vaistai.lt

Vaistininkai apie cinką: jis toks pats svarbus kaip vitaminai C ir DApie geležį, magnį ar kalį kalbama dažnai, cinkas yra rečiau minimas mikroelementas, nors savo naudingomis savybėmis jis yra vienas iš trijų būtiniausių. Cinkas naudingas ne tik imuninei sistemai, bet ir grožiui. Svarbu, jog rudenį jo nepritrūktų mūsų organizmui, nes jis naudingas kovojant su peršalimo ligomis.

daugiau

Atsiliekame nuo latvių bei estų: Lietuvos žmonės gydytojus lanko rečiausiaiTyrimas parodė, kad Lietuvos žmonės rečiausiai iš visų Baltijos šalių gyventojų kreipiasi į medikus. Lyginant su latviais bei estais, lietuviai ne tik pasyviausiai lankosi pas gydytojus sirgdami, bet ir rečiau nei kaimynai profilaktiškai atlieka metinį sveikatos patikrinimą. 

daugiau

Alzheimerio ligos atvejų dažnėja, tačiau riziką susirgti kontroliuoti galimePasaulyje demencija serga apie 50 mln. ir kasmet naujai suserga apie 10 mln. žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) prognozuoja, kad senstančioje visuomenėje šie skaičiai tik augs ir kas 20 metų sergančiųjų demencija skaičiai padvigubės. Dažniausiai pasitaikanti demencijos priežastis – Alzheimerio liga, kuri sudaro 60-70 proc. visų demencijos atvejų.


 

daugiau

Alzheimerio ligos atvejų dažnėja, tačiau riziką susirgti kontroliuoti galimeNugaros skausmai yra viena iš dažniausių nedarbingumo priežasčių. Amerikos chiropraktikų asociacijos duomenimis, pusė darbingo amžiaus amerikiečių teigia patiriantys nugaros skausmus. Kad vis daugiau sėdimą darbą dirbančių žmonių skundžiasi tokiais negalavimais, pritaria ir mūsų šalies sveikatos specialistai ir sako, kad tokių problemų dažnu atveju galima išvengti išmokus sėdėti taisyklingai ir daugiau judant.

 

daugiau

Šiemet Lietuvoje nuo erkinio encefalito mirė trys asmenysUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais užregistruoti trys mirties atvejai nuo erkinio encefalito (EE). Mirties atvejai nustatyti Vilniaus, Kauno ir Panevėžio apskrityse. Ligoniai priklausė 65–74  ir 45–54 metų amžiaus grupėms. Pernai per visus metus buvo užregistruoti šeši mirties atvejai nuo erkinio encefalito.

daugiau

PSO paskelbė atnaujintas diagnostinių tyrimų dėl COVID-19 rekomendacijasPasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė papildytas diagnostinių tyrimų dėl koronaviruso infekcijos, sukeliančios COVID-19 ligą, metodines rekomendacijas. Šiose rekomendacijose įtraukta naujausia informacija apie diagnostinių tyrimų metodus, jų kokybės kontrolę, panaudojimo principus ir kitus svarbius tyrimų klinikinius ir epidemiologinius aspektus bei papildyta nauju COVID-19 ligos diagnostikos algoritmu.

daugiau

Paskelbta sergamumo lytiškai plintančiomis infekcijomis 2019 m. apžvalgaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje 2019 metais buvo mažesnis nei užpernai - LPI susirgimų pernai užregistruota 38 atvejais mažiau, lyginant su 2018 metais: atitinkamai 421 ir 459.  Sergamumo 100 tūkst. gyventojų rodiklis Lietuvoje 2019 metais chlamidioze siekė – 8,9 atvejo, sifiliu – 4,2 atvejo ir gonorėja – 2 atvejus. Visi pastarieji rodikliai 2018 m. buvo nežymiai didesni.

daugiau

Skiepijimai pandemijos metu - DUKAr yra skiepijimų ribojimai dėl COVID-19 pandemijos? Imunizacija turėtų būti nenutrūkstamas procesas, todėl Pasaulio sveikatos organizacija COVID-19 pandemijos metu rekomenduoja tęsti planinius tiek vaikų, tiek suaugusiųjų skiepijimus pagal įprastai galiojančią tvarką. Vykdant skiepijimus reikėtų vadovautis tais pačiais principais, kurie galioja esant ir kitų infekcinių ligų protrūkiams (pvz. gripo epidemijos metu).

daugiau

Užkrečiamųjų ligų stebėsena Lietuvoje - DUKKaip vykdoma užkrečiamųjų ligų stebėsena Lietuvoje? Lietuvoje privalomai registruojamos 103 užkrečiamosios ligos. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) - pagrindinė, specializuota sveikatos įstaiga, vykdanti Lietuvos gyventojų sergamumo visomis užkrečiamosiomis ligomis stebėseną bei nuolatos teikianti informaciją visuomenei apie situaciją ir šių ligų prevencijos priemones.

daugiau

Mitai apie vėžį: specialistai atkreipia dėmesį, ką vis dar suprantame klaidingaiLietuvos gyventojai vėžį vertina kaip itin sudėtingą ir retai išgydomą ligą, o gydymą įsivaizduoja esantį brangų ir dažnai nekokybišką. Tokius duomenis atskleidžia draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje užsakymu atlikta apklausa. Anot pranešimo žiniasklaidai, mitų paveikta visuomenės nuomonė stebina specialistus – anot jų, ankstyva onkologinių susirgimų diagnostika ir inovacijos leido pažaboti ligą, padaryti ją lėtine, gydoma ilgus metus ar net visiškai išgydoma, o šiandieninės onkologinių ligų gydymosi sąlygos šalyje – kaip niekada palankios.


 

daugiau
1 - 10 iš 3967 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos