vaistai.lt

Ozonas didina mirties rizikąDidėjantis ozono kiekis aplinkoje augant gamtos užterštumui padidina mirties riziką. Tokius rezultatus rodo JAV atlikto tyrimo rezultatai. Epidemiologinės studijos jau seniai parodė galimą ryšį tarp ozono, dulkių kiekio ir mirties rizikos, tačiau iki šiol nebuvo aišku, kokie mechanizmai čia veikia.

daugiau

Razinos padeda išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujujeGlikemijos indeksas rodo suvalgyto maisto įtaką cukraus kiekiui kraujuje po valgio. Daug angliavandenių turinčių, greitai virškinamų produktų glikemijos indeksas yra aukštas. Juos vartojant cukraus kiekis kraujuje kyla greit ir aukštai. Žemo glikemijos indekso angliavandeniai sukelia mažesnį cukraus kiekį kraujuje po valgio, taigi ir mažesnį išskiriamo insulino kiekį. Žemo glikemijos indekso dieta mažina lipidų kiekį, labiau pasotina ir turi įtakos kūno masės mažėjimui. Tai ypač svarbu žmonėms, sergantiems angliavandenių apykaitos sutrikimais, kurių dažniausias yra cukrinis diabetas. 

daugiau

Beveik pusės Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas žemas arba vidutinisSloga yra sirgęs kiekvienas. Šią ligą dažniausiai sukelia rinovirusas, kuris „apsigyvena“ nosies gleivinėje. Sloga yra viena dažniausių vizitų pas gydytoją priežasčių. Nors pati savaime sloga nėra pavojinga liga, ji gali komplikuotis ausies, plaučių uždegimu, sinusitu. Slogai gydyti sukurta daug medikamentų, tačiau nė vienas jų nėra labai efektyvus. 

daugiau

Žmogaus papilomos virusas susijęs ne tik su gimdos kaklelio vėžiu. Ar skiepyti berniukus?Manoma, kad apie 15 procentų visų piktybinių navikų sukelia virusai. Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra vienas svarbiausių veiksnių, sąlygojančių gimdos kaklelio vėžį, nes nustatomas 90 -100 proc. sergančių moterų ir tik 5-20 proc. sveikų moterų. Nors rizika užsikrėsti ŽPV išlieka visą gyvenimą, 74 proc. atvejų užsikrečiama 15-24 gyvenimo metais.  ŽPV vakcinacija užtikrino pažangą kovoje su gimdos kaklelio vėžiu, tačiau požiūris į ją ir valstybinis finansavimas yra nevienodas. 

daugiau

Aliuminio efektas: nuo trumpalaikių psichikos sutrikimų iki vėžio ir Alzheimerio ligos?Aliuminis – labiausiai žemės plutoje paplitęs metalas, bet absoliučiai daugumai žinomų gyvybės formų, išskyrus keletą augalų, nereikalingas. Deja, daugėja mokslinių duomenų, kad didžiuliais kiekiais žmogaus naudojamas metalas pasižymi neurotoksiškumu, o didesnės jo koncentracijos galimai yra vienas iš Alzheimerio ligą sukeliančių rizikos faktorių. Dėmesys į sveikatai žalingą metalą atkreiptas rugsėjo 11 – 20 dienomis didžiuosiuose šalies miestuose praūžusiame mokslo festivalyje „Erdvėlaivis žemė“. 

daugiau

Rudens darbai kerta per nugarąDidelis fizinis krūvis, nuolatinė įtampa ir stresas kenkia sveikatai. Dėl to kaltiname visus, tik ne save. O dažniausiai gera sveikatos būklė priklauso tik nuo mūsų.
Ruduo – derliaus nuėmimo ir ūkio paruošimo šaltajam metų sezonui metas, todėl darbų netrūksta. Ir beveik visi jie reikalauja fizinės jėgos. Neretai tik nudirbę būtinuosius darbus pajuntame pasekmes: gelia nugarą, skauda sąnarius, kankina stuburo išvarža, padidėja kraujo spaudimas. Be to, žemės ūkio darbai yra vieni pavojingiausių, jiems atlikti naudojama įvairi technika, įrankiai, todėl rudenį padaugėja traumų ir susižalojimų. Bėda tik, kad dažnai iš inercijos griebiamės ne padedančių, o dar labiau kenkiančių gydymosi priemonių.

daugiau

Krūties vėžio ląstelės kraujuje verčia susirūpintiNors vėžinėmis ligomis sergančių ligonių kraujuje tarp milijardo sveikų ląstelių randama tik viena CTC (circulating tumor cells) ląstelė, mokslininkai teigia, kad jos nustatymas dar prieš tai,  kol auglys išsivysto iki tokio dydžio, kai jis aptinkamas įprastais tyrimo metodais, yra reikšmingas ir daug vilčių teikiantis atradimas. Bent vienos krūties vėžio ląstelės nustatymas pacienčių, sergančių  nemetastazavusiu krūties vėžiu, kraujuje daugiau nei keturis kartus padidina mirštamumo ir vėžio recidyvo riziką per dvejus metus.

daugiau

Raudonojo vyno naudą širdžiai lemia ne alkoholisVidutinis nealkoholinio raudonojo vyno kiekis per keturias savaites sumažina tiek sistolinį, tiek diastolinį kraujo spaudimą. Poveikis susijęs su azoto oksidu, kurio lygis kraujo plazmoje žymiai pakyla. Taigi gerdami vidutinį kiekį nealkoholinio raudonojo vyno, bet ne jo intoksikuojantį organizmą atitikmenį, vyrai, turintys didelę širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) riziką, gali ją sumažinti.

daugiau

Šių laikų epidemija – depresijaMaždaug 350 milijonų žmonių kenčia nuo depresijos. Pasaulio psichikos sveikatos tyrimas, vykdytas 17-oje šalių, parodė, jog praeitais metais 1 iš 20 žmonių yra turėjęs depresijos epizodą. Depresija paveikia ne tik sergantįjį, bet ir jo aplinkinius. Deja, daugelis žmonių ją neigia. Liga lieka paslėpta – negydoma, apleista.

daugiau

Medikamentų osteoporozei gydyti daugėjaOsteoporozė yra viena dažniausių civilizacijos ligų. Jau keletą dešimtmečių pasirodantys nauji vaistai sutinkami su viltimi ir gana greitai įsitvirtina gydymo schemose. Pagrindinės dvi vaistų klasės osteoporozei gydyti  yra jau seniai vartojami bifosfonatai ir neseniai pasirodę RANK ligando inhibitoriai. Nepaisant įrodyto šių vaistų efektyvumo, toliau ieškoma naujų preparatų.

daugiau
3381 - 3390 iš 3531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos