vaistai.lt

Lietuvoje didėja sergamumas virusiniu hepatitu AUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiais metais Lietuvoje stebimas didėjantis sergamumas virusiniu hepatitu A (VHA), o Vilniuje jau kilo trys šios infekcinės ligos protrūkiai.
Per aštuonis šių metų mėnesius Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinėje sistemoje užregistruoti 43 ligos atvejai, iš jų Vilniaus mieste – 36. Tuo tarpu 2010 m. Lietuvoje buvo užregistruota 10, o 2011 m. – 17 VHA atvejų.

daugiau

Abortai padidina ir priešlaikinio gimdymo rizikąMoterys, kurios prieš pirmąjį gimdymą patyrė vieną ar daugiau indukuotų abortų, turi daug  didesnę riziką pagimdyti prieš laiką nei tos, kurios abortų neturėjo. Ankstyvo priešlaikinio gimdymo tikimybė 1,19 karto padidėja turėjusioms vieną indukuotą abortą ir 2,78 karto –  patyrusioms tris ir daugiau abortų prieš gimdymą. Šioms moterims didesnis šansas pagimdyti ir iki 37 nėštumo savaičių (vėlyvas priešlaikinis gimdymas),- teigiama „Human Reproduction“.

daugiau

Septyni klausimai apie gripąVėstant orams vis daugiau žmonių vargina peršalimo ligos. Peršalimas dažnai painiojamas su rimtesne liga – gripu. Kokie gripo simptomai, kaip nuo jo apsisaugoti – Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro sudarytame klausimyne. 

daugiau

Hepatitas A – vieniems statistika, kitiems – skausminga ligaPastarosiomis dienomis žiniasklaidoje mirga antraštės apie virusinio hepatito A (VHA) proveržį  Lietuvoje šiais metais. Visiems tėvams turėtų būti neramu, nes infekcija daugiausiai palietė vaikus Grigiškių pradinėje mokykloje, Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose ir romų bendruomenėje, kaip praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras. Pavieniai VHA atvejai registruojami mokyklose, globos namuose, kitose įstaigose. 

daugiau

Nusistebėjimai po nacionalinės tėvų diskusijos, arba kas Lietuvoje atsakingas už vaikų sveikatąŠeštadienį vykusi diskusija „Nacionalinis tėvų forumas apie vaikų sveikatos stiprinimą“ nustebino net ir tuos, kurie jau seniai nustojo stebėtis. Renginio dalyviai tiesiogiai kalbėjosi su valdininkais, atsakingais už vaikų sveikatos stiprinimo strategijos ir politikos įgyvendinimą. Kai kurie jų atsakymai turėjo sukelti nuostabą bet kuriam vaikus auginančiam žmogui. 

daugiau

Atsparumas antibiotikams – medicinos sukurta amžinąja tapusi problema?Jei nebus užkirstas kelias antimikrobiniam atsparumui, tai yra atsparumui antibiotikams, bus sudėtinga ne tik sustabdyti tam tikras ligas, bet taps neįmanomos net ir transplantacijos, – apie tai penktadienį Klaipėdos universitete vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Sveikas miestas: iššūkiai ir galimybės“ kalbėjo Lietuvos higienos instituto direktoriaus pavaduotojas dr. Vytautas Jurkuvėnas.

daugiau

Nesėkmingą nėštumo baigtį galima nuspėtiMoterims, kurioms ankstyvuoju nėštumo periodu pasireiškia gręsiančio persileidimo požymiai: skausmas, kraujavimas, abejotinas ultragarsinis tyrimas, tolesnę nėštumo eigą gali prognozuoti progesterono kraujo serume testas.  Testu galima identifikuoti pacientes, kurioms nėštumas pasibaigs savaiminiu persileidimu ar negimdiniu nėštumu. 

daugiau

Atrastas nuo Alzheimerio ligos ir demencijos apsaugantis genasTarp vyresnių nei 60 metų žmonių daugiau nei 5 proc. serga demencija, iš jų 2/3 sudaro Alzheimerio ligos sąlygota demencija. Žmonijai senstant sergamumas ženkliai didėja: tarp vyresnių nei 65 metų asmenų sergančių demencija padvigubėja kas 5 metus, taigi tarp 90-mečių demencija serga mažausiai 25 proc. Skandinavijos šalių mokslininkų grupė surado tam tikrą geną, kuris ženkliai sumažina riziką susirgti šia liga. 

daugiau

Motinos hipertenzija programuoja palikuonių kognityvinius sugebėjimusHipertenzija (padidėjęs kraujospūdis) nėštumo metu gali būti ilgalaikių kognityvinių funkcijų deficito  priežastis.  Pastebėta, kad vyresnio amžiaus vyrai, kurių motinoms nėštumo metu buvo padidėjęs kraujospūdis, pasižymėjo didesniu kognityvinių funkcijų deficitu nei tie, kurių motinų kraujospūdis buvo normalus. Deficitas, pirmą kartą nustatytas 20 metų, vyrams vėlgi pasireiškė sulaukus maždaug 70 metų amžiaus. Hipertenzinės būklės, tarp jų lėtinė hipertenzija, gestacinė hipertenzija ir preeklampsija, komplikuoja maždaug 10 proc. visų nėštumų.

daugiau
Kas bendro tarp noro būti tobula ir ginekologinių ligų? Atrodytų, tobulumo siekimas pagirtinas bruožas, tačiau kartais jis gali susargdinti. Anot gydytojų, tai sukelia stresą, o šis veikia mūsų hormoninę sistemą. Štai kodėl, nepaisant vis gerėjančios sveikatos priežiūros, kai kurių ginekologinių ligų pastaruoju metu padaugėjo.
Prieš 15-20 metų nemažai moterų nežinojo, nei kas yra mioma, nei kitos ginekologinės ligos. Dabar moterys domisi, daugiau žino, tačiau vis dar yra ir tokių, kurios pas ginekologę apsilanko kas aštuonis-dešimt metų. Stresas, sekinantis gyvenimo būdas bei vis dar gajūs mitai lemia, kad pastaraisiais metais pastebimas nežymus, bet stabilus onkologinių ligų daugėjimas.
daugiau
3391 - 3400 iš 3531 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  331 332 333 334 335 336 337 338 339 340  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos