vaistai.lt
Prieš stresą – garu, poezijos žodžiu, žolelėmis ir giliu kvėpavimuSavo gyvenimo prioritetų susidėliojimas, pirties garas, šviežios daržovės ir eiliuotas žodis – skirtingos kilmės, bet veiksmingi ginklai prieš vieną didžiausių šiandienos žmogaus priešų, pavadinimu stresas. 145-ajam Vilhelmo Storostos-Vydūno jubiliejui paminėti skirtoje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje Klaipėdoje tradicinės ir natūraliosios  medicinos specialistai bei meno žmonės dalijosi mintimis apie psichoemocinę sveikatą bei streso suvaldymo būdus.
daugiau

Žygiavimas pėsčiomis – geriausia diabeto ir kitų ligų prevencijaPrieš 15 metų pradėjęs organizuoti karių žygius jurbarkiškis Vidmantas Genys pėsčiomis oficialiai yra nužingsniavęs 2427 kilometrus. Išėjęs į atsargą į pėsčiųjų žygius kviečia ir civilius, jaunus ir brandaus amžiaus tautiečius.

daugiau

Iš arčiau: žvilgsnis į sielos langus ©Suren ManvelyanAkis – ne toks jau ir idealiai lygaus paviršiaus burbuliukas, kaip norėtųsi įsivaizduoti. Į akį įsižiūrėjus iš arčiau, akis veikiau panaši į užgesusio ugnikalnio kraterį, kurį supa įvairiaspalviai rainelės šlaitai.

daugiau

Jonažolė pelytėms efektyviai gydo migrenąNepaisant to, kad migrenai gydyti sukurta daug preparatų, išlieka naujų ir efektyvių vaistų poreikis. Jonažolė turi vaistinio augalo savybių, todėl italų mokslininkai atliko tyrimą analizuodami aktyvių jonažolės komponentų – hipericino ir flavonoidų efektyvumą malšinant migreninio tipo galvos skausmus.

daugiau

Žolininkai neįveikia biurokratijos džiungliųNykstant senajai kaimo, žemės ūkio kultūrai ir augant technokratinei miesto civilizacijai, mūsų šalies žolininkai jaučiasi atsidūrę pasaulių sandūroje. Ar bus jie reikalingi masinės gamybos, sintetinių papildų bei vaistų amžiuje? Vaistininkai teigia, kad bus, nes žolelės išlieka vis dar paklausia preke, tačiau žolininkai jaučiasi skriaudžiami. Jie sako, kad dėl šioje srityje įsikerojusios biurokratijos smulkiam žolinių augalų ūkeliui vaistinius augalus didesniais kiekiais parduoti itin sudėtinga, o gauti Europos Sąjungos paramą jų ekologiškam auginimui beveik neįmanoma. 

daugiau

Žolininkė Danutė Kunčienė: “Kaip tikiu draugu, taip tikiu gamta”Ateinu pas Tave su dėkingumu už kiekvieną Žemės Žolyną. Už nesuskaičiuojamas žoles, augusias nuo pat Pasaulio pradžios ir augsiančias iki Paskutiniosios Dienos. Už jau išnykusias vaistažoles.  Ateinu dėkoti už žoleles, kurias žinoję ir kuriomis naudojęsi manieji Protėviai. Šlovinu Tave už tai, kad Esi taip nuostabiai pasirūpinęs Žmogumi, sukuriant žolelę kiekvienai ligai gydyti. Laimingi ir dėkingi galim džiaugtis psalmių žodžiais: “Viešpats mano Ganytojas. Man nieko netrūksta. Žaliose lankose Jis mane paguldo, prie ramių tvenkinių mane gano. Atgaivina mano gyvastį”. (Ištrauka iš Žolinčiaus maldos)

daugiau
Šiandien – Judėjimo sveikatos labui dienaAkademiko A.Bergo duomenimis, prieš šimtą metų fizinis darbas sudarė 94-96% viso žmogaus darbo, o dabar tik 1%. Vykstantys reikšmingi ekonominiai ir socialiniai pokyčiai smarkiai apribojo žmogaus fizinį aktyvumą, padidino psichomotorikos lavinimo ir protinės veiklos reikalavimus, sukėlė psichinę įtampą. Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena: judėti reikia, kad būtume sveiki ir darbingi. Akademiko A.Bergo duomenimis, prie
daugiau
Fizinis aktyvumas mūsų gyvenimeNuo mažų dienų mes girdime, jog judėjimas – tai sveikata. Tačiau ne visuomet surandame laiko ir noro būti fiziškai aktyviais. Vaikams FA užtikrina sveiką augimą ir vystymąsi, gerą savijautą, nervų sistemos veiklą, ko pasekoje gerėja mokymosi rezultatai. Suaugusiems – leidžia nepervargstant atlikti kasdienines užduotis. Pagyvenusiems, senyvo amžiaus žmonėms pakankamas fizinis pajėgumas – galimybė džiaugtis laisvalaikio pramogomis ir tuo pačiu išlaikyti socialinį aktyvumą.
daugiau
Homeopatija – natūralus gydymo būdas Balandžio 10–16 dienomis minima Pasaulinė informavimo apie homeopatiją savaitė. Ją organizuoja Pasaulinė informavimo apie homeopatiją organizacija. Šia akcija siekiama paminėti homeopatijos tėvu vadinamo vokiečių gydytojo Samuelio Hahnemanno (1755 – 1843) gimimo dieną. Samuelis Hahnemannas pastebėjo, kad didesnės chininmedžio žievės dozės sukelia maliarijos simptomus, o mažos gydo pačią ligą.
daugiau
Peršalus pasveikti padeda ne vien vaistaiKodėl susergame peršalimo ligomis?
Žiemos–pavasario sezono metu beveik kiekviena šeima susiduria su peršalimo ligomis. Peršalimo ligos - tai sezoninės ligos, kurias dažniausiai sukelia virusai.
daugiau
1981 - 1990 iš 1994 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  191 192 193 194 195 196 197 198 199 200  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos