Šventėms ruoškimės atsakingaiArtėjant šv. Velykoms, svarbu tinkamai išsirinkti maisto produktus ir gaminti saugius, sveikus patiekalus. Ruošiantis šventėms, reikėtų iš anksto suplanuoti valgiaraštį, nutarti, ką gaminti patiems, o ką – įsigyti, kad patiekalų ar produktų netektų išmesti.

daugiau
ImageKiaušinių marginimo būdų ir priemonių įvairovė neišmatuojama, tačiau reikėtų žinoti, kad ne visi būdai yra saugūs sveikatai. BENU vaistininkė Inga Norkienė sako, kad renkantis dažus, reikėtų atidžiai skaityti etiketes. Vis dar populiaru margučius marginti tekstiliniais dažais, kuriuos nuo seno naudojo mūsų seneliai, taip pat skutimosi putomis, nagų laku ir kitais įmantriais būdais. Tačiau įvairūs tyrimai rodo, kad ne maistui skirti dažai gali būti pavojingi sveikatai ir net paskatinti rimtus susirgimus.
daugiau
Mokslininkai pastebėjo stebinantį neigiamą marihuanos poveikį - apie jį žmonės sužino tik apsilankę pas gydytojąMarihuana, kaip ir kiti svaigalai, turi ir neigiamą poveikį. Tai - nėra paslaptis ir daugelis tai suvokia. Tačiau dabar mokslininkai iš JAV aptiko vieną netikėtą neigiamą kanapių savybę, apie kurią jos mėgėjai sužino tik apsilankę pas gydytojus.
daugiau

Artėjant šv. Velykoms – apie kiaušiniusKiaušiniai – pagrindinis šv. Velykų patiekalas, tad daugeliui svarbu žinoti, kaip pasirinkti marginimui, ritinėjimui ar vaišių stalui tinkamiausius. Kaip reikėtų juos saugoti, kiek laiko galima saugiai vartoti ir pan. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės lengviau apsispręsti.

daugiau
Tyrimas: išsiliejame keliuose, bet daugiausiai streso patiriame darbeDidžiausias streso šaltinis – darbas. Tuo įsitikinęs net kas antras Lietuvos gyventojas. Reprezentatyvi apklausa atskleidė, kad pagal sukeliamą stresą darbas gerokai lenkia situacijas keliuose, kurių kokybė, vairavimo sąlygos ir kitų eismo dalyvių manevrai nuolat tampa įtampos bei kritikos objektu, - rašoma pranešime žiniasklaidai.
daugiau
Ar gali žmogaus mirtingumas būti „nulaužtas“? Mokslininkas įsitikinęs, kad „šiandienis žmogus gyvens 1000 metų“ (Video)Aubrey’us de Gray’us, mokslininkas, kurio domėjimosi sritis yra regeneracinė medicina, mano, kad naujos biotechnologijos leis šiandieniniams žmonėms gyventi 1000 metų. Mokslininkas stebisi tuo, kad žmonės vis dar nustemba išgirdę tokius jo pareiškimus. „Man tai atrodo labai neįprasta, kad toks [mano] pareiškimas vis dar uždega [žmones].“
daugiau

Prieššventinė prekyba gyvomis žuvimis: pateiktos rekomendacijos prekybininkams ir organizuojama intensyvesnė priežiūraPrieššventiniu laikotarpiu prekyba gyvomis žuvimis suintensyvėja, todėl padaugėja ir pranešimų dėl netinkamo gyvų žuvų laikymo parduotuvėse esančiuose akvariumuose, dėl netinkamo jų gaudymo ar svaiginimo. Todėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai jau surengė keletą susitikimų su prekybos įmonių atstovais, o nuo ateinančios savaitės imasi organizuoti intensyvesnę prekybos gyvomis žuvimis priežiūrą prekybos centruose.

daugiau
Po planetą sklinda mirtina grybelinė infekcija ir nežinia, kaip ją sustabdytiMikroorganizmai nuolat primena, kad Žemė – jų planeta. Dabar savo galvas kelia ir grybeliai. Supergrybeliai. Apie žinomiems antibiotikams atsparias superbakterijos žiniasklaida mums praneša pavydėtinai reguliariai. Tačiau tokia pačia neigiama prasme priešdėlis „super“ gali būti naudojamas ir aprašant grybelius. Konkrečiai – po pasaulį užtikrintai plintančiai rūšiai Candida auris. Šis grybelis lengvai užkrečia ir žudo nusilpusius ligoninių pacientus.
daugiau
Jokių šalutinių poveikių? Izraelyje sukurta 16000 kartų saldesnė, bet nekenksminga saldiklių alternatyvaPanašu, artinasi metas, kai saldumas baltymais bus pasiekiamas 16000 kartų efektyviau, nei beriant cukrų. Apie cukraus žalą prirašyta tūkstančiai straipsnių. Cukraus pakaitalai irgi nekelia pasitikėjimo. Ką gi daryti mėgstantiems saldumynus, bet nenorintiems kenkti sveikatai? Sprendimą siūlo startuolis iš Izraelio Amai Proteins, iš baltymų molekulių – beje, visiškai naujų – kuriantis „naują cukrų“.
daugiau

Prasideda pavasarinis laukinių gyvūnų vakcinavimas nuo pasiutligėsŠiandien, balandžio 10 d., Lietuvoje pradedama tradicinė pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Jau daugiau kaip dešimtmetį kiekvieną pavasarį ir rudenį vykdoma vakcinacija padėjo pasiekti, kad Lietuvoje pasiutligės, išskyrus pavienius atvejus, nenustatoma, šia pavojinga liga neserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai.

daugiau
1 - 10 iš 1982 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos