vaistai.lt

Ar kaukės tikrai trukdo atpažinti žmones?COVID-19 pandemija privertė mus slėpti veidus. Ne vieną tai erzina, tačiau tai būtina. Bet ar pastebėjote, kad kaukėtus žmones sunku atpažinti, net jei jie - artimi jūsų draugai? Atrodo, kad nieko keisto - juk kaukė dengia didelę veido dalį. Dar pridėkite žiemišką kepurę ar šaliką ir gausite neblogą maskuotę, ypač jei tą žmogų matote retai. Kita vertus, nemažai žmonių atpažįstate ir su kaukėmis. Kai koks tikrasis jų poveikis?

daugiau

Rastas naujas ginklas prieš gripo virusą – veikia itin veiksmingai ir neturi šalutinio poveikioKovoti su gripo virusu yra labai keblu. Dėl kasmet mutuojančio viruso, vakcinas tenka modifikuoti, atsiranda viruso atsparumas kai kuriems vaistams. Tačiau pasiektas naujas gydymo metodas teikia vilčių. Dabartiniai antivirusiniai vaistai, tokie kaip oseltamiviras (arba Tamiflu), veikia užpuldami virusą, kai jis jau yra šeimininko ląstelėje, ir nutraukdami jo gebėjimą daugintis ir plisti.

daugiau

Tai gali užbaigti ir šią epidemiją - „Vektor“ patvirtino stebėtinai aukštą ŽIV vakcinos efektyvumąKartą pradėjus, sunku sustoti. Įveikus Covidą, bus imamasi ŽIV epidemijos. Tyrimo rezultatai – įkvepiantys. Ekspertų nuomone, sukūrus Covid-19 vakciną, visos mokslo pastangos turėtų būti skirtos kurti ŽIV vakciną – tada „baigsis ir ši epidemija“.

daugiau

Norite padėti savo protui? Gerkite šį gėrimą - ir mažiausiai 5 puodelius per dienąArbata yra sušildantis, nuraminantis ir stresą mažinantis gėrimas, kuriuo ypač dažnai gardžiuojamės žiemą. Bet ar žinojote, kad ji gali padėti žmogaus protui? Niukaslio universiteto mokslininkai į nuo 2006 metų vykdomą tyrimą įtraukė maždaug tūkstantį bent 85 metų sulaukusių žmonių. Būdami britai jie kasdien gėrė arbatą.

daugiau

Kamuoja įkyrios mintys? Mokslininkai pažvelgė į smegenis ir išsiaiškino, kaip greičiau atsikratyti užstrigusios plokštelėsTa problema tave labai slegia? Negalvok apie tai. Galvok apie ką nors kitką. Šis patarimas yra suveikęs lygiai nulį kartų, tačiau mokslininkai mano, kad jau geriau supranta, kaip galima nutraukti įkyrių minčių grandines. Be to, naujo tyrimo rezultatai pateikia patarimų, kaip išsiugdyti geresnius mokymosi įgūdžius ir būtų kūrybingesniems darbe.

daugiau

Lietuvos mokslininkų sukurtas naujas neinvazinis metodas gali nustatyti melanomą didesniu nei 90 proc. tikslumuKTU kartu su LSMU tyrėjais pasiūlė neinvazinį melanomos diagnostikos metodą. Remiantis 100 pacientų mėginių diagnostinių vaizdų analize, mokslininkų sukurta ir patentuota automatizuota diagnostinė sistema melanomą gali nustatyti didesniu nei 90 proc. tikslumu. Technologijai pademonstruoti sukurtas prototipas, tyrimai tęsiami klinikinėje aplinkoje.

 

daugiau

Tai tik antras toks kartas istorijoje: JAV maisto ir vaistų administracija patvirtino genetiškai modifikuotą kiaulieną, skirtą maistui ir medicinaiJAV maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino genetiškai modifikuotą kiaulieną, skirtą vartoti žmonėms ir medicinoje. Kiauliena užauginta be tam tikros cukraus molekulės, atsakingos už kai kurių žmonių sunkias alergines reakcijas. Tai antras kartas, kai FDA suteikia leidimą genetiškai modifikuotą gyvūną vartoti žmonėms JAV. Pirmas leidimas buvo suteiktas dėl vis dar prieštaringai vertinamos greitai augančios lašišos rūšies 2015 m.

daugiau

Ilgasis COVID: „Maniau, jaunas amžius ir gera fizinė forma apsaugos mane – klydau“.Kenčiantieji ilgalaikius liekamuosius koronaviruso simptomus, ilgai buvo palikti likimo valiai, bet dabar duris atvėrė dešimtys pagalbos klinikų. Padėti tūkstančiams kenčiančių nuo ilgalaikių koronaviruso infekcijos pasekmių, Anglijoje atverta daugiau nei 60 klinikų. Tyrimai rodo, kad vienam iš penkių žmonių išsivysto ilgojo COVIDo simptomai, įskaitant apsiblaususią sąmonę, nerimą, depresiją, oro trūkumą ir išsekimą.

daugiau

Kaip marihuana veikia IQ: mokslinių tyrimų apžvalgaVisuotinio konsensuso nėra, tačiau yra įdomių pastebėjimų. Klausimas, kaip marihuana veikia jos vartotojų protinius gebėjimus, kol kas dar iki galo neišspręstas. Jis kaskart kyla diskusijose dėl jos legalizavimo tiek medicininiais, tiek rekreaciniais tikslais. Pačių jos rūkytojų liudijimai irgi nėra vienareikšmiai: kai kas pastebi padidėjusį kūrybingumą, kai kas mini užmaršumą ir išsiblaškymą. O ką šia tema sako tyrimai?

daugiau

Nustojote sportuoti, nes šalta? Naujas tyrimas rodo, kad sportuoti šaltyje yra net labai naudingaTaigi, atėjo žiema ir nustojote bėgioti? Sau kartojate, kad tikrai neaptingote - tiesiog dabar per šalta sportuoti lauke. Juk gamta žiemą ilsisi, tai kodėl neturėtumėte jūs? Tačiau naujas tyrimas jums turi svarbią žinią - sportuodami šaltyje greičiau nusikratysite to šventinio viršsvorio.


daugiau
61 - 70 iš 2789 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos