vaistai.lt
Alergijos žiemą nemiega: ką privalome žinoti apie šaltojo sezono pavojusOdos paraudimas, bėrimas, niežėjimas, sloga ar dusulys – alergijas lydintys simptomai, kuriuos bent kartą gyvenime yra pajutęs kone kiekvienas. Nors vyrauja nuomonė, kad šaltuoju metų sezonu alergiški žmonės gali lengviau atsikvėpti, specialistai ragina neapsigauti ir pabrėžia, kad žiedadulkes žiemą keičia šaltis bei namų aplinkos alergenai, galintys rimtai paveikti alergiškų žmonių sveikatą, - rašoma pranešime žiniasklaidai.
daugiau
Koronaviruso grėsmė: specialistai akcentuoja keliautojų sąmoningumo didinimąNacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ėmėsi laikinųjų papildomų atsargos priemonių koronaviruso grėsmei suvaldyti ir jau tris dienas iš eilės visuose trijuose Lietuvos oro uostuose konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, šiuo metu didžiausias akcentas skiriamas konsultavimo svarbai ir keliautojų sąmoningumo didinimui.
daugiau
Laiku negydoma pilvo sienos išvarža – tarsi tiksinti bombaIšvarža – tai pilvo sienos defektas, pro kurį gali ištrūkti pilvo ertmės organai. Dažniausiai pacientai šią ligą atpažįsta iš pilvo srityje atsiradusio gumbo, bet kai kurie, nejausdami didelio diskomforto, ligos gydyti neskuba.
daugiau

Naujojo koronaviruso sukeltų atvejų geografinis išplitimasEuropos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, nuo 2019-12-31 iki 2020-01-26 d. nustatyti ir laboratoriškai patvirtinti 2026 naujo koronaviruso (2019-nCoV) infekcijos atvejai, įskaitant 15 sveikatos priežiūros darbuotojų ir 56 mirusius asmenis.

daugiau
Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldytiPasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką.
daugiau
Ką reiškia gyventi laukimu arba kai tavo gyvenimas priklauso nuo kitų valios?Žmonių, kuriems prireikia vienokio ar kitokio organo transplantacijos, gyvenimas tiesiogiai priklauso nuo visuomenės pritarimo organų donorystei. Per 20 metų pritarimą donorystei išreiškė beveik 32 tūkst. Lietuvos piliečių, išreiškę savo valią įsigydami donoro kortelę.
daugiau
Nemokamos gripo vakcinos dar yra: rizikos grupių asmenys raginami paskubėtiNacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu gripo vakcinos, skirtos penkių rizikos grupių asmenų skiepijimui, dar yra daugumoje Lietuvos poliklinikų, ir ragina gyventojus suskubti pasiskiepyti, kol sergamumas nėra aukštas. Taip bus apsaugoti ne tik didžiausią riziką patiriantys asmenys, bet ir užkirstas kelias gripo plitimui visuomenėje.
daugiau
Šiltos žiemos paradoksai: sniego pramogų nėra, vaikų traumų beveik nemažėjaNors sniego ir ledo pramogų mėgėjams šiemetinė žiema atsuko nugarą, tačiau vaikų traumų skaičiui tai ypatingai didelės įtakos neturi. Draudikų statistika neigia plačiai paplitusį mitą, kad daugiausia vaikų susižaloja lauke – pasirodo, šaltuoju metų periodu daugiau nei 70 proc. traumų patiriama ne pramogaujant atvirame ore, o būnant namuose ar mokymo įstaigose.
daugiau

Naujo koronaviruso (2019-nCoV) valdymui tarptautinės organizacijos siūlo remtis ARRS-CoV rekomendacijomisVertinant epidemiologinę informaciją apie naujo koronaviruso 2019-nCoV sukeltą protrūkį Kinijoje Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras, rekomenduoja atvejo valdymui laikinai vadovautis ARRS-CoV rekomendacijomis, t.y.  Ligonių, kuriems įtariama Artimųjų Rytų respiracinio sindromo koronaviruso infekcija, transportavimo izoliavimui ir gydymui laikinosiomis gairėmis.

daugiau

Pernai mažiau ŽIV atvejų. Dažniau plito per lytinius santykiusNaujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2019 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta 151 asmeniui, iš kurių 110 vyrų ir 41 moteris. Tai devyniais atvejais mažiau nei 2018 m. (160) ir 112 atvejų mažiau nei 2017 m.

daugiau
31 - 40 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos