vaistai.lt

Paskelbta gripo epidemija Varėnos rajono savivaldybėjeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, paskelbta dar viena epidemija Varėnos rajono savivaldybėje (sergamumo rodiklis - 140,63 atv./10 tūkst. gyventojų). Iš viso jau paskelbtos trys epidemijos šalyje (Varėnos rajone, Kauno mieste ir Jonavos rajone).

daugiau
Nematoma onkologinių pacientų kovos su liga pusėVyrai po prostatos vėžio šalinimo operacijų, susirgę šlapimo ar lytinių organų sistemos vėžiu gan greitai susiduria su viena iš nemaloniausių pasekmių – šlapimo nelaikymu. Onkologinės ligos diagnozė sukelia daug niūrių minčių, o prisidėjęs šlapimo nelaikymas dar smarkiau paveikia žmogaus psichinę sveikatą.
daugiau
Parengta stresui darbe valdyti skirta priemonė – Streso darbe valdymo standartaiHigienos institute parengti stresui darbe valdyti skirti Streso darbe valdymo standartai – priemonė, kurios pagalba galima pagerinti darbo sąlygas įmonėse, įstaigose ir organizacijose. Lietuvos teisės aktai apibrėžia darbdavių pareigą vertinti ir valdyti psichosocialinę riziką. Higienos instituto specialistai siūlo naudoti Lietuvai pritaikytą Jungtinės Karalystės Sveikatos ir saugos tarnybos streso valdymo metodiką – Streso darbe valdymo standartus (toliau – Standartai), paremtus gerąja praktika ir mokslo įrodymais.
daugiau

Medikai primena: dar ne vėlu skiepytis nuo gripoUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017 m. sausio 1 d. iš valstybės lėšomis įsigytų 110 000 sezoninio gripo vakcinų dozių, buvo įskiepyta 108 511 (98,6 %).  Asmens sveikatos priežiūros įstaigose liko nepanaudotos 1467 sezoninės gripo vakcinos dozės. ULAC centro medikai primena, kad skiepai yra efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų bei primena, kad skiepytis dar ne vėlu ir šiandien.

daugiau

Paskelbtos pirmosios gripo epidemijos LietuvojeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai  ragina neprarasti budrumo, nes kasdien daugėja sergančiųjų gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripo epidemija jau paskelbta Kauno miesto (sergamumo rodiklis 138,6 atv./10 tūkst. gyv.) ir Jonavos rajono (sergamumo rodiklis 134,27 atv./10 tūkst. gyv.) savivaldybėse.

daugiau

Parodoje „ADVENTUR 2017” – dėmesys ir sveikataiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai šį penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį (sausio 20-22 d.) visuomenę kviečia užsukti į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo” Vilniuje, kur vyks turizmo paroda „ADVENTUR 2017“. Parodos lankytojų ULAC stende „Keliauk sveikas!“ (5 parodų salėje) lauks konsultacijos apie užkrečiamąsias ligas ir jų profilaktiką kelionės metu.

daugiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis sparčiai didėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje sparčiai didėja. 2-ąją šių metų savaitę (2017 m. sausio 9-15 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 96,2 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 57,4 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau
Genetikas Danielius Serapinas – apie būtinus sveikatos tyrimus prieš nėštumąPlanuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą. Vieną metų ketvirtį šeima gali gyventi tokiu ritmu, bet vėliau būsimos mamos kalendorių pripildo daugybė naujų užduočių, veiklų ir sveikatos patikrų.
daugiau
Ar tinkamai maitinatės, parodys šlapimo tyrimasJungtinės Karalystės mokslininkai iš Londono imperatoriškojo koledžo, Newcastle‘o ir Aberystwyth‘o universitetų (The Imperial College London, Newcastle University and Aberystwyth University) sukūrė šlapimo testą, galintį atskleisti, ar tinkamai maitinamės, – rašo bbc.com.
daugiau
Kad atostogos nesibaigtų ašaromis: 3 patarimai vykstantiems slidinėtiŠiuo metu vienos populiariausių atostogų krypčių yra slidinėjimo kurortai. Tačiau ne paslaptis, kad tai gana pavojingas ir fizinio pasiruošimo reikalaujantis sportas, neretai pasibaigiantis traumomis. Tad ką daryti, kad taip lauktos žiemos atostogos nesibaigtų ašaromis?
daugiau
1 - 10 iš 1921 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 


Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos