vaistai.lt
Šiemet Lietuvoje užregistruotas jau šeštas įvežtinės maliarijos atvejisUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2013 m. lapkričio 28 d. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninėje 33 metų vyrui diagnozuota trečiadienė maliarija. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad ligonis 24 dienas keliavo po Indoneziją. Į Lietuvą grįžo š.m. lapkričio 2 dieną. Maliarijos profilaktikai vaistų nevartojo. Lapkričio 21 d. ligonis pradėjo karščiuoti, atsirado šaltkrėtis. Įtarus maliariją, ligonis paguldytas į Vilniaus infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninę, kur atlikus kraujo tyrimus rasti maliarijos sukėlėjai (P.vivax). Pradėtas specifinis gydymas.
daugiau
Didžiausias sergamumas gripu išlieka VilniujeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 48-ąją šių metų savaitę  siekė 54,0 atv./ 10 tūkst. gyventojų. 47-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 50,5 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis buvo panašus ir siekė 53,1 atv. /10 tūkst. gyventojų. Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 47 savaitės duomenimis, didesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio ir Vilniaus administracinėse teritorijose. 48-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 3 asmenys, 1 iš jų iki 2 m.; 2 - 2-17 metų.
daugiau
Reikia protezuoti vaikų pieninius dantukusSveikatos apsaugos viceministrės dr. Jadvygos Zinkevičiūtės vadovaujamos darbo grupės Odontologijos veiklai nagrinėti posėdyje buvo sprendžiami dantų protezavimo paslaugos, kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, prieinamumo gerinimo klausimai, ypač didelį dėmesį skiriant vaikams. Posėdyje dalyvavo Lietuvos Respublikos odontologų rūmų, Valstybinės ligonių kasos, Vilniaus teritorinės ligonių kasos ir kt. atstovai. Kaip pabrėžė darbo grupės vadovė J. Zinkevičiūtė, vaikų sveikata yra sveikatos politikos prioritetas, todėl investicijos į ją yra ir investicijos į valstybės ateitį. „Šiandien rūpindamiesi vaikų sveikata mes sudarom galimybes augti sveikoms, harmoningoms asmenybėms. Ne tik estetiniam vaizdui, bet ir fizinei vaikų sveikatai labai svarbūs yra sveiki dantys. Deja, kol kas labai džiaugtis vaikų dantų būkle negalime“, – sakė J. Zinkevičiūtė.
daugiau

Nemiga – klastingos ligos išdavikė?Po dienos šurmulio grimstame į palaimingą nakties poilsį, kad rytą kupini naujų jėgų tęstume pradėtus darbus. Deja, vis didėjanti migdomųjų vaistų paklausa byloja, kad žmones kamuoja nemiga. Taigi opusis klausimas: kodėl nemiegame naktimis? Žinoma, jei bent kelias naktis neišsimiegame, besikaupiantis nuovargis verčia ieškoti pagalbos. Tradicinis gydytojas būtinai pasiteiraus apie dienos režimą, stresinius faktorius, išgertų kavos puodelių kiekį, kiek laiko leidžiate gamtoje. Ir ne be reikalo. Chaotiškas dienos ritmas, alkoholis, nikotinas, be saiko gurkšnojama kava išderina visus natūralius bioritmus, o jei dar visai nebūname gamtoje – tik ir lauk bėdos. Taigi gydytojai pataria keisti gyvenimo būdą. Jei tai nepadeda, skiriami homeopatiniai ar žoliniai preparatai nervų sistemai raminti.

daugiau
Kas antras lietuvis miršta dėl nesveiko pomėgio valgyti sviestąLietuvių mitybos įpročius tyrinėjantis prof. Rimantas Stukas kategoriškas – nors ir gyvename šiaurėje, čia reikėtų valgyti riebiau, tačiau lietuviai maitinasi lyg gyventų Arktyje. Paskutinę lapkričio savaitę pasaulyje kalbėta apie infarktą. Mums pasidžiaugti nėra kuo – mirtingumas šalyje didelis. Kas antram lietuviui nustatomas per didelis  cholesterolio kiekis, o tai viena iš rizikų patirti infarktą. Mitybos įpročiai širdies ligų išsivystyme vaidina svarbų vaidmenį. Medikai nepaliauja kartoti – mirštame dėl savo netinkamų mitybos įpročių. Ir labiausiai dėl nesveiko pomėgio valgyti sviestą.
daugiau

Dovanokite gerą savijautą! Mielieji,
Jau nedaug laiko beliko iki gražiausių metų švenčių, kuomet jaukiuose namuose susirenka visa šeima, užsuka artimiausi bičiuliai. Šiame nesibaigiančių darbų ir rūpesčių maratone priminkite artimiesiems, kad dabar geriausias metas skirti laiko sau ir pasirūpinti sveikata, kuri yra svarbiausias mūsų turtas. Padovanokite jiems klinikos dovanų kuponus, galiojančius visoms paslaugoms. Juk taip gera dovanoti gerą savijautą ir puikią nuotaiką!

daugiau
Kompiuteriniais žaidimais gerų gydytojų neparuošimeVilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros (VU MF AHA) registre – 37 žmonės, parašę sutikimą po mirties dovanoti savo kūną anatomijos studijoms. Palyginimui Olandijoje, kai kuriuose universitetuose – virš  1000. Šis skaičius yra bent keliasdešimt kartų didesnis. „Tobulėjant technologijoms, vis daugiau dalykų galime išmokti iš kompiuterinių simuliacijų, tačiau nei kompiuteris, nei patys tikroviškiausi muliažai niekada neatstos tikro kūno studijavimo“, – teigia VU MF Mokslo ir doktorantūros reikalų prodekanė, AHA katedros vedėja prof. dr. Janina Tutkuvienė. Esant tokiai padėčiai, iškyla problema: fakultete studentų, besimokančių anatomijos, yra bemaž 300 (neskaičiuojant rezidentų ar specialistų, norinčių patobulinti įgūdžius), tačiau dėl kūnų trūkumo galimybė preparuoti tenka vos dešimtadaliui.
daugiau
Vyrų gyvybes gelbsti šmaikščios iniciatyvosLietuvos vyrai vis dar atsainiai žvelgia į savo sveikatą, o apsilankymas pas urologą jiems dažnai prilygsta košmarui. Dėl to prostatos vėžys mūsų šalyje kasmet pasiglemžia daugiau pusę tūkstančio stipriosios lyties atstovų gyvybių. Visgi situacija pamažu kinta, o prie to prisideda ir tokios iniciatyvos kaip „Movember“.

Idėja gimė Australijos bare
Žodis „Movember“ yra sudarytas iš dviejų angliškų žodžių – „Moustache“ ( liet. – ūsai) ir „November“ (liet. – lapkritis). Jį 2003 m. viename Australijos miesto Melburno bare sugalvojo būrys bičiulių, nusprendusių įkurti forumą, kuris propaguotų vyrišką fizinę ir psichinę sveikatą.

daugiau
Metaanalizė patvirtino teigiamą likopeno poveikį kraujospūdžiuiDažniausiai su pomidorais siejamas stiprus antioksidantas likopenas gali žymiai sumažinti kraujospūdį, ypač žmonėms, kurių kraujospūdis padidėjęs nesmarkiai. Kinijos Soochow universiteto mokslininkai atliko anksčiau paskelbtų tyrimų metaanalizę ir nustatė, kad kasdien vartojant iki 12 miligramų likopeno, sumažėjo tiriamųjų sistolinis (didžiausias) kraujospūdis, tačiau įtakos diastoliniam (mažiausiam) kraujospūdžiui nepastebėta. Tyrimo ataskaitą pasklebė žurnalas „Nutrients“, praneša nutraingredients.com. „Hipertenzija yra dažna tarp suaugusių žmonių, ir tai yra našta tiek individams, tiek ir visuomenei. Kadangi kraujospūdį mažinantys vaistai turi šalutinį poveikį, dabar populiarėja mitybos sureguliavimas.
daugiau
Šlapimo nelaikymas gali tapti darbo netekimo priežastimiŠlapimo nelaikymo problema radikaliai pakeičia kiekvieno su tuo susidūrusio žmogaus gyvenimą. Kitaip dar vadinamas inkontinencija, šlapimo nelaikymas vargina apie 300 tūkst. žmonių Lietuvoje. Pusė jų niekada neprabyla šia tema. Motery snelaiko šlapimo du kartus dažniau nei vyrai, tačiau pastarųjų problema yra sunkiau gydoma nei moterų. Viešojoje erdvėje apie šlapimo nelaikymą beveik nekalbama, todėl su tuo susidūrę žmonės tik laikui bėgant supranta, kaip nesprendžiant bėdos kenčia jų gyvenimo kokybė.
daugiau
3361 - 3370 iš 3824 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos