vaistai.lt

Kaip paminėti Pasaulinę šiaurietiškojo ėjimo dieną per pandemijąTarptautinė šiaurietiškojo ėjimo federacija INWA (angl. The International Nordic Walking Federation) pakvietė visas nacionalines asociacijas, tarptautinio ir nacionalinio lygio trenerius, instruktorius, lyderius ir šiaurietiškojo ėjimo entuziastus dalyvauti šių metų pasaulinėje šiaurietiškojo ėjimo iniciatyvoje, kuri vyks 2020 m. gegužės 16–17 dienomis (šeštadienį ir sekmadienį).


daugiau

Laukiniai augalai – kurie naudingi sveikatai, o kurių geriau nerinkti?Nuo salotų pagardinimo ar naminių užtepėlių iki podagros ir vėžio gydymo – maždaug kas penktas Lietuvos gamtoje randamas augalas ar jo veikliosios medžiagos gali būti pritaikyti praktikoje. Vėlyvas pavasaris ir artėjanti vasara yra tinkamiausias laikas šiais natūraliais produktais papildyti namų vaistinėlę ar virtuvę. Kaip nesuklysti ir parsinešti organizmui naudingų, o ne žalingų laukinių augalų, pataria vaistininkas ir fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius.

 

daugiau

Genetikas pataria, kaip suvaldyti stresą ir pagerinti savijautą„Streso valdymas ir tinkamas vertybių sudėliojimas ypač svarbus mūsų psichologinei savijautai karantino metu“, – įsitikinęs gydytojas genetikas prof. dr. Danielius Serapinas. 

daugiau

Kaip patiems išsikepti duonos be gliutenoGliutenu vadinami baltymai, kurių randama kviečiuose, rugiuose ir miežiuose. Dalies žmonių organizmai šios medžiagos netoleruoja. Tad natūralu, kad rinkoje atsiranda vis platesnis produktų be gliuteno asortimentas. 

daugiau

Pasitikdami vasarą – prisiminkime svarbiausias saugaus buvimo saulėje taisyklesDėl susiklosčiusios situacijos šalyje, esame priversti daugiau laiko praleisti namuose, laikytis socialinės distancijos, tuo tarpu nubusdama gamta bei dažniau pasirodanti saulė taip ir vilioja pasimėgauti ja. Net jei šią vasarą neketiname ištisas valandas praleisti paplūdimyje, nereiškia, kad apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių skirsime mažiau dėmesio.

daugiau

Gyvenimas kaip neapibrėžtumas: ko netekome ir ką atradome karantino metu?Nors karantinas pratęstas iki vasaros, daugelis ribojimų jau panaikinta, todėl tarytum įžengiame į naują ir laisvesnį laiką. Ir nors vėl galime eiti į kavines, kirpyklas, ir skubame vos draudimams pralaisvėjus grįžti prie senų įpročių ir mums įprasto gyvenimo – visgi linkėčiau neskubėti, nes iš to, ką visai neseniai patyrėme, galima daug suprasti ir išmokti apie gyvenimą.

daugiau

Dopaminas: malonumų hormonas, kurio gamyba organizme priklauso tik nuo mūsų pačių pasirinkimoMoksliniais tyrimais nustatyta, kad teigiama patirtis, kvapai, skanus maistas, fizinis aktyvumas ir net malonios mintys smegenis skatina gaminti daugiau hormono dopamino – natūralaus cheminio junginio. Smegenys, supratusios, kad gavome tai, kas mus patenkina, „apdovanoja“ organizmą: žmogus pajunta intensyvų malonumą, kurį sukelia išsiskyrusi tam tikra dopamino dozė.

daugiau

Gaivūs vaisių kokteiliai pavasariui: natūraliai saldu ir sveikaŠiltėjant orams daugelis į savo meniu vis dažniau įtraukia tirštus vaisių kokteilius. Vieni juos plaka pusryčiams ar vartoja vietoje užkandžių, kiti – renkasi vakarienei, o treti – tiesiog jais atsigaivina. Vaisių kokteilis gali tapti ne tik skania, bet ir sveika mūsų kasdienybės dalimi.

 

daugiau

Kūrybingai ir išradingai paminėkime Judėjimo sveikatos labui dienąSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad gegužės 10 d. visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimą dar 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2003 m. gegužės 10 d. įvairaus pobūdžio minėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių.

daugiau

Aliejaus asortimentas: kaip išsirinkti tinkamiausią?Aliejų būna pačių įvairiausių, nuo mums įprastų rapsų, saulėgrąžų iki retesnių judrų ar sezamų aliejų. Kiekvienas aliejus turi ne tik savo skonį, bet ir savybes. Tad kokius patiekalus ruošiant kuris aliejus tinkamiausias?  

daugiau
81 - 90 iš 2171 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos