vaistai.lt
Daugėja įrodymų, kad pesticidai sukelia autizmąUždekite virvelę ir atsitraukite. Tuojau vėl įsiliepsnos diskusijos apie autizmą. Unikalūs Kalifornijos duomenys pesticidus sieja su autizmu. Vaikai, kurių mamos nėštumo metu kontaktavo su organinio fosforo pesticidais, buvo 54 proc. labiau linkę į autizmo sutrikimus nei tie, kurių mamos su pesticidais nekontaktavo, rodo Kalifornijos universiteto Davis MIND instituto tyrimas. Nuomonė dėl aplinkos toksinų įtakos autizmo atsiradimui yra dvejopa. Didesnioji Sacramento teritorija Kalifornijoje suteikia unikalią galimybė tirti šį ryšį dėl griežto įvairių pesticidų naudojimo reglamentavimo. Ūkininkai privalo pranešti apie naudojamus chemikalus, jų panaudojimo laiką ir GPS koordinates.
daugiau
9 kepenų ligų priežastysKepenys yra svarbiausias virškinimo apykaitos organas, šalinantis kenksmingas medžiagas iš organizmo. Net nedideli kepenų pažeidimai gali būti pavojingi žmogaus gyvybei, todėl reikia labai rūpintis šio organo sveikata. Sakoma, kad pirmasis toksiškai pažeistų kepenų simptomas yra raudoni delnai. Esą dėl hormonų pakitimų, susilpnėja delnų kraujagysles. Visų pirma naudinga žinoti, kas sukelia šiuos pažeidimus.
daugiau
Per maža temperatūra – kada nerimauti?Žmogaus fiziologija tokia, kad jis dažnai jaučia karštį: kartais dėl jausmų, kartais dėl ligos. Kaip elgtis šioje situacijoje dvejonių nekyla. Reikia termometru išmatuoti kūno temperatūrą. Jeigu temperatūra yra aukštesnė nei 38 laipsniai, išgerti vaistų nuo karščiavimo. Tačiau kartais temperatūra nepakyla, bet nukrenta. Tada juntamas silpnumas, mieguistumas, galvos svaigimas. Žmogus gali net nualpti. Žmogaus temperatūra nukrenta kur kas rečiau negu pakyla, bet ką daryti tokiu atveju vis tiek būtina žinoti.
daugiau
Kas sukelia galvos skausmus?Tikriausiai ne vieną domina, ką daryti, kad nevargintų nugaros skausmai ir stuburo diskų problemos. Nugaros skausmai kasmet kamuoja vis daugiau pasaulio gyventojų. Stuburą sudaro 24 judrių slankstelių. Šie diskai amortizuoja stuburui tenkantį krūvį vaikštant, sėdint ar atliekant kitus veiksmus ir padidina nugarkaulio lankstumą. Rūpinantis stuburo būkle, galima išvengti diskų pažeidimų. Tuomet judėjimas nekels skausmo. Kai stuburui tenka per didelis krūvis, neatlaiko diskai. Dėl to gali būti juntamas skausmas apatinėje nugaros dalyje, vėliau skausmas gali išplisti į vieną arba abi kojas. Skausmas gali atsirasti ne tik apatinėje nugaros dalyje, bet ir kaklo srityje.
daugiau
Kad nevargintų nugaros skausmai…Tikriausiai ne vieną domina, ką daryti, kad nevargintų nugaros skausmai ir stuburo diskų problemos. Nugaros skausmai kasmet kamuoja vis daugiau pasaulio gyventojų. Stuburą sudaro 24 judrių slankstelių. Šie diskai amortizuoja stuburui tenkantį krūvį vaikštant, sėdint ar atliekant kitus veiksmus ir padidina nugarkaulio lankstumą. Rūpinantis stuburo būkle, galima išvengti diskų pažeidimų. Tuomet judėjimas nekels skausmo. Kai stuburui tenka per didelis krūvis, neatlaiko diskai. Dėl to gali būti juntamas skausmas apatinėje nugaros dalyje, vėliau skausmas gali išplisti į vieną arba abi kojas. Skausmas gali atsirasti ne tik apatinėje nugaros dalyje, bet ir kaklo srityje.
daugiau
Riešo skausmas – kompiuterių ligaIlgos valandos prie kompiuterio kenkia ne tik regėjimui. Tikriausiai ne vienam teko susidurti su kita problema – riešo skausmu. Nemalonius pojūčius delno ir pirštų srityje sukelia kompiuterinės pelės valdymas, rašymas klaviatūra. Ko gero, seniau tokias skausmais skųsdavosi tik besimokantieji skambinti pianinu…
daugiau
Dantys ir viso kūno sveikataSveiki, stiprūs dantys ir dantenos – tai kur daugiau nei šypsena. Ir ne vien tik sėkmės ir aukšto socialinio statuso simbolis. Tai geros sveikatos rodiklis. Visų pirma pastebimas naujo pašnekovo veidas: akys ir burna. Nuo šypsenos dažnai priklauso pirmasis įspūdis. Net senovėje iš dantų spręsdavo apie sveikatą, ištvermę ir galimybę tapti įpėdiniu. Žmonės intuityviai buvo teisūs: nuo dantų būklės iš tikrųjų priklauso kitų organų veikla. Netinkama burnos priežiūra gali tapti įvairių ligų priežastimi, net tų, kurios iš pirmo žvilgsnio nėra susijusios.
daugiau
Sveikatos patarimai iš viso pasaulioKiekviename pasaulio kampelyje esti skirtingų patarimų, kaip puikiai jaustis ir gerai atrodyti. Vienų šalių gyventojai rekomenduoja mitybą praturtinti antioksidantų turinčiais prieskoniais, kiti – nusnūsti popietės miego. Lietuvoje, palyginus su kitomis Europos Sąjungos šalimis, nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta daugiausiai vyrų ir moterų. Taigi ko galėtume pasimokyti iš kitų šalių gyventojų?

Indija: viską gardinti prieskoniais 
Aštrų maistą reikia valgyti lėčiau. Be to, gerti daug vandens. Prieskoniuose gausu antioksidantų, kurie naikina laisvuolius radikalus ir greitina medžiagų apykaitos procesus.

daugiau
Dėl ligų kaltas pelėsisPrancūzų mėgstamas pelėsinis sūris tikras delikatesas. Be to, naudingas sveikatai. Pelėsis turi priešuždegiminį poveikį, saugo nuo širdies ir kraujotakos ligų. Tačiau tai tikriausiai vienintelė gera pelėsio savybė. Sunku sutelkti dėmesį? Kamuoja lėtinis nuovargis ir nemiga? O gal atsirado depresijos, migrenos ar uždegimo simptomų? Gali būti, kad visos šios sveikatos problemos kyla dėl pelėsio infekcijos. Apsinuodijimas pelėsiu yra labai dažna sveikatos sutrikimų priežastis, tačiau jį labai sunku pastebėti. Pelėsis klesti šiltoje ir drėgnoje aplinkoje. Grybeliai į aplinką išskiria sporas į aplinką. Per orą jos patenka į kilimus, baldus, drabužius, čiužinius ir patalynę.
daugiau
Ar sustabdys vitaminas D šiuolaikinių ligų plitimą?Ar nėščiųjų vitamino D trūkumą galima sieti su išsėtinės sklerozės, diabeto, šizofrenijos, celiakijos, autizmo ir astmos atsiradimu? Pasaulyje kasmet vis daugiau žmonių diagnozuojamos šios ligos, todėl ilgus dešimtmečius mokslininkai bando atrasti priežastis, kurios sukelia šią ligą. Mes vis daugiau laiko praleidžiama uždarose patalpose, o tai reiškia, kad negauname pakankamai vitamino D. Tai ypač pavojinga mažiems vaikams, kuriems gresia skausminga, kaulus pažeidžianti liga – rachitas.
daugiau
3361 - 3370 iš 4133 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos