vaistai.lt
Monday, 30 September 2013
Sausos akys gali rodyti lipidų apykaitos sutrikimąAšarų liaukų funkcijos sutrikimas ir sausų akių sindromas yra viena dažniausių akių ligų diagnozių. Italų mokslininkai nustatė, kad ši patologija gali atspindėti viso organizmo sveikatos būklę ir daugelio kitų ligų riziką. Ašarų liaukų funkcijos sutrikimas dažnėja didėjant paciento amžiui.

Cholesterolio koncentracija sergančiųjų grupėje viršijo normą 58 proc.
Mokslininkai į tyrimą įtraukė 60 vidutinio amžiaus ligonių, kuriems buvo nustatyta ši patologija, o kontrolinę grupę sudarė 63 sveiki asmenys. 

daugiau
Sunday, 29 September 2013
Rinkis kelią į sveiką širdį!Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad rugsėjo 29 diena minima kaip Pasaulinė širdies diena. Kasmet ją lydi naujas šūkis. Šiemet Pasaulinė širdies federacija kviečia rinktis kelią į sveiką širdį.
Jau daugelį metų širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirčių priežastis Lietuvoje. Higienos instituto duomenimis, 2012 metais jos sudarė 56,6 proc. visų mirčių. Dėl išeminės širdies ligos mirštančiųjų skaičius Lietuvoje išlieka didžiausias palyginti su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad širdies ligos yra pagyvenusių vyrų ligos, tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad kraujotakos sistemos ligomis dažnai serga ir jaunimas, taip pat jos pažeidžia moteris. 
daugiau
Saturday, 28 September 2013
Rugsėjo 28 –oji – pasaulinė kovos su pasiutlige dienaRugsėjo 28 d. pasaulyje minima kovos su pasiutlige diena. Taip siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šią pavojingą ligą, priminti apsisaugojimo nuo jos būdus bei apie tinkamą elgesį su gyvūnais – tiek naminiais, tiek laukiniais. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad pasiutligė yra ūmi virusinė liga, kuri visada baigiasi mirtimi. Ji perduodama pasiutusiam gyvūnui įkandus ar aplaižius pažeistą odą ir gleivines. Pirmieji pasiutligės požymiai panašūs į gripo simptomus: karščiavimas, galvos skausmas, didelis silpnumas. Šis periodas gali užtrukti apie savaitę, vėliau atsiranda ir kitų simptomų, tokių kaip paralyžius, ypač dažni ryklės spazmai, dėl kurių tampa sunku ryti. 
daugiau
Friday, 27 September 2013
Kaulų rezorbcija menopauzės metu nėra ilgalaikėNaujausi amerikiečių mokslininkų tyrimai parodė, kad kaulinio audinio kitimai menopauzės metu nėra ilgalaikiai ir katastrofiški, o jo prevencijai nebūtinas agresyvus antirezorbcinis gydymas.

Moterims kaulai lūžta dažniau
Kaulų retėjimas, mažėjanti kaulų masė, kaulų mikroarchitektūros pokyčiai ir padidėjęs jų trapumas – osteoporozė bei osteoporoziniai kaulų lūžiai, neįgalumas yra neišvengiama senstančios visuomenės sveikatos problema. 

daugiau
Wednesday, 25 September 2013

STUDENTE, būk sveikas kaip ridikas!Ateik į šeimos kliniką, pritaikytą Tavo poreikiams, ir jau šiandien naudokis visomis privilegijomis:

  • pasirink savo šeimos gydytoją;
  • nemokamai konsultuokis su savo šeimos gydytoju ir atlik būtinus tyrimus*;
  • gauk nemokamas pažymas ugdymo įstaigai;
  • jei vyksti į užsienį, gauk sveikatos dokumentus reikiama kalba;
  • naudokis įspūdingomis nuolaidomis ...

daugiau
Wednesday, 25 September 2013
Rotavirusinė infekcijaIndustrinėse pasaulio valstybėse mirtys dėl rotavirusinės infekcijos yra retos, tačiau ir šiose šalyse problema išlieka aktuali dėl didelių ekonominių nuostolių bei daromos žalos visuomenės sveikatai ir gyvenimo kokybei. Virusinės kilmės vaikų viduriavimai yra viena dažniausių visuomenės sveikatos problemų. Nuo 1973 m., kai buvo atrastas rotavirusas, iki šių dienų pripažįstama, jog šis sukėlėjas yra pats dažniausias patogenas, visame pasaulyje sukeliantis sunkų ūminį kūdikių ir mažų vaikų viduriavimą.  
daugiau
Wednesday, 25 September 2013
Fosforas – būtinas mineralas ne iš fantastikos filmųFosforas dažniausiai asocijuojasi su tamsoje švytinčia medžiaga, todėl nenuostabu, kad maisto produktai ir gėrimai, kurių sudėtyje yra fosforo, atrodo pavojingi sveikatai. Tačiau kodėl tuomet jo rasime kone visuose kasdienio maisto produktuose? Gydytoja dietologė Žana Antonova sako, kad fosforas yra vienas būtiniausių mineralų organizmui, o fosforo rūgštis jau daugelį metų naudojama maisto gamyboje. Deja, vis dar painiojame ją su pramonėje naudojama fosforo rūgštimi.
daugiau
Wednesday, 25 September 2013
Pagrindinė gripo prevencijos priemonė – skiepaiŠalies sveikatos priežiūros įstaigose daugėja pacientų sergančių ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo takų infekcijomis. Dažnai virusinė infekcija sukelia simptomus panašius į gripą. Tačiau  gripas ir “peršalimo” ligos ar ūmios viršutinės kvėpavimo takų infekcijos nėra tas pats. Lietuvoje gripo epidemijos dažniausiai kyla jau po Naujųjų metų.  Pagrindinė gripo prevencijos priemonė – skiepai. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija ypač ragina gripo rizikos grupėms priklausančius asmenis pasiskiepyti  prieš prasidedant gripo sezonui.  
daugiau
Tuesday, 24 September 2013
Labiausiai paplitęs parazitas pasaulyje – spalinėPo vasaros atostogų vaikai sugrįžo į ugdymo įstaigas, kur uždarose patalpose susidaro palankios sąlygos plisti užkrečiamosioms ligoms. Lietuvoje, taip pat ir Panevėžio apskrityje dažniausiai registruojama parazitinė liga yra enterobiozė, dar kitaip žinoma kaip spalinė. Labiausiai enterobioze užsikrėtę yra pradinių klasių mokiniai ir ikimokyklinio amžiaus vaikai. Nors kiekvienais metais stebimas sergamumo enterobioze skaičiaus mažėjimas, tačiau jis siejamas su profilaktinių tyrimų skaičius mažėjimui. Mažėjant profilaktinių tyrimų skaičiui, mažėja ir susirgimų skaičius.  
daugiau
Monday, 23 September 2013
Vitaminas B gali saugoti nuo insultoVartojant vitamino B papildus galima sumažinti riziką patirti insultą, nustatyta išanalizavus anksčiau atliktų tyrimų duomenis. Kai kurie tyrimai yra pateikę prieštaringų duomenų apie tai, ar vitaminas B turi įtakos tikimybei patirti insultą ar infarktą. Dabar Kinijos mokslininkų grupė išanalizavo 14-kos tyrimų duomenis apie beveik 55 tūkstančius asmenų. Visuose šiuose tyrimuose vitamino B vartojimas buvo lyginamas su placebo arba su šio vitamino vartojimu labai mažomis dozėmis. Stebėsenos laikotarpis buvo nemažesnis kaip šeši mėnesiai. Tuo laikotarpiu diagnozuota beveik 2,5 tūkstančio insultų, ir visi tyrimai parodė didesnę ar mažesnę vitamino B naudą.
daugiau
3361 - 3370 iš 3717 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos