vaistai.lt
Plaučių vėžys – daugiausia gyvybių nusinešanti vėžio formaVasario 4-oji minima kaip Pasaulinė kovos su vėžiu diena. Ši onkologinė liga – antra pagal dažnumą mirties priežastis, o daugiausia – 9,6 mln. gyvybių – per metus pasaulyje nusinešanti vėžio forma yra plaučių vėžys. Prognozuojama, kad dėl ilgėjančios gyvenimo trukmės, oro užterštumo, genetinių veiksnių ateityje plaučių vėžys gali tapti pagrindine mirties priežastimi, aplenkdamas šiuo metu pirmaujančias širdies ligas.
daugiau
Negydomi dantys gali sukelti širdies ir kraujagyslių ligasNuo mūsų burnos higienos, dantų ir dantenų sveikatos priklauso daugybė kitų organizmo funkcijų. Jau daugelį metų medikai skambina pavojaus varpais, norėdami atkreipti dėmesį į dantų ir dantenų ligų sukeliamus širdies bei kraujagyslių susirgimus. Žmonės vis dar nustemba išgirdę, jog neprižiūrimi dantys gali tapti daug rimtesnių susirgimų priežastimi.
daugiau
Išbėrė nuo naujų džinsų? Vaistininkė paaiškina, kaip to išvengtiGrožis ir sveikata dažnai pastatomi ant skirtingų svarstyklių pusių, todėl renkantis vieną kartais tenka aukoti kitą. Nors aptemptos kelnės daugeliui yra stilingo įvaizdžio dalis, sveikatos specialistė sako, kad toks „nekaltas“ drabužis gali būti įvairių sveikatos sutrikimų priežastimi.
daugiau
Miego apnėja ir nemiga: kada bemiegės naktys tampa grėsme sveikatai?Kokybiškas ir saldus miegas – geros savijautos, energijos bei pozityvios nuotaikos pagrindas. Nors bemiegių naktų pasitaiko daugeliui, kai kuriems tai tampa kone kasdienybe. Pasak Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Neurologijos centro gydytojos neurologės Rasos Stonkutės-Gailienės, nuolat varginantys miego sutrikimai daro žalą organizmui, o ypač – jeigu jie nediagnozuojami ir negydomi. Tiesa, tokias su miego ritmu susijusias ligas kaip obstrukcinė miego apnėja atpažinti patiems gali būti sudėtinga.
daugiau
Kodėl svarbu reguliariai tirtis dėl gimdos kaklelio vėžioLiūdna statistika byloja: gimdos kaklelio vėžys – antra dažniausia moterų piktybinė liga po krūties vėžio, kasmet Europoje nusinešanti apie 15 tūkst. gyvybių. Tai yra beveik pusė diagnozuojamų šios ligos atvejų per metus. Dar liūdniau, kad ši tyliąja žudike vadinama onkologinė liga – penkta mirties nuo vėžio priežastis tarp visų Lietuvos moterų ir pirmoji tarp jaunų – 15–44 m. moterų. Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys kasmet diagnozuojamas apie 400–500 moterų, iš jų pusė miršta.
daugiau
Dr. Nora Kupstytė-Krištaponė: „Mano darbas ir gyvenimas yra kardiologija“Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai sveikino Širdies ir kraujagyslių centro vadovę dr. Norą Kupstytę-Krištaponę, pelniusią 2019 metų kardiologės vardą. Jį suteikė Lietuvos kardiologų draugija ir Lietuvos širdies asociacija už indėlį į kardiologijos mokslo vystymą Lietuvos žmonių sveikatos labui.
daugiau

Plintantis koronavirusas verčia prisiminti pagrindinius higienos principusKinijoje sparčiai plintantis koronavirusas verčia didesnį dėmesį skirti pagrindiniams geros higienos principams. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad bendraujant su gyvūnais augintiniais, naminiais ūkiniais ar laukiniais gyvūnais, visuomet reikia laikytis asmeninės higienos, svarbiausia – dažnai plauti rankas su muilu po tekančiu šiltu vandeniu, nešvariomis rankomis neliesti burnos ar nosies ir pan.

daugiau
Skausmu ryklėje pasireiškiantis uždegimas - faringitasŠaltuoju laikotarpiu suaktyvėja ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos: sloga, gerklės ir ausų skausmas. Nejučia atsikėlę su paraudusia rykle ar apsunkintu kvėpavimu imame kaltinti ore sklandančias bakterijas ir virusus, kurie sukelia įvairaus tipo faringitą – skausmu ryklėje pasireiškiantį uždegimą, dažnai painiojamą su angina.
daugiau
Šiaulių ligoninėje gydyti du kūdikiai, susirgę kokliušuRespublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų ligų skyriuje gydyti du kūdikiai (dviejų ir septynių mėnesių) dėl kokliušo – prieš daugelį metų skiepais išnaikintos pavojingos ligos, varginančios sergančiuosius ne tik kosulio priepuoliais, bet ir kvėpavimo sutrikimais, dehidratacija.
daugiau
Įspėjimas žiedadulkėms jautriems žmonėmsAtkreipiame žiedadulkėms jautrių gyventojų dėmesį, kad jau nuo 2020 m. sausio vidurio Lietuvoje yra aukšta alergijos žiedadulkėms rizika. Tokios aplinkybės yra susidariusios pirmą kartą per visą Lietuvoje vykdytų žiedadulkių koncentracijos aplinkos ore stebėjimų laikotarpį.
daugiau
21 - 30 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos