vaistai.lt

Svarbios priežastys vartoti magnįPrasti mitybos įpročiai, dažnas vaistų vartojimas, alkoholis – vienos labiausiai paplitusių priežasčių, kodėl daugeliui žmonių šiandien taip pavojingai trūksta mineralinio elemento – magnio, kuris būtinas, kad tinkamai veiktų viso žmogaus organizmo sistema. Magnio trūkumas susijęs su daugeliu lėtinių sveikatos problemų, kurios dažnai paliekamos be dėmesio, bet galiausiai sudaro dar rimtesnių sveikatos sutrikimų. Dėl šios priežasties labai svarbu valgyti daug magnio turinčio maisto ir reguliariai gerti aukštos kokybės magnio papildus, kad būtų užtikrintas optimalus magnio kiekis organizme. Pateikiame jums penkias galimybes, kaip magnis gali pagerinti jūsų sveikatą.

daugiau
Visą valandą valgyk apelsiną – išmoksi sąmoningai gyventi čia ir dabarNusipirk apelsiną ir lupk jo žievelę, uostyk, valgyk visą valandą. Tai – viena iš geštalto terapijos praktikų, kad žmogus sąmoningai išgyventų šią savo gyvenimo akimirką. Čia ir dabar – ne klaidžiodamas prisiminimuose ar svaičiodamas apie ateities lūkesčius. Taip sako geštalto terapeutė Brigita Kaleckaitė.

Kuo geštalto terapija išsiskiria iš kitų psichoterapijos krypčių?
Lietuvoje ryškios dvi psichoterapijos kryptys: egzistencinė ir psichodinaminė psichoterapija. O geštalto terapija – nauja Lietuvoje psichoterapijos kryptis, kurios pradininkas – vokietis Fricas Terolcas. Šios terapijos metu mažiau sėdima ir šnekama apie ką nors, o savęs pažinimas vyksta per veiksmą. Čia svarbiausia – procesas, vykstantis čia ir dabar, kaip žmogus šiuo metu reaguoja į dabartinę situaciją. Nesvarbu, kodėl aš susidūriau su problema, bet kaip aš ją susikūriau. Geštalto terapijoje svarbiausia – kontaktas, ir ne tik tu kitais, bet ir su savimi.

daugiau

Kaip greičiau įsisavinti magnį?Aktyviai sportuojate ir neretai kurį nors kūno raumenį sutraukia mėšlungis? Puikiai žinote šį nemalonų jausmą, tiesa? Ir pasiskundus, kad koją sutraukė mėšlungis, dažnas jums pasakys, jog jūsų organizme trūksta magnio. Ir tai yra tiesa. Magnis būtinas sportuojantiems žmonėms, nes pagrindinės jo  funkcijos yra gerinti širdies veiklą, stiprinti kaulus, reguliuoti nervų sistemą, stabilizuoti raumenis po intensyvios treniruotės. Jo ypač daug netenkama sportuojant, mat iš organizmo magnis išsiskiria prakaituojant. Ką daryti, kad jūsų organizmas nuolat gautų magnio? Žinoma, maistas yra pagrindinis šaltinis. Magnio gausu riešutuose (migdolai – magnio bomba), grūdinės kilmės augaluose (ypač grikiuose) ir daržovėse (morkose, kopūstuose). 

daugiau

Psichoterapeuto požiūris į stresą: išrašau jums mankštą, jonažolių ir galvoti apie savo jausmusKiekvienas, turintis gyvenimiškos patirties, ilgainiui atranda savo streso valdymo techniką. „Abejoju, kad šiais laikais yra žmonių, kurie gali gyventi be streso. Tik pačią streso sąvoką  suprantame skirtingai. Šis žodis vartojamas maždaug nuo 17 amžiaus. Pradžioje juo buvo apibūdinama tokia būsena, kai kažko netenkama – turto ar artimo žmogaus. Kai ko nors netenkame,  gedime. Todėl kalbėdamas apie stresą mėgstu vartoti gedėjimo sąvoką“, – šiek tiek kitokį požiūrį į stresą dėsto gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Raimundas Alekna.

Stresas ar gedėjimas?
Intensyvus gyvenimo tempas mūsų žodyną papildė tokiais žodžiais kaip stresas ir stresuoju. Pasak R. Aleknos, atrodytų, gyvenimas visko kupinas, jei ką nors praradai, džiaukis – atsirado vietos kažkam naujam. „Bet vis tiek mes stresuojame. Mes gedime, nes kažką praradome. Tai yra visiškai fiziologiškas ir normalus reikalas.

daugiau

Tobuli pusryčiai: išvenkime klaidų!Pusryčiauti reikia – tai aksioma. Tačiau valgyti ne bet ką, nes tuomet visa dienos pradžia tarsi šuniui ant uodegos!

♦ Tik atsikėlus – stiklinė šilto vandens. Dar geriau, kad jis būtų su citrina. Galima pagardinti ir šaukšteliu medaus. Tebūnie tai auksinė jūsų taisyklė. Vanduo padės atsikratyti toksinų ir pagelbės virškinimui, pagerins medžiagų apykaitą.

♦ Venkite bereikalingų pagundų. Rytas darbe dažniausiai pradedamas kava, o prie jos vis kas nors pasiūlo saldainį ar bandelę. Jei jums iš tiesų rūpi sveikata ir figūra, verta šio įpročio atsisakyti be jokios graužaties.

daugiau

10 visada aktualių mitybos tiesųŽinių, kaip nesunkiai atsikratyti antsvorio, – nors tvenkinį tvenk. Tereikia tik ryžto ir noro įgyvendinti jas praktiškai. O kaip maitintis toms, kurios neturi rūpesčių dėl išvaizdos, bet nepageidauja papilnėti kilogramu kitu? Štai svarbiausios taisyklės...

1. Nelaukite, kol stipriai išalksite 
Valgyti, žinoma, reikia tada, kai pajunti alkį, o ne tada, kai valgo kiti ir kviečia prisidėti. Tačiau neleiskite, kad alkis kamuotų ilgiau nei 20 minučių. Kuo labiau esate išalkusi, tuo didesnė tikimybė, kad stversite bet ką, kas po ranka: namie – sausainių ar saldainių iš vazelės, pusgaminių iš šaldytuvo, gatvėje – spurgą iš kepyklėlės ir pan. Be to, stipriai išalkęs žmogus suvalgo kur kas daugiau.

daugiau

Kokių gydomųjų savybių turi bulvėsTai, kad bulvės gelbsti nuo įvairių negalavimų, jau seniai ne paslaptis, tačiau kaip jas tinkamai naudoti?

Bulvėse gausu įvairių vitaminų, organinių rūgščių, mineralinių druskų, mikroelementų, nepakeičiamų aminorūgščių, be to, šių daržovių visuomet rasime kiekvienos šeimininkės namuose. Reikia paminėti, kad bulvių gumbai pasižymi uždegimą ir spazmus malšinančiu, žaizdų gijimą skatinančiu, skysčius varančiu poveikiu. Taip pat turi teigiamą įtaką šokinėjančiam kraujospūdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemai. Peršalimas irgi ne bėda: jei turite bulvių – karšti jų garai padeda gydyti kvėpavimo takų ligas, malšina aštrų kosulį.

daugiau
Ignas Staškevičius: „Stengiuosi kasdien nubėgti nors dešimtį kilometrų“Ignas Staškevičius – verslininkas, rašytojas, keliautojas, gydytojo diplomą turintis visuomenės veikėjas. Kasmetinių bėgimo renginių organizatorius ir dalyvis sutiko prisidėti prie projekto „Aš – už sveiką Lietuvą“ bei pasidalinti savo mintimis apie sveiką gyvenseną ir savo pagrindinį hobį – bėgimą.

Tiesiog jaučiuosi gerai
Paklaustas apie sveiką gyvenseną apskritai, Ignas Staškevičius pabrėžia, kad kiekvienas žmogus turi atrasti jam tinkamą gyvenimo būdą ir pritaikyti jį individualiai sau. „Mėgstu pavalgyti, neatsisakau alkoholio, dažnai nepakankamai išsimiegu. Tiesa, nerūkau. Manau, kad nesu sveiko gyvenimo etalonas, bet jaučiuosi gerai“. 

daugiau

Gydomosios svogūno galiosPaprasta daržovė gali būti ir vaistas. Be to, toks, apie kurį galbūt net nežinojote.

► Kosulys
Lygiomis dalimis sumaišykite smulkiai sutrintą svogūną ir obuolį, pridėkite medaus. Vartokite po valgomąjį šaukštą 3 kartus per dieną.
Lukštus, nuluptus nuo 10 svogūnų, sudėkite į 1 l vandens, užvirkite. Lėtai kaitindami, virkite, kol pusė skysčio nugaruos. Gerkite jį, paskanintą medumi, po 2/3 stiklinės 3 kartus per dieną.

daugiau
Kaip sustabdyti organizmo senėjimo procesus?Ilgą laiką mokslas ieško atsakymų į klausimą, ar mes pajėgūs kovoti su laiku ir ar galime bent kiek sulėtinti senėjimo procesus. Juolab kad per daugelį metų pasikeitė žmonių mityba, padidėjo oro užterštumas, suaktyvėjo saulės spinduliuotė. Padaugėjo ir  žalingų įpročių. Žodžiu, atsirado aibė aplinkos veiksnių, kurie teršia kūną, verčia mus susenti greičiau.

Tyrimo Kalifornijoje metu įrodyta, kad ląstelių senėjimą galima bent šiek tiek slopinti labai paprastu metodu – keičiant gyvenimo būdą. Brangūs jauninantys kremai ar jaunystę tausojantys maisto papildai, kūno įvyniojimai grožio salonuose, deguonies ir kitokie masažai didžių stebuklų nepadarys vien todėl, kad senėjimo procesai yra nulemti genetiškai. 

daugiau
1931 - 1940 iš 1994 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos