vaistai.lt

Kokios daržovės tirština kraująDažnai girdime sveikos mitybos žinovų raginimų valgyti kuo daugiau šviežių daržovių, kad organizmas gautų daug vitaminų. Tačiau, prieš sėdant prie daržovių dubens, reikėtų pagalvoti apie savo sveikatos problemas ir vartojamus vaistus. Kai kurių vaistų ir daržovių sąveika gali labai pabloginti būseną. Pavyzdžiui, daržovės, kuriose gausu vitamino K, silpnina kraują skystinančių vaistų veikimą. Antikoaguliantai dažniausiai skiriami po širdies infarkto, tam tikrų traumų, turintiems širdies ritmo sutrikimų ir įvairiais kitais atvejais, kai padidėja kraujagyslių trombozės rizika.

daugiau

Streso „priėmimo“ ir „išvarymo“ ritualasGyvenimas įvairialypis: čia džiaugsmas, čia rūpesčiai. Turime įsisąmoninti faktą, kad viskas nuolat kinta. Nepasiduoti, kai užklumpa sunkumai, mokėti džiaugtis mažais malonumais – tokią pozityvią poziciją padės palaikyti paprastas taiči pratimas „Apsikabinimas su tigru“.

daugiau
Natūralioji medicina: nepanaudotas sveikatos apsaugos sistemos rezervasSveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio 2013 metų birželio 11 dienos įsakymu Nr. V-608 „Dėl sveikatinimo veiklos krypčių nuoseklaus įgyvendinimo“ LR Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) sudaryta iki šiol viešojoje erdvėje liaudies ir netradicine vadinamų medicinos sistemų problemų nagrinėjimo darbo grupė.  Jai vadovauti patikėta LR SAM viceministrei biomedicinos mokslų daktarei Jadvygai Zinkevičiūtei. 
daugiau

Naudingi stuburo pratimaiDažnai skundžiamės, kad skauda nugarą – juk dauguma mūsų leidžiame ilgas valandas prie kompiuterio. Verta kasdien atlikti šiuos pratimus ir pamiršime nugaros maudimą!

  1. Pradinė padėtis: kojos pečių plotyje, rankos nuleistos prie šlaunų. Lėtai lenkitės į kairę, kaire ranka siekdama kairę blauzdą (nelenkite kelių). Lėtai grįžkite atgal. Pakartokite pratimą į dešinę. Atlikite jį po 6–8 kartus į kiekvieną pusę.

daugiau
Aistra augalams – šiuolaikinio žolininko kasdienybėPaprastam žmogui pieva ir yra viso labo pieva su daugybe nepažįstamų augalų, ant kurios taip gera įsitaisyti šiltais vasaros vakarais ir pasimėgauti grynu oru, užuosti aibę persipinančių aromatų ir paganyti akis į nepaprasto mėlynumo dangų. Šiuolaikiniam žolininkui pieva yra didžiausia jo aistra, kuria gali domėtis, tyrinėti ir kaskart stebėtis, kaip viename lauke gali augti skirtingi augalai, reikalingi žmogui ar net jam kenkiantys. 
daugiau
Buriasi šalies žolininkaiKiek žmonių Lietuvoje domisi vaistiniais augalais? Į šį klausimą atsakyti nėra lengva, bet akivaizdu, kad tokių aptiksime kiekvieno miesto ar miestelio gatvėje, kiekviename daugiabutyje. Tad pirmajame žolininkų suvažiavime Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse šurmuliavo ir puikiai žinomi, daugelyje renginių dalyvaujantys žolininkai, ir tylūs vaistinių augalų gerbėjai, vasaromis prisirenkantys vaistažolių arbatai. 
daugiau
Ekstravertai aktyvesni, nes jų smegenyse dažniau aktyvuojamos pozityvios emocijosUž ekstravertų polinkį daugiau bendrauti bei būti aktyvesniais iš dalies gali būti atsakinga smegenų chemija, skelbia Cornell universiteto neuromokslininkai. Naujas tyrimas, paskelbtas žurnale „Frontiers in Human Neuroscience“ padeda geriau suprasti, kaip skirtinga smegenų veikla atsiliepia žmonių aktyvumui. 
daugiau
Kūrybingos jogos dozė – kad pailgintum jaunystę ir prisipildytum ramybėsKlaipėdos Jogos namai su kūrybinga mokytoja Audrone Pašilyte ne vienai klaipėdietei atvėrė duris į ramybės sklidiną pasaulį, kuriame geriau jaučiasi ne tik fizinis kūnas. Ne vienerius metus praktikuojančios jogą moterys pilnos džiaugsmo, ramiau reaguoja į įvairias gyvenimo aplinkybes ir nesiskundžia prasta savijauta net klimakteriniu laikotarpiu. 
daugiau
Bėgimas nuo problemų kartais gali būti naudingasJei prispaudžia darbai, reikalai, pareigos bei laiko limitai, kartais tinkamiausias poelgis yra bent trumpam nustoti kreipti į tai dėmesį, teigia dvi Rotman vadybos mokyklos ir Toronto universiteto profesorės. Tinkamai suderinti darbą ir likusį gyvenimą gali būti sunki užduotis. Pavyzdžiui, paaukotas šeimos laikas, vardan viršvalandžių darbe, gali sumažinti pasitenkinimą darbu, pakelti streso lygį.  Ekspertai teigia, jog labai naudinga trumpam visa tai pamiršti ir leisti smegenims pailsėti, nueinant išgerti kavos, įsijungiant muzikos, ar pasimankštinant. 
daugiau
Arbatos gėrimo apeiga: laikas pasotinti šviesos kūną“Daug žmonių tyrinėja arbatžolių ir vaistažolių terapinį poveikį  fiziologijai. Mane visada domino poveikis būtent sąmonei – kuo skiriasi poveikis geriant arbatą iškilmingu būdu nuo kasdieniško gėrimo. Paaiškėjo, kad skirtumas didžiulis”, – teigia žolininkas Ramūnas Daugelavičius, Anykščių arbatinės “Arbatos magija” savininkas. Arbatos gėrimo apeigą jis praktikuoja jau 13 metų. Pakalbėjome. 
daugiau
1961 - 1970 iš 1993 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos