vaistai.lt
Tyrimas atskleidė: 7 iš 10 vairuotojų regėjimą tikrinasi per retaiGydytojai oftalmologai tikina, kad regėjimą reikėtų tikrintis kasmet, tačiau tik ketvirtadalis vadovaujasi šiomis rekomendacijomis, rodo visuomenės nuomonės apklausa. Tai ypač aktualu vairuojantiems, kurie, anot gydytojų oftomologų, regėjimą tikrinasi per retai, vairuoja be akinių ar „iš nuojautos“. Nors Lietuvoje vairuotojams regėjimą privalu tikrintis, kai daromas vairuotojo pažymėjimas – kas dešimtmetį – šiais laikais to nepakanka, siekiant užtikrinti saugumą kelyje.
daugiau
Neurologė apie galvos skausmą, kuris ypač būdingas vyramsGalvos skausmas savarankiška liga laikomas tuomet, kai pacientus kamuoja skausmas, o galvos vaizdo ir laboratoriniuose tyrimuose jo priežasčių nenustatoma. Kitaip sakant, toks skausmas vadinamas pirminiu. Pasak Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Galvos skausmo centro galvos skausmo specialistės, gydytojos neurologės dr. K. Ryliškienės, galvos skausmas dažniau vargina moteris, bet yra ir tokių skausmų, kurie labiau būdingi vyrams. Apie vieną iš jų ir pasakoja specialistė.
daugiau

Šiemet Lietuvoje erkiniu encefalitu užsikrėtė septyni asmenysMedikai jau skaičiuoja erkiniu encefalitu užsikrėtusius ligonius. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pirmas šios sunkios erkių platinamos ligos atvejis šiemet užregistruotas balandžio viduryje. Iš viso šiemet Lietuvoje EE susirgo septyni asmenys nuo 35 iki 73 m. amžiaus. Užsikrėtusiųjų yra  Vilniaus, Utenos, Švenčionių, Varėnos, Kauno rajonuose, Palangoje.

daugiau
Neskubėkite iškylauti ant žolės: tai gali baigtis nemalonia staigmena - cistituVėl išlindus saulei ir šylant orui specialistai įspėja dar neplanuoti iškylų ant žolės. Pastarąją savaitę orai šiluma nelepino, todėl ir žemės paviršius nespėjo taip greitai įšilti. Per ankstyvas mėgavimasis laisvalaikiu ant žemės, maudynės neįšilusiuose vandens telkiniuose gali baigtis liūdnai – šlapimo pūslės uždegimu.
daugiau
Širdies nepakankamumas: susirgus prastėja gyvenimo kokybėŠirdies nepakankamumu Lietuvoje serga per 100 tūkstančių žmonių. Tai liga, kai širdis nepajėgia tinkamai prisipildyti kraujo ir jo išstumti. Nustačius diagnozę, pusė susirgusiųjų miršta per pirmus penkerius metus, o dešimt metų išgyvena tik ketvirtadalis.
daugiau
www.nerūkysiu.lt – pirmas žingsnis metimo link2016 m. atliktas Bendrosios populiacijos tyrimas atskleidė, kad dauguma (72,9 proc.) rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti: iš jų 26,4 proc. pavyko mesti rūkyti; 46,5 proc. mėgino nesėkmingai; 11,8 proc. pripažino, kad norėtų pamėginti mesti rūkyti, nors to niekada nėra bandę. Šie duomenys iliustruoja didelį motyvavimo asmenis nerūkyti bei pagalbos rūkantiems atsisakyti šio žalingo įpročio poreikį.
daugiau

Mongolijoje du žmonės mirė nuo buboninio maroUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Mongolijoje Bajan Ulegėjaus (Bayan Olgii) provincijoje, besiribojančioje su Rusija ir Kinija, užregistruoti du mirties nuo buboninio maro atvejai. Abu susirgusieji valgė termiškai nepadorotos švilpikų mėsos, kuri tikėtina buvo užkrėsta Yersinia pestis bakterijomis. Teritorijoje, kurioje nustatyti susirgimai maru, paskelbtas 6 dienų karantinas.

daugiau
„Kodėl aš?!“ Plaučių vėžys vis dažniau diagnozuojamas nerūkantiemsPriežastys kol kas nežinomos, tačiau yra kelios hipotezės. „Niekados nerūkiau. Sportavau, užsiiminėjau lengvąja atletika“, – Guardian pasakoja 54 metų Jenny Abbott, anksčiau dirbusi prodiusere BBC. Gydytojams nustatyta neoperuojamo plaučių vėžo diagnozė ją probloškė. „Užsidariau vonioje ir ilgai verkiau. To tiesiog negalėjo būti“.
daugiau
Sergamumas astma didėja: pirmasis įspėjimas – alergijaPer paskutinius dešimtmečius didėjantis oro užterštumas, pasyvus gyvenimo būdas ir alergijų paplitimas, pasaulio sveikatos specialistų vis dažniau siejamas su astmos sergamumu. Pirmąjį gegužės antradienį, minint Pasaulinę astmos dieną, sveikatos specialistai primena, kad kovojant su astma, susitaikymas su liga nepadės, svarbu imtis veiksmų.
daugiau
SAM: planuojant nėštumą reikia atsisakyti žalingų įpročiųSveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, jog neatsakingas elgesys nėštumo metu ir prieš jį sukelia didelės žalos būsimo vaikelio vystymuisi. Būtent todėl poros planuodamos nėštumą bent prieš mėnesį turėtų atsisakyti žalingų įpročių ir tinkamai pasirūpinti savo sveikata.
daugiau
61 - 70 iš 3339 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos