vaistai.lt

Savaitės klausimas: Ar saugu gerti vandenį iš čiaupo, o gal geriau rinktis virintą vandenį arba pirkti vandens filtrus?Lietuvoje viešai tiekiamo geriamojo vandens mikrobiologinės savybės yra geros ir kokybė reguliariai tikrinama, tad jį galima gerti iš čiaupo nevirintą. Tais atvejais, kai geriamojo vandens tiekėjai negali garantuoti, kad vanduo natūraliai švarus, geriamąjį vandenį dezinfekuoja (dažniausiai natrio hipohloritu) ir taip užtikrina vandens švarumą.

daugiau

štai kaip anestezija paveikia mūsų smegenisAr galite įsivaizduoti operacijas be anestezijos? Į dantis jums įstatytų medinį kuolą, kad per garsiai nerėktumėte, rankos ir kojos būtų prirakintos prie stalo ir chirurgas imtųsi darbo. Gerai, kad tai - tolima praeitis. Tačiau nepaisant 175 metų istorijos, mes net nežinome, kaip anestezija veikia.

daugiau

Patikrų metu vertinama, ar sezoninių daržovių, vaisių ir uogų prekeiviai neklaidina vartotojųŠylant orams įsibėgėja prekyba sezoninėmis šviežiomis daržovėmis, vaisiais ir uogomis. Turgavietėse ir laikinose prekyvietėse šias gėrybes siūlo tiek jų augintojai, tiek ir nuolatiniai prekiautojai. Apibendrinus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektorių pastarosiomis savaitėmis Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vykdytų patikrinimų rezultatus, konstatuota, kad dažniausiai sezoninės lauko prekybos vietose vartotojai klaidinami dėl produktų kilmės šalies, be to, kainų etiketėse nurodoma ne visa būtina informacija.

daugiau

Programavimo kalbos taip vadinamos ne be reikalo - kas programuojant vyksta smegenyseProgramavimas - tai savotiškas techninės kūrybos procesas. Daugybė žmonių ragina programavimo rimčiau mokyti mokyklose, nes tai - įgūdis, kuris gali labai praversti. Tuo tarpu Vokietijos mokslininkai nusprendė pažiūrėti, kas vyksta žmogaus smegenyse, kai jis programuoja. Pasirodo, programavimo kalbos taip vadinamos ne be reikalo.

daugiau

Tvyrant karštiems orams, labiau reikėtų pasirūpinti savo gyvūnaisPastaruoju metu įsivyravus itin šiltiems orams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena ūkininkams ir kitiems gyvūnų laikytojams nepamiršti pasirūpinti savo auginamų gyvūnų laikymo sąlygomis, apsaugoti juos nuo varginančių saulės spindulių ir kaitros. Karščių metu dažniausiai nukenčia šunys, ganyklose laikomi galvijai, avys, arkliai bei pastatuose būnantys paukščiai ir kiaulės.

daugiau

Kaip Žemė įsimena viską, kas joje vyko - tiesiog tobulas istorinių įrašų mechanizmasPanašiai kaip medžių rievės, ledo kernai yra savotiška laiko juosta – rodo atmosferoje vykstančius pokyčius. 2017 metais tyrėjai iš kelių JAV universitetų lazerių technologiją panaudoja tirti Alpių kalnų ledo kepurių kernams.

daugiau

Ne savo noru tapome milžiniško eksperimento dalyviaisCOVID-19 pandemija ir mūsų atsakas į ją suteikė unikalią galimybę pažvelgti, kaip socialinė izoliacija paveikia mūsų psichiką. Per visą istoriją dar nėra buvę tokio laiko, kuomet namuose užsidarė tokia gausybė žmonių. Ir ne tokiam jau trumpam laikui - socialinis gyvenimas kuriam laikui buvo visai sustojęs. Kaip tai paveikia žmones?

daugiau

Puikus planas ar siaubingų vabzdžių invazijos pradžia? Per artimiausius dvejus metus biotechnologijų įmonė „Oxitec“ planuoja į natūralią Floridos ir Teksaso aplinką išleisti milijonus genetiškai modifikuotų moskitų. Taip siekiama sustabdyti tokių ligų, kaip Dengės ir Zikos virusų plitimą, tačiau specialistai įžvelgia ir kitą medalio pusę.

daugiau

Darius Remeika: tikslas vienas ir labai aiškus – kad mūsų vartotojus pasiektų tik saugus ir kokybiškas maistasArtėjant Pasaulinei maisto saugos dienai, birželio 7-ajai, interviu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriumi Dariumi Remeika: kokios kontrolės ir prevencinės priemonės taikomos Lietuvoje užtikrinant aukštą maisto kokybę ir saugos lygį, ir su kokiais iššūkiais susiduriama?

daugiau

Mėlynas kraujas ir toliau bus naudojamas farmacijos laboratorijosePasagos krabai — tai visai ne krabai, o Limulidae šeimos nariuotakojai. Jie yra vadinami gyvosiomis fosilijomis, nes jų ištakos siekia 450 milijonų metų. Žmonės pasagos krabus naudoja žvejyboje ir farmacijoje — įvairiuose tyrimuose naudojamas jų kraujas.

daugiau
81 - 90 iš 2619 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos