vaistai.lt
Klientų išradingumas vaistininkų nebestebina: gydosi šlapimu ir neplauna galvosVaistininkai savo darbo metu išgirsta ne tik nuogąstavimų dėl negalavimų, bet ir keisčiausių priežasčių, kodėl žmonės atsisako arba nori nusipirkti vieną ar kitą vaistinį preparatą. Kai kurie tiki, kad nuo vaistų prostatai gerinti pliktelėjusiems vyrams ataugs plaukai, moterims trinkti galvą patariama tik susipynus plaukus, o nuospaudas efektyviausiai gydo šlapimas – šiuos ir kitus keisčiausius mitus pasakoja ilgametę patirtį turintys vaistininkai.
daugiau
Nugaros skausmas: ką reikia žinoti apie skausmą malšinančių vaistų vartojimąPasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik 80 proc. žmonių visame pasaulyje yra bent kartą yra jutę nugaros skausmą. Spalio 16 d., minint Pasaulinę stuburo dieną, sveikatos specialistai primena, kad kamuojamiems lėtinių, potrauminių ar epizodinių skausmų svarbiausia surasti skausmo priežastį, o negalavimus malšinantiems nuskausminamaisiais svarbu žinoti jų suderinamumą su kitais, dažniausiai vartojamais vaistais.
daugiau
Gyvenimas su stoma: kai nerimą keičia visavertis gyvenimasLiga neretai pakeičia žmogaus gyvenimą. Viena jų – storosios žarnos vėžys. Chirurginis šios ligos gydymas nesibaigia vėžio pašalinimu. Kartais operacijos metu chirurgai suformuoja dirbtinę išangę ir per šoną išveda stomą. Kaip gyventi su šiuo dirbtiniu organizmo pokyčiu, kaip prižiūrėti stomą ir gyventi visavertį gyvenimą spaudos konferencijos metu žurnalistams pasakojo ne tik medikai, bet ir ketvirtąją vėžio stadija susirgusi ir su stoma metus gyvenusi kuršėniškė.
daugiau
Mylėkite savo stuburą!Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kasmet spalio 16-oji yra minima kaip Pasaulinė stuburo diena. Šiemet jos informavimo kampanijos šūkis yra „Mylėkite savo stuburą!“. Šios viešinimo akcijos akcentas – išskirtinė sveiko ir funkcionalaus stuburo svarba žmogaus gyvenime, o kampanijos pagrindinis tikslas yra padidinti žmonių supratimą bei sąmoningumą apie nugaros skausmus ir kitas su stuburu siejamas sveikatos problemas.
daugiau

Lietuvoje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka panašusUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje išlieka panašus. 41-ąją šių metų savaitę (spalio 8-14 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 64,4 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 69,6 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau
Vėžys užklumpa vis jaunesnius: pagrindinė priežastis – vėlyva ligos diagnozėGydytojų teigimu, pastaraisiais metais sergamumas onkologinėmis ligomis šalyje didėja, o vėžys pasiglemžia vis jaunesnius žmones, tad rekomenduojama pasitikrinti, jei kyla bent menkiausias įtarimas. Onkologinei ligai išplitus ją sustabdyti – itin sudėtinga, brangu ir ne visada įmanoma. Apie lietuvių sergamumą šiomis ligomis pasakoja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius, habilituotas medicinos mokslų daktaras ir pilvo chirurgas Narimantas Evaldas Samalavičius.
daugiau
Triskart atsinaujinusi mielominė liga nepalaužė: silpniems pečiams išbandymų neduodaĮ VUL Santaros klinikas 64-erių Bronė iš Kupiškio atvykdavo pati – vairavimas jai yra ir didelis malonumas, ir pomėgis. Tiesa, šį kartą moterį atvežė dukra, nes Bronės automobilis sugedo. Į hematologo konsultacijas kupiškietė važinėja jau dešimt metų – prieš tiek laiko buvo nustatyta mielominė liga. Įvairūs gyvenimo išbandymai, kurie Bronę ir užgrūdino, lydėjo nuo vaikystės.
daugiau
Nėštumo ir kūdikio netektis: kaip tai paveikia tėvus ir kokia siūloma pagalba tėvams Lietuvoje?Spalio 15 d. pasaulyje yra minima Kūdikių netekties diena (Baby Loss Awarness Day), kuri buvo pradėta minėti JAV 1983 metais. Šią dieną prisimenami visi mažyliai, išėję per anksti – tai šeimų netektys persileidimo metu, negyvagymiai ar mirę kūdikiai, kurie išvydo šį pasaulį. Tą dieną sutartą valandą negimusių kūdikių atminimui pagerbti ant palangių uždegamos žvakutės. Tai būdas parodyti pasauliui, jog esame neabejingi kitų skausmui, kuriant tarpusavio palaikymo tinklą, siekiant nepalikti gedėti vienų negimusio kūdikio tėvų. Pasauliui pranešama, kad šie vaikučiai yra, buvo ir toliau gyvena savo artimųjų mintyse ir širdyse.
daugiau
Per Pasaulinę artrito dieną antrus metus iš eilės kampanija: „Nedelsk, prisijunk šiandien“Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad spalio 12-oji minima kaip Pasaulinė artrito diena. Pasaulio sveikatos organizacija ir įvairių šalių specialistai – reumatologai, ortopedai, chirurgai-traumatologai, pediatrai, imunologai ir kiti – bei jų tarptautinės profesinės draugijos ragina atkreipti dėmesį į lėtinių reumatinių bei kaulų ir raumenų sistemos ligų grupę, kuriai būdingas žemas mirtingumo lygis, bet kuri pasižymi aukštu sergamumo bei neįgalumo lygiu ir dažnai sukelia ilgalaikius lėtinius skausmus, kurie labai pablogina žmogaus gyvenimo kokybę, sutrikdo normalų judėjimą, darbą bei apsitarnavimą.
daugiau
Nekaltas kosulys gali reikšti rimtą ligąKamuoja sausas kosulys naktį, krenkštimas rytais, svetimkūnio pojūtis ryklėje? Atsikeliate užkimę, o „prasikalbate“ tik dieną? Specialistai skatina nenumoti į šiuos simptomus ranka ir neversti kaltės ankstyvam rytui. Gali būti, kad tai – pirmieji signalai, rodantys laringofaringinio refliukso ir pepsino sukeltą uždegimą. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas Darius Rauba pasakoja, kaip jį atpažinti ir kaip sau padėti.
daugiau
1 - 10 iš 3007 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos