vaistai.lt

Lietuvos gyventojai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas, parodė apklausaDauguma Lietuvos gyventojų pakankamai gerai informuoti apie lytiškai plintančias infekcijas (LPI). Tai parodė naujausia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro užsakymu šių metų vasarą atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa. Apklausos dalyviams buvo pateikti teiginiai apie lytiškai plintančias ligas, kurių vertinimas buvo atitinkamas: „sutinku“, „nesutinku“ arba „nežino / neatsakė“.

daugiau

Aplinkos sveikata  – svarbi visuomenės sveikatos intervencija užkertant kelią pandemijomsTarptautinė aplinkos sveikatos federacija 2020 m. rugsėjo 26 d. paminėdama Pasaulinę aplinkos sveikatos dieną atkreipia dėmesį į aplinkos sveikatą, kaip pagrindinę visuomenės sveikatos intervenciją ligų pandemijos prevencijos metu, kai ypač svarbus vaidmuo atitenka aplinkos sveikatos specialistų veiksmams.


daugiau

Ką daryti, jei skauda skrandį?Skrandžio skausmais skundžiasi daugelis, tačiau į gydytojus kai kurie kreipiasi tik savijautai ženkliai pablogėjus. Medicinos centro „Northway“ gydytoja gastroenterologė Diana Žukauskienė pranešime žiniasklaidai sako, kad vizito pas gydytoja atidėlioti nevertėtų – ligai nespėjus įsisenėti ir tinkamai pakoregavus gyvenimo būdo bei mitybos įpročius, pagerėjimo galima tikėtis vos per kelias dienas.


daugiau

Vaistininkai apie cinką: jis toks pats svarbus kaip vitaminai C ir DApie geležį, magnį ar kalį kalbama dažnai, cinkas yra rečiau minimas mikroelementas, nors savo naudingomis savybėmis jis yra vienas iš trijų būtiniausių. Cinkas naudingas ne tik imuninei sistemai, bet ir grožiui. Svarbu, jog rudenį jo nepritrūktų mūsų organizmui, nes jis naudingas kovojant su peršalimo ligomis.

daugiau

Atsiliekame nuo latvių bei estų: Lietuvos žmonės gydytojus lanko rečiausiaiTyrimas parodė, kad Lietuvos žmonės rečiausiai iš visų Baltijos šalių gyventojų kreipiasi į medikus. Lyginant su latviais bei estais, lietuviai ne tik pasyviausiai lankosi pas gydytojus sirgdami, bet ir rečiau nei kaimynai profilaktiškai atlieka metinį sveikatos patikrinimą. 

daugiau

Alzheimerio ligos atvejų dažnėja, tačiau riziką susirgti kontroliuoti galimePasaulyje demencija serga apie 50 mln. ir kasmet naujai suserga apie 10 mln. žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad senstančioje visuomenėje šie skaičiai tik augs ir kas 20 metų sergančiųjų demencija skaičiai padvigubės. Dažniausiai pasitaikanti demencijos priežastis – Alzheimerio liga, kuri sudaro 60-70 proc. visų demencijos atvejų.


 

daugiau

Alzheimerio ligos atvejų dažnėja, tačiau riziką susirgti kontroliuoti galimeNugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus. Kad vis daugiau sėdimą darbą dirbančių žmonių skundžiasi tokiais negalavimais, pritaria ir mūsų šalies sveikatos specialistai ir sako, kad tokių problemų dažnu atveju galima išvengti išmokus sėdėti taisyklingai ir daugiau judant.

 

daugiau

Šiemet Lietuvoje nuo erkinio encefalito mirė trys asmenysUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais užregistruoti trys mirties atvejai nuo erkinio encefalito (EE). Mirties atvejai nustatyti Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskrityse. Ligoniai priklausė 65–74  ir 45–54 metų amžiaus grupėms. Pernai per visus metus buvo užregistruoti šeši mirties atvejai nuo erkinio encefalito.

daugiau

PSO paskelbė atnaujintas diagnostinių tyrimų dėl COVID-19 rekomendacijasPasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė papildytas diagnostinių tyrimų dėl koronaviruso infekcijos, sukeliančios COVID-19 ligą, metodines rekomendacijas. Šiose rekomendacijose įtraukta naujausia informacija apie diagnostinių tyrimų metodus, jų kokybės kontrolę, panaudojimo principus ir kitus svarbius tyrimų klinikinius ir epidemiologinius aspektus bei papildyta nauju COVID-19 ligos diagnostikos algoritmu.

daugiau

Paskelbta sergamumo lytiškai plintančiomis infekcijomis 2019 m. apžvalgaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje 2019 metais buvo mažesnis nei užpernai - LPI susirgimų pernai užregistruota 38 atvejais mažiau, lyginant su 2018 metais: atitinkamai 421 ir 459.  Sergamumo 100 tūkst. gyventojų rodiklis Lietuvoje 2019 metais chlamidioze siekė – 8,9 atvejo, sifiliu – 4,2 atvejo ir gonorėja – 2 atvejus. Visi pastarieji rodikliai 2018 m. buvo nežymiai didesni.

daugiau
1 - 10 iš 3970 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos