vaistai.lt

Vasaros traumos: net į menkiausią nubrozdinimą negalima numoti rankaPrasidėjus vasarai ir sušvelnėjus karantinui žmonės vis aktyviau leidžia laiką gamtoje, drąsiau iškylauja, daugiau važinėjasi dviračiais, riedučiais, paspirtukais. Deja, bet nutinka ir taip, kad poilsio akimirkas apkartina įvairios „vasariškos“ traumos – sumušimai, sutrenkimai ar mėlynės.

daugiau

Suaugusiojo gaivinimas skendusDažnai skęsdami žmonės nešaukia ar negali šaukti, nes springsta vandeniu, stengiasi visomis jėgomis galvą išlaikyti virš vandens – kiekvienas panirimas po vandeniu gali būti paskutinis. Todėl širdies sustojimas skendimo metu yra hipoksijos pasekmė. Kad atsikurtų spontaninė kraujotaka, gaivinant svarbu kuo greičiau pradėti dirbtinius įpūtimus ir krūtinės paspaudimus.

daugiau

Įprotis vakarais gurkšnoti alkoholį kenkia kepenims labiau, nei manomaVasara – atostogų metas, kai norisi atsipalaiduoti, daugiau laiko praleisti gamtoje. Tai laikas, kai alkoholio lentynos parduotuvėse ištuštėja kiekvieną savaitgalį. Tačiau atsipalaidavimas gali būti pragaištingas, nes kitą rytą kamuoja pagirios, - teigiama pranešime žiniasklaidai.


daugiau

 Sušvelninus karantiną – antplūdis odontologų kabinetuoseOdontologų paslaugos yra vienos populiariausių Lietuvoje – per metus beveik kas penktas pacientų apsilankymas tenka būtent jiems. Griežčiausio karantino metu du mėnesius negalėję teikti planinių paslaugų, odontologai išgyvena antplūdį: vien pirmąją jų darbo atnaujinimo savaitę paslaugų paklausa šoktelėjo 3, o vidutinės pacientų išlaidos – 4 kartus, - skelbiama pranešime žiniasklaidai.

daugiau

Atnaujinamos paslaugos metantiems rūkyti – konsultacijos ir nemokami medikamentaiNuo birželio 1 d. Priklausomybės ligų centras atnaujina paslaugą metantiems rūkyti ir per artimiausius vasaros mėnesius ragina ja pasinaudoti. Tiesa, nemokami medikamentai, kurie yra šios paslaugos dalis, kiekviename iš filialų bus teikiami šimtui pirmųjų užsirašiusių, nes vaistų kiekis yra ribotas. „Filialams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje atnaujinus veiklą, jau galima registruotis į gydytojo konsultaciją.

 

daugiau

Smegenų ląstelių mirtį gali išprovokuoti vos vienas krešulysTrisdešimtmetė pateko dėl insulto į ligoninę. Jai buvo sunku patikėti, kad tai lėmė rūkymas ir kraujo krešumą didinančių hormoninių kontraceptikų vartojimas. Vos 35-erių sulaukusį vyrą insultas ištiko dėl įgimtų širdies pakitimų.

 

daugiau

Dėl pandemijos pasaulyje sutriko imunizacijos paslaugų tiekimasRemiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Jungtinių Tautų vaikų fondo (angl. UNICEF), Pasaulio vakcinacijos ir imunizacijos aljanso (angl. GAVI) ir  Sabin vakcinų instituto (angl. Sabin Vaccine Institute) surinktais duomenimis, dėl nepalankios epidemiologinės situacijos pasaulyje, įprastinės imunizacijos paslaugų teikimas sutriko mažiausiai 68 šalyse ir tai kelią nerimą, nes manoma, kad ši situacija gali paveikti apie 80 milijonų vaikų iki 1 metų sveikatą.

daugiau

Kauno klinikose atliktas pirmasis viso žmogaus genomo tyrimasKauno klinikose pirmą kartą atliktas žmogaus genomo, kuriame užkoduota visa informacija, lemianti žmogaus anatomijos, audinių struktūros ir funkcijų ypatybes, tyrimas. Tai pirmasis žingsnis didžiausios apimties genetinių tyrimų įdiegime ligoninės Genetikos ir molekulinės medicinos klinikoje.

 

daugiau

Jei miokardo infarktas prilygtų aviakatastrofai: kas mėnesį netektume pilno lėktuvo lietuviųLietuvoje mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) kinta vangiai. Tarp visų mirčių priežasčių kas antra įvyksta nuo ŠKL – pagal šią statistiką vis dar pirmaujame Europoje, ir sąjungos šalių vidurkį lenkiame net 4 kartus.


 

daugiau

Neurologė apie vaikų ir paauglių galvos skausmą: kaip padėti ir kada sunerimti?Vienas iš dažniausių nusiskundimų ir vizitų pas gydytoją priežasčių yra galvos skausmas. Galvą gali skaudėti bet kokiame amžiuje, bet dažniau galvos skausmai kamuoja mokyklinio amžiaus vaikus. Kokiais atvejais reikėtų sunerimti vaikui pasiskundus galvos skausmu ir kaip jį numalšinti?


 

daugiau
1 - 10 iš 3841 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos