vaistai.lt

Kas tas rotavirusas ir kaip su juo kovoti?Rotavirusas – vienas iš dažniausių virusų, sukeliančių sunkų ūminį viduriavimą kūdikiams ir mažiems vaikams visame pasaulyje. Literatūros duomenimis, beveik visi vaikai iki penkerių metų amžiaus bent kartą yra sirgę rotavirusine infekcija. Kasmet pasaulyje rotavirusine infekcija (RVI) suserga apie 18 milijonų žmonių ir registruojama virš 500 000 mirčių, daugiausia – besivystančiose šalyse, kur medicininė pagalba yra ribota.

daugiau
Su pirmąja žaluma pasirodo ir erkėsPagaliau sulaukėme šiltesnių pavasario dienų. Bundanti gamta vilioja laisvalaikį leisti gryname ore, tačiau nereikėtų pamiršti gamtoje tykančių pavojų – erkių. Jos sėkmingai peržiemojo ir su pirmąja žaluma išlenda pasimaitinti. Per 2010 m. susirgo 57 žmonės, kuriems buvo įsisiurbusi erkė arba kurie vasaros metu gėrė nevirintą ožkų pieną. Tiek daug sergančiųjų erkiniu encefalitu Vilniaus mieste dar niekad nebuvo registruota.
daugiau

Suskaudus pilvą – ne į vaistinę, o pas gydytojąĮ klausimus atsako gydytojas gastroenterologas Tomas Jucaitis, dirbantis privačioje poliklinikoje ir ligoninėje „Kardiolita“.

Pavasaris jau už lango. Ar galima būtų teigti, kad pilvo skausmų atvejų pavasarį padaugėja?
Nedrįsčiau taip sakyti, nes nėra įrodyta, kad pavasarį padaugėtų virškinimo trakto ligomis sergančių ligonių. Galbūt gausiau užvalgius per šventes galima suviduriuoti, atsiras pilvo pūtimas ar skausmas.

daugiau
Spalinės – labiausiai paplitęs parazitas pasaulyjeEnterobiozė yra parazitinė liga, kurią sukelia parazitinė kirmėlė Enterobius vermicularis (Oxyuris vermicularis), dar liaudyje žinoma kaip spalinė. Panevėžio visuomenės sveikatos centro (toliau – Centro) duomenimis, 2010 metais sergamumas enterobioze Panevėžio apskrityje siekė 7,11 atvejo 10 000 gyventojų ir viršijo Lietuvos Respublikos sergamumo enterobioze lygį (5,29 atvejo 10 000 gyventojų). Panevėžio apskrityje buvo registruoti 198 susirgimai šia liga ir visi susirgusieji – vaikai iki 17 metų amžiaus.
daugiau
Pavasaris – vitaminų badmetisAtėjus pavasariui, organizmas šaukte šaukia, jog vitaminų atsargos per žiemą išseko ir jas reikia papildyti. Tai parodo sausėjanti oda, lūžinėjantys plaukų galiukai, susilpnėjusi imuninė sistema, bei kiti požymiai, dėl kurių galime jausti diskomfortą. Todėl Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai primena gyventojams, jog, esant galimybei, reikėtų rinktis šviežias daržoves ir vaisius, taip pat praturtinti savo mitybą žuvies produktais ir kt.
daugiau
Puikus metas – menopauzėDauguma vyresnio amžiaus moterų dar puikiai prisimena laikus, kai nuo kalbų apie menopauzę kaisdavo ausys ir rausdavo skruostai. Paslapčiomis aptarinėdamos prakaituojančias, raudonomis dėmėmis išmuštas drauges, už širdies besigraibstančias ir kone alpstančias koleges ar nervingas, nuotaikų kaitos ir nuovargio išsekintas kaimynes, tarsi didžiausią paslaptį pašnibždomis ištardavo: „Jai klimaksas“.
daugiau
Atminties vingiaiKeistas dalykas ta atmintis. Kur kas dažniau ja skundžiamės, negu džiaugiamės. Dėl atminties iškrečiamų „kiaulysčių“ kartais patenkame į keblią padėtį – nors ir kiek besistengtume, neatsimename nė kruopelytės reikiamos informacijos. O kartais atmintis mums pažeria netikėtų staigmenų – prisimename viską iki menkiausių smulkmenų. Negi iš tiesų atmintis – tarsi atskira respublika mūsų galvoje?
daugiau
Klastingos inkstų ligos – pavojus širdžiai ir kraujagyslėmsKovo 10-ąją minima Pasaulinė inkstų diena. Epidemiologų duomenimis, šiandien kas dešimtas vyresnis nei 18 metų žmogus serga kokia nors inkstų liga.
Šiemet Pasaulinės inkstų dienos tikslas – atkreipti dėmesį į inkstų ligų įtaką širdies infarktui ir galvos smegenų insultui. Apie inkstų ligų įtaką širdies ir kraujagyslių sistemai, diagnozavimą ir profilaktiką kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro (V.Grybo g. 32A) gydytoja nefrologe Genovaitė Žiaukiene.
daugiau
Oro užterštumas kietosiomis dalelėmis gali turėti įtakos žmogaus sveikataiAplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų duomenimis pastarosiomis dienomis dėl nepalankių teršalų išsisklaidymui meteorologinių sąlygų visuose miestuose kietųjų dalelių (KD10) koncentracija viršijo paros ribinę vertę.
daugiau
Prieš vėžį – prevencijos užkardosDabar Lietuvoje įgyvendinamos keturios vėžio kontrolės programos: gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos. Visos jos finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, tad nustatyto amžiaus žmonėms, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, yra nemokamos. Dėl to pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs paciento sveikatos būklę, nuodugniau supažindins su prevencinėmis programomis ir paskirs reikiamus tyrimus.
daugiau
3331 - 3340 iš 3409 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos