vaistai.lt
Ar nutukimas tikrai liga?Birželio 13-15 d. Čikagoje vykusiame kasmetiniame Amerikos medicinos asociacijos (AMA) susitikime delegatai nubalsavo pir­mą kartą pripažinti nutukimą liga. Kaip turėtume į tai reaguoti? Ar sutikę nutukusį žmogų, turė­tume nužvelgti jį suprantančiu susirūpinusiu žvilgsniu ir paklausti, kaip jie laikosi? Ar turėtume siųsti gėles ir „greičiau sveik!“ atvirukus nutukusiems šeimos nariams ir draugams? 
daugiau
Vitaminas D pagerina diabetu sergančių moterų nuotaiką ir kraujospūdįAntrojo tipo cukriniu diabetu sergančioms ir į depresiją linkusioms moterims vitamino D papildai žymiai sumažino kraujospūdį ir pakėlė ūpą, rodo JAV atliktas tyrimas. Be to, vitaminas D padėjo moterims šiek tiek numesti svorio. Čikagos Lojolos universiteto Niehoff slaugos mokyklos specialistų atlikto įvadinio tyrimo rezultatai pristatyti Amerikos diabeto draugijos mokslinėje konferencijoje, praneša sciencedaily.com. 
daugiau
Ar nauji vėjai išjudins drumstus sveikatos priežiūros sistemos vandenis?Sociologinių tyrimų duomenimis, daugelį metų iš eilės korumpuočiausia valstybės sritimi gyventojai įvardina sveikatos apsaugos sistemą. Ekspertai, apibūdindami sveikatos apsaugos sistemos būseną, naudoja tokias sąvokas, kaip sąstingis, šešėlis ir paralyžius. Vaikų ir paauglių psichiatras prof. Dainius Pūras sako, kad dvigubi standartai (popieriuose ir deklaracijose – vieni, o praktikoje – kiti) sistemoje įsišakniję taip giliai, kad norintieji juos keisti laikomi mažų mažiausiai keistuoliais arba išsišokėliais. Tačiau jis, taip pat „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir kiti „Vakarų Lietuvos medicinos“ pašnekovai sako, kad korupcinis ir moralinis sistemos paralyžius negali tęstis amžinai. Vienas iš vilties ženklų – nevienareikšmiškai vertinami, bet nauji ir energingi sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio atpūsti vėjai. 
daugiau
Intensyvus depresijos gydymas senyvame amžiuje sumažina mirtingumąJAV atliktame tyrime analizuota, kaip depresijos gydymas susijęs su mirties rizika. Tyrime dalyvavo 1226 asmenys, kurie ištirti dėl depresijos simptomų.

Gydant specialistui rizika mirti sumažėjo
Visi tiriamieji suskirstyti dvi grupes: vienoje grupėje buvo tie, kuriems diagnozuota depresija, kitoje – tie, kuriems ši diagnozė nepasitvirtino. Kartu su šeimos gydytoju depresija sergančių ligonių gydymą kuravo depresijos terapijos specialistas. Jis konsultavo šeimos gydytojus visais šios ligos gydymo klausimais, organizavo ligoniams psichoterapijos užsiėmimus, rekomendavo vaistus ir jų dozes.

 
daugiau
Žemas diastolinis kraujospūdis sukelia smegenų atrofijąOlandų mokslininkai nustatė, kad pacientams, sergantiems kraujagyslių ligomis, žemas diastolinis (DKS) kraujospūdis ir vidutinis arterinis kraujospūdis (AKS) susiję su greičiau progresuojančia smegenų subkortikaline atrofija. Esant aukštesniems rodikliams, taip pat kraujospūdį mažinant laipsniškai, smegenų atrofija progresuoja lėčiau. 
daugiau
Humoras ir liga. Kada dera ir kada nedera juokauti?Tibetiečių gyvenimo ir mirties knygoje aprašomas epizodas, kaip pas šios budistinės tradicijos dvasinį mokytoją Dudžomą Rinpočę atskubėjo labai serganti amerikietė moteris, iš nevilties pasiryžusi išbandyti viską. „Gydytojai sakė, kad gyvensiu tik kelis mėnesius. Ar galite man padėti? Aš mirštu“, – su rauda klausė ji. Moters nustebimui, Dudžomas Rinpočė ėmė švelniai ir atjaučiai juoktis, o paskui ramiai tarė: „Mirštame mes visi. O kada – tik laiko klausimas. Vieni vėliau, kiti anksčiau“. Ar tikrai galima juokauti su nepagydoma kritine liga sergančiu pacientu? Ar humoras ir paliatyvioji medicina gali būti suderinami? Ar tai neprieštarauja medicinos etikos taisyklėms ir normoms? 
daugiau
Vaistų būna visokiųKas yra originalūs vaistiniai preparatai, kodėl jie kainuoja daugiau? Kas yra generiniai vaistai, kaip jie tikrinami, kokie atliekami tyrimai prieš jiems patenkant į vaistines? Ir ką turi omeny gamintojai, kai teigia, jog jų generinis vaistas yra visiškai bioekvivalentiškas originaliam vaistui? Ką galima vadinti padirbtu vaistu? Į šiuos ir kitus klausimus Rytų Europos ir Centrinės Azijos pacientų organizacijų atstovams gegužės pabaigoje vykusiame susitikime atsakė medicinos mokslų daktaras Svetoslav Plavinskij, Sankt Peterburgo Podiplominių studijų medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto dekanas. 
daugiau
18 labiausiai bauginančių maisto papildų ir bebraiNaujo Northwestern Medicine tyrimo duomenimis, pirmojo gydymo, pakeičiant imuninę sistemą išsėtinės sklerozės (IS) pacientams klinikinių bandymų pirmoji fazė parodė, kad terapija saugi ir dramatiškai sumažino pacientų imuninės sistemos reagavimą į mieliną 50 – 75 procentais. Sergant IS, imuninė sistema atakuoja ir naikina mieliną, izoliuojantį stuburo, smegenų nervus ir optinį nervą. Kai izoliacija sunaikinama, elektriniai signalai negali būti efektyviai perduodami, o tai sukelia simptomus nuo lengvo galūnių tirpimo iki paralyžiaus ar aklumo.
daugiau
Pagrindinės elgsenos vandenyje taisyklėsSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratoriai perspėja, kad Lietuvoje pagal mirčių paskendus rodiklį esame ES „čempionai“: 2009 m. 100 tūkst. gyventojų teko 8,9 nuskendusiojo, 2011 m. – 7,9, 2012 m. – 7,8 (ES vidurkis – 1,58). Vaikų iki 19 metų Lietuvoje taip pat nuskęsta daugiausiai, palyginti su kitomis Europos šalimis. Be to, tai viena pagrindinių vaikų išorinių mirčių priežasčių. 
daugiau

Plastikos chirurgo komentaras: ką reikia žinoti apie ausų operacijas?Ausų operacijos (dar vadinama otoplastika, aurikuloplastika) metu yra parenkama pacientui tinkama ausies forma, atstatoma simetrija. Šios operacijos metu pašalinami ne tik įgimti ar įgyti ausų defektai, bet labai dažnai ir paciento psichologiniai kompleksai. Operacijos dažniausiai atliekamos mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui.
Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos ,,Grožio pasaulis“ plastikos chirurgas Mindaugas Kazanavičius pasakoja apie šias operacijas

daugiau
3361 - 3370 iš 3662 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos