vaistai.lt
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pažadas būsimiems studentams – robotai jūsų nepakeisĮ visas sritis sparčiai žengiančios technologijos pakeis darbo rinką ir pasaulyje, ir Lietuvoje. Prognozuojama, kad per artimiausius keliolika metų robotai, dirbtinis intelektas, daiktų internetas, nanotechnologijos ir kitos technologinės naujovės smarkiai transformuos didžiąją dalį profesijų, o dalis jų apskritai išnyks.
daugiau
Insultą patiria ir jauni žmonės: ką reikia žinoti apie šios ligos prevenciją?Nuostatą „Aš per jaunas insultui“ reikėtų pamiršti – kasmet pasaulyje insultą patiria apie 2 milijonai darbingo, 18–50 m. amžiaus žmonių ir šis skaičius nuolat didėja. Pasak gydytojų, dėl šios nerimą keliančios statistikos reikėtų kaltinti įtemptą ir nepavyzdingą gyvenimo būdą. Be to, neretai žmonės pasirenka moksliškai neįrodytas ar net organizmui žalingas prevencines priemones.
daugiau

Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtisUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.

daugiau

Jau laikas rūpintis skiepais nuo erkinio encefalitoUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai skiepytis nuo erkinio encefalito (EE) pataria šaltuoju metų laikotarpiu. Pasak ULAC medicinos entomologės dr. Mildos Žygutienės, nors kalendorinė žiema įsibėgėjo, esant teigiamai oro temperatūrai, galima daryti prielaidą, kad dalis erkių vis dar gali būti aktyvios. 

daugiau
Kuo gyvena organų transplantacijų komandaKauno klinikos į 2020-uosius įžengė perkopusios 500 inkstų persodinimo operacijų, o metams besibaigiant ligoninėje vos per tris paras buvo atliktos septynios organų transplantacijos. Išskirtine tapo ir Naujųjų metu naktis: Kauno klinikų medikai sraigtasparniu iš Latvijos atskraidino inkstus dviem laukiantiems pacientams ir suteikė viltį naujam gyvenimui.
daugiau
Vaistininkai perspėja: nuo dabar būkite atidesni dėl gripoVos pajutę pirmuosius gripo simptomus daugelis pirmiausiai skuba ne pas gydytoją, bet į vaistinę. Kasdien bendraudami su daugybe šia užkrečiama liga sergančių žmonių vaistininkai vis tiek sugeba atsilaikyti. „Eurovaistinės“ atlikta vaistininkų apklausa parodė, kad net 80 proc. jų per pastaruosius metus nesirgo gripu. Vaistininkai sako, kad paslaptis paprasta – pakanka skirti kasdienio dėmesio sveikatai.
daugiau
KTU mokslininkai bendradarbiaudami kartu su užsienio tyrėjais sukūrė mokymosi kursą demencija sergančiųjų geresniam pažinimuiDemencija yra viena iš labiausiai paplitusių ir sunkiausių ligų vyresniame amžiuje. Remiantis mokslininkų skaičiavimais, iki 2030 m. pasaulyje bus 74,7 mln. žmonių, sergančių įvairiomis demencijos formomis, o šios ligos išgydyti neįmanoma – vaistai skirti tik ligos simptomams šalinti.
daugiau
Per paskutinius trejus mokslo metus Lietuvoje padaugėjo per didelio svorio mokiniųRemiantis Higienos instituto Vaikų sveikatos stebėsenos informacinės sistemos duomenimis, sukauptais iš Vaiko sveikatos pažymėjimo duomenų, 2018–2019 mokslo metais mūsų šalyje penktadalio (21,6 %) 7–17 m. amžiaus mokinių svoris buvo per didelis.
daugiau
Sezoninės vaikų ligos: ką turėtų žinoti tėvai?Šaltuoju metų sezonu vaikai ir paaugliai linkę daug dažniau sirgti virusinėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis dėl vis dar besiformuojančio imuniteto ir spartaus augimo. Sveikatos priežiūros specialistai atkreipia dėmesį, kad vaikų sveikatos problemų išvengti beveik neįmanoma, tačiau pasitelkus profilaktines priemones galima bent jau sumažinti riziką susirgti.
daugiau
Ruošiantis kelionei: pasiskiepyti anksčiau nei susikrauti lagaminąLietuvoje šiemet užfiksuotas išaugęs vakcinų nuo gripo poreikis. Tai rodo, kad gyventojai tampa vis sąmoningesni prevenciškai saugodamiesi nuo gripo, tačiau skiepai prieš atostogas – visai kas kita. Pastebima, kad keliaudami šalies gyventojai vis labiau ima rūpintis savo sveikata, tačiau eilės pasiskiepyti prieš keliones dar nesidriekia.
daugiau
61 - 70 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos