vaistai.lt
Didžiausias sergamumas peršalimo ligomis – Marijampolės apskrityjeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, baigiantis gripo sezonui, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje ir vėl nežymiai padidėjo. Dvidešimtąją šių metų savaitę (2017 m. gegužės 15-21 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 52,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 36,0 atv./10 tūkst.  gyventojų.
daugiau
Diskutuota apie širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo aktualijasSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro (toliau – SMLPC) Sveikatos mokykloje vyko seminaras-diskusija „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programos vykdymo aktualijos“. Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvensena: nesveika mityba (maiste per daug riebalų, cholesterolio, druskos), rūkymu, sumažėjusiu fiziniu aktyvumu, antsvoriu bei negydomu padidėjusiu arteriniu kraujospūdžiu ar cukriniu diabetu.
daugiau
Reumatologė: klaida, kurią pavasarį daro beveik visiPasak medikų, pavasarį ypač padaugėja pacientų, kurie skundžiasi sąnarių skausmais, kelių patinimais ar paprasčiausiu jų traškėjimu. Specialistų teigimu, tokios problemos kyla dėl pačių žmonių neapgalvoto elgesio – atšilus orams jie kimba į sodo darbus ar ima intensyviai bėgioti, tinkamai neįvertinę savo fizinės būklės.
daugiau
Geštalto terapeutė: „Vaistų nuo gyvenimo nėra“Žmogus privalo plėsti žinias apie medikamentus ir ypač atsargiai sureaguoti, jei gydytojas paskyrė psichotropinių vaistų. Jei tikrai jiems yra poreikis – reikėtų juos pavartoti ne ilgiau kaip dvi savaites, o toliau vertėtų prisiminti, kad vaistų nuo gyvenimo nėra ir išgėrus piliulę niūrios mintys nuslinks į šalį tik trumpam – problemas reikia spręsti iš esmės ir kitais būdais.
daugiau
Europoje – susirgimai tymais medikų tarpeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai, remdamiesi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis (2017 m. gegužės 14-20 d.), praneša, kad Europos regiono šalyse ir toliau didėja sergamumas tymais, todėl ir keliautojams didėja grėsmė užsikrėsti (ypač neskiepytiems asmenims). Registruota susirgimų tymais ir sveikatos priežiūros darbuotojų tarpe – Portugalijoje (13 atvejų), Čekijos Respublikoje (14 atvejų), Belgijoje (37 atvejai) ir Italijoje (197 atvejai).
daugiau
Dauguma gyventojų už laisvę rinktis savo vartojamus kompensuojamus vaistusEidami į vaistinę žmonės žino, kokio vaisto jie nori, o dauguma gyventojų turi ir savo vaistą, kurį vartoja ne vienerius metus. Tai rodo šiandien pristatyto Lietuvos vaistinių asociacijos iniciatyva atlikto gyventojų nuomonės tyrimo „Kompensuojamųjų vaistų vartojimo įpročiai“ rezultatai.
daugiau
ImagePastaraisiais metais Lietuvoje mažėja sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis, nežymiai auga sergamumas ŽIV, daugėja dėl ŽIV ligos gydomų pacientų bei kasmet daugėja švietėjiškų renginių ŽIV ir lytiškai plintančių infekcijų prevencijos temomis ir gerėja visuomenės informuotumas apie ŽIV perdavimo būdus.
daugiau
Švietėjiškas filmas pasakoja apie ypatingą kovą su mikrobais ir imuninę atmintįMilijardai mikrobų, pasirengusių įsiveržti į mūsų organizmą, knibžda ore, vandenyje, maisto produktuose, ant liečiamų daiktų. Jie didžiąją gyvenimo dalį išliekame sveiki, net nesužinome apie organizmo kovą su mikrobais, tačiau grėsmė užsikrėsti įvairiomis ligomis išlieka.
daugiau
Afganistane nuo poliomielito paskiepys per 9,5 mln. vaikųUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Afganistano Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaudama su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir UNICEF šią savaitę Afganistane nuo poliomielito paskiepys  daugiau nei 9,5 mln. vaikų iki 5 metų amžiaus.
daugiau
Organų donorystės idėja buvo paskleista ir Vilties bėgimeGegužės 21 dieną Klaipėdoje įvyko tradicinis Vilties bėgimas, skirtas Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių informacijos ir pagalbos centrui paremti. Šiame renginyje Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM darbuotojai priiminėjo sutikimus donoro kortelei gauti, o 10 kilometrų bėgimo trasą įveikė ir Stasys Laniauskas – 10 metų gyvenantis su transplantuotomis kepenimis.
daugiau
1 - 10 iš 2156 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos