vaistai.lt

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis Lietuvoje mažėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje  mažėja. 18-ąją šių metų savaitę (2019 m. balandžio 29 d. – gegužės 5 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 37,5 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai (2018 m.) tuo pačiu metu sergančiųjų buvo daugiau – 43,7 atv./10 tūkst.  gyventojų.

daugiau
VU mokslininkė aiškina, kodėl tymai užplūdo Vilnių ir kokios negeros tendencijos aiškėjaNacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai ketvirtadienį paskelbė, kad Lietuvoje ir toliau fiksuojami susirgimų tymais atvejai. Pasak specialistų, pastaruoju metu liga sparčiai plinta sostinėje, o ja sergančiųjų apstu įvairiose amžiaus grupėse. Tokia situacija, pasak Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) vyriausiosios mokslo darbuotojos prof. Aurelijos Žvirblienės, rodo nepakankamą pasiskiepijusiųjų skaičių sostinėje.
daugiau

Lietuva – difterijos rizikos šalis, medikai ragina pasiskiepytiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad pagal Nacionalinę imunoprofilaktikos programą vyresni nei 26 m. amžiaus asmenys nuo difterijos ir stabligės gali pasiskiepyti  nemokamai. Dėl skiepų rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

daugiau
Keliaujantiems – padidėjusi tymų rizikaLietuvoje bet kurią minutę gali nusileisti lėktuvas, kuriame gali būti žmogus, sergantis tymais. Šiais metais penki Lietuvos gyventojai jau užsikrėtė tymais užsienyje. Visuomenės sveikatos specialistai įspėja, jog keliaujantiems kyla rizika susirgti šia užkrečiama virusine infekcija. Šiandien, gegužės 3 d., surengtos stalo pratybos, kurių metu vertintas įstaigų pasirengimas valdyti įtariamą per orą plintančios užkrečiamosios ligos atvejį Vilniaus oro uoste nusileidus lėktuvui.
daugiau
Vitaminai ir mikroelementai, būtini ne tik būsimos mamos, bet ir vaisiaus sveikataiKiekviena mama žino: motinystė ateina kartu su didele atsakomybe rūpintis vaikų sveikata. Ir ši atsakomybė ateina vos užsimezgus naujai gyvybei, todėl nuo pirmųjų nėštumo dienų itin svarbu užtikrinti, kad nieko netrūktų ne tik nėščiosios organizmui, bet ir augančiam bei besivystančiam vaisiui.
daugiau
Tyrimas atskleidė: sveikatą laikome brangiausiu turtu, bet imti nedarbingumo pažymėjimų vengiameJeigu jūsų paklaustų, kas jums yra didžiausias turtas, ką atsakytumėte? Šeima, namai, automobilis, o gal sveikata? Būtent pastarąjį atsakymą įvardija 4 iš 10 lietuvių, tačiau ar gerai savijautai skiriame pakankamai dėmesio? Deja, bet daugelis šalies gyventojų ne tik nesirūpina ligų prevencija, bet susirgus vengia apsilankyti pas gydytoja ir imti nedarbingumo pažymėjimą. Kodėl savimi pradedame rūpintis dažniausiai tuomet, kai rizikuojame prarasti brangiausią turtą – sveikatą?
daugiau

Gegužės 5-oji – Pasaulinė rankų higienos dienaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) gegužės 5-ąją kviečia paminėti Pasaulinę rankų higienos dieną ir primena, kad geri rankų higienos įgūdžiai sumažina užkrečiamųjų ligų riziką bei yra viena pagrindinių infekcijų prevencijos ir kontrolės priemonių sveikatos priežiūros įstaigose.

daugiau
7 mitai apie širdies ligas, kuriais vis dar tikimeMedikų teigimu, sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje vis dar išlieka vienas didžiausių Europoje – nuo jų miršta maždaug kas antras mūsų šalies gyventojas. Higienos instituto duomenimis, 2017 m. nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 56,1 proc. žmonių.
daugiau
Prostatos sutrikimai: simptomus atpažinti lengva, svarbu tik nesigėdytiIntymia sveikata dažnai, ypač vyrai, linkę susirūpinti tik tuomet, kai pasireiškusių ligos simptomų nebegalima ištverti, tačiau sveikatos specialistai pataria prostata rūpintis itin atidžiai, nes užleistos ligos gali lemti lytinio gyvenimo, vaisingumo problemas. Nereikėtų laukti labai ryškių simptomų ar skausmo: mažesnė ar net nutrūkstanti šlapimo srovė – vienas pirmųjų prostatos sutrikimų ženklų.
daugiau

Europoje padaugėjo sergančiųjų gonorėjaUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai įspėja – Europoje plinta gonorėja. Kai kuriose ES šalyse sergamumas šia lytiškai plintančia infekcija per metus išaugo daugiau nei 40 proc. Tačiau tikrasis gonorėjos epidemijos mastas nėra žinomas. Dažnai infekcijos nediagnozuojamos dėl besimptomių atvejų ir ribotų diagnostikos galimybių.
 

daugiau
71 - 80 iš 3339 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos