vaistai.lt

Transriebalų kiekis maiste nuo šiol ribojamas visoje ESLietuva jau pusantrų metų šalies rinkai tiekiamuose maisto produktuose riboja transriebalų (oficialiai vadinamų riebalų rūgščių transizomerais) kiekį. Nacionaliniais teisės aktais buvo numatyta, kad tiek prekyboje, tiek ir viešajame maitinime sveikatai nepalankių transriebalų, kurie neturi jokios vertės žmogaus organizmui, privalo būti ne daugiau kaip 2 g/100 g nuo bendro riebalų kiekio. Šių metų balandžio 1 dieną įsigaliojus ir pradėjus taikyti Reglamentą dėl didžiausios leidžiamos transriebalų koncentracijos (2 g/100 g riebalų) apribojimo, toks reikalavimas nuo šiol tiesiogiai galioja visose ES valstybėse.

 

daugiau

Širdies ligos į pasą nežiūri: kaip apsisaugoti nuo kraujotakos sutrikimųŠiuolaikiškas gyvenimo būdas ir diktuojamas tempas neabejotinai prisideda prie to, kad širdies ir kraujotakos susirgimų skaičius pasaulyje ir Lietuvoje kasmet auga. Deja, spaudimas širdies plote, jaučiama įtampa, padažnėjęs pulsas ir širdies permušimai vis dažniau lydi ne tik pagyvenusius, tačiau ir jaunus žmones. Specialistai įspėja, kad numoti ranka ir laukti kritinės ribos nereikėtų, o apsaugą didžiausią darbą atliekančiam žmogaus kūno raumeniui galima suteikti dar gerokai iki pasirodymo medikų kabinete.

daugiau

Kada gimdos kaklelio pakitimai gali virsti vėžiu?Gimdos kaklelio vėžys yra dažna moterų onkologinė liga. Ji užima 3–4 vietą tarp piktybinių navikų Lietuvoje. 99 proc. atvejų gimdos kaklelio vėžį sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV), su kuriuo per savo gyvenimą susiduria beveik kiekviena lytiškai aktyvi moteris. Tad kaip apsisaugoti, kada ir kokiais atvejais gimdos kaklelio pakitimai kelia pavojų bei riziką susirgti vėžiu?


daugiau

Gripo sezonas eina į pabaigąNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje per praėjusią savaitę sergančių gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičius šiek tiek padidėjo. Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 26,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – balandžio 26 d.–gegužės 2 d. – 25,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

daugiau

Agresyviausias odos vėžys progresuoti gali per mėnesį: kviečia nemokamai pasitikrintiKasmet Lietuvoje nustatoma pusketvirto šimto melanomos – agresyviausio odos vėžio – atvejų. Onkologai visame pasaulyje nerimauja, kad nemaža dalis melanomos atvejų per COVID–19 pandemiją liko nediagnozuota, tad ir Lietuvos skaičiai gali ūgtelti. Gegužę – melanomos žinomumo mėnesį – Nacionalinis vėžio institutas (NVI) primena apie šios ligos diagnostiką ir gegužės 13 d. kviečia į nemokamą patikros–šviečiamąją akciją, kurios metu specialistai patikrins nerimą keliančius odos darinius ir, prireikus, užrašys tolesnei konsultacijai.


daugiau

Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros programoje ir įvadiniame psichoterapijos kurse (kognityvinė elgesio terapija), kurį vykdo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas bei Neuromedicinos institutas. Šiuo metu ji – pirmų metų psichiatrijos gydytoja rezidentė ir kognityvinės elgesio terapijos praktikė. Pastaruosius du mėnesius praktinių žinių sėmėsi Respublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikoje, o baigiantis rezidentūrai sutiko pasidalinti mintimis apie psichikos sveikatos reikšmę kiekvienam žmogui ir įgytą profesinę patirtį šioje gydymo įstaigoje.

daugiau

Dar viena valstybė perėjo prie numanomo organų donorystės sutikimo modelioKovo pabaigoje Škotijoje buvo pereita prie beveik visoje Europoje galiojančio numanomo organų donorystės sutikimo modelio. Tai reiškia, kad visi Škotijos piliečiai nuo šiol bus laikomi kaip pritariantys organų donorystei ir sutinkantys aukoti savo organus ir audinius transplantacijai, nebent raštu būtų pareiškę kitaip.

daugiau

Vaistininkė apie savigydą: geria sodą ir druską, o po to ateina dėl skrandžio problemųDalis žmonių į geriamą vandenį lašina vandenilio peroksidą, neva jis padidina deguonies lygį organizme, kiti geria Epsom druską, tikėdamiesi išvalyti kepenis ar žarnyną, treti į stiklinę įsiberia keletą druskos grūdelių, kad patenkintų mineralų poreikį. Vaistininkai perspėja, kad vartojant priemones ne pagal paskirtį, smarkiai rizikuojama savo sveikata.


daugiau

Sodininkams ir daržininkams primename – pats metas pasiskiepyti nuo stabligėsStabligė reta, tačiau labai sunki infekcinė liga, neretai pasibaigianti mirtimi, kurią sukelia stabligės bakterijos – Clostridium tetani, gaminamas specifinis egzotoksinas, pažeidžiantis nervų sistemą ir sukeliantis stiprius raumenų spazmus. Lietuvoje dėka stabligės planinės vakcinacijos, kasmet registruojami 1 - 2 stabligės atvejai, tačiau iš jų 1 baigiasi mirtimi.

 

daugiau

Lėtinis peties skausmas: kada kreiptis į gydytoją?15 proc. žmonių populiacijos kenčia lėtinius peties skausmus. Dažniausiai peties skausmą lemia anksčiau įvykusios traumos, nuovargis, dėl profesinių ypatumų nuolat patiriamos mikrotraumos. Peties skausmas gali atsirasti ir dėl degeneracinių ligų, kai minkštuosiuose audiniuose aplink sąnarį atsiranda įplyšimų.

daugiau
1 - 10 iš 4334 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos