vaistai.lt

Dieta smegenims: naujausi duomenysDuomenys apie tai, kokie maisto produktai turi didžiausios įtakos fizinei ir psichinei sveikatai, sparčiai keičiasi. Kartu kinta mūsų supratimas apie mitybos ir gyvenimo būdo svarbą gerai nuotaikai, pažinimo funkcijai ar ligų prevencijai.

daugiau

Saulės vitaminas saugo ne tik nuo gripo atakosSenkant vitamino D atsargoms, žmogaus imunitetas silpsta. Todėl mažai saulės gaunantys gyventojai sunkiau pasipriešina infekcijoms.
Japonijoje gripo epidemijos metu tirtoje grupėje moksleivių, stokojusių vitamino D, susirgo apie 70 proc. vaikų. Tačiau ligos išvengė visa kita grupė moksleivių, turėjusių pakankamai šio saulės vitamino.

daugiau

Užklupus gripui geriau gydytoją kviestis į namus, bet tai beveik neįmanomaPradinukei dukrai – 38 laipsniai C temperatūros. Tikėjausi išsikviesti gydytoją į namus, bet ji man patarė vaistais numušti temperatūrą ir pasirodyti tik rytojaus dieną, jei laikysis aukšta temperatūra. Be to, patarė atvežti pačiai į polikliniką.

daugiau

Virtuvės indai ir sveikataBesirūpindami saugiu ir sveiku maistu bei ekologiškais produktais, neretai pamirštame apie indus, kuriuose laikome, verdame ar kepame maistą. O juk indai, kuriuose ruošiame maistą, turi nenuginčijamos ir mokslininkų seniai įrodytos įtakos maistui, jo kokybei ir, be abejo, žmogaus sveikatai, todėl jie gali būti įvairių negalavimų ir ligų priežastimi.

daugiau

Kas svarbiau – skiepai ar grūdinimasis?2013-ųjų – Sveikatingumo metų vasario mėnuo yra skiriamas grūdinimuisi – dvasiniam, psichiniam, fiziniam atsparumui. Dabar, esant dideliam sergamumui gripu, daugiausia valdžios institucijos kalba tik apie skiepus nuo gripo, o apie natūralų imunitetą arba užmirštama kalbėti, arba sąmoningai nutylima, kad kuo daugiau skiepytųsi, o ne grūdintųsi. Vienoje srityje „vaikšto“ pinigai ir tau nieko nereikia daryti, kitoje – pats turi įdėti pastangų.

daugiau

Šaltis gyventojų butuose ir jo sukeltos bėdosSmarkiai atšalus orams, Panevėžio visuomenės sveikatos centras gauna vis daugiau daugiabučių namų gyventojų nusiskundimų, kad oro temperatūra patalpose nesiekia net 10oC.  
Gyvenamųjų patalpų mikroklimatą reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas“ (toliau – HN 42:2009) (Žin., 2009, Nr. 159-7219). Šaltuoju metų laikotarpiu laikomas laikotarpis, kurio lauko oro vidutinė paros temperatūra yra ne aukštesnė kaip plius 10oC. Gyvenamosiose patalpose oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu turėtų būti 18-22 oC. Temperatūrų skirtumas 0,1 m ir 1,1 m aukštyje nuo grindų turi būti ne didesnis kaip 3oC. Santykinė oro drėgmė turi būti 35-60 %, oro judėjimo greitis gyvenamosiose patalpose turi būti 0,05-0,15 m/s ribose.
 

daugiau

Darbą biure lydintys negalavimaiSėdimas ir patogus darbas biure gali atrodyti itin patraukliai, tačiau, anot medicinos specialistų, po šiuo įvaizdžiu slepiasi ir nemaža rizika tapti profesinės ligos auka. Remiantis vienos gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovės praėjusių metų gyvybės draudimo išmokų už ligų gydymą statistika, sėdimą darbą dirbantys žmonės itin dažnai kenčia dėl riešo kanalo sindromo ir hemorojaus.

daugiau

Imuniteto stiprinimas žiemąŠaltasis metų sezonas – tikras išbandymas įvairaus amžiaus žmonėms. Tuo metu paaiškėja mūsų imuniteto stiprumas: ar jis lyg skydas saugo nuo virusų atakos, ar atvirkščiai: pradedame dažnai sirgti peršalimo ligomis, gripu, bronchitu ir pan. Kai lauke būna šalta, arba sparčiai kinta oro sąlygos, turime daug galimybių peršalti.
Darbovietėse, parduotuvėse, mokyklose, darželiuose mus „gaudo“ šimtai skirtingų patogenų: bakterijų, mikrobų ir virusų. Juk žodis gripas, būtent ir reiškia sučiupti, sugriebti. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro duomenimis, šių metų sausio 7 ir 13 dienomis Panevėžio apskrityje fiksuoti 114 gripo, gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų 1666 atvejai. O sergamumo rodiklis šiomis ligomis siekė 67.2 atvejus 10.000 gyventojų. Tad kaip galime stiprinti savo sveikatą ir imunitetą  šiuo metų laiku, ar ne per vėlu tuo užsiimti dabar?

daugiau

Šalti ir ramūs orai lemia padidėjusią oro taršąKiekvienais metais, įsivyravus šaltiems ir ramiems orams, Lietuvos miestuose padidėja oro tarša. Išliekant labai šaltiems orams, kietųjų dalelių koncentracija daugelio miestų ore liko padidėjusi. Aplinkos oro užterštumo padidėjimui daugiausia įtakos galėjo turėti suintensyvėjusi tarša iš energetikos įmonių ir individualių namų šildymo įrenginių.

daugiau

Specialistai: kartais didesnę žalą už gyvsidabrį gali padaryti nerimas ir baimėPraėjus dviem mėnesiams po dviejų kilogramų gyvsidabrio aptikimo Ukmergės rajono apylinkės teisme, Ukmergės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija teismo pastate paskelbė ekstremalią situaciją. Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad visų teismo darbuotojų organizmuose aptikta gyvsidabrio, kai kuriais atvejais jų kiekis viršijo nustatytas normas. Kaip tai gali atsiliepti jų, o galbūt ir kitų pastate besilankiusių žmonių sveikatai? Ar apsinuodijimai gyvsidabriu – aktuali problema Lietuvoje?

daugiau
3311 - 3320 iš 3533 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos