vaistai.lt
Balandžio 18 d. minime Europos pacientų teisių dienąSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia kartu paminėti Europos pacientų teisių dieną. Aktyvios pilietybės tinklas kartu su piliečių ir pacientų organizacijomis ėmėsi iniciatyvos organizuoti Europos pacientų teisių dieną po to, kai 2002 metais buvo paskelbta Europos pacientų teisių chartija, siekianti atkreipti piliečių, valstybinių bei nevyriausybinių organizacijų, visuomenės narių dėmesį į pacientų teisių svarbą. Visos chartijoje numatytos teisės buvo pagrįstos Europos Sąjungos Pagrindinių teisių chartija. Vienas iš Europos pacientų teisių dienos minėjimo tikslų yra sustiprinti pacientų teisių veikimą visose ES šalyse narėse, įtraukti į pacientų teisių apsaugą šalių suinteresuotus subjektus ir stiprinti jų bendradarbiavimą. Europos Sąjungoje veikia daug organizacijų, besirūpinančių pacientų teisėmis, siekiančių, kad piliečiai, kuo geriau jas išmanytų ir aktyviai naudotųsi suteiktomis galimybėmis.
daugiau
Kovo mėnesį atšilus orams pasipylė traumosNe gyvybės draudimo bendrovės BTA duomenimis, pavasarį staiga atšilus orams išaugo nelaimingų atsitikimų skaičius. Šių metų kovą per vieną dieną buvo užregistruota daugiausia nelaimingų atsitikimų tokiu metu per 14 metų – iš viso 32 įvykiai. Paprastai po savaitgalio registruojama iki 15 naujų įvykių, susijusių su nelaimingais atsitikimais.
daugiau
Parkinsono liga užklumpa ne tik senoliusViena klastingiausių nervų sistemą pažeidžiančių negandų – Parkinsono liga – paprastai gydoma vaistais, tačiau, specialistų teigimu, nevertėtų pamiršti ir apie kitas priemones, galinčias sustabdyti ligos progresavimą, pavyzdžiui, fizinius pratimus ir tinkamą mitybą. Pasak jų, balandžio 11-oji – pasaulinė Parkinsono ligos diena – yra gera proga visuomenei priminti, kad sergančių šia liga skaičius auga ir ji gresia ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir keturiasdešimtmečiams.
daugiau
Skiepai – efektyviausia asmens ir visuomenės apsauga nuo užkrečiamųjų ligųMinėdami Pasaulinę sveikatos dieną, Sveikatos apsaugos ministerija ir Pasaulio sveikatos organizacijos biuras Lietuvoje inicijavo diskusiją, skirtą skiepijimo aktualumui ir dalyvavimo imunoprofilaktikos veikloje svarbai. Nuomonėmis keitėsi sveikatos sistemos atstovai, vaikų ir šeimos sveikatos specialistai, mokslininkai, ekspertai, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausieji respublikos ir kraštų specialistai, visuomeninių organizacijų atstovai, skiepų entuziastai ir skeptikai.
daugiau
Pedikuliozės (utėlėtumo) problema vaikų ugdymo įstaigosePanevėžio visuomenės sveikatos centras pastaruoju metu gauna daugiau skundų dėl vaikų kolektyvuose plintančios pedikuliozės. Siekiant užtikrinti reikiamą pedikuliozės epidemiologinę priežiūrą ir kontrolę, visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys vaikų ugdymo įstaigose, kartu su įstaigų administracija, tėvais ir (ar) globėjais turi imtis efektyvių utėlėtumo plitimo mažinimo priemonių. Vaikų ugdymo įstaiga, vykdydama pedikuliozės epidemiologinę priežiūrą gali vadovautis metodinėmis rekomendacijomis „Pedikuliozės epidemiologinė priežiūra ir kontrolė“, kurias paruošė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centras kartu su Vilniaus universiteto Infekcinių ligų, dermatovenerologijos ir mikrobiologijos klinika.
daugiau
Mažąsias ligonines gelbsti „devyndarbiai“ gydytojaiĮsiplieskus diskusijai apie netvarką sveikatos priežiūros sistemoje, portalas VLMEDICINA.LT pasidomėjo, kaip gydytojų „devyndarbystę“ vertina mažųjų ligoninių vadovai, kokias šios srities ydas įžvelgia jie. Liūdna, bet čia situacija nėra paprasta: specialistų trūksta, tačiau jiems nėra kaip pasiūlyti viso etato, nepakanka finansavimo, o gydytojų specializacija – per siaura; nemažai gydytojų norėtų išeiti užtarnauto poilsio, bet nėra kam dirbti; pacientai ne visada gali atvykti pas gydytoją, net ir tuomet, kai tai būtina.
daugiau
Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis toks pat kaip ir pernaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 14-ąją savaitę siekė 65,9 atv./ 10 tūkst. gyventojų. 13-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 73,7 atv. /10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 65,9 atv. /10 tūkst. gyventojų. Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 13 savaitės duomenimis, mažesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Vilniaus administracinėse teritorijose.
daugiau
Didžiausias sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis registruotas VilniujeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) 2014 m. 15-ąją savaitę siekė 68,1 atv./ 10 tūkst. gyventojų. 14-ąją metų savaitę šis sergamumo rodiklis siekė 65,9 atv. /10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu bendras Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 61,1 atv. /10 tūkst. gyventojų. Palyginus pastarosios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 14 savaitės duomenimis, mažesnis sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Tauragės administracinėse teritorijose.
daugiau
Dėl šylančio klimato Lietuvoje telkiasi vis gausesni erkių būriai: kaip apsisaugoti?Specialistai sako, kad Lietuvos klimatas pastaruoju metu labai palankus erkių veisimuisi. Šiemet jos buvo neaktyvios vos du žiemos mėnesius. O šiuo metu braidant po pievas jau reikia pasisaugoti, nes pasivaikščiojimas gamtoje gali baigtis erkiniu encefalitu ar Laimo liga. Nors žolininkai ir natūralių priemonių gamintojai sako, kad nuo erkių gali padėti apsisaugoti stipraus kvapo eteriniai aliejai, specialistai mano, kad jų poveikis labai ribotas. Nepaisant to, jie priduria, kad geriau griebtis šiaudo, nei pėdinti į gamtą nepasitepus jokia apsaugine priemone.
daugiau
Lietuvoje registruota dvigubai daugiau susirgimų vėjaraupiais nei pernai tuo pačiu metuUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis Lietuvoje per pirmus du š. m. mėnesius Lietuvoje registruota net 2,1 karto daugiau susirgimų vėjaraupiais (6335 ligos atvejai), nei pernai tuo pačiu metu (2953 atvejai). ULAC specialistai primena, kad nuo šios ligos gali apsaugoti skiepai. Dažniausiai vėjaraupiais serga vaikai iki 17 m. (96,9 proc.). Net 72,3 proc. (2280 atvejų) nuo visų susirgusių yra iki 6 metų vaikai. Žymaus skirtumo tarp lyčių nėra, panašiai serga tiek berniukai ir vyrai (3238 susirgimo atvejai), tiek mergaitės ar moterys (3097 atvejai). Per du š. m. mėnesius didžiausias sergamumas vėjaraupiais buvo registruotas Klaipėdos (40,8 atv./10 tūkst. gyv.) ir Šiaulių (25,26 atv./10 tūkst. gyv.) administracinėse teritorijose.
daugiau
3361 - 3370 iš 4015 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos