog Alabama tampa septintąja JAV valstija, kurioje priimamas toks įstatymas.
daugiau

Specialistai perspėja nepirkti maisto produktų iš nelegalių prekeiviųNuo balandžio prasidėjusi sezoninė lauko prekyba uogomis, vaisiais ir daržovėmis – įsibėgėja. Turgavietėse, įvairiose laikinose prekyvietėse, prie parduotuvių, poilsio aikštelėse ir kitose sezoninės lauko prekybos vietose siūloma įsigyti vis daugiau sezoninių sodo ir daržo gėrybių, tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai pastebi, kad neretai tokie prekiautojai neturi leidimo prekiauti maisto produktais, jie nežino ir privalomų higienos ir ženklinimo reikalavimų.

daugiau
Ar gulėtumėte biure 8 valandas per dieną? Tyrimas atskleidė įdomią tiesą apie sėdėjimąPasaulį kamuoja sėdėjimo epidemija. Vis daugiau žmonių gyvena miestuose, vis daugiau jų didžiąją laiko dalį praleidžia sėdėdami. Sėdėjimas yra siejamas su gausybe sveikatos problemų - viršsvoriu, diabetu ir net vėžiu. Nors egzistuoja ir sulėtintos kraujotakos veiksnys, didžiąją problemos dalį sudaro fizinis neaktyvumas. Gal vertėtų kartais dirbti atsistojus?
daugiau
Tyrimas rodo, kad mankšta ryte ir vakare kūną veikia visiškai skirtingai: labai skiriasi metabolizmo greitis ir energijos sąnaudos - tai gali praversti metantiems svorįFizinis aktyvumas gerina fizinę ir protinę sveikatą, tačiau sportą svarbu suderinti ir su savo dienos ritmu. Tačiau kada sportuoti geriau - ryte ar vakare? O gal jokio skirtumo? Mokslininkai ir Kopenhagos Universiteto eksperimentais su pelėmis įrodė, kad mankšta ryte ir vakare kūną veikia visiškai skirtingai.
daugiau
Pristatyti atnaujinti receptai ugdymo ir gydymo įstaigomsSveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA), vienijančia virtuvės šefus ir kitus maisto gamybos profesionalus, pristatė patiekalus, pagamintus pagal atnaujintus receptus. Šiais ir dauguma kitų receptų bei gamybos aprašymų nemokamai gali naudotis visos mūsų šalies ugdymo ir gydymo įstaigos, taip užtikrindamos sveiką ir skanią vaikų bei pacientų mitybą.
daugiau
Ar esate patyrę galvos svaigimą, silpnumą ir pykinimą? Gana dažnas susirgimas, o dabar keistas išradimas gali padėti diagnozuoti vertigo tipą - pacientai jį naudotų namieSvaigulys, dar žinomas vertigo vardu, retkarčiais kamuoja bent 30 % žmonių. Tai - stiprus galvos svaigimas, dažnai lydimas pykinimo, silpnumo jausmo, apsunkusio vaikščiojimo ir kitų simptomų. Svaigulį gali sukelti įvairūs veiksniai - labai retais atvejais vertigo yra ir insulto simptomas. Tačiau diagnozuoti svaigulio tipą nėra taip paprasta, todėl Sidnėjaus Universiteto mokslininkai išrado specialius akinius, kuriuos pacientai gali savarankiškai naudoti namie.
daugiau
Lazeriu naikinamos kraujyje cirkuliuojančios vėžinės ląstelėsPirmasis naujo gydymo metodo bandymas su žmonėmis: neinvazinis, nepavojingas vėžio žudikas. Vėžį krauju skleidžiančios auglio ląstelės susidūrė su nauju priešininku: lazerio spinduliu, aptinkančiu ir sunaikinančiu šiuo mažus metastatinius demonus vietoje.
daugiau
Birželio mėnesio pirmoji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarusSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 103 maudyklos iš 117 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Ne visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.
daugiau
Mokslininkai išsprendė pusantro šimto metų senumo paslaptį ir tai gali gerokai pagelbėti astma sergantiems žmonėmsŠtai įdomus faktas, kurio galbūt nežinojote - įprastai baltymai kūne nesikristalizuoja. Tačiau sergant astma, parazitiniu plaučių uždegimu ar askaridoze kūne gali susidaryti mikroskopiniai Charcot–Leyden kristalai. Jie atrasti dar 1853 metais, tačiau ilgą laiką jų vaidmuo astmoje nebuvo tyrinėjamas. Dabar belgų mokslininkai tai keičia.
daugiau
51 - 60 iš 2092 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos