vaistai.lt
 – pacientas kas 4 – Per praėjusį savaitgalį į Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyrių pagalbos kreipėsi apie 800 vilniečių ir miesto svečių, iš kurių beveik pusė – patyrę įvairaus sunkumo traumas. Medikai, stebėdami poilsio dienomis išaugančius pacientų srautus, nuogąstauja dėl artėjančio Joninių savaitgalio bei ragina visus, kurie ruošiasi audringai paminėti trumpiausią metų naktį, neprarasti savisaugos jausmo.
daugiau
Žinoti sveika...perspėjimas žiedadulkėms jautriems asmenimsOru plintančios žiedadulkės – svarbus išorinis aeroalergenas, kuris žiedadulkėms jautriems asmenims sukelia alerginio rinito požymius. Šiaulių universiteto aerobiologai, kurie nuolat stebi žiedadulkių kiekį ore, perspėja žiedadulkėms alergiškus asmenis, kad Joninių (Rasos) šventės, trumpiausios nakties, sutiktuvės gali būti varginančios dėl paūmėjusios alerginės ligos. Paprastai tokia šventė organizuojama žydinčiose pievose ir jos metu pinami vainikai iš žydinčių žolynų, todėl alergiški žiedadulkėms žmonės turėtų pasisaugoti.
daugiau
Įspėjimas keliaujantiems: neturime imuniteto užsienio šalių infekcijomsĮ užsienio šalis atostogauti vykstantys Lietuvos gyventojai kasmet vis dažniau susiduria su mūsų šaliai nebūdingomis ligomis. Medikai tvirtina, kad užsienyje keliautojus pakerta susirgimai, nes mūsų žmonių organizmai neturi imuniteto svetimų šalių infekcijoms – bakterijoms ir virusams.
daugiau
Motinystės liūdesį po gimdymo patiria 50–80 proc. moterųVaikelio laukimas – didžiulis džiaugsmas, tačiau bent pusė moterų po gimdymo susiduria su bloga nuotaika, liūdesiu, kuriam užsitęsus iškyla depresijos rizika. Specialistai pataria nepalikti moters vienos su kūdikiu, jai padėti ir leisti bent porą valandų per dieną atitrūkti nuo motinystės rūpesčių. Gydytoja psichoterapeutė Aušra Stankūnienė sako, kad yra daug veiksnių, kurie turi įtakos nėštumo metu ir po gimdymo pasireiškiančiai nuotaikų kaitai. Ypač didelės įtakos centrinės nervų sistemos veiklai turi hormoninės medžiagos.
daugiau
Kaip paruošti sveiką maistą iškyloms?Vasarą, kai dažnai iškylaujame gamtoje, kyla klausimas – kaip maitintis, kad nesutriktų virškinimas, kad neapsinuodytume maistu, kad maistas būtų įvairus, skanus ir sveikas. Kalbiname sveikatai palankaus vaikų maitinimo iniciatorę, knygos „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys“ autorę, maisto technologę ir mitybos specialistę Ramintą Bogušienę ir maisto saugos ir kokybės specialistę Akvilę Lekavičiūtę.  
daugiau
Lietuvos visuomenės sveikatos būklė gerėjaHigienos instituto, ištyrusio pastarojo šimtmečio šalies pokyčius, duomenimis, šiandien Lietuvos visuomenė gali pasigirti gerėjančia sveikata. Higienos instituto specialistai išanalizavo šalies 1918–2017 m. demografinius, mirtingumo nuo infekcinių ir lėtinių neinfekcinių ligų, sergamumo infekcinėmis ligomis, įstaigų veiklos bei išteklių duomenis. Jie rinkti iš įvairių sveikatos statistikos šaltinių, katalogų ir kitų knygų, išleistų per šimtmetį.
daugiau
Ką reikia žinoti prieš tampant kraujo donoruAr žinojote, kad kraujo davimas gali išgelbėti ne tik kitų gyvybes, bet ir jūsų pačių? Moksliniais tyrimais įrodyta: kraujo aukojęs žmogus avarijos ar operacijos metu ne taip stipriai nukraujuoja. Kiekvienais metais birželio 14 d. minima Pasaulinė kraujo donoro diena, ta proga specialistai išreiškia padėką donorams, ištiesiantiems pagalbos ranką. Pasaulyje vis dar nėra sukurta dirbtinio pakaitalo, kuris galėtų pakeisti donoro kraują, todėl kraujo donorystė yra ypatingai svarbi.
daugiau

Lietuvos gyventojų informuotumas apie ŽIV pagerėjo, rodo apklausaLietuvos gyventojų informuotumas apie ŽIV plitimo būdus per pastaruosius penketą metų (2013 – 2018 m.) pagerėjo, rodo visuomenės nuomonės apklausa. 2018 m. atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad dauguma (94 proc.) Lietuvos gyventojų gerai žino, kad žmonės gali užsikrėsti ŽIV per nesterilius švirkštus ir adatas.

daugiau
Dirbti vaikštant – sveika ir nenuoboduVis daugiau tyrimų patvirtina vaikščiojimo naudą – ir ne tik žmonių sveikatai, bet ir darbo susitikimų ar pasitarimų rezultatų kokybei. Kadangi vasara – puikus metas aktyviai judėti, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Higienos institutas ragina išbandyti šią patrauklią, nieko nekainuojančią ir daugelyje šalių populiarėjančią fizinio aktyvumo veiklą darbo metu.
daugiau
Vilniaus senjorams – išskirtinė terapinė paslaugaSenjorų socialinės globos namuose Vilniuje birželio 10 d. atidarytas pirmasis vibroakustinės terapijos kabinetas viešojoje įstaigoje. Pasak prof. dr. Vilmantės Aleksienės, bet koks garsas turi poveikį visam žmogaus kūnui, o jei garsas yra sukurtas specialiai, jei tai yra muzika – tai veikia ir mūsų sielą, psichikos sveikatą, savijautą.
daugiau
1 - 10 iš 2866 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos