vaistai.lt
Gydytojai berniuko liežuvį vadavo prisiminę vyno butelio atidarytuvąNors tuo ne taip jau lengva patikėti, bet gydytojai dažnai padeda vaikams, kurių pirštai kur nors įstringa. Tiesa, šis berniukas Vokietijoje su mama pas medikus atvyko kiek su kitokia problema - sulčių butelyje įstrigo jo liežuvis. Būtų juokinga, jei nebūtų baisu. Berniukas pats suvokė, kad prisidarė problemų, kai nebegalėjo ištraukti liežuvio. Apie tai jis iš karto papasakojo mamai. Na, gal nepapasakojo, bet parodė, nes liežuvis buvo giliai tuščiame sulčių butelyje, o susidaręs vakuumas jo nepaleido.
daugiau
4 savaičių eksperimentas parodė, koks pavojingas sveikatai yra darbas pamainomisĮvairios įmonės, ypač gamyklos bei klientų aptarnavimo centrai, darbą organizuoja pamainomis. Tai reiškia, kad žmonėms kartais tenka dirbti dieną, o kartais - naktį. Ir tai nėra sveika - pelėms toks režimas sukelia diabetą. Darbas pamainomis organizuojamas todėl, kad būtina išlaikyti aukštą produktyvumo lygį. Kitaip tariant, 8 darbo valandų per parą kai kurioms įmonėms tiesiog nepakanka.
daugiau
Dažnai girdimas faktas, bet ar jis teisingas - ar tikrai žmogaus ir banano DNR sutampa net 50 %?Šį mažą, bet įdomų faktą tikrai esate girdėję ne kartą - banano ir žmogaus DNR sutampa net 40-60 %. Skirtingi šaltiniai pažymi skirtingus skaičius, tačiau faktas lieka faktu - žmogus yra beveik bananas. Ar kažkas panašaus. Bet ar tikrai? Iš tikrųjų, net sunku pasakyti, iš kur ši legenda atsirado. 2013 metais sukurtame vaizdo įraše „The Animated Genome“ apie tai buvo užsiminta, o daugelis internetinių šaltinių, kurie pakartojo šį faktą, yra sukurti po to.
daugiau
Iš ko buvo gaminama pirmoji dantų pasta pasaulyje? Ją naudojame jau 7000 metųDantų valymasis - kasdienės rutinos dalis. Bet ar žinojote, kad žmonės dantis valosi jau tūkstančius metų? Iš pradžių tam naudotos įvairios šakelės, vėliau - primityvūs šepetėliai ir krapštukai. Bet ar žinojote, kad egiptiečiai dar 5000 metų prieš mūsų erą naudojo dantų pastą? Iš ko ji buvo pagaminta?
daugiau
Pirmasis toks tyrimas, kuris įrodė, koks pavojingas vitaminas B3 didelėmis dozėmis - žmogus praktiškai apakoVitaminai B3 įprastai skiriami kenčiantiems nuo aukšto cholesterolio lygio. Priklausomai nuo vaistų sudėties ir net prekybos šalies, šie preparatai gali būti parduodami su ar be recepto. Tačiau kai žmonės imasi savigydos, prasideda problemos - B3 vitaminų preparatai sukelia ir aklumą.
daugiau

Su maistu besiliečiantys plastikiniai gaminiai: kontrolė vykdoma nuolatVisose Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse, taip pat Lietuvoje, viena iš pagrindinių priemonių, taikomų greitai reaguoti į pavojų, kilusį maistui ir pašarams, yra Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (angl. RASFF) – ja siunčiami pranešimai apie nesaugius su maistu besiliečiančius gaminius. Kokie tai gaminiai ir kaip vykdoma jų valstybinė kontrolė, – komentuoja Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vyriausioji specialistė Skirmantė Ambrazienė.

daugiau
Naujas tyrimas parodė, kokia mityba net 4 kartus padidina mirties tikimybę nuo prostatos vėžioMokslininkai jau kurį laiką tikina, kad riebus maistas yra maistas vėžiui. Tyrimais nustatyta, kad daug riebalų turinti mityba padeda prostatos vėžiui augti ir tuo pačiu blogina žmogaus šansus išgyventi. Tačiau kodėl? Naujas tyrimas, panašu, surado atsakymą ir į šį klausimą.
daugiau
Atsargiai! Populiarūs skausmą ir karščiavimą mažinantys vaistai gali sukelti autizmą ir kitus sutrikimusDėmesio ir aktyvumo sutrikimas, autizmas, hiperaktyvumo sutrikimas - jokie tėvai nenori išgirsti tokių diagnozių. Todėl nėščiosios turėtų stipriai apriboti savo vaistų vartojimą. Pasirodo, net populiarių skausmą ir karščiavimą malšinančių vaistų vartoti nereikėtų.
daugiau
Ištyrė, kokį stulbinamą poveikį sveikatai turi toks maitinimosi režimas: jokio apribojimo, bet valgoma tik 10 valandų per parąChaotiški valgymo įpročiai sukelia daugybė sveikatos problemų. Manoma, kad jie prisideda prie diabeto vystymosi, nutukimo ir net širdies ligų. Todėl daugybė žmonių imasi protarpinio badavimo - valgo tik labai trumpame laiko tarpe. Mokslininkai teigia, kad tai padeda numesti svorio, tačiau ar tikrai reikia badauti? Kas nutiktų jei valgytume tik 10 valandų per parą?
daugiau
Oksfordo universiteto mokslininkai aptiko keistą katalogavimo sistemą mūsų smegenyseKiekvienas žmogus savo smegenyse saugo labai daug informacijos - vardai, faktai, veidai, įgūdžiai, prisiminimai ir visa kita yra gerokai daugiau nei sutalpintų bet kuris kompiuteris. Tam, kad ta informacija būtų greitai pasiekiama, jis yra saugoma skirtinguose smegenų regionuose. Oksfordo universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad informacijos saugojimo būdai smegenyse priklauso ir nuo to, kaip ji mus pasiekė.
daugiau
61 - 70 iš 2318 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos