vaistai.lt

Karpos – nusilpusio imuniteto ženklas: kaip jas gydyti ir jų išvengti?Ant delnų, pėdų ar kitų kūno vietų atsiradusios karpos pirmiausiai siejamos su estetine problema. Tačiau jos signalizuoja kur kas gilesnę sveikatos bėdą – karpos yra virusinis odos susirgimas, dažniausiai atsirandantis nusilpus imunitetui.

daugiau

Prof. V. Usonis. Kodėl sveikatos valdininkus ir gydymo įstaigas gripas užklumpa netikėtai?Žvelgiant į kelių metų skiepų nuo gripo istoriją, išryškėja kiekvieno rudens problema – artėjant sergamumo sezonui, skiepų trūksta, jų pristatymas vėluoja. Šiemet, kai siekiant išvengti COVID-19 komplikacijų medikai primygtinai rekomendavo vakcinuotis nuo gripo, skiepų trūkumas buvo itin skaudus.

daugiau

Po organų transplantacijų: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėraPacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesio skambino pavojaus varpais dėl ženkliai išaugusių kompensuojamų vaistų priemokų už gyvybiškai svarbius imunitetą slopinančius vaistus.


daugiau

Po organų transplantacijų: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėraEkonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija nustatė, kad, taikant prevencines priemones, mirties nuo vėžio atvejų skaičius galėtų sumažėti net 32 proc., o efektyvų gydymą– dar 26 proc. Statistika daug žadanti, tik, deja, siaučiant COVID-19 pandemijai, onkologinius pacientus gydyti ir stebėti tapo sudėtingiau. Sunku patekti pas specialistus, pacientai bijo lankytis gydymo įstaigose, o gydytojai stebi uždelstų vėžio ligos formų ir atsinaujinusios ligos atvejų skaičiaus didėjimą.

daugiau

Kaip sumažinti vyresnių žmonių riziką pargriūti?Rizika pargriūti - aktuali vyresnio amžiaus žmonių problema. Statistika skelbia, kad kasmet pargriūna 33 proc. nuo 65 iki 80 metų ir bemaž 40 proc. vyresnių nei 80 metų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija perspėja, kad griuvimai yra dažniausia atsitiktinių ir netyčinių mirčių priežastis pasaulyje.


daugiau

Sergamumas gripu ir ŪVKTI didėjaNacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę dar šiek tiek padidėjo.

daugiau

Plaučių vėžys nebėra mirties nuosprendisPlaučių vėžys - ne tik pikta, bet ir klastinga liga: pirmieji simptomai atsiranda tik tuomet, kai ji jau būna išplitusi ir ligoniams sunku padėti. Vis dėlto specialistai teigia, kad reikalai taisosi – taikant naujas gydymo technologijas, ligoniai išgyvena keletą metų, nors anksčiau gydytojai laikydavo laimėjimu, jei pavykdavo ligonių gyvenimą pratęsti iki metų.


daugiau

Traumų namuose kaltininkais tampa ir naminiai gyvūnaiVisuotinio karantino metu gyventojai daugiau arba net visą laiką praleidžia namuose. Čia ne tik dirba, bet ir gamina maistą, sportuoja, o turėdami laiko – užsiima remonto darbais. Draudikai teigia, kad daugiau būdami namuose žmonės dažniau čia patiria ir įvairias traumas, ir nors neatsargiai elgiantis susižeisti įmanoma bet kur, nelaimių kaltininkais dažniausiai tampa du įprasti objektai – laiptai ir kopėčios.


daugiau

Apie nepageidaujamą reakciją į skiepą pranešti gali ir pats pacientasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad pranešti apie nepageidaujamą reakciją į vakciną gali pats pacientas, užpildydamas elektroninę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) pranešimo formą.

 

daugiau

Paskelbė naujausią vėžio statistiką: tik trečdalis vyrų išgirsta ankstyvos ligos diagnozęPatikslintais Nacionalinio vėžio instituto (NVI) Vėžio registro duomenimis, 2015 m. Lietuvoje nustatyti 17 708 nauji piktybinių navikų atvejai. Sergamumo vėžiu rodikliai nežymiai didėja, o mirtingumo rodikliai ėmė mažėti. Su vėžio diagnoze Lietuvoje gyvena 110 tūkst. žmonių ir 30 tūkst. iš jų – dešimt metų ir ilgiau.


daugiau
1 - 10 iš 4071 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos