vaistai.lt
Lazeriu naikinamos kraujyje cirkuliuojančios vėžinės ląstelėsPirmasis naujo gydymo metodo bandymas su žmonėmis: neinvazinis, nepavojingas vėžio žudikas. Vėžį krauju skleidžiančios auglio ląstelės susidūrė su nauju priešininku: lazerio spinduliu, aptinkančiu ir sunaikinančiu šiuo mažus metastatinius demonus vietoje.
daugiau
Birželio mėnesio pirmoji pusė: ne visų maudyklų bei paplūdimių vanduo švarusSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 103 maudyklos iš 117 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Ne visose jose vandens kokybė atitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus.
daugiau
Mokslininkai išsprendė pusantro šimto metų senumo paslaptį ir tai gali gerokai pagelbėti astma sergantiems žmonėmsŠtai įdomus faktas, kurio galbūt nežinojote - įprastai baltymai kūne nesikristalizuoja. Tačiau sergant astma, parazitiniu plaučių uždegimu ar askaridoze kūne gali susidaryti mikroskopiniai Charcot–Leyden kristalai. Jie atrasti dar 1853 metais, tačiau ilgą laiką jų vaidmuo astmoje nebuvo tyrinėjamas. Dabar belgų mokslininkai tai keičia.
daugiau
Mokslininkai aptiko jungiklį, kuris padeda blogiesiems kūno riebalams virsti geraisiais - padės gydyti nutukimą ir diabetąRiebalai - keiksmažodis dietos besilaikančio žmogaus ausyse. Tačiau ne visi riebalai yra blogi. Jie leidžia žmogaus kūnui kaupti energiją, veikia kaip termoizoliacinė medžiaga, atlieka kitas svarbias funkcijas. Tyrimai parodė, kad baltosios riebalų ląstelės gali virsti geltonosiomis ir rudosiomis, kurios efektyviai degina energiją. Dabar Jutos Universiteto mokslininkai surado būdą, kaip daugiau blogųjų riebalų ląstelių paversti gerosiomis.
daugiau
Fibromialgija - paslaptinga liga, kuria serga ir pasaulinio lygio žvaigždės (Video)Fibromialgija yra paslaptinga, vis dar sunkiai suprantama liga, kuria serga įvairaus amžiaus ir socialinių grupių žmonės. Net ir tokios pasaulinio garso įžymybės, kaip Sinead O’Connor, Morgan’as Freeman’as bei Lady Gaga neišvengia šios ligos keliamų skausmų. Lady Gaga netgi buvo priversta nutraukti savo koncertinį turą, nes nebegalėjo ištverti fibromialgijos sukeltų skausmų. Naujausi mokslininkų tyrimai sergantiesiems suteikia daugiau vilties.
daugiau

Vasarą labai svarbu laikytis maisto saugos reikalavimųValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, jog vasarą didėja rizika apsinuodyti maistu, todėl iškylaujantieji privalo skirti didesnį dėmesį produktų ir patiekalų saugai.

daugiau
Kaip ištverti karštį? Mokslo patvirtinti būdaiŽmogaus kūnas turi termoreguliacijos sistemą. Jai galima padėti. Įprastai nekantraudami laukiame vasaros ir atostogų, tačiau karštį mėgsta ir pakenčia toli gražu ne visi. Nepratusiam žmogui karštis kelia ne tik nepatogumą – karštos vasaros dienos gali grėsti sveikatai. Kai karšta, mums sudėtingiau judėti, nes papildomas raumenų darbas dar labiau pakelia kūno temperatūrą, gali imti skaudėti galvą ir raumenis, pykinti, suprastėja kognityviniai gebėjimai.
daugiau

Vilkaviškio rajono vandenvietėje vėl nustatyta arsenoValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Vilkaviškio rajono Trilaukio kaimo vandenvietėje nustačius leistiną normą viršijančią arseno koncentraciją geriamajame vandenyje pakartotinai sustabdytas šios vandenvietės geriamojo vandens tiekimas maistui. Gyventojai informuoti, kad vanduo netinkamas gerti ir vartoti maisto ruošimui.

daugiau
Prieš 46 metus sukurti vaistai gali padėti kovoje su senėjimu - jie skatina ląsteles apsikuopti1973 metais moajais garsėjanti Velykų sala pasauliui pasiūlė dar vieną dovaną - rapamiciną. Šie vaistai, dar žinomi sirolimo vardu, buvo sukurti izoliavus Velykų salos dirvos bakterijas. Nors rapamicinas imuniteto slopinimui naudojamas jau kelis dešimtmečius, mokslininkai ką tik atrado dar vieną šio vaisto panaudojimo būdą - jis gali padėti kovoje su senėjimu.
daugiau

Šiemet neleista realizuoti beveik 80 t nesaugios vištienosValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams vykdant sustiprintą valstybinę maisto kontrolę šalies keliuose, mėsos perdirbimo įmonėse, parduotuvėse, turgavietėse, sandėliuose, per penkis šių metų mėnesius uždrausta realizuoti beveik 80 tonų nesaugios vištienos.

daugiau
61 - 70 iš 2095 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos