vaistai.lt
Vaikščiojimo nauda ir galimos klaidos vaikštantVaikščiojimas yra natūrali ir mums kaip biologinei rūšiai gyvybiškai būtina fizinė veikla. Be to, moksliniais tyrimais įrodytas teigiamas ėjimo poveikis sveikatai. Taigi norėdami padidinti savo fizinį aktyvumą galime tiesiog daugiau vaikščioti. Toliau pateikta keletas faktų apie ėjimo naudą žmogaus sveikatai.
daugiau
Deginimosi sezono taisyklės, kurių privalu laikytis ne tik saulei alergiškiems žmonėmsKaip išgyventi vasarą, kai mėgautis saulės bučiniais negali? Vilnietė Marija jau susitaikė, kad po tokių saulėtų dienų odą netrukus teks slėpti nuo akių. Mergina nuo mažens yra alergiška saulei, todėl kiekvienas ilgesnis pabuvimas jos spinduliuose baigiasi paraudusia, pūslelėmis nusėta ir besilupančia oda.
daugiau
Kodėl negalima valgyti skaitant ar dirbant kompiuteriuGreitai besisukančioje rutinoje, apsupti milijono darbų ir rūpesčių, valgymui dažnai neskiriame tiek dėmesio, kiek reikėtų. Skubūs pietūs prie kompiuterio, vakarienė priešais televizorių ar greitas užkandis bėgant į susitikimą – tokie kasdieniai mitybos įpročiai dažnai yra lydimi nemalonaus pilvo pūtimo, sunkumo, persivalgymo jausmo, o ateityje gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų.
daugiau
Ką būtina turėti pirmos pagalbos krepšyje vykstant į gamtąKeliaujant į gamtą, turistinį žygį būtina nepamiršti vieno iš svarbiausių kelionės elementų – pirmosios pagalbos dėžutės. „Tinkamai suteikus pirmąją pagalbą sveikimo procesas yra daug greitesnis, todėl labai svarbu apgalvoti, ką įsidėsite į kelionę“, – teigia Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Gintarė Nemuraitė.
daugiau
Dažniausios bėgimo klaidos: ką daryti, kad bėgimas taptų malonus ir naudingas?Pavasarį daug aktyvių žmonių sporto sales iškeičia į stadionus, parkus ir miško takelius. Tačiau išsiilgę sporto gryname ore, žmonės neretai į lauką išbėga tam visai nepasiruošę. Kaip išjudinti susitingusius kūnus ir kokių klaidų vengti bėgiojant, paaiškina Kauno technologijos universiteto (KTU) lengvosios atletikos rinktinės trenerė Ernesta Karaškienė.
daugiau
Oro jonizatoriai - nauda ar išgalvotas mitas?Taip jau yra, kad dėl pramonės plėtimosi ir tobulėjimo, transporto priemonių skaičiaus augimo ir kitų besivystančios visuomenės reiškinių, turime užterštą orą. Teršalai santykiauja su žmogaus kūnu ne tik lauke, bet neišvengiamai patenka ir į patalpų vidų. Jei gyvenate užmiestyje, toliau nuo teršiančių objektų bei nejaučiate jokių padarinių, galbūt oro jonizatorius jums nebus reikalingas.
daugiau
Saulės spinduliai gali pakenkti ne mažiau nei rūkymasVisuomenėje gausu mitų apie deginimąsi saulėje. Vieni tiki, kad pasitepus apsauginiais kremais neįmanoma gražiai įdegti, kiti traukia vitamino D kortą – juk reikia kuo ilgiau saulėje, kad organizmui jo netrūktų. Deja, tačiau atsainus požiūris ir besaikis deginimasis be jokios apsaugos yra smūgis tiek odos grožiui, tiek ir sveikatai. Specialistai pateikia svarbiausias priežastis, kodėl karštą dieną net einant į darbą verta pasitepti apsauginiu kremu.
daugiau
Vabzdžių sezonas prasidėjo: gėlių kvepalus pasilikite rudeniuiŠiluma ir saulė vilioja vis daugiau laiko praleisti gamtoje, tačiau malonų laisvalaikį gryname ore gali sugadinti prieš vasarą stipriai suaktyvėję vabzdžiai. Jeigu nuo uodų galima apsiginti naudojant specifinius kvapus turinčias priemones, kiti geliantys gyviai, pavyzdžiui, bitės, reaguoja atvirkščiai – jas lengvai privilioja bet kokie gėlių aromato kvepalai.
daugiau
Kodėl alergiškiems žmonėms reikia vengti medaus ir šviežių žolelių arbatos?Pavasaris ir vasara ypač sudėtingas periodas alergiškiems žmonėms, kurie neretai alergines organizmo reakcijas supainioja su peršalimo simptomais. Į kovą su alergija žmonės dažnai pasitelkia ir gana pavojingus gydymosi būdus, kurie gali baigtis netgi mirtimi. Specialistų teigimu, taip nutinka dėl daugybės vis dar gajų ir nepagrįstų mitų apie alergiją ir jos gydymą.
daugiau
Gydytojas psichiatras: ko turėtumėme pasimokyti iš vaikų žaidimų ir tautosakosKas bendro tarp „Stuku stuku už save“ žaidžiančių vaikų ir javus kadaise su daina kūlusių protėvių? Tiek vieni, tiek kiti natūraliai ir sveikatai nežalingu būdu mokėjo sumažinti įtampą, sako Asmens sveikatos klinikos gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Liudvikas Lazauskas. Šiuolaikiniam suaugusiam žmogui, kuris dirbdamas protinį darbą pasijunta išsekęs psichologiškai ir fiziškai, dėl to vakare it negyvas krenta ant sofos arba griebiasi alkoholio, svarbu suklusti.
daugiau
31 - 40 iš 1945 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos