vaistai.lt
Išmaniųjų įrenginių karta – su regėjimo problemomisSveikatos ekspertų duomenimis, vaikų, kurie intensyviai naudojasi išmaniaisiais telefonais bei planšetėmis, akių sveikata gali pakisti negrįžtamai. Ši tendencija gydytojams kelia didelį nerimą. Vos kelerių metų vaikai dėl dažno vaizdo klipų žiūrėjimo jau patiria regos sutrikimų, o tėvai skundžiasi, kad mažųjų neįmanoma atitraukti nuo ekranų.
daugiau
Galvoje buvo viena mintis „Esu gydytojas – privalau padėti“Kaip ir daugelis šeimų pirmąją Kalėdų dieną Jolanta su vyru Sauliumi išsiruošė aplankyti ir pasveikinti gimines su šventėmis. Deja, tą dieną jie kelionės tikslo nepasiekė. Vyrui vairuojant automobilį, prasidėjo iki šiol niekada nepasireiškęs traukulių priepuolis. Pasak jo žmonos Jolantos, nevaldomas automobilis blaškėsi po kelią, ji bandė perimti vairą ir padėti vyrui, tačiau automobilis trenkėsi į apsauginį atitvarą ir įvažiavo į pievą.
daugiau
Penki svarbiausi vitaminai: ką apie juos žinome?Dažnai pagalvojame, kad visus reikiamus vitaminus galime gauti ir pasisavinti su maistu, tačiau dėl greito gyvenimo tempo ir prastų mitybos įpročių tai padaryti sunkiai pavyksta. „Eurovaistinės“ vaistininkė Regina Molotkova paaiškina, kad kasdienai svarbiausi yra 5 vitaminai – A, B, C, D, E. Suprastėjus savijautai, jie tikrai gali padėti atstatyti organizmą, stiprinti imunitetą, net pagerinti nuotaiką ar odos būklę. Bet ir piktnaudžiauti vitaminais nevalia. Kada šiuos vitaminus vartoti ir kaip teisingai juos pasirinkti?
daugiau
Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?Cezario pjūvis – iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama siekiant išvengti grėsmingų komplikacijų, keliančių pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai. Tačiau ar tikrai kiekviena moteris yra pakankamai informuota apie visas galimas cezario pjūvio komplikacijas?
daugiau
Prisnūdusi skydliaukė: gyvenimas lyg sulėtintame filmeNuo pat žmogaus gimimo iki senatvės mažytė skydliaukė reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos panaudojimą ir saugojimą, skatina psichinį ir fizinį vystymąsi, turi įtakos visų gyvybiškai svarbių organų veiklai ir kt. Kas nutinka, kai jos veikla sulėtėja ir susergama hipotiroze? Kaip šį pavojingą sutrikimą pastebėti ir gydyti? Kodėl pacientui verta vesti skydliaukės rodiklių dienyną?
daugiau

Gripo epidemiją atšaukė Švenčionių ir Lazdijų rajono savivaldybės (Atnaujinta 02 20 16.15 val.)Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje mažėja. Šiandien gripo epidemija atšaukta Švenčionių ir Lazdijų rajono savivaldybėse, tačiau medikai ragina neprarasti budrumo. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją šiuo metu skelbia 30.  Iš viso šį gripo sezoną epidemiją buvo paskelbusios 32 savivaldybės.

daugiau
Ką mes žinome apie išmaniųjų drabužių įtaką sveikatai?Paskutiniais dešimtmečiais bene svarbiausia pasaulinės sveikatos apsaugos sistemos, medicinos bei ligų prevencijos sritimi yra laikoma telemedicina, kurios pagrindinis bei prioritetinis uždavinys yra greitųjų metodų taikymas renkant duomenis apie ligonio būklę, diagnostiką, pirmosios medicininės pagalbos teikimą bei reabilitaciją.
daugiau

Meningokokinė infekcija pavojingiausia vaikams iki penkerių metųUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai Lietuvoje užregistruotas 81 susirgimo meningokokine infekcija atvejis, iš kurių pusė – 40, vaikų iki penkerių metų. Pernai vienuolika  susirgusiųjų mirė, tarp kurių penki vaikai iki penkerių metų. Užpernai - 2016 m. -  Lietuvoje užregistruoti 75 susirgimai meningokokine infekcija, iš jų – septynios mirtys (keturi vaikai iki penkerių metų amžiaus).

daugiau

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šalyje mažėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šalyje mažėja. Septintąją šių metų savaitę (2018 m. vasario 12-18 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 139,0 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 78,9 atv./10 tūkst. gyventojų.

daugiau
Žmogaus papilomos virusas sukelia ne tik gimdos kaklelio vėžįStraipsnyje, publikuotame JAMA (The Journal of the American Medical Association), teigiama, kad žmogaus papilomos virusas (ŽPV), įprastai siejamas su gimdos kaklelio vėžiu, gali slėptis ir jūsų gerklėje. ŽPV infekcija dažniausiai yra lėtinė ir nesukeliai simptomų. Tačiau veikiant rizikos veiksniams gali kilti ir kliniškai pasireiškiantys odos, viršutinių kvėpavimo takų, lytinių organų gleivinių pažeidimai, ikivėžiniai ir vėžiniai susirgimai.
daugiau
1 - 10 iš 2692 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos