vaistai.lt
Kodėl lėtėja medžiagų apykaita?Sulėtėjusi medžiagų apykaita priaugina mums ne vieną kilogramą ir „dovanoja“ nekokią savijautą, dažnai netgi nemalonių ligų. Specialistai išskiria begalę priežasčių, kodėl taip yra. Sveikai ir lengvai norime jaustis kiekviena, tad pasigilinkime, kokių įpročių verta atsisakyti, kad netriktų medžiagų apykaita.
daugiau
7 nuostabūs vandens poveikiai žmoguiKuo vanduo naudingas mūsų organizmui?
Apie vandens naudą galėtume kalbėti daug ir ilgai.
Na, o neturintiems laiko gilintis į vandens pasaulio subtilybes išsamiai pateikiame septynis nuostabius poveikius, kurių galime tikėtis iš puodelio paprasčiausio vandens.
daugiau
Netikėti vakcinų pranašumaiAtrodo, kai kurie skiepai suteikia dar ir papildomos naudos. Gal jau metas pažvelgti į šį modernios medicinos kertinį akmenį naujoje šviesoje? Pažvelkite į savo kairį petį: jeigu įpusėjote trečią gyvenimo dešimtmetį, beveik užtikrintai ten išvysite apskritą randą. Ar atsimenate, kaip jis ten atsirado? Gal laukėte mokyklos salėje ar šalia mokyklos medicinos kabineto, žiūrėdami, kaip nueinantys draugai trina ranką, su palengvėjimu išgyvenę BCG injekciją.
daugiau
Negalintiems be sporto. Sportiniai gėrimai ar vanduo?Dėl energetinių gėrimų kelerius metus pavojaus varpais skambinę medikai savo tikslą bent iš dalies pasiekė. Žinia dėl kofeino, taurino, didelio kiekio B grupės vitaminų, saldiklių, amino rūgščių ir kt. cheminių medžiagų, esančių šiuose gėrimuose, šalutinių poveikių sveikatai daugelį vartotojų privertė susimąstyti, sumažinti energetinių gėrimų vartojimą ar net visai jų atsisakyti. Regis, atėjo metas pakalbėti ir apie dar vieną gėrimų kategoriją. Ilgą laiką buvę energetinių gėrimų šešėlyje, neseniai sveikatos apsaugos specialistų diskusijų ir tyrimų objektu tapo ir vadinamieji sportiniai gėrimai.
daugiau
Akys gali įspėti apie artėjantį insultąAkies tinklainės nuotraukos gali padėti nustatyti, kurie pacientai, kenčiantys nuo aukšto kraujo spaudimo, gali būti priskiriami padidėjusios insulto rizikos grupei. Manoma, jog tinklainės fotografavimas galėtų būti nebrangus ir paprastas būdas insulto rizikai įvertinti. Amerikos širdies asociacijos žurnale „Hypertension“ publikuotame tyrime teigiama, jog tinklainės fotografija ateityje galėtų būti veiksmingas metodas, padedantis įvertinti insulto riziką. 
daugiau
Apgamai. Kada susirūpinti?Vasarą, kai daugiau būnate saulėje, reguliariai apsižiūrėkite odą, ar neatsirado naujų apgamų, ar nepakito esančiųjų forma ir spalva. Bet kokie pakitimai gali būti grėsmingiausios odos vėžio formos melanomos simptomas. Apgamai – natūrali, tik kiek kitaip atrodanti odos dalis. Jie gali būti paveldimi, kaip ir odos tipas ar polinkis sirgti tam tikromis ligomis. Vieni jų turime daugiau, kiti mažiau. Gydytojai išskiria įgimtus ir įgytus pigmentinius apgamus. Daugiausia jų atsiranda iki trisdešimties metų. 
daugiau
Perfluorinti chemikalai didina hipotirozės riziką moterimsDaugelis yra girdėję apie perfluorintų chemikalų žalingą poveikį aplinkai ir sveikatai. Tačiau moksliškai pagrįstų duomenų apie tai trūksta. Mokslininkai teigia, kad jie veikia organizmo endokrininę sistemą ir ypač tam jautrios moterys. Perfluorinti cheminiai junginiai (PFC) plačiai naudojami pramonėje: virtuvės reikmenims (nesvylančios keptuvių dangos), atsparių vandeniui audinių, polimerų gamyboje, maisto produktų pakuotėms, elektronikoje ir kt. Perfluorooktaninė rūgštis (PFOA) ir perfluorooktano sulfoninė rūgštis (PFOS) priskiriamos prie patvariųjų organinių aplinkos teršalų.
daugiau
Mielės mūsų mažųjų organizmeAnkstyvojoje embriono vystymosi stadijoje iš kamieninių ląstelių pradeda formuotis imuninė sistema: gaminamos specialiosios ląstelės, baltymai, audiniai ir organai, kovojantys su patogenais. Pasyvų imunitetą vaisiui suteikia ir mamos imuninės sistemos antikūnai, perėję per placentą. Toks perduotas imunitetas apsaugo  nuo kai kurių ligų praėjus dar keliems mėnesiams po gimimo. Kūdikiui gimus, organizmas veikiamas naujų aplinkos bakterijų ir svetimkūnių, tad po šešių dienų pradeda gamintis individualūs antikūnai. Jei vaikutis žindomas, jis antikūnų bei gerųjų bakterijų gauna su mamos pienu. Toks imunitetas išsilaiko dar apie šešis – aštuonis mėnesius.
daugiau
Atrastas naujas Omega-3 riebiųjų rūgščių poveikisKaip medžiagos, būtinos organizmo augimui, vystymuisi ir sveikatai, Omega-3 riebiosios polinesočiosios rūgštys buvo žinomos jau nuo 1930 m. Antra Omega-3 populiarumo banga šoktelėjo 1970 m. Tuo metu paaiškėjo, jog Grenlandijos gyventojai, kurių pagrindinis maistas – riebios lašišinės žuvys, yra tikri ilgaamžiai. Taip pat sveikesni, palyginus su kitomis tautomis, kurių racione žuvies nėra daug. Tačiau tikroji riebiųjų polinesočiųjų rūgščių „epopėja“ prasidėjo 1990 metais. 
daugiau
Netikėta meilės hormono-oksitocino funkcija: nerimas ir baimė dėl ateitiesOksitocinui niekad netrūko žiniasklaidos dėmesio. Painų vaidmenį psichologiniuose procesuose turinčios medžiagos pavadinimų būta įvairių: meilės hormonas, draugystės, moralės, pasitikėjimo molekulė. Rezultatai, paskelbti žurnale Nature Neuroscience, praplės mūsų supratimą apie šį svarbų junginį.
daugiau
3331 - 3340 iš 3656 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos