vaistai.lt
Ką reiškia gyventi laukimu arba kai tavo gyvenimas priklauso nuo kitų valios?Žmonių, kuriems prireikia vienokio ar kitokio organo transplantacijos, gyvenimas tiesiogiai priklauso nuo visuomenės pritarimo organų donorystei. Per 20 metų pritarimą donorystei išreiškė beveik 32 tūkst. Lietuvos piliečių, išreiškę savo valią įsigydami donoro kortelę.
daugiau
Nemokamos gripo vakcinos dar yra: rizikos grupių asmenys raginami paskubėtiNacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad šiuo metu gripo vakcinos, skirtos penkių rizikos grupių asmenų skiepijimui, dar yra daugumoje Lietuvos poliklinikų, ir ragina gyventojus suskubti pasiskiepyti, kol sergamumas nėra aukštas. Taip bus apsaugoti ne tik didžiausią riziką patiriantys asmenys, bet ir užkirstas kelias gripo plitimui visuomenėje.
daugiau
Šiltos žiemos paradoksai: sniego pramogų nėra, vaikų traumų beveik nemažėjaNors sniego ir ledo pramogų mėgėjams šiemetinė žiema atsuko nugarą, tačiau vaikų traumų skaičiui tai ypatingai didelės įtakos neturi. Draudikų statistika neigia plačiai paplitusį mitą, kad daugiausia vaikų susižaloja lauke – pasirodo, šaltuoju metų periodu daugiau nei 70 proc. traumų patiriama ne pramogaujant atvirame ore, o būnant namuose ar mokymo įstaigose.
daugiau

Pernai mažiau ŽIV atvejų. Dažniau plito per lytinius santykiusNaujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, 2019 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta 151 asmeniui, iš kurių 110 vyrų ir 41 moteris. Tai devyniais atvejais mažiau nei 2018 m. (160) ir 112 atvejų mažiau nei 2017 m.

daugiau

Pernai kokliušu sirgo mažiau, tačiau dešimt vaikų buvo hospitalizuotiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) preliminariais duomenimis, pernai Lietuvoje kokliušu susirgo 26 žmonės ir tai atveju mažiau nei užpernai (27 susirgimai). Susirgimai kokliušu registruoti penkiose apskrityse: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Tauragės. Dauguma susirgimų (65,4 proc.) nustatyti Vilniaus apskrityje.

daugiau
Apie širdies ligas praneša ne tik skausmas: kaip atpažinti mažiau pažįstamus požymius?Gydytojų kardiologų teigimu, apie tokias ligas kaip miokardo infarktas dažnai įspėja įvairūs požymiai, kurie nebūtinai pasireiškia staigiu skausmu širdies plote. Apie širdies sutrikimus ar ligas gali signalizuoti ir iš pirmo žvilgsnio „nekalti“ simptomai, todėl itin svarbu ne tik apie juos žinoti, bet ir laiku atpažinti bei kreiptis pagalbos į medikus. Laiku nustačius riziką, gydytojai gali skirti statinus ar kitas priemones, padedančias sumažinti ligų riziką ar jų išvengti.
daugiau
Žiemos pikui artėjant įspėja: su komplikacijomis susiduria kas dešimtasAtvėsus orui žmonėms vis dažniau pasireiškia įvairios peršalimo, kvėpavimo takų, plaučių ligos. Aktyviausias šių ligų laikotarpis jau netoli – piką jos pasiekia sausio pabaigoje, vasarį. Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad tokios ligos nėra rimtos ir gali praeiti savaime, į pasireiškusius peršalimo ligų simptomus numoti ranka negalima, nes komplikacijos pasireiškia maždaug kas dešimtam sergančiajam ir gali baigtis net mirtimi. Taigi kaip išvengti šių ligų ir ką daryti susirgus?
daugiau
Stresas ir įtampa sukelia virškinamojo trakto ligasĮtampa ir patiriamas stresas ne tik veikia nuotaiką, bet iš tikrųjų daro ilgalaikę žalą organizmui. Jie gali tapti ne tik virškinamojo trakto sutrikimų, bet ir skrandžio ligų priežastimi.
daugiau
Šilta žiema – ne priežastis trauktis gripuiLietuvoje per praėjusią savaitę (sausio 13 d. – 19 d.) sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) dar padidėjo, - informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Bendras sergamumo rodiklis buvo 60,3 atvejo 10 tūkst. Lietuvos gyventojų. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išliko Tauragės apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje.
daugiau
Nerimas visuomet siunčia svarbią žiniąNerimas – dažniausiai nemalonus ir varginantis jausmas, kurio norisi kuo greičiau nusikratyti. Tačiau slopinamas ir ilgai viduje kaupiamas nerimas gali apie save prabilti pačiais netikėčiausiais būdais – net ir fiziniais simptomais, kuriuos lengva sumaišyti su kūno ligomis. Tad kaip suprasti, kad patiriamo nerimo yra per daug ir jau turėtume susirūpinti?
daugiau
41 - 50 iš 3657 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos