vaistai.lt
Nedeginkime komunalinių atliekų krosnyse. Rūpintis savo bei savo vaikų ir kaimynų sveikata reikia patiemsSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos specialistai sako, kad atšalus orams prasideda šiluminės energijos gamyba tiek energetikos įmonėse, tiek ir individualiuose namuose, pagausėja ir į orą išmetamų teršalų, dėl to pablogėja aplinkos oro kokybė. Dažnai individualių namų rajonų gyventojai, kur patalpų šildymui naudojamas kietasis kuras (kartais nekokybiškas ar netinkamas, pavyzdžiui, įvairios atliekos) skundžiasi užterštu aplinkos oru.
daugiau
Saugokime vaikus nuo vėjaraupių Šaltuoju metų laiku sparčiai plinta vėjaraupiai bei kitos užkrečiamosios ligos. Pasak gydytojų, tokiu metu sergamumas vėjaraupiais paprastai būna didesnis, todėl vaikus auginantiems tėvams, taip pat vėjaraupiais nepersirgusiems ir nepasiskiepijusiems žmonėms patariama būti atsargesniems.
daugiau
Žiemos pavojai – nušalimai ir traumosKauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras perspėja: kai lauke temperatūra gerokai žemiau nulio, iškyla nušalimų ir traumų dėl slidžių kelių grėsmė.  Apsaugoti save ir artimuosius galima imantis paprastų, bet veiksmingų priemonių. Slidžios gatvės – viena dažniausių pėsčiųjų traumatizmo priežasčių. Paslydus ir parkitus, anot specialistų, dažniausiai lūžta riešo, čiurnos sąnariai, žastikaulio ir kaklo kaulai, vyresnio amžiaus žmonėms – šlaunies kaklelis.
daugiau
Utėlės – išsprendžiama problemaPedikuliozės arba utėlėtumas visad buvo ir yra aktuali problema. Nors „pedikuliozė“ gali reikšti įvairių kūno dalių apsikrėtimą utėlėmis priklausomai nuo jų rūšies, šis žodis dažniausiai vartojamas omenyje turint galvines utėles. Dažniausiai utėlėmis užsikrečiama vaikų kolektyvuose.
daugiau
Žiemą vertėtų vengti kavos ir pieno produktųGalvodami apie tinkamą maistą šaltuoju metų laiku, dažniausiai įsivaizduojame daržovių sriubas ar troškinius. Kai oras nebelepina šiluma, toks maistas tikrai yra idealiausias mūsų organizmui. Natūralu, kad vasarą ir pavasarį maitinamės sveikiau, tačiau nėra priežasties pamiršti sveiką gyvenseną ir žiemą.
daugiau
Nerūkyti nieko nekainuojaNarkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas), artėjant dar vienam tabako gaminių brangimui, ragina rūkalius įvertinti šiam žalingam įpročiui kasdien iššvaistomus pinigus. Interaktyvi skaičiuoklė „Nerūkyti nieko nekainuoja” leis apskaičiuoti, kiek pinigų rūkalius jau išleido rūkydamas ir kiek išlaidų turės ateityje. Taip pat skaičiuoklė padės įvertinti, kiek gyvenimo metų rūkantysis jau prarado. Departamentas, primindamas rūkantiesiems apie šio žalingo įpročio sukeliamą didžiulį asmeninių finansų nutekėjimą, skatina susimąstyti apie metimo rūkyti teikiamus privalumus.
daugiau
Pirmuonių sukeltos žarnyno ligosŽarnyno sukeliamos ligos yra vienos iš dažniausių infekcinių ligų, tačiau dažnai pamirštame žarnyno ligų grupę, kurią sukelia pirmuonys. Viena dažniausių pirmuonių sukeliamų ligų yra amebiazė. Tai yra parazitinis susirgimas, kurį sukelia pirmuonys Entamoeba histolytica. Sergant amebiaze yra pažeidžiama storojo žarnyno gleivinė. Ameboms patekus į kraujo apytakos ratą, jos gali būti nuneštos į kitus organus (kepenis, inkstus, smegenis ir kt.).
daugiau
Biocidai – reikalingi, bet ir pavojingiBiocidai (lot. „žudantys gyvybę“) yra cheminiai ar biologiniai mišiniai, skirti kontroliuoti kenksmingus organizmus. Kenksmingi organizmai – tai pačiam žmogui kenkiantys organizmai arba žmogaus veiklai, žmogaus gaminamiems ar naudojamiems produktams kenkiantys organizmai; taip pat organizmai, kenkiantys gyvūnams ar aplinkai.
daugiau
Kodėl svarbu žinoti savo kūno sudėtį?Žmogaus kūno svoris - tai bendra žmogaus raumenų, kaulų, riebalų bei vandens masė, išreikšta kilogramais. Kūno svoris skirstomas į dvi pagrindines sudedamąsias dalis: riebalinį audinį ir liesąją kūno masę (svorį be riebalinio audinio). Kūno svoris ne visada gali atspindėti sveikatos būklę. Jis neparodo riebalinio audinio ir raumenų kiekio bei santykio. Kūno sudėties analizavimas tampa vis populiaresnis vertinant riziką sirgti tam tikromis lėtinėmis ligomis ir taikant teisingą bei sveiką svorio korekciją (lieknėjimą ar svorio auginimą).
daugiau
Apie SpirulinąŽemėje yra daugiau kaip 25000 rūšių dumblių, kurie skiriasi dydžiu ir maitinimosi būdais. Seniausi yra melsvadumbliai, atsiradę maždaug prieš 3,5mrld. metų. Dėl vykdomos fotosintezės ir sugebėjimo įsisavinti ore esantį azotą, jie apsirūpina visais gyvybinei veiklai reikalingais komponentais: baltymais, riebalais, angliavandeniais, vitaminais ir išlieka žemėje daugelį milijonų metų.
daugiau
3361 - 3370 iš 3474 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos