vaistai.lt
Kodėl ledai mus taip troškina? Juk didelę ledų dalį sudaro vanduoPrasideda ledų sezonas, kuomet šio mėgstamiausio vasaros skanėsto suvalgysime labai daug. Bet ar pastebėjote, kad ledai kelia stiprų troškulį? Kodėl taip yra? Greičiausiai šį fenomeną jau esate pastebėję. Po kiekvienos ledų porcijos norisi išgerti stiklinę vandens. Aišku, panašų poveikį turi ir kiti saldumynai, tačiau ledai, atrodo, veikia daug stipriau. Kita vertus, cukrus yra viena iš priežasčių.
daugiau
Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima Saugaus eismo dienaSaugaus eismo dienų, savaičių, kampanijų ar kitų minėjimų per metus įvyksta ne vienas ir ne du. Indijoje saugaus eismo savaitė buvo paminėta metų pradžioje – vasario 4–10 dienomis. Penktoji, globali Jungtinių Tautų saugumo keliuose savaitė bus minima gegužės 6–12 dienomis, spalio 13 dieną minima Europos saugaus eismo diena, Jungtinėje Karalystėje saugumo keliuose savaitė bus minima lapkričio 19–25 dienomis.
daugiau
„Abstinencijos simptomai dingsta per tris dienas.“ Kaip atsisakyti kofeino.Kofeino teigiamos pusės žinomos ir pripažįstamos, tačiau labai lengva persistengti su doze. Taip kyla pripratimas. Kaip narkotikus smerkianti visuomenė, mes pernelyg priklausomi nuo kofeino. Jis visur – nuo rytinio kavos puodelio iki prieš treniruotes naudojamų papildų, kuriais save stimuliuojasi sportininkai. Kofeinas nėra blogis, mažomis dozėmis jis netgi naudingas. Tačiau, deja, rekomenduojamą dozę labai lengva viršyti, ypač, jei esate pratęs save nuolat stimuliuoti.
daugiau
Kalorijos mirtis: kaip pirmą kartą buvo suskaičiuotos kalorijos ir kuo netinka maisto energinės vertės skaičiavimas?Europos Parlamentas (EP) apribojo penkių sveikatai kenksmingų chemikalų naudojimą metalurgijos, elektronikos, statybos, sveikatos ir kitose srityse. Naujosios taisyklės pagerins daugiau kaip milijono europiečių darbo sąlygas ir padės kasmet išvengti daugiau nei 22 tūkst. su darbu susijusių susirgimų, kurių svarbiausias yra vėžys.
daugiau
Darbuotojai bus geriau apsaugoti nuo vėžį sukeliančių chemikalųEuropos Parlamentas (EP) apribojo penkių sveikatai kenksmingų chemikalų naudojimą metalurgijos, elektronikos, statybos, sveikatos ir kitose srityse. Naujosios taisyklės pagerins daugiau kaip milijono europiečių darbo sąlygas ir padės kasmet išvengti daugiau nei 22 tūkst. su darbu susijusių susirgimų, kurių svarbiausias yra vėžys.
daugiau
Kodėl puodelis rytinės kavos mus gena į tualetą? Negi kava tikrai yra neblogi laisvinamieji?Jei geriate kavą, tikriausiai žinote šį jausmą. Vos tik užbaigę savo rytinį ritualą norite kibti į darbus, tačiau prieš tai laukia būtinas apsilankymas tualete. Tačiau kodėl kava mus taip veikia? Kofeinas yra diuretikas. Tai reiškia, kad jis iš organizmo šalina skysčius. Įprastai tai reikštų pavojų viduriams užkietėti, tačiau kava kai kuriuos žmones veikia priešingai.
daugiau
Vienkartinių plastikinių daiktų nebenaudosimePrekyba vienkartiniais plastikiniais indais, šiaudeliais ir ausų krapštukais Europos Sąjungoje bus nutraukta nuo 2021-ųjų, - didele balsų dauguma nutarė Europos Parlamentas (EP). Bus draudžiama prekiauti vienkartiniais plastikiniais daiktais, kuriems yra lengvai prieinamų alternatyvų. Dažnai tokie daiktai naudojami trumpai, tačiau išmesti į atliekas jie nesuyra ne vieną dešimtmetį.
daugiau
Informacija keliautojamsSveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai sulaukia daug klausimų dėl tymų ir šios ligos grėsmių vykstant į kitas šalis. Remdamiesi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro gairėmis,  SAM specialistai rekomenduoja prieš kelionę įvertinti ir prisiminti savo skiepijimo ar persirgtų ligų būklę ir, jei reikalinga, skiepytis. Reikėtų vertinti ne tik tymų, bet ir kitų užkrečiamųjų ligų riziką.
daugiau
Ar žinojote, kad mūsų žemyne tik Lietuva ir Danija yra visiškai aprūpintos požeminiu gėlu vandeniu: kiek ir kokio vandens geriame, kokia riba yra saugi ir kokie yra tikrieji ištekliai„Kantar TNS“ atskleidžia, kad Lietuvoje ketvirtadalis (24 proc.) šalies gyventojų kasdien vartoja pirktą mineralinį ar geriamąjį vandenį. Tik mažiau kaip dešimtadalis gyventojų nevartoja pirktinio vandens iš butelių, rodo Atlas tyrimas. Lietuva viena iš nedaugelio Europos šalių, gerti naudojanti tik požeminį vandenį.
daugiau

Europos duomenys apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms – interaktyvioje EFSA priemonėjeEuropos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė interaktyvią priemonę, kurioje galima rasti visos Europos duomenis apie bakterijų atsparumą antimikrobinėms medžiagoms nuo 2017 m. Ši priemonė parengta remiantis 28 ES valstybių narių, Islandijos, Norvegijos ir Šveicarijos pateiktais duomenimis apie 2017 m. šalyse atliktus bakterijų atsparumo antimikrobinėms medžiagoms tyrimus.

daugiau
61 - 70 iš 2031 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos