vaistai.lt

Mėgaukimės vasara nerizikuodami sveikata: kaip tinkamai ruošti ir laikyti maistąNacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, žarnyno infekcinių ligų atvejų pasitaiko ištisus metus, tačiau šiltuoju metų laiku paprastai jų padaugėja. NVSC specialistai primena, ką kiekvienas iš mūsų turėtume žinoti apie maisto laikymą ir ruošimą vasarą, kad išvengtume sveikatos sutrikimų.


daugiau

Vasara kvepiančios uogos. Varškės keksiuko ir uogų glotnučio receptaiUogos – vieni sveikiausių maisto produktų, kuriuos galite valgyti ramia sąžine, nes jose yra itin mažai kalorijų, tačiau daugybė skaidulų, vitamino C ir antioksidantų. Dauguma uogų yra naudingos širdies veiklai bei padeda reguliuoti cholesterolį.

 

daugiau

Ką galima sužinoti atidžiau paskaičius šaldytų pusgaminių etiketę?Šaldyti pusgaminiai gana dažnas vartotojų pasirinkimas dėl greito paruošimo būdo. Daugeliui pritrūkstant laiko maisto gaminimui, šis greitas maistas išlieka itin populiarus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai pataria, į ką atkreipti dėmesį norintiems kokybiškų ir lūkesčius atitinkančių koldūnų ir įvairių kitų šaldytų pusgaminių. Anot specialistų, tarp svarbiausių kriterijų juos renkantis turėtų būti sudėtis, ne vien tik pavadinimas ar kaina.

daugiau

Ar žinote, kaip svarbu nuplauti kremą nuo saulės?Saulės vonios – vienas iš didžiausių šiltojo sezono malonumų. Daugelis nori ne tik papildyti vitamino D atsargas, bet ir džiaugtis įdegusia oda. Sveikata ir vasariškas įdegis tikrai suderinami, tačiau reikia nepamiršti ne tik reguliariai naudoti priemonių nuo saulės, bet ir po dienos jas kruopščiai nuplauti.


 

daugiau

Minime Pasaulinę maisto saugos dienąPasaulyje trečią kartą minima maisto saugos diena. 2018 metų birželio 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė asamblėja paskelbė siekį stiprinti maisto produktų apsaugą, kad sumažėtų per maistą plintančių ligų. Netrukus ją palaikė Pasaulio sveikatos organizacija PSO bei paragino šalių narių vyriausybes ir organizacijas prisidėti puoselėjant saugaus maisto iniciatyvas.

daugiau

Kaip tinkamai valyti ausis, kad jų nesužalotumSakoma, kad vatos pagaliukus žmonės į ausis kiša gerokai per giliai, taip rizikuodami pašalinti iš landos jai taip reikalingą sierą, be to, gali pažeisti ir pačią ausį. Ar tikrai mokame rūpintis savo ausimis ir kaip tai daryti saugiai?


daugiau

Klausiate – atsakome: Kokias dešreles galima kepti kepsninėse?Dešrelių įvairovė labai didelė, tačiau ne visos tinkamos kepti ant laužo ar kepsninėje. Svarbiausia, renkantis kepimui tinkančias dešreles, atidžiai skaityti, kokią informaciją jų etiketėse pateikia gamintojai. Jose nurodoma ne tik dešrelių sudėtis, vartojimo instrukcija (pašildyti, virti, kepti įprastai ar ant žarijų), bet ir laikymo sąlygos, tinkamumo vartoti terminai. Verta atkreipti dėmesį ir kaip jos supakuotos, į pakuotės sandarumą.

daugiau

Suskilę kulnai gali išduoti ir ligasGražios ir sveikos pėdos – ne tik estetikos, bet ir sveikatos bei geros savijautos klausimas. Juk suskeldėję kulnai kelia diskomfortą, dažnai juos ir skauda. Pagrindinė įtrūkimų atsiradimo priežastis – per daug išsausėjusi oda, sumažėjęs jos elastingumas. Negyvos odos ląstelės kaupiasi aplink kulnus ir jeigu šis suragėjęs perteklinis odos sluoksnis nepašalinamas, kulnai galiausiai skyla.


daugiau

Dietistė griauna mitus apie užkandžius – lieknėti jie netrukdoDėl užkandžiavimo yra įvairiausių nuomonių: vieni tvirtina, kad norint numesti svorio ar palaikyti jį stabilų verčiau atsisakyti užkandžių ir maitintis išlaikant ilgesnius tarpus tarp valgymų. Kiti sako, kad reikia valgyti dažniau, bet saikingiau. Dietistė Živilė Dumbraitė besirūpinantiems sveika mityba siūlo nesiblaškyti tarp skirtingų rekomendacijų ir pasikliauti svarbiausia taisykle – įsiklausyti į savo kūno signalus. Būtent jie pasako, kada, kiek ir ko reikia suvalgyti, kad jaustumėtės gerai. 

daugiau

Poilsis gamtoje: kada svarbu nepaleisti dviračio vairo?Šylant orams vis daugiau gyventojų keliauja į sodybas, miškus, pajūrį, stovyklauti, tikėdamiesi pailsėti ir aktyviai praleisti laisvalaikį gamtoje. Specialistai sako, kad šiltąjį sezoną galima vadinti ir traumų gamtoje sezonu, o dažniausiai jos nutinka važinėjantis dviračiais bei paslydus ant nelygaus ar šlapio žemės paviršiaus.

 

daugiau
1 - 10 iš 2355 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos