vaistai.lt
Genų inžinerija įveiks nutukimą?Specifinio geno pašalinimas apsaugo peles nuo nutukimo – padarė išvadą amerikiečių mokslininkai, dvejus metus vykdę eksperimentus su pelėmis. Mokslininkų grupė išvedė pelių atmainą, kuri neturėjo Plin2 geno, produkuojančio proteiną, atsakingą už riebalų kaupimą bei metabolizmą.
daugiau

Atsparumas antibiotikams kelia „apokaliptinę grėsmę“Atsparumas antibiotikams kelia „apokaliptinę“ grėsmę žmonių sveikatai. Kariaujame su „košmariškomis bakterijo­mis“ ir šį „karą“ pralaimime. Tokios kalbos, girdimos iš žymiausių JK ir JAV medicinos autoritetų – paprastai labai atsargiai pasirenkančių žodžius – atspindi situacijos, kurioje jie mano mus visus esant, nenormalumą.

daugiau

Per ilgas sėdėjimas prie interneto gali sukelti priklausomybęRiba tarp žalingo ir normalaus naudojimosi kompiuteriu yra trapi. Vieni, praleidžiantys daug valandų prie kompiuterio, žalingo jo poveikio nejaučia, kiti, net ir naudodamiesi kompiuteriu tą patį laiką, tampa nuo jo priklausomi.

daugiau

„Nutukimas kaip ir alkoholizmas – neišgydomas, nors gyventi be pasekmių įmanoma“Kuo storulis panašus į alkoholiką? Juos sieja anaiptol ne valios stoka atsispirti žalingam įpročiui – besaikiam valgymui ar alkoholio vartojimui. XXL dydžio drabužių dėvėtojai netgi, priešingai, gali metų metus jausti nuolatinį alkį, bet jų liga – nutukimas – neišgydoma kaip ir alkoholizmas, nors gyventi be antsvorio ir įmanoma, – teigia abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. habil. dr. Gintautas Brimas.

daugiau

Vėžio problemos sprendimas gali būti fizikinis, o ne biologinisVėžio tyrimams išleisti milijardai kol kas nesuteikė didelio proveržio. Problemą galima pulti ir kitaip, tvirtina fizikas Paul Davies. Turint galvoje JAV gresiančio „fiskalinio skardžio“ sukeltus didžiulius išlaidų apkarpymus, augantys sveikatos apsaugos kaštai tampa skaudžia problema. Senstant „kūdikių bumo“ kartai, aukštai išlaidų sąraše įsitaisiusios vėžio terapijos dalis, su krūva itin brangių vaistų – kurių daugelis turi mažą klinikinį poveikį ar neturi visai – linkusi tik didėti.

daugiau

Intymi švara – tik su saikuGinekologinės ligos ar infekcijos – vienos nemaloniausių. Vis tik nemažos dalies jų galima išvengti kiek pakeitus savo higienos įpročius. Didžiausias iššūkis – rasti aukso vidurį: intymi higiena turi būti pakankama, bet ne perdėta.

daugiau

Elektromagnetiniai laukai: kuriame nesveikatos sistemąKaip gerai visi pamiršo, kad Žemė yra magnetas, apsuptas įvairiausių laukų. Mes gyvename namuose, kuriuose šviečia lempos, veikia kompiuteriai ir televizoriai, dūzgia šaldytuvai ir skalbimo mašinos. Gyvename nuolat veikiami elektromagnetinių laukų. 

daugiau

Pakankamas dėmesys ausims padės išvengti klausos sutrikimųPasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 3-iąją paskelbė Tarptautine ausų ir klausos diena. Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kuriais pažįstame pasaulį. Ji mums leidžia bendrauti, reaguoti į išorinį pasaulį. Klausos jutimo organas yra ausis, kuri priima garso bangas, jas paverčia nerviniais impulsais ir klausos nervais perduoda į smegenis. Be klausos funkcijos, ausis taip pat yra ir pusiausvyros organas.

daugiau

Kodėl valgyti reikia reguliariai ir tinkamai?Sveikatinimo srityje dirbantys sveikatos specialistai, sveikos gyvensenos propaguotojai labai dažnai kalba apie moksliškai įrodytus mitybos ir sveikatos sąryšius, informuoja apie netinkamų įpročių galimas pasekmes. Mokslininkų teigimu, net 30 proc. onkologinių ligų atsiranda dėl neracionalios mitybos, didėja rizika susirgti ar susergama širdies ir kraujagyslių ligomis bei cukrinio diabetu.

daugiau

Rūkymas ir ankstyva mirtis – neišsemta temaRūkantys vyrai ir moterys turi tris kartus didesnę ankstyvos mirties riziką. Neseniai paskelbti dviejų didelės apimties tyrimų duomenys patvirtino jau seniai žinomas tiesas ir pateikė naujų įdomių duomenų apie rūkymo žalą sveikatai. 

daugiau
3361 - 3370 iš 3605 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos