vaistai.lt

Kardiologė: cholesterolį įmanoma kontroliuoti ir be vaistųŽmogus negali pakeisti savo biologinio amžiaus, bet gali atitolinti lėtines širdies ir kraujagyslių ligas, jei jo kraujagyslės bus „švarios“. Mokslas įrodė, kad šiuolaikiniai būdai kontroliuoti mažo tankio cholesterolį, dar vadinamą „bloguoju“, gali padėti išvengti infarkto ir insulto, - skelbiama pranešime žiniasklaidai. 

daugiau

Vasarą lengviau užsikrėsti žarnyno infekcinėmis ligomisŠiltuoju metų laiku didesnė tikimybė užsikrėsti per maistą plintančiomis bakterinės kilmės žarnyno ligomis, kadangi susidaro palankios sąlygos bakterijoms veistis. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena, ką kiekvienas iš mūsų turėtume žinoti apie maisto laikymą ir ruošimą vasarą, kad išvengtume sveikatos sutrikimų.

daugiau

Kauniečiui diagnozuota Denge karštligėNacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamentas informuoja apie antrą šiais metais nustatytą Denge karštligės atvejį Kauno apskrityje. Ši liga diagnozuota 30 m. Kauno miesto gyventojui.

daugiau

Kardiologai konsultantai nesulaukia sergančiųjų lėtinėmis širdies ligomisRespublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro konsultantai kardiologai jau yra pasiruošę teikti kardiologines konsultacijas net ir padidintu krūviu. Tačiau net keletą savaičių jiems tenka dirbti be pacientų, kurie delsia, atidėlioja vizitą ar tiesiog bijo atvykti konsultacijai.

daugiau

Besilaukiančioms moterims medikai pataria vengti ant grotelių keptos mėsosToksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užkrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

daugiau

Neįtarė, kad mažas apgamėlis baigsis klastinga ligaMelanoma – viena klastingiausių odos vėžio formų, kuri šiandien diagnozuojama vis jaunesniame amžiuje. Laiku nepastebėjus ar atsainiai pasižiūrėjus į šios ligos simptomus, ji gali išplisti ir paveikti kitus organus, o tai reikštų labai sudėtingą ir, deja, ne visada sėkmingą gydymo procesą.

daugiau

Netvarkinga stovyklavietė vilioja graužikusUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad šilti orai palankūs ne tik nariuotakojams, bet ir graužikams. Stovyklavietėse paliekamas maistas, šiukšlės ir tanki žolė, kurioje lengva pasislėpti, privilioja šiuos nemalonius svečius, visai nebijančius poilsiautojų.

daugiau

Atrasti svarbūs genetiniai ryšiai tarp skydliaukės genų ir sunkių širdies ligųLietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai atrado naujų svarbių genetinių ryšių tarp širdies ir kraujagyslių ligų komplikacijų bei endokrininės sistemos, - skelbiama pranešime žiniasklaidai. Atrastas vertingas žymuo prognozuojant ūminio miokardo infarkto, kitų sunkių ligų eigą ir baigtį: genetinę grėsmę šioms komplikacijoms gali atskleisti laiku atliktas skydliaukės hormono – laisvojo trijodtironino – koncentracijos kraujyje tyrimas.


daugiau

Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio bakterijomsUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuoja, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.

daugiau

Pasaulinės saugaus eismo veiksmų dekados pasiekimaiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad daugiau nei prieš 10 metų, 2010 m. kovo mėn. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2011–2020 m. laikotarpį oficialiai paskelbė Pasauline saugaus eismo veiksmų dekada.


daugiau
1 - 10 iš 3894 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos