vaistai.lt

Skandinavijos šalyse daugiausia susirgimų tuliaremijaEuropos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse pernai buvo užregistruota 441 susirgimas tuliaremija, šią savaitę pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras. Pasak pranešimo, dviejose Skandinavijos šalyse – Norvegijoje ir Švedijoje – registruota 45 proc. visų 2018 m. tuleriamijos atvejų. Šiose šalyse liga dažniausiai perduodama per uodų įgėlimus.

daugiau
Beveik kas antram pacientui skrandžio vėžys nustatomas III-IV stadijos: ką galima pakeistiŠiemet jauniausiam Nacionaliniame vėžio institute (NVI) gydytam skrandžio vėžio pacientui nebuvo nė 30-ies, o vyriausiam buvo per 90 metų – liga gali užklupti bet kokio amžiaus žmogų, todėl rūpintis savo sveikata reikėtų įprasti  nuo jaunystės. Tai pabrėžia NVI Bendrosios ir abdominalines chirurgijos ir onkologijos skyriuje dirbantis Augustinas Baušys ir paaiškina, į kokius simptomus negalima numoti ranka, kokių rizikos veiksnių derėtų vengti ir kodėl svarbu gydytis centruose, kuriuose aktyviai vykdoma ne tik klinikinė, bet ir mokslinė veikla.
daugiau
KTU chemikė: teigti, jog degant padangoms dioksinai nesusidaro yra neatsakingaTeigti, jog degant padangoms dioksinai nesusidaro yra neatsakinga. Dioksinai susidaro esant nepilnam organinės medžiagos, savo sudėtyje turinčios halogenų, didžiąją dalimi chloro, degimui. Tai nurodyta Bazelio konvencijos dėl pavojingų atliekų techniniame priede nr. 10, kuris teigia, kad „dėl naudotų padangų tvarkymo, chlorintų medžiagų padangose yra“. 1
daugiau
Naujos diabeto gydymo eros pradžia: ateitis – be adatųLietuvoje daugiau kaip 100 tūkst. žmonių serga šiuolaikine epidemija vadinamu cukriniu diabetu, iš esmės pakeičiančiu sergančiųjų gyvenimus. Intensyvaus budrumo reikalaujanti liga ilgainiui tampa neatsiejama nuo adatų – švirkščiamo insulino ir kitų gliukozės kiekį kraujyje mažinančių leidžiamų vaistų. Tačiau šiandieninės technologijos padarė perversmą diabeto gydyme ir pažymėjo naujos eros – gydymo be adatų – pradžią.
daugiau
Nelaimė Alytuje atskleidė valdančiųjų negebėjimą tvarkytisSeimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, susitikusi su aplinkos ir sveikatos apsaugos ministrais, suprato, kad ir politikams, ir gyventojams sudėtinga tikėtis gauti informaciją apie Alytaus gaisro pasekmes žmonių sveikatai ir aplinkai.
daugiau
Daugybė sergančių diabetu to net nežino: rezultatai galimi vos po vieno kraujo tyrimoDiabetas – liga, su kuria dažnas žmogus gyvena visą gyvenimą, tačiau net ir tokiu atveju kartais praverčia patarimai, kokie kasdieniai įpročiai gali palengvinti simptomus. Kasmet lapkričio 14 d. minint Pasaulinę diabeto dieną siekiama ne tik suvienyti visus sergančius, bet ir atkreipti dėmesį į vieną sparčiausiai plintančių ligų pasaulyje ir paskatinti didesnį visuomenės sąmoningumą bei dažnesnį tikrinimąsi.
daugiau

Vaisingumo klinika Vilniuje - išsigelbėjimas nuo nevaisingumo problemųPernelyg greitas gyvenimo tempas, nuolatinis stresas, dažna įtampa, nevisavertė mityba – tai tik keli šiuolaikinio žmogaus palydovai. O ar susimąstoma apie šių palydovų įtaką? Ji išties labai didelė ir stipri, labiausiai – sveikatai. Minėtos priežastys neretai nurodomos kaip papildomos, lėmusios nevaisingumo problemas.

daugiau

Toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes rizika užkrėsti vaisiųNaujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, ES/EEE šalyse užregistruoti 194 įgimtos toksoplazmozės atvejai. Toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes pro placentą nuo užsikrėtusios motinos gali būti užkrečiamas vaisius, dėl ko gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

daugiau

Plaučių uždegimo galima išvengti pasiskiepijusLapkričio 12-ąją pasaulyje minima Plaučių uždegimo diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, gali apsaugoti skiepai. Dažniausi plaučių uždegimo sukėlėjai  yra bakterijos – pneumokokai (Streptoccocus pneumoniae) ir Haemophilus influenzae B tipo (Hib) bakterijos.

daugiau
Civilizacijos liga – cukriniu diabetu – suserga vis jaunesni žmonėsSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 14 d. minima Pasaulinė diabeto diena. Ši diena pasirinkta neatsitiktinai – tai Fredericko Bantingo gimimo diena. F. Bantingas kartu su Charlesu Bestu 1922 m. padarė perversmą medicinoje ir diabetu sergančių žmonių gyvenime – atrado insuliną. Insulinas – žmogaus kasoje gaminamas hormonas, kuris reguliuoja gliukozės kiekį kraujyje.
daugiau
1 - 10 iš 3533 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos