vaistai.lt

Kovo 3-iąją buvo minima Pasaulinė klausos dienaPasaulio sveikatos organizacija teigia, kad ši diena skirta informuoti apie tai, kaip išvengti klausos susilpnėjimo ir praradimo bei skatinti ausų ir klausos priežiūrą visame pasaulyje. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai (toliau – ULAC) nori atkreipti dėmesį, kad klausos pablogėjimą gali sukelti ne tik traumos, genetinis paveldėjimas ar natūralus organizmo senėjimo procesas, bet ir vidurinės ausies infekcijos.

 

daugiau

Dermatovenerologas apie ŽPV: šia infekcija užsikrečia 9 iš 10 žmoniųKalbėti apie lytiškai plintančias infekcijas dažniausiai nemalonu, tačiau kovo 4 d. minima Tarptautinė ŽPV žinomumo diena. Pasinaudodamas šia proga Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Algirdas Šumila primena, kad švietimas apie ŽPV profilaktiką labai svarbus. Daugelis žmonių net nežino, jog turi šią infekciją, o jos pasekmės ne visada yra lengvai išgydomos.

daugiau

Doc. G. Urbonas: apie šią infekciją kalbama per mažaiKauno klinikų šeimos gydytojas doc. Gediminas Urbonas sako, kad palyginus, kiek informacijos viešojoje erdvėje yra apie gripo ar koronaviruso problematiką, per mažai kalbama apie pneumokokinę infekciją. Medikas įsitikinęs, kad jai turėtų būti skiriama daugiau dėmesio, nes pneumokoko sukelta pneumonija (plaučių uždegimas) yra labai dažna tiesioginė mirties priežastis vyresniame amžiuje.

daugiau

Insultas: kiekviena uždelsta minutė gali kainuoti gyvybęKalbėdami apie insultą, gydytojai neurologai ypač dažnai kartoja frazes „auksinis laikas“ ir „laikas yra smegenys“. Kaip įmanoma anksčiau nuo simptomų pradžios iškviesta pagalba ir pradėtas taikyti specializuotas gydymas lemia geresnius gydymo rezultatus. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Insulto centro vadovas doc. dr. Aleksandras Vilionskis pranešime žiniasklaidai sako, kad visgi nemažai žmonių neatpažįsta insulto simptomų ar net juos ignoruoja, taip pasmerkdami save neįgalumui.

daugiau

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau  ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai –  nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).Stabligė – infekcinė liga, kurią sukelia bakterijos, gaminančios stiprų nuodą (egzotoksiną).

 

daugiau

Efektyviausi vaistai nuo inkstų skausmo: kada padeda arbatos, o kada – tik tabletėsInkstų skausmas gali kilti dėl įvairiausių priežasčių, o pojūčiai vieni nemaloniausių – skausmas gali būti tiek maudžiantis, tiek priepuolinis. Kaip stiprinti inkstus, kad negalavimai niekada nepasibelstų,  kada pagelbės tik vaistai, o kuomet ir arbata nuo inkstų uždegimo bus pakankama priemonė?


daugiau

Pokovidinis sindromas: ką daryti?Persirgusiųjų COVID-19 infekcija, skaičius Lietuvoje artėja prie 200 tūkstančių. Tačiau atsižvelgus į pacientus, kurie šia liga persirgo namuose ir nesikreipė į gydymo įstaigas, tikėtina, jog bendras skaičius yra gerokai didesnis. Deja, daliai pacientų, nepaisant lengvos ar vidutinio sunkumo ligos eigos, dar ilgai išlieka liekamieji ligos požymiai, ribojantys gerą savijautą, fizinę būklę bei galimybes grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.


daugiau

Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis kas savaitę mažėjaNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje vasario 15–21 d. bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis siekė 12,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų, savaitę prieš tai jis buvo kiek didesnis (14,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų). Praėjusią savaitę daugiausia sergančiųjų užregistruota Kauno apskrityje (14,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausia – Tauragės apskrityje (9,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

daugiau

Tyrimo duomenys neramina: beveik pusė Lietuvos piliečių savo sveikatos būklę vertina prastaiBaimė dėl plintančio viruso nemažai gyventojų privertė susilaikyti nuo vizitų pas gydytojus, todėl kai kurie visuomenės sveikatos rodikliai pastebimi ženkliai suprastėję. Šalyje atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenys atskleidžia, jog beveik pusė šalies gyventojų savo sveikatą šiuo metu vertina prastai.

 

daugiau

Primename – pavasarį kyla pavojus plisti šunų ir kačių platinamoms ligomsUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – kad vis daugiau laiko praleidžiant gamtoje reikia tinkamai pasirūpinti savo ir augintinio sveikata. Pasak ULAC gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės,  artėjant pavasariui, sniego apklotas sparčiai tirpsta, primindamas mums, kad kartu su pavasariu, ateina pavojus plisti šunų ir kačių platinamoms ligoms.

 

daugiau
1 - 10 iš 4209 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos