vaistai.lt

Tai kas gi yra tose COVID-19 vakcinose? Paviešintos „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinų sudėtys„Kaip galime skiepytis, kai nežinome, kas tose vakcinose yra?“, socialiniuose tinkluose baiminasi žmogus, kuris niekada nėra skaitęs jokio maisto produkto etiketės. Ir „Pfizer“ ar „Moderna“ tokių žmonių neįtikins. Tačiau visiems kitiems pateikiame visų vakcinose esančių ingredientų sąrašą.

daugiau

Kinijos skrydžių palydovai sulaukė netikėtos rekomendacijos - reikėtų nešioti sauskelnesKinijos civilinės aviacijos administracija (CAAC) neseniai paskelbė naujas rekomendacijas šalies oro linijoms. Ir tarp jų yra vienas neįprastas punktas - suaugusiesiems skirtos sauskelnės. Sauskelnės yra geras išradimas, kai jo iš tikrųjų reikia dėl medicininių priežasčių. Tačiau kai jų reikia, nes to reikalauja valstybinės institucijos ar darbdavys, tai yra žeminantis dalykas.

daugiau

KTU mokslininkės apie šventes pandemijos akivaizdoje: virusas nuo dovanų pirkimo neatgrasoĮvairioms akcijoms neatsispyrę lietuviai prieš karantino sugriežtinimą užplūdo prekybos centrus ir suskubo pirki šventines dovanas. Nors šiemet ne visi turime galimybę praleisti šventes su artimaisiais, norėdami išreikšti santykių svarbą, tai darome materialiomis dovanėlėmis. Visgi, net ir pakoregavus savo finansus ir sumažinus išlaidas, neretai jaučiamės įsipareigoję artimiesiems kažką nupirkti Kalėdų proga.

 

daugiau

JAV žvalgyba įsitikinus - Kinija jau kuria genetiškai patobulintus superkariusNors tai gali atrodyti kaip mokslinė fantastika, naujos technologijos, galinčios patobulinti žmogaus kūną, kartu su sparčiai besivystančiu genomo redagavimu, neabejotinai gali pradėti superžmonių aušrą. JAV Nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe'as, įvardydamas Kiniją kaip didžiausią JAV ir pasaulio grėsmę, teigia, kad Kinija norėdama sukurti superkarius naudoja CRISPR technologiją.

daugiau

Savaitgalį ir ateinančią savaitę – sustiprinta VMVT kontrolė prekybos centruose: nereguliuojantys pirkėjų srautų sulauks griežtų sankcijųValstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, atsižvelgdami į šalyje sugriežtintas karantino sąlygas blogėjant koronavirusinės infekcijos (COVID-19) epidemiologinei situacijai, visą šį savaitgalį tikrina, kaip maisto parduotuvės, likus vos kelioms dienoms iki švenčių, užtikrina privalomų reikalavimų įgyvendinimą, apsaugant pirkėjus ir savo darbuotojus nuo Lietuvoje žaibišku greičiu plintančios užkrečiamosios ligos.

daugiau

Karantinas baigia išvesti iš proto? Mokslininkai turi gerų žinių - tyrimas parodė, kas labai efektyviai leidžia pasijausti puikiaiKai dėl pandemijos pirmą kartą buvo paskelbtas karantinas, žmonės pradėjo jausti prisilietimų trūkumą. Žmonių kontaktas yra gyvybiškai svarbus sveiko, laimingo gyvenimo ingredientas, tačiau kai karantinas priverčia žmones užsidaryti namuose, tai nėra taip lengva ištverti. Naujas tyrimas, paskelbtas „Journal of Behavioral Economics for Policy“, parodė, kad šiuo sunkiu metu kai kuriems iš mūsų gelbėtoju buvo mūsų augintiniai.

daugiau

PSO laboratorijoje atlikti moksliniai tyrimai patvirtina: ūkyje Jonavos r. audinės COVID-19 užsikrėtė nuo sergančių žmoniųBe pražūtingų padarinių nuo COVID-19 ligos tiesiogiai nukentėjusių žmonių sveikatai, nauja koronaviruso SARS-CoV-2 specifinė mutacija rodo, kad virusas prisitaiko ir prie audinių organizmo. Tokias išvadas padarė Nyderlandų mieste Roterdame įsikūrusio Erasmus universiteto medicinos centro Viromokslo katedros klinikinės virusologijos padalinio mokslininkai, atlikę Lietuvoje atrinktų žmonių ir audinių, užsikrėtusių koronavirusu, mėginių filogenetinę analizę.

daugiau

Kam mums reikalingos tokios raštuotos pirštų pagalvėlės? Pirštų antspaudai padeda identifikuoti nusikaltėlius. Taip yra dėl to, kad mūsų pirštų pagalvėles puošia raštas, kuris yra praktiškai unikalus. Bet kodėl mes jį turime? Pirštų antspaudų unikalumas, beje, kartais yra vadinamas mitu. Taip, būtų sunku surasti kitą žmogų, kurio pirštus puoštų identiškas raštas jūsiškiam.

daugiau

Stipri gyventojų sveikata – tinkamai sutvarkyti „nesveiki pastatai“Šiuolaikinio miesto gyventojų sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad vieni iš pagrindinių sveikatos rizikos veiksnių yra susiję ir su pastatais, kuriuose gyvename, mokomės, dirbame, ilsimės, sportuojame, medituojame ir kt., taip pat ir su saugiu bei efektyviu energijos naudojimu. 2011 m. Pasaulio sveikatos organizacijos ataskaitoje nurodyta, kad tik dėl netinkamo būsto (neskaitant negyvenamųjų pastatų) Europoje buvo užfiksuota 100 000 priešlaikinių mirčių.

daugiau

Kanapės ir vairavimas - ar kanabidiolis kenkia žmogaus gebėjimui vairuoti saugiai?Požiūris į kanapes pasaulyje sparčiai keičiasi. Visuomenės tabu dingsta, daug kur kanapių produktai yra visiškai legalūs, o tai savotiškai atriša ir mokslininkų rankas tirti medicinines šių augalų savybes. Tačiau kartu tai kelia ir klausimų - ar kanapių produktai nekenkia eismo saugumui?

daugiau
81 - 90 iš 2789 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos