vaistai.lt
Aiškėja, kokie maisto papildai gali padėti apsaugoti neuronus nuo mirties sergant Alzheimerio ligaKetonai - tai cheminiai junginiai, kuriems būdinga funkcinė grupė karbonilgrupė. Ketonų būna labai įvairių. Jų pagrindu sukurti papildai kartais naudojami palengvinti svorio metimą. Tačiau mokslininkai dabar mano, kad ketonai taip pat gali padėti apsaugoti neuronus nuo mirties Alzheimerio ligos atveju.
daugiau
Sunkiausio pasaulio žmogaus istorija: kaip jo kūne atsirado daugiau nei 400 kg vandens?Žmogus per dieną nesustorėja. Tai yra ilgas procesas, dažnai lydimas depresijos, priklausomybės maistui ar netgi vaikystės traumų. Štai Jonas Broweris Minnochas sirgo liga, nors negalima sakyti, kad jis nebuvo didelis maisto mėgėjas.
daugiau
Mokslininkai rado baltymą, kuris gali pristabdyti Parkinsono ligą ir kitus neurologinius susirgimusMitochondrija - tai ląstelės energijos jėgainė. Ši pupelės formos organelė išskiria adenozin 5' trifosfatą - vieną pagrindinių ląstelės makroenerginių junginių. Parkinsono liga ir insultas gali sužaloti mitochondrijas ir sutrikdyti įprastą jų veikimą, tačiau naujas Kinijoje atliktas tyrimas surado būdų, kaip jas apsaugoti.
daugiau
Didysis tabakas 2.0. Kodėl kova su rūkymu didina tabako gigantų pelnusTabako industrija – viena iš ciniškiausių žmonijos istorijoje, todėl nekeista, kad politikai ir tabako kompanijos visados veikia išvien. Pasaulyje kasmet miršta 8 milijonai aktyvių ir ~1,2 mln. pasyvių rūkalių. Jei praėjusio amžiaus viduryje cigaretes reklamuodavo gydytojai ir būsimi prezidentai, tai dabar medicinos bendruomenės ir vyriausybių oficiali pozicija šio mirtino įpročio atžvilgiu sutampa. Rūkymo žala jau, atrodytų, visiems aiški. Tačiau kodėl tabako kompanijų pelnai tebeauga, o PSO prognozuoja, kad nuo rūkymo sukeltų ligų XXI amžiuj mirs apie 1 milijardą žmonių – tai 10 kartų daugiau, nei XX amžiuje.
daugiau
Mokslininkai nustatė šokiruojantį faktą apie ribinį asmenybės sutrikimą Ribinis asmenybės sutrikimas - tai psichikos sutrikimas, kuriuo sergantys žmonės sunkiai kontroliuoja savo emocijas, turi iškreiptą savęs suvokimą ir negali palaikyti stabilių socialinių santykių. Tai yra rimtas sutrikimas, stipriai paveikiantis gyvenimo kokybę. Dabar mokslininkai nustatė, kad didelė dalis nuo ribinio asmenybės sutrikimo kenčiančių žmonių vaikystėje patyrė psichologinę traumą.
daugiau
Mokslininkai priartėjo prie autizmo biožymenų atradimo - gali būti, kad tai - autoimuninė ligaAutizmas paliečia vieną iš 160 vaikų. Tai nėra retas sutrikimas, tačiau autizmo diagnostika vis dar yra paremta tik socialinių įgūdžių, pasikartojančio elgesio, apribotų pomėgių ir panašių faktorių įvertinimu. Tačiau ateityje tai gali pasikeisti - mokslininkai aptiko požymių, kad imuninės ląstelės puola autizmu sergančių žmonių imunines ląsteles.
daugiau

Lietuvos rinkoje nebus galima prekiauti maisto papildais su fenibutuNuo šiol mūsų šalies rinkai nebebus leidžiama tiekti maisto papildų, kurių sudėtyje bus neleistinos medžiagos – fenibuto, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Nuo gruodžio 11 dienos, atsižvelgiant į žalingą šios medžiagos poveikį žmogaus sveikatai, ji buvo įtraukta į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus, patvirtintus sveikatos apsaugos ministro įsakymu, ir gali būti vartojama tik medicinos tikslams.

daugiau
Išryškėjo liūdnas paveikslas: aiškėja, kur gyvenantys žmonės senatvėje dažniau kenčia nuo protinės sveikatos problemųŽmogus nėra labai švarus gyvūnas ir už savo taršą mes sumokame patys. Naujas mokslininkų turimas, kad tie žmonės, kurie gyvena vietose, pasižyminčiose stipria oro tarša, senatvėje dažniau kenčia nuo protinės sveikatos problemų. Mokslininkai ištyrė 998 moterų smegenų duomenis. Šių moterų smegenys buvo skenuojamos kaip joms buvo 73-87 metai.
daugiau
Jus storinti gali net jūsų vandens butelisBisfenolis A (BPA) - tai sintetinis junginys, kuris yra naudojamas įvairaus plastiko gamybai. BPA yra pagarsėjęs, kaip toksiškas chemikalas, todėl žmonės stengiasi rinktis jo neturinčius gaminius. Bet dabar mokslininkai turi jus nuliūdinti - BPA neturintis plastikas gali turėti kitų chemikalų, kurie skatina uždegiminius procesus ir nutukimą.
daugiau

Šventėms artėjant, didesnis dėmesys žuvų produktų kokybeiRuošiantis intensyviausiam prekybos žuvininkystės produktais metui, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai lapkričio mėnesį vykdė neplaninius patikrinimus mažmeninės prekybos įmonėse, kurių metu buvo vertinama prekyba neperdirbtais (gyvų, šviežių, atšildytų, sušaldytų) ir perdirbtais (sūdytų, rūkytų, konservuotų ir kt.) žuvininkystės produktais.

daugiau
81 - 90 iš 2318 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos