vaistai.lt
Važiuok dviračiu saugiai!Pastaraisiais metais Lietuvoje, o ypatingai didžiuosiuose miestuose, daugėja dviratininkų. Žmonės dviračius renkasi kaip alternatyvią, pigesnę bei ekologišką transporto priemonę, bei kaip aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Sveikatos specialistai teigia, jog dviratis yra viena iš geriausių priemonių gerai žmogaus savijautai užtikrinti, be to dviračiu važiuoti yra smagu ir naudinga. Važiuojant dviračiu didėja ištvermė, gerėja širdies ir plaučių kraujotaka, stiprėja raumenys.
daugiau
Reta, bet mirtina ligaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, šiais metais registruotas pirmas mirties atvejis nuo stabligės. Moteris (69 metų) stablige užsikrėtė susižalojus galvą. Laiku nesikreipus į gydymo įstaigą, ligai progresuojant moteris mirė. Jokios informacijos apie moteriai anksčiau atliktus skiepijimus nuo stabligės nėra.  
Skiepai – pagrindinė stabligės profilaktikos priemonė. ULAC primena, jog Valstybės lėšomis nuo stabligės ir difterijos skiepijami kūdikiai. Vakcinacija atliekama kūdikiams, 6-7 metų vaikams ir 15-16 metų paaugliams. Vėliau kas 5-10 metų reikia vakcinuotis pakartotinai.
daugiau
Sergamumas chlamidioze ir ŽIV - padidėjo, sifiliu – stabilus, - rodo sergamumo analizėLietuvos gyventojų sergamumo rodiklis chlamidioze bei ŽIV 2013 metais, lyginant su 2012 m., padidėjo, gonorėja – sumažėjo, sifilio – praktiškai stabilus. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2013 m. užregistruota 190 susirgimų gonorėja (2012 m. – 219), 306 – chlamidioze (2012 m. – 265), 269 – sifiliu (2012 m. – 227) bei 177 – ŽIV infekcija (2012 m. – 160). Chlamidiozės, ŽIV infekcijos, sifilio, gonorėjos sergamumo rodikliai 100 tūkst. gyventojų atitinkamai sudarė: 10,3 atvejo, 5,98 atvejo, 9,1 atvejo ir 6,4 atvejo.
daugiau
Mitybos specialistė Vaida Kurpienė: „Kai kurių darželių valgiaraštis netinkamas vaikams“Šiuo metu mitybos svarba įgauna vis didesnės reikšmės. Savaime aišku, kad tėvai stengiasi tam tikrus maitinimosi įpročius perteikti ir savo vaikams. Tačiau kaip reaguoti, jeigu namuose nematęs pieniškos dešrelės mažylis ją turi valgyti darželyje? Apie kai kuriuose vaikų darželiuose vyraujančius mitybos niuansus portalas Ji24.lt pakalbino sveikos mitybos specialistę, studijos „Sulieknėk sveikai“ vadovę Vaidą Kurpienę.
daugiau
Kviečia iniciatyva „Švarių rankų šokis 14“!Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau trečius metus iš eilės, kviečia darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 14“. Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai.
daugiau
Mokslininkų išvada: mėsos vartojimą mažinti būtinaPasaulio valgytojai turi mažinti suvartojamos mėsos kiekį. Kitu atveju ateityje negalėsime patenkinti žmonijos maisto poreikio ir nesugebėsime išsaugoti planetos, kurioje gyvename. Tokia išvada padaryta naujausioje mokslinių tyrimų studijoje, kurią komentuoja agentūros „Reuters“ žurnalistas Rogeris Harrabinas. Kembridžo ir Aberdyno universitetų (Jungtinėje Karalystėje) bendras tyrimas įvertino, jog šiltnamio efektą skatinančių dujų išsiskyrimas iš mėsos pramonės objektų išaugs dar 80 proc., jei gyventojai ir toliau tokiais kiekiais valgys mėsą.
daugiau
Mokyklose inicijuojama akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“Vykdydami Vaikų sveikatos metų sveikatos stiprinimo priemonių planą bei pasitinkant naujus mokslo metus, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras šalies mokyklose inicijuoja akciją „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“ – tai Lietuvos mokyklų bendruomenių savaitinė akcija, kurios tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.
daugiau
Sveiką kūną ir gerą savijautą garantuoja protėvių mitybaKodėl Viduržemio jūros gyventojai valgo makaronus ir išlieka liekni? Malaizijos badžiai maitinasi maistu, gaunamu iš vandens, o Grenlandijos gyventojai inuitai minta beveik vien mėsa ir nesiskundžia sveikatos problemomis? Mitybos paslaptys atskleidžiamos žurnalo „National Geographic Lietuva“ rugsėjo mėnesio numeryje. Kai kurie specialistai tvirtina, kad šiuolaikiniai žmonės turėtų grįžti prie akmens amžiaus valgiaraščio. Tokią išvadą jie padarė ištyrę, kaip kinta indėnų sveikata jiems pamažu atsisakant tradicinio valgiaraščio bei aktyvaus gyvenimo būdo ir imant mainyti miško gėrybes į cukrų, druską, ryžius, aliejų, taip pat vis dažniau į džiovintą mėsą bei konservuotas sardines.
daugiau
Baltijos jūroje aptikta pavojinga bakterija, yra aukųVienas poilsiautojas žuvo užsikrėtęs Karibų jūrai būdinga bakterija, kuri aptikta ir Baltijos jūroje, praneša portalai ostsee-zeitung.de ir welt.de. Baltijos jūroje šalia cholerą sukeliančio klasikinio choleros vibriono (Vibrio cholerae), veisiasi ir bakterija Vibrio vulnificus, randama įvairiuose pasaulio vandens telkiniuose, daugiausia – Meksikos įlankoje.
daugiau
Ką valgyti ir ko vengti padidėjus cholesteroliui?Cholesterolis – riebi medžiaga, randama visose gyvose ląstelėse. Jo perteklius organizme nėra laikomas liga, tačiau ilgą laiką nesiimant jokių priemonių, gali išsivystyti į sveikatai pavojingus negalavimus. Kardiologai teigia, kad išvengti hipercholisterinemijos (padidėjusio cholesterolio kiekio kraujyje) padeda aktyvus gyvenimo būdas ir žalingų įpročių atsisakymas, tačiau svarbiausias dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – sveika mityba, pagrįsta neriebiu ir nekaloringu maistu.
daugiau
3361 - 3370 iš 4204 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos