vaistai.lt
Limfomą įveikusi Vaida: „Gyvenimu reikia džiaugtis čia ir dabar“Pasaulinė limfomos diena. Ši kraujo vėžio forma yra viena iš dažniausių – Lietuvoje yra per 5000 šia liga sergančių arba ją įveikusių žmonių. Kasmet įvairių tipų limfoma diagnozuojama apie 500 naujų pacientų. Per pastarąjį dešimtmetį inovatyvaus gydymo dėka kraujo vėžiu sergančių pacientų išgyvenamumas gerėja. Pasak gydytojų hematologų, gydant limfomą, darbingo amžiaus pacientų iki 60 metų grupėje pasveikimo tikimybė siekia per 80 proc.
daugiau
Ar angliavandeniai kenkia labiau nei riebalai?Net 18-oje šalių vykdyta studija, neseniai pristatyta kasmetiniame Europos kardiologų bendruomenės (European Society of Cardiology) kongrese ir publikuota žurnale „The Lancet“, gali pakeisti tai, ką iki šiol galvojote apie sveiką mitybą, – rašo healthday.com.
daugiau
Dalia Michelevičiūtė: „Mane supantys senjorai trykšta energija ir aktyvumu“Lietuvos kino ir teatro aktorė, šokėja Dalia Michelevičiūtė dalinasi mintimis apie šių dienų senjorus ir neslepia, kad jos aplinkoje senjorai trykšta energija ir užimtumu, daugelis jų yra net aktyvesni už pačią aktorę. Pasak jos, jie siekia įgyvendinti savo svajones, nepriklausomai nuo to, kiek jiems yra metų.
daugiau
Dr. Indrė Būtienė. Kuo daugiau vaistų – tuo mažiau ligų?Gana dažnai tenka pasijusti tarsi turinčiai aiškiaregystės galių: pamačius vaiką ir išgirdus pirmuosius tėvelių žodžius, tolimesnę pasakojimo eigą galiu užbaigti pati. Viskas prasideda tuo pačiu sakiniu: „Atvykome pas jus konsultacijai, ieškome pagalbos, nes vaikas labai dažnai serga… Nuolat sloguoja, kosėja. Kelis kartus šiais metais gulėjome ligoninėje dėl plaučių uždegimo.
daugiau
Gyvename ilgiau, tačiau lėtinių ligų nemažėja: ką daryti?Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvos vyrų tikėtina vidutinė gyvenimo trukmė pailgėjo net ketveriais metais, moterų – dvejais. Gyvename vis ilgiau, tačiau ar kartu su ilgesniu gyvenimu laimime ir gyvenimo kokybę? Sergame vienu metu keliomis lėtinėmis ligomis, o kokybiško mūsų gyvenimo trukmė beveik neilgėja. Negana to, ekonomiškai stiprios valstybės šioms daugybinėms lėtinėms ligoms gydyti išleidžia vis daugiau ir daugiau lėšų.
daugiau
Maitinimas krūtimi mažina endometriozės išsivystymo rizikąNaujas tyrimas, neseniai publikuotas BMJ (The British Medical Journal), skelbia, kad moteris, kuri bent vieną vaiką maitino krūtimi, turi mažesnę endometriozės išsivystymo riziką. Endometriozė – liga, kuria serga maždaug 10 procentų vaisingo amžiaus moterų. Tuomet panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veša už gimdos ertmės ribų (dažniausiai ant kiaušidžių, kiaušintakių, gimdos paviršiaus, gimdos kaklelio, žarnų, šlapimo pūslės).
daugiau
Net agresyviu vėžiu sergantys vyrai turi galimybę gyventiProstatos vėžiu gali susirgti vos 40-ies sulaukę vyrai. Neretai jiems nustatomas jau išplitęs vėžys. Tačiau nusiminti negalima – šiuolaikinės priemonės leidžia valdyti net agresyvią ligą. Akcijoje „Nerk į žydrą“ specialistai dalijosi mintimis, ką daryti, kad Lietuvos vyrams, kurie dažniau nei kitų šalių gyventojai serga prostatos vėžiu, liga nebebūtų tokia grėsminga.
daugiau
Prisijaukinti pirmojo tipo cukrinį diabetą –­ misija įmanomaŽinia apie sunkią vaiko ligą – pirmojo tipo cukrinį diabetą – tėvams tarsi išmuša iš po kojų žemę ir negrįžtamai pakeičia visos šeimos gyvenimą. Pyktis ir dvasinis skausmas, nerimas dėl vaiko ateities, nuolatinė įtampa bei kaltės jausmas dėl prastesnių nei norėtųsi ligos kontrolės rezultatų, bemiegės naktys ir dar daug kitų aplinkiniams dažniausiai nematomų jausmų bei aplinkybių – visa tai kone kasdien lydi daugelį pirmojo tipo cukriniu diabetu susirgusių vaikų tėvų.
daugiau
Vaikų odontologė: daugėja nenorinčių gydytis vaikųAr pas jus rodomi filmukai? Tokį klausimą bene dažniausiai užduoda tėvai, bandydami savo vaikui parinkti tinkamiausią odontologijos kabinetą. Biomedicinos mokslų daktarė, ilgametė vaikų odontologė Rasa Račienė teigia, kad Lietuvoje daugėja vaikų, kurie nenori ar bijo gydytis, todėl gydytojams išauga poreikis būti ne tik savo srities specialistais, bet ir puikiais psichologais.
daugiau
Medicinos biologė: kas man padėjo išvengti gimdos kaklelio vėžioKas rytą atėjusi į darbą moteris įjungia mikroskopą, o ant jos stalo – kelių dešimčių moterų gimdos kaklelio mėginiai – vadinamieji PAP testai. Taip Valstybiniame patologijos centre, VšĮ VUL Santaros klinikų filiale, Kristina Bučienė (32 m.) kasdien su kolegėmis peržiūri šimtus tūkstančių ląstelių, kad aptiktų pakitusius, perspėjančius apie galimybę susirgti gimdos kaklelio vėžiu, darinius.
daugiau
1 - 10 iš 2380 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos