vaistai.lt
Vaistinėje naktį neišvengiama kuriozinių situacijųSveikatos priežiūros specialistai pastaraisiais metais pastebi, kad žmonių požiūris į sveikatą kinta: vis dažniau rūpinamės ligų profilaktika, domimės sveika gyvensena ir gyvenimo būdo alternatyvomis. Tačiau, nepaisant pastangų gyventi kitaip, sveikatos sutrikimų išvengti ne visuomet pavyksta. Ypač naktį, kai staiga suskausta dantis ar vaikui pakyla temperatūra, tenka ieškoti kuo skubesnės efektyvios pagalbos.
daugiau
ImageRiebalų nusiurbimo operacijos yra vienos populiariausių pasaulyje. Daugiausia jų atliekama JAV – net 300 tūkst. per metus, o dažniausiai šias operacijas darosi moterys, - skelbiama pranešime žiniasklaidai. Riebalų nusiurbimo procedūrų paklausa susijusi ne tik su nutukimu, kuris visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje plinta tarsi epidemija: dažnai kūno formų korekcijų prireikia ir sportuojantiems ar sveikai besimaitinantiems.
daugiau
Kai Dievas dar neima atostogųŽinoma rašytoja Vidmantė Jasukaitytė dėkoja Dievui, padėjusiam ištverti 21 chemoterapiją. Ką tik baigėsi reabilitacija Šventosios „Pušyne“. Pastaruoju metu ji ne tik rengia kūrybos vakarus, bet ir aktyviai rašo tekstus socialiniuose tinkluose. Sako nustebusi, kiek turinti sekėjų, bet kartu laiminga, jei nors vienam žmogui jos mintys suteikia laimės ir vilties. Mintimis apie ją ir pavasarį, atgimimą ir Velykas rašytoja pasidalino su portalo VLMEDICINA.LT skaitytojais.
daugiau

Lietuvoje daugėja įvežtinių dengė karštligės atvejųUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais Lietuvoje užregistruoti 4 įvežtiniai dengė karštligės atvejai. Susirgusiųjų kelionių kryptys – įvairios (Maldyvai, Tailandas, Šri Lanka). Iš viso 2010-2016 m. Lietuvoje užregistruota 18 įvežtinių atvejų.

 

daugiau

Lietuvoje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis mažėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) mažėja kaip ir visoje Europoje. Penkioliktąją šių metų savaitę (2017 m. balandžio 10-16 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 43,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 44,6 atv./10 tūkst.  gyventojų.

 

daugiau
„Kuprotu seniu“ Parkinsonu atsikratyti nelengva, bet gyventi galimaBalandžio 8 d. pavasarėjančiame Vilniuje, konferencijoje „Lietuvos Parkinsono ligos draugijai – 20“, skirtoje Pasaulinei Parkinsono liga sergančiųjų dienai ir Lietuvos Parkinsono ligos draugijos 20-mečiui paminėti, dalyvavo garbingi svečiai – Estijos Parkinsono draugijos (EPD) atstovai – Ahti Jundas, Elga Lannajarv, Olga Muraškina, Tiina Paju, Inna Rubanovitš. Po nuoširdaus ir spalvingo A. Jundo pranešimo, kurio metu skambėjo dainų ir net operečių žodžiai, pranešėjas, žvelgdamas man į akis, drebančiomis rankomis įteikė savo pranešimo tekstą.
daugiau
Vanduo – geriausias gėrimas sportuojančiam jaunimuiSporto medicinos specialistai pataria: verčiau rinktis vandenį, o ne sportinius gėrimus, – rašo upi.com. „Dauguma paauglių sportuoja atsižvelgdami į savo pajėgumą: nei treniruočių intensyvumas, nei trukmė nėra tokie, kad būtų netenkama tiek medžiagų, jog prireiktų vartoti sportinius gėrimus, prisotintus mikroelementų bei cukraus. Žinoma, tokie gėrimai gali kompensuoti išprakaitavus atsiradusį medžiagų stygių.
daugiau
Vaistai – griežtai tik iš farmacininko rankų: kodėl?VLMEDICINA.LT gavo skaitytojo nuotrauką, kuri dar kartą privertė grįžti prie vaistų pardavimo degalinėse bei prekybos centruose klausimo. Nuotraukos, kurioje pacientui siūloma iš Klaipėdos vaistinės važiuoti net iki Kauno, autorius klausė: „Tai ką daryti, jei skubiai prireiktų vaistų? Važiuoti iki Kauno iš pajūrio? Gal juokaujate?“ Jo teigimu, visai neprasta mintis imti prekiauti vaistais degalinėse ar prekybos centruose. Bet ar tikrai?
daugiau
Pusė milijono sergančiųjų gali likti be galimybės rinktis vaistusHipertenzija sergančiųjų asociacijos prezidentė Audronė Lileikienė teigia, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) suplanuoti vaistų kompensavimo pokyčiai maždaug pusę milijono sergančiųjų gali palikti „ant ledo“. Mat artimiausiu metu pacientai neteks pasirinkimo galimybės. SAM sprendimas liečia ir sudėtinius vaistus, kurie, gydytojų teigimu, yra inovatyvus hipertenzijos kontrolės žingsnis, padedantis išvengti brangiai valstybės biudžetui kainuojančių ligos komplikacijų.
daugiau
Ateities vizija: sveika aplinka vaikams2017 m. balandžio 12 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru organizavo respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Ateities vizija: sveika aplinka vaikams“.
daugiau
1 - 10 iš 2100 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos