vaistai.lt
Ką gerti ir ko vengti turintiems padidėjusį cholesterolį?Lietuvoje vyraujantis karštis ne tik džiugina gamtos bei lauko pramogų mėgėjus, bet ir kelia nerimą turintiesiems širdies problemų. Termometro stulpeliui kylant aukštyn, plečiasi kraujagyslės, padažnėja pulsas, gali trūkti deguonies, tirštėti kraujas ar padidėti kraujo krešulių susidarymo tikimybė – tai viena dažniausių infarkto ir insulto priežasčių. Kovojant su karščiais, svarbiausi du dalykai – pavėsis ir apsirūpinimas pakankamu skysčių kiekiu.
daugiau
Mitai apie saldiklius: padeda numesti svorio ir gerina smegenų veikląPrasidėjus šiltajam metų sezonui daugelio dėmesį patraukia maisto produktai ar gaivieji gėrimai su užrašais „dietinis“ arba „sumažintas cukraus kiekis“. Tikėdamiesi greitai padailinti kūno formas ar pagerinti sveikatą, vartodami dirbtinius saldiklius, žmonės neretai sulaukia priešingo efekto ar netgi pradeda jausti jiems priklausomybę. Vaistininkai įvardijo, kokie mitai dažniausi sklando apie saldiklius ir kaip saikingai vartoti saldiklių turinčius produktus bei kokį pavojų jie gali sukelti.
daugiau
Kodėl nesaugome akių nuo saulės? Dažniausios klaidos ir mitai apie saulės akiniusŠiais laikais akiniai nuo saulės yra tapę neatsiejama stiliaus detale, tačiau jie retai atlieka savo tikrąją funkciją – apsauginę. Apsaugoti odą nuo saulės atsimena daugelis, bet apie akių apsaugą dažnas užmiršta. Regėjimo specialistai pastebi, kad šiais laikais daugėja žmonių, kurie susiduria su problemomis ir net pavojingomis akių ligomis, kurias sukelia ultravioletiniai (UV) spinduliai.
daugiau
Kaip pagelbėti organizmui, kai tenka dirbti naktįDarbas naktimis žmogaus organizme sukelia tikrą chaosą. Juk mūsų kūnas gyvena pagal natūralų laikrodį, kuris veikia taip, kad dieną esame aktyvūs, o naktį miegame. Ką daryti, jei vis dėlto naktį reikia dirbti? O jei darbas toks atsakingas, kaip psichologinės pagalbos „Jaunimo linijos“ savanorių, kai pramiegotas skambutis gali reikšti ir prarastą gyvenimą...
daugiau
Vaikščiojimo nauda ir galimos klaidos vaikštantVaikščiojimas yra natūrali ir mums kaip biologinei rūšiai gyvybiškai būtina fizinė veikla. Be to, moksliniais tyrimais įrodytas teigiamas ėjimo poveikis sveikatai. Taigi norėdami padidinti savo fizinį aktyvumą galime tiesiog daugiau vaikščioti. Toliau pateikta keletas faktų apie ėjimo naudą žmogaus sveikatai.
daugiau
Deginimosi sezono taisyklės, kurių privalu laikytis ne tik saulei alergiškiems žmonėmsKaip išgyventi vasarą, kai mėgautis saulės bučiniais negali? Vilnietė Marija jau susitaikė, kad po tokių saulėtų dienų odą netrukus teks slėpti nuo akių. Mergina nuo mažens yra alergiška saulei, todėl kiekvienas ilgesnis pabuvimas jos spinduliuose baigiasi paraudusia, pūslelėmis nusėta ir besilupančia oda.
daugiau
Kodėl negalima valgyti skaitant ar dirbant kompiuteriuGreitai besisukančioje rutinoje, apsupti milijono darbų ir rūpesčių, valgymui dažnai neskiriame tiek dėmesio, kiek reikėtų. Skubūs pietūs prie kompiuterio, vakarienė priešais televizorių ar greitas užkandis bėgant į susitikimą – tokie kasdieniai mitybos įpročiai dažnai yra lydimi nemalonaus pilvo pūtimo, sunkumo, persivalgymo jausmo, o ateityje gali sukelti ir rimtų sveikatos sutrikimų.
daugiau
Ką būtina turėti pirmos pagalbos krepšyje vykstant į gamtąKeliaujant į gamtą, turistinį žygį būtina nepamiršti vieno iš svarbiausių kelionės elementų – pirmosios pagalbos dėžutės. „Tinkamai suteikus pirmąją pagalbą sveikimo procesas yra daug greitesnis, todėl labai svarbu apgalvoti, ką įsidėsite į kelionę“, – teigia Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Gintarė Nemuraitė.
daugiau
Dažniausios bėgimo klaidos: ką daryti, kad bėgimas taptų malonus ir naudingas?Pavasarį daug aktyvių žmonių sporto sales iškeičia į stadionus, parkus ir miško takelius. Tačiau išsiilgę sporto gryname ore, žmonės neretai į lauką išbėga tam visai nepasiruošę. Kaip išjudinti susitingusius kūnus ir kokių klaidų vengti bėgiojant, paaiškina Kauno technologijos universiteto (KTU) lengvosios atletikos rinktinės trenerė Ernesta Karaškienė.
daugiau
Oro jonizatoriai - nauda ar išgalvotas mitas?Taip jau yra, kad dėl pramonės plėtimosi ir tobulėjimo, transporto priemonių skaičiaus augimo ir kitų besivystančios visuomenės reiškinių, turime užterštą orą. Teršalai santykiauja su žmogaus kūnu ne tik lauke, bet neišvengiamai patenka ir į patalpų vidų. Jei gyvenate užmiestyje, toliau nuo teršiančių objektų bei nejaučiate jokių padarinių, galbūt oro jonizatorius jums nebus reikalingas.
daugiau
1 - 10 iš 1919 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos