vaistai.lt
Negerk broleli, negerk trečios… Kaip genai veikia alkoholizmo išsivystymąNe visi daug geriantys yra priklausomi. Mokslininkai stengiasi išsiaiškinti priežastis. Jei tikėsime statistika, RF, Europoje ir JAV alkoholį periodiškai vartoja 50–80% gyventojų. Apie 20–40% iš jų linkę svaigalais papiktnaudžiauti – bent kartą per mėnesį išgeria 6 alkoholio porcijas* per vakarą. Tačiau dalis tų, kurių meilę alkoholiui galima vertinti kaip elgesio sutrikimą, ganėtinai nedidelė: priklausomai nuo metodų, tyrimų ir formuluočių, ji išsivysto 6–15% vartojančių.
daugiau
Negerk broleli, negerk trečios… Kaip genai veikia alkoholizmo išsivystymąMeksikos prezidentas turi naują planą ir jis siūlo dekriminalizuoti visus narkotikus. Tik iškart matyti, jog šio plano įgyvendinimo sėkmė stipriai priklauso ir nuo JAV. Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras visai neseniai paskelbė „Nacionalinį plėtros planą 2019 – 2024 m.“ Oficialiai patvirtinta, kad tarptautinis „karas su narkotikais“ pralaimėtas.
daugiau
Studentai pasiūlė idėją, kaip sumažinti vyresniųjų žmonių atskirtį sveikatos apsaugos srityjeVisuomenė sparčiai sensta – Eurostato duomenimis, praėjusiais metais Europos Sąjungoje (ES) buvo beveik 100 milijonų gyventojų, vyresnių nei 65 metai. Daugėja ir pagyvenusių vienišų žmonių, likusių visai be priežiūros. Atsižvelgdami į senjorų atskirtį sveikatos apsaugos srityje, jungtinė Kauno technologijos universiteto (KTU) studenčių ir kolegų komanda pasiūlė sprendimą – sistemą „iPULSUS+“, kurios dėka ne tik būtų stebima asmens sveikatos būklė, bet ir jai sutrikus automatiškai iškviečiama pagalba.
daugiau
Tai tikra ekologinė bomba: kodėl plaučių vėžiu suserga niekuo dėti žmonės ir kaip tai susiję su namų stogaisŠiais laikais mes nerimaujame dėl visko. Susirūpinę žmonės nuolat galvoja apie mūsų oro kokybę, vandens tyrumą ir švarumą bei dirvožemio būklę. Ir turime sunerimti ne tik dėl žmogaus tiesiogiai daromos taršos aplinkai, bet ir tos, kuri kasdien ir nuolat mus supa.
daugiau
Kaip vairuoja nuo kanapių apsvaigę žmonės? Ir ar reikia nustatyti leistinas normas?Rekreacinio kanapių naudojimo legalizavimas plinta per visą pasaulį. Vis daugiau šalių naikina įstatymus, draudžiančius naudoti kanapes savo malonumui. Dar daugiau valstybių svarsto leisti naudoti šiuos produktus medicininiais tikslais. Ir visa tai kelia pagrįstų klausimų - o kaip dėl vairuotojų? Ar kanapių vartotojai nesukels daugiau eismo įvykių?
daugiau
A. Veryga: „Fizinio aktyvumo pamokos bus patrauklesnės“Keičiasi reikalavimai, kaip turės būti organizuojamos kūno kultūros pamokos mokiniams šalies mokyklose, kad jos taptų patrauklesnės ir modernesnės. Taigi gerėja pasiruošimo sąlygos šioms pamokoms, nustatyti konkretūs reikalavimai persirengimo erdvėms, mokytojams leista laisviau planuoti fizinę veiklą, kad ji būtų patraukli ir įdomi bei pritrauktų kuo daugiau jaunimo.
daugiau
Gyvenimas apie kokį nepagalvotumėte ir liga, apie kurią žinoma tiek mažai: vieno iš didžiausių šio amžiaus išradėjų didžiausias gyvenimo iššūkis - kaip išgydyti savo sūnų nuo lėtinio nuovargio sindromo (Video)Keletą kartų per dieną ir kasdien – Ron’as Davis’as sėdi nulenkęs galva ir laukia. Laukia šalia savo sūnaus miegamojo durų. Laukia kol išgirs subtilų signalą ir supras, kad jau gali įeiti. Jis atveria duris į kambarį, kuriame Whitney’is per pastarąjį dešimtmetį praleido didžiąja laiko dalį. Whitney’is nejudėdamas guli paprastoje lovoje. Jo galva nuskusta, o kūnas išsekęs. Vyras maitinamas vamzdeliu, kuris nuvestas tiesiai į jo skrandį. Whitney’io lūpos jau penkerius metus neištarė nė vieno žodžio.
daugiau

Arseno koncentracija viešai tiekiamame geriamame vandenyje – atidžiai stebimaKasmet Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir vandens tiekėjų atliekami  geriamojo vandens tyrimai liudija, kad 95 % atvejų geriamasis vanduo atitinka saugos ir kokybės reikalavimus. Tačiau nustačius atvejų, kuomet arseno koncentracija geriamajame vandenyje viršijo leistiną normą, VMVT pradėjo vykdyti sustiprintą šio cheminio elemento kontrolę tiek centralizuotai tiekiamame, tiek ir individualių šulinių vandenyje.

daugiau
Kavos tendencijos: ragaujama burbuliuojanti kava, domimasi jos istorijaKasmet pasaulyje pristatoma įvairiausių kavos gėrimo naujovių – tikrai neapsiribojama vien tik espreso ar pieniškos kavos puodeliu. Ne vienam maga išbandyti neįprastus derinius su gazuotais gėrimais ar įvairiais priedais, paragauti stiprios brandintos kavos. Daugiau domimasi sveikesniais pasirinkimais bei aukšta kokybe. Tad kokios kavos tendencijos pastaruoju metu vyrauja tarp kavos gėrėjų Lietuvoje?
daugiau
www.aškritiškas.lt – jaunimo galimybė žinoti ir pasirinktiAlkoholio ir kitų narkotikų tyrimas Europos mokyklose (ESPAD) atskleidė, jog per 20 metų narkotikų vartojimo vidurkis Lietuvoje tarp 15–16 m. mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tad Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) sukūrė svetainę www.aškritiškas.lt, kuri padės jauniems žmonėms priimti atsakingus sprendimus dėl psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo.
daugiau
81 - 90 iš 2095 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos