vaistai.lt
Reiškinys, kuris gali pakirsti net ir galiūną pačiame jėgų žydėjimeVilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kaip apsisaugoti nuo vasaros karščio ir saugiai mėgautis saulės teikiamais malonumais.

Kaip apsisaugoti nuo vasaros karščio?

  • svarbiausia tinkamai apsirengti, dėvėti šviesius, laisvus drabužius, nepamirškite užsidėti galvos dangalų bei akinių nuo saulės. Patartina, kad dėvimi drabužiai būtų natūralaus pluošto;
  • ribokite fizinį aktyvumą, sunkiausius dienos darbus stenkitės atlikti anksti ryte arba vakarop.
  • dienos metu būkite aktyvūs, tačiau viską darykite lėčiau nei įprastai, stenkitės laiką leisti vėsesnėse patalpose, tai ypač svarbu vidurdienį (nuo 10 iki 14 val.);
daugiau
Karščiams atėjus: ar jau galima maudytis?Savaitgalį termometro stulpeliams užkopus iki 30 laipsnių padalos, daugelis Lietuvos žmonių galbūt pirmą kartą šiais metais susigundys atsivėsinti ežeruose, upėse ar įmerkti kojas į Baltijos jūrą. Ar jau pakankamai įšilęs vandens telkinių vanduo? Ar jis pakankam švarus ir kokių apsaugos priemonių rekomenduoja imtis sveikatos specialistai?
daugiau
Nuodingi augalai keliantys pavojų žmogaus sveikataiSu pavasariu gamtoje pražysta ir augalai. Vieni iš jų išskleidžia dailius lapus, kiti augalai pražysta gražiais kvepiančiais žiedais. Dažnai kyla noras nusiskinti pražydusį gėlės ar augalo žiedą. Tačiau būtina atminti, kad mūsų aplinkoje yra augalų, kurių sėklos, lapai, žiedai yra nuodingi ir jų reikia vengti. Apsinuodyti kai kuriais Lietuvoje augančiais augalais galima juos palietus arba suvalgius. Dažniausiai nuo augalų nukenčia vaikai, nes jie labiau linkę paliesti, nuskinti, „paragauti“. Taip pat vaikų odelė yra kelis kartus jautresnė, negu suaugusių žmonių. Pavojų gali sukelti daugelis augalų, jei vaikas jų paragautų.
daugiau
Europoje tęsiasi virusinio hepatito A protrūkisEuropoje tęsiasi virusinio hepatito A protrūkis, pranešė Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras ( angl. ECDC). Šio centro duomenimis, nuo 2013 metų pradžios Europos Sąjungos (ES) 11 – oje šalių yra užregistruota 1315 virusinio hepatito A (VHA) susirgimo atvejų.  240 iš šių atvejų yra sukelti to paties genomo hepatito A viruso (HAV). Anksčiau manyta, kad protrūkio atvejai susiję su kelione į Italiją, tačiau septyniose Europos šalyse - Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje – šiuo metu susirgę VHA asmenys nekeliavo į Italiją.
daugiau
Klastingoji melanoma: kam reikėtų jos pasisaugoti labiausiaiKas yra melanoma, daug aiškinti tikriausiai jau net nebereikia. Tai piktybinio naviko išsivystymas, kurį sukelia suvėžėję melanocitai. Susirgus šia klastinga liga, ją diagnozuoti nėra taip paprasta, mat ant odos atsiradę tamsūs dariniai dažnai gali būti painiojami su įprastais apgamais, tačiau jiems palaipsniui pradėjus augti, keisti spalvą ar netgi kraujuoti, vertėtų kuo greičiau kreiptis į gydytoją. Dėl žmonių pomėgio kaitintis po saule, sergamumas melanoma pasaulyje nuolat didėja. Svarbu kuo išsamiau susipažinti su šios klastingos ligos požymiais, nes ją aptikus ankstyvoje stadijoje yra ganėtinai lengva išgydyti. Apie tai, kokius pavojus kelia negydoma melanoma ir kokie jos rizikos veiksniai, pasakoja tinklalapio huffingtonpost.com kalbinta dermatologijos profesorė gyd. Angela J. Lamb.
daugiau
Naujai susirgusiųjų profesinėmis ligomis mažėjaNuo 2006 iki 2013 metų profesinis sergamumas šalyje sumažėjo tris  kartus, tačiau specialistams nerimą kelia tai, kad net 97 proc. atvejų profesines ligas sukėlė fizikiniai ir ergonominiai veiksniai. „Lietuvoje profesinių ligų kasmet mažėja. Nuo 2006 iki 2013 metų profesinis sergamumas sumažėjo 3 kartus: 2006 m. buvo registruoti 96 nauji atvejai, o 2013-aisiais – 32 atvejai 100 tūkst. užimtų gyventojų. 2013 m. užregistruota 412 naujų profesinių ligų atvejų. Dažniausiai sirgo vyrai –75 proc. visų nustatytų atvejų“, – Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną, kuri kasmet minima balandžio 28-ąją, primena Higienos instituto Profesinių ligų valstybės registro specialistai.
daugiau
Dauguma psichoterapeutų pagalbos ieškančiųjų nori keisti… gyvenimąRespublikinės Šiaulių ligoninės Psichiatrijos klinikos IV bendrosios psichiatrijos skyriaus psichikos sveikatos specialistai daug dėmesio skiria sergančiojo psichikos liga žmogaus mąstymui ir elgesiui keisti. Apie 300 pacientų per metus priimančiame skyriuje dirbantiems medikams dažniausiai tenka gydyti sergančiuosius dėl nuotaikos sutrikimų, neurozinių sutrikimų, šizofreninio, asmenybės sutrikimo. Medikams svarbiausia, kad pacientas norėtų padėti pats sau, keistų mąstymą ta linkme, kad mintys, įsitikinimai, požiūriai, nuostatos, samprotavimai ne trukdytų, o padėtų gyventi visavertį gyvenimą. Skyriaus psichologai ir psichoterapeutai įdiegė ne vieną naują metodą, padedantį siekti vis geresnių gydymo rezultatų.
daugiau
Europos dienų metu Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) organizavo dviejų dienų akciją „Būk saugus ir sveikas EuropojeEuropos dienų metu Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) organizavo dviejų dienų akciją „Būk saugus ir sveikas Europoje" – teikė informaciją apie apdraustųjų teises į sveikatos priežiūros paslaugas keliaujant po Europos Sąjungos šalis. Vilniaus TLK atstovai dvi dienas bendravo su nuolat prie informacinio stendo besibūriuojančiais praeiviais, aiškino apie Europos sveikatos draudimo kortelės privalumus, ragino pasirūpinti savo saugumu ruošiantis į kelionę po Europą. Žmonės teiravosi ne tik kaip saugiai keliauti po Europą, bet kur ir kaip gauti kortelę, ką daryti, kai baigiasi kortelės galiojimas, kuo ji skiriasi nuo kelionės draudimo.
daugiau
Byla baigta – skiepai autizmo nesukelia10 daugiau nei milijono vaikų tyrimų nerado jokio ryšio tarp skiepų ir autizmo. Tarp autizmo ir skiepų nėra jokio ryšio, sako Australijos profesorius, peržiūrėję 10 tarptautinių tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau, nei milijonas vaikų. „Išanalizavome duomenis ir juose sąryšio nėra,“ sako Sidnėjaus medicinos mokyklos asocijuotasis profesorius Guy'us Eslickas. Atlikti tyrimą jį paskatino dvi televizijos dokumentikos laidos, kuriose vakcinavimas siejamas su autizmu. „Ėmiausi tikrinti tyrimus ir neradau nė vieno, kuriame viskas būtų apjungta.“
daugiau
Vyrai (ir ne tik!) kviečiami rūpintis savo sveikataSveikatos apsaugos ministerija ragina gyventojus aktyviai dalyvauti Lietuvoje vykdomose reikšmingose prevencinėse programose ir nemokamai pasitikrinti sveikatą, išsitirti ar nėra rizikos susirgti vėžiu. Už paslaugas, kurios suteikiamos pagal prevencines programas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustajam žmogui nereikia mokėti. Jos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Viena populiariausių vykdomų prevencinių programų yra priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Informaciją gyventojams apie galimybes dalyvauti šioje bei kitose vėžio prevencijos programose privalo teikti šeimos gydytojai.
daugiau
3361 - 3370 iš 4071 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos