Sveikata - Vaistai.lt

vaistai.lt
Kasdien mokykloje vaikai turės išgerti stiklinę pieno?Nuo rugsėjo mėnesio patvirtinti nauji vaikų maitinimo reikalavimai kelia tėvų diskusijas. Vaikams darželiuose bus rekomenduojama per dieną išgerti stiklinę pieno, motyvuojant tuo, kad taip vaikai gaus kalcio paros normą. Sveikos mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė iškelia mitybos dviprasmybę pačiame įstatyme, kurio vienas punktas reikalauja per dieną vaikams tiekti bent po vieną pieno produktą ar jo patiekalą, o kitas – rekomenduoja kalcį gauti tik iš pieno.
daugiau
7 svarbiausi klausimai apie ekologiškus produktusEkologiškas produktas naudingas Jums, gamtai ir gyvūnams. Mokslininkai teigia, kad ekologiški produktai turi daugiau vitamino C, mineralinių medžiagų (magnio, geležies) ir antioksidantų. Ekologiško maisto šalininkai sako, kad šie produktai yra saugesni, maistingesni ir dažniausiai skanesni nei įprasti. Į svarbiausius klausimus apie ekologiškus maisto produktus atsako žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė ir Raminta Bogušienė, maisto technologė, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo ekspertė.
daugiau
Jūroje ties Palanga maudytis saugu – vandens kokybė atitinka higienos normasMaudytis Baltijos jūroje ties Palanga yra saugu, vandens kokybė atitinka visus higienos normų reikalavimus – konstatavo Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Klaipėdos skyriaus specialistai. Palangos miesto maudyklų vandens kokybės stebėsena pagal Lietuvos higienos normoje „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytus reikalavimus vykdoma kiekvienais metais. Vasaros sezono metu kurorto paplūdimiuose periodiškai kas 2 savaites yra atliekami mikrobiologiniai ir cheminiai vandens tyrimai.
daugiau
Atsargiai – puola vapsvos! Pirmoji pagalba vabzdžių sugeltiems vaikamsNesistebėkite, jeigu jūsų laisvalaikį lauke sutrikdys širšių ar vapsvų antskrydis – rugpjūtį šie skaudžiai geliantys vabzdžiai yra itin aktyvūs. Ir nors nei vapsvos, nei širšės ar bitės be priežasties žmogaus dažniausiai nepuola, jų geluonies aštrumą patirti vasaromis tenka ne vienam. Tokie įgėlimai ypač pavojingi kūdikiams ir vaikams. BENU vaistinės kūdikio dėžutės projekto atstovė Jovita Motiejaitienė teigia, kad svarbu greitai suteikti vaikui pirmąją pagalbą po įgėlimo ir neužsiimti savigyda. O esant rimtesniems sutrikimams – laiku kreiptis į medikus.
daugiau
Dantų priežiūra sergant astmaAstma – kontroliuojama liga, jei tvarkingai vartojame gydytojo paskirtus vaistus. Pagrindiniai vaistai, vartojami gydant bronchinę astmą – inhaliaciniai kortikosteroidai, kurie slopina uždegimą ir užkerta kelią dusulio priepuoliams. Deja, jie turi ir nepageidaujamą poveikį – gali sukelti dantų ir gleivinių ligas, seilių pokyčius,  dantenų ir burnos sausumą, perštėjimą, balso kimimą.
daugiau
Privati medicininė reabilitacija: ką būtina žinoti?Šiuo metu Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lėšomis finansuojama medicininė reabilitacija kryptingai vystoma tiek valstybinėse, tiek privačiose medicinos įstaigose, tačiau šiai kilniai misijai kelią negailestingai pastoja įvairios kliūtys. Įstatymai reglamentuoja, kad nemokama medicininė reabilitacija turėtų būti prieinama visiems konkrečius sveikatos būklės reikalavimus atitinkantiems pacientams, kurie yra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, tačiau ligoniams kartais vis dar tenka laukti ilgose eilėse, o kai kurie reikiamo gydymo taip ir nesulaukia.
daugiau
Neišnešiotukių mamos ištiesia pagalbos ranką kitiems naujagimiamsVeronikos ir Raimondos mergaitės šiuo metu gydomos Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Raimondos mergaitė pasaulį išvydo sverdama vos 508 gramus. Veronikos mergaitės svėrė 500 ir 600 gramų. Abi moterys ligoninėje dėl tos pačios priežasties – jų mažylėms reikalinga profesionali medicininė pagalba. Tačiau pacientės ištiesia pagalbos ranką ir kitoms panašaus likimo moterims ir jų naujagimiams. Suprasdamos motinos pieno naudą naujagimiams, gimusiems per anksti, jos tapo Donorinio motinos pieno banko donorėmis.
daugiau

Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio vulnificus bakterijoms: kyla grėsmė poilsiautojų sveikataiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, informuoja, kad nuo  š. m. rugpjūčio 3 d. kai kuriose Baltijos jūros  pakrančių vietose Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje, o taip pat ir Lietuvoje   susidarė palankios sąlygos tam tikroms Vibrio bakterijoms daugintis. Šiaurės  Europos šalyse šiais metais jau užregistruoti keli Vibrio vulnificus infekcijos atvejai. Visi susirgę asmenys užsikrėtė maudymosi metu ir yra vyresni nei 65 metų.

daugiau
Daug dirbantiems ir stokojantiems jėgų – išradimas, keičiantis gyvenimo kokybęDažnas miestietis skundžiasi nuovargiu, dėmesio stoka, sutrikusiu miegu, apatija ar padidėjusiu jautrumu. Pritrūkstame laiko poilsiui, kokybiškai mitybai, judesiui, dėl to daugelis junta vitaminų bei įvairių kitų komponentų trūkumą. Norėdami palaikyti gerą tonusą, nuotaiką ir turėti daug energijos, turime ieškoti alternatyvų, leidžiančių visapusiškai stiprinti organizmą. Laimei, mokslas šiandien siūlo ne vieną iš jų.
daugiau
Iš nosies bėga kraujas? Gydytoja pataria, kaip suteikti sau pirmąją pagalbąĮ Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvykę pacientai neretai mano, kad gali numirti nuo kraujavimo iš nosies, bet Respublikinės Kauno ligoninės gydytoja otorinolaringologė Bernadeta Zykienė ramina, kad tai neįmanoma. „Apie 60 proc. žmonių populiacijos nors kartą gyvenime susiduria su kraujavimu iš nosies ir tik apie 10 proc. pacientų pasireiškia itin sunkus kraujavimas, kai jau būtina intervencinė pagalba bei gydymas stacionare.
daugiau
1 - 10 iš 2937 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos