vaistai.lt
Anemijos priežastis – vitamino D stoka ar atvirkščiai?Revoliucinis saulės vitamino vaidmuo įgauna dar vieną svarbią prasmę. Pastaruoju metu vis garsiau kalbama, kad vitaminas D turi įtakos geležies stokai bei anemijai (mažakraujystei). Tačiau mokslininkai kol kas neišsiaiškino šio ryšio mechanizmo. Nustatyta, kad egzistuoja ir atvirkštinis efektas: dėl geležies deficito organizmas gali blogiau sintezuoti svarbųjį saulės vitaminą.
daugiau

2017 m. Legionierių ligos užregistruota daugiausiai per paskutinius 12 metųUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, praėjusiais metais Legionierių ligos atvejų buvo užregistruota daugiausia per paskutinius 12 metų. Nuo 2006 m. Lietuvoje iš viso buvo diagnozuoti 63 legioneliozės atvejai (1 pav.).

daugiau

Zoonozių bakterijų atsparumas antimikrobinėms medžiagoms išlieka aukštasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos maisto saugos tarnybos (EMST) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) paskelbta ataskaita, informuoja, kad bakterijos, sukeliančios ligas žmonėms ir gyvūnams, išlieka atsparios antimikrobinėms medžiagoms. Ataskaitoje pažymima, kad šių bakterijų atsparumas yra viena didžiausių grėsmių visuomenės sveikatai, sumažinanti efektyvaus gydymo galimybes.

daugiau
Seksas vyresniame amžiuje: saugumas taip pat svarbusNemažai vyresniojo amžiaus žmonių mano, kad praėjus reprodukciniam laikotarpiui, sekso metu saugotis nebereikia. Jiems prezervatyvai atrodo nebereikalingi, tai – priemonė, kuriama tik jauniems žmonėms, besisaugantiems nuo nepageidaujamo nėštumo. Tačiau tai nėra tiesa. Juk lytiniu keliu plintančiomis ligomis užsikrėsti galima bet kokio amžiaus žmogui. Tad ką vertėtų žinoti apie lytinį gyvenimą ir saugumą vyresniame amžiuje?
daugiau

Pavasarį išauga šunų ir kačių platinamų ligų grėsmėUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad pavasarį padidėja šunų ir kačių platinamų ligų – toksokarozės, toksoplazmozės ir echinokokozės grėsmė. Pernai iš viso buvo užregistruotas 151 šių ligų atvejis (49 – toksokarozės, 49 – toksoplazmozės ir 53 – echinokokozės).

daugiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis traukiasi iš LietuvosUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje toliau mažėja. Penkioliktąją šių metų savaitę (balandžio 9-15 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 54,4 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 43,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau
Raustantys skruostai gali pranašauti ligą: kaip ją gydyti?Rausvi skruostai ne visada simbolizuoja sveikatą – kartais jie gali signalizuoti apie progresuojantį odos uždegimą, kurio metu išsiplėtusios kraujagyslės raudoniu nudažo centrinę veido dalį: skruostų, smakro bei kaktos zonas. Su šia odos problema susiduria 10 proc. Lietuvos gyventojų, iš kurių net 70 proc. 30-50 amžiaus moterų. Taigi, kokios priemonės padeda ir kaip kovoti su veido raudonį sukeliančia liga?
daugiau
Vaikų psichiatras Linas Slušnys: „Kodėl svarbu išmokti atpažinti savo emocijas?“Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Nors kartais net ir patys nepastebime, kaip mažytė smulkmena mus išmuša iš vėžių ar atvirkščiai – pakelia nuotaiką. Visos emocijos turi didelę įtaką žmonių gyvenime, nes gali lemti ir fizinę žmogaus sveikatą. Vaikų psichiatras Linas Slušnys sako, kad emocijų išvengti neįmanoma ir net – nebūtų logiška, tačiau galima išmokti jas atpažinti bei kontroliuoti. Be to, psichiatro teigimu, labai svarbu rūpintis, kad kuo daugiau teigiamų emocijų augdami patirtų vaikai.
daugiau
Psichologė: „Nėra būdo pasiruošti onkologinės ligos diagnozei“Onkologinę patirtį turinčius pacientus ir jų artimuosius konsultuojanti psichologė Lina Šopienė pastebi, jog susitaikymas su savo ar artimojo liga reikalauja daug jėgų ir laiko, tačiau laiku suteikta psichologinė pagalba daugeliui padeda įveikti skausmingus išgyvenimus bei iš naujo atrasti gyvenimo prasmę.
daugiau

Pagal sergančių tuberkulioze vaikų skaičių Lietuva Europoje nusileidžia tik Rumunijai ir BulgarijaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai įspėja – Lietuvos vaistams atsparios tuberkuliozės gydymo rezultatai  – prasčiausi Europoje, daugėja ir TB sergančių vaikų. Nuo 2014 m. Lietuvoje sparčiai didėja susirgusių TB vaikų skaičius, o atsparios vaistams tuberkuliozės (DAV-TB) gydymo rezultatai tarp Europos Sąjungos, Europos ekonominei erdvei priklausančių šalių (ES/EEE) – prasčiausi.

daugiau
1 - 10 iš 2778 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos