vaistai.lt

 

daugiau

Stiklainyje slypinti liga – botulizmasŠaltuoju metų laiku pradedame vartoti konservuotus maisto produktus, todėl padidėja rizika susirgti reta liga – botulizmu. Šią ligą sukelia bakterijų Clostridium botulinum gaminamas toksinas, pakenkiantis nervų sistemai. Toksinas gaminasi anaerobinėje terpėje, kai į maisto produktus nepatenka deguonis (konservuoti produktai uždarose talpose, stiklainiuose, sandariai uždarytuose induose ir kt.). Dažniausiai užsikrečiama toksinui patekus į žmogaus organizmą su maistu. Botulizmo bakterijų, jų sporų aptinkama įvairių gyvūnų žarnyne, dirvožemyje, vandens nuosėdose, jomis gali būti užteršti įvairūs maisto produktai jų tinkamai neparuošus konservavimui.

daugiau

Mirštame, nes valgome per daug?„Vakarų Lietuvos medicinos“ žurnalistė Ligita Sinušienė savo svorio kontrole ir mityba susirūpino pačiu laiku. Netinkama mityba ir judėjimo stoka kelia antsvorio epidemijos bangą, o pastaroji, jeigu dar pridėtume stresą, yra bene svarbiausia ankstyvų širdies ir kraujagyslių ligų priežastis. Būtent šios ligos lemia daugiau kaip pusę – 53 proc. visų mirčių Lietuvoje pastaraisiais metais, pabrėžė Lietuvos sveikatos žurnalistų asociacijos surengtame seminare dalyvavę gydytojai ir sveikatos specialistai. Ką gi, savo pernelyg sotų ir nejudrų gyvenimą teks koreguoti  ir man.

daugiau

Mokyklinės kuprinės = (≠) laikysenos – skeleto sutrikimai?!Įsibėgėjus mokslo metams rugsėjo – spalio mėnesiais Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras organizavo kuprinių svėrimo akciją ir vykdė tyrimą  „2-8 klasių moksleivių nešiojamų mokyklinių kuprinių svorio įvertinimas bendrojo lavinimo mokyklose“. Buvo siekiama įvertinti mokinių nešiojamų kuprinių svorį, atkreipti ne tik jų, bet ir tėvelių bei mokytojų dėmesį į galimą „sunkios kuprinės“ poveikį vaiko sveikatai. Tyrimo metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai teikė žodines bei raštiškas rekomendacijas mokiniams bei jų tėveliams apie nešiojamų kuprinių svorio reikšmę sveikatai.

daugiau

Represinė narkopolitika: žmogaus teisių pažeidimai ir nekontroliuojama ŽIV plėtraNors, atrodytų, represinė narkopolitika egzistuoja tik kokiose nors trečiose šalyse ir jau tikrai ne Europos Sąjungoje, tenka pripažinti, jog visai šalia žiauriausiais būdais laužomos žmogaus teisės. Narkotikų vartotojai įkalinami, jiems neteikiama medicininė pagalba, jiems „pametami” narkotikai į kuprines kertant valstybių sienas, jie neturi teisės gauti pakaitinio gydymo, reabilitacijos. Represinė narkopolitika remiasi principu – išgyvena stipriausi. Priklausomas žmogus yra silpnas, nes pasirinko narkotikus, todėl valdžios institucijos padarys viską, kad iš jo nukaltų stiprų žmogų. O jeigu jam nepavyksta? Greičiausiai jis miręs arba mirs.

daugiau

Cinkas kovoje prieš senatvęMitybos specialistas ir rašytojas Jonny Bowdenas taip apibūdina cinką:„Jei mineralus prilygintume senovės dievams, tai cinkas būtų Dzeusas: mineralas didvyris, imuninės sistemos saugotojas, gynėjas nuo svetimkūnių, dalyvaujantis iš esmės visuose apsaugos nuo infekcijų procesuose.“

daugiau

Sveika mityba – ilgesnio gyvenimo garantasAr žinojote, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose antra mirtingumo priežastis po rūkymo yra nutukimas? Lietuvoje situacija yra kur kas geresnė, tačiau specialistai pastebi, kad ir mūsų šalyje daugėja žmonių, turinčių antsvorio. To priežastis – nesubalansuota ir nesveika mityba. Lapkričio 8-oji  - pasaulinė sveikos mitybos diena, todėl šia proga Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ragina atkreipti dėmesį į tai, ką ir kokiais kiekiais valgome, koks yra mūsų valgymo rėžimas.

daugiau

Toksinis alkoholio poveikis nebekelia abejoniųEuropos mokslininkai praėjusią savaitę išplatintame manifeste reikalauja, kad Europoje būtų nedelsiant uždrausta bet kokia alkoholinių gėrimų reklama, o ant alkoholinių gėrimų taros atsirastų įspėjamieji užrašai apie riziką susirgti vėžiu. Tokį prašymą mokslininkai suformavo remdamiesi keturis metus trukusio mokslinio projekto AMPHORA rezultatais, pristatytais penktojoje Europos alkoholio politikos konferencijoje ,,Europos debatai apie įrodymais pagrįstą alkoholio politiką”.
Rizika susirgti vėžiu – didžiulė.

daugiau

Dirbtinė saulė – tiesus kelias vėžio linkPasibaigus šiltajam metų sezonui, trūkstant saulės spindulių bei šilumos, šturmuojame soliariumus. Auksinis įdegis – ne vienos moters svajonė. Ir kam gi leisti didžiulius pinigus keliaujant į kitą pasaulio kraštą, kur termometrai žiemą vasarą pakyla iki +30 laipsnių C karščio, jei dirbtinės saulės spinduliais galime mėgautis ir šaltoje tėvynėje. Tereikia užsukti į artimiausią soliariumą. Tačiau ar ne per brangiai mokame už lepinimąsi soliariumų teikiamais malonumais?

daugiau

Gydytojo komentaras. Kas kenkia mūsų akims: mitai ir faktaiAnūkas teiraujasi močiutės, ar tiesa, kad jei jis valgysiąs daug morkų, gerai matysiąs? Močiutė patikina, kad tikrai taip – argi anūkėlis kada nors matė triušį su akiniais? Juokai tegu lieka juokais, tačiau realybėje egzistuoja nemažai faktų, apie tai, kas gadina mūsų akis ir kas padeda jas apsaugoti.Pabandykime panagrinėti, kiek šiuose „faktuose“ yra tiesos, o kuri dalis gali būti priskiriama mitams bei legendoms.

daugiau
3351 - 3360 iš 3535 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos