vaistai.lt

ULAC medikai: šios priemonės padės apsisaugoti nuo peršalimo ir gripoUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai ragina per šventes neprarasti budrumo ir primena, kad prevencinės priemonės gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo ligų ir gripo.

daugiau
Vaistinėse per šventes ieškojo „angliuko“, kūdikių maisto ir greitosios kontracepcijosKaip ir kasmet per didžiąsias šventes vaistinėse nusidriekė eilės žmonių, kuriems vaistininkai padėjo sumažinti galvos skausmą, pagerinti virškinimą, atsikratyti apsinuodijimo. Šiais metais, kaip niekad daug buvo ieškančiųjų kūdikių maisto ir greitosios kontracepcijos.
daugiau

Salmoneliozė – viena dažniausių per maistą plintančių zoonozių EuropojeKas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remiantis naujausia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos maisto saugos institucijos ataskaita. ULAC duomenimis, iki gruodžio 1 d. Lietuvoje užregistruota 717 susirgimų salmonelioze atvejų ir tai 7 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Šalies gyventojų sergamumas šia zoonoze per paskutinius dešimt metų sumažėjo dvigubai, nuo 61 atv. 100 tūkst. gyventojų 2009 m. iki 28 atv./100 tūkst. gyv. 2018 m.

daugiau
Onkologinių ligų stigmos: kodėl nereiktų bijoti chemoterapijos?Nemaža visuomenės dalis bijodama išgirsti vėžio diagnozę, šiandien vis dar vengia reguliariai tikrintis sveikatą. Sveikatos apsaugos specialistai atkreipia dėmesį, kad onkologinės ligos nebėra nuosprendis, nes šiandien Lietuvoje jau prieinami inovatyvūs ir efektyvūs gydymo būdai, vienas iš jų yra chemoterapijos derinimas su radioterapija, hormonoterapija bei kitais gydymo metodais.
daugiau

Europos agentūra šiemet prognozuoja sunkesnį gripąUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu,  informuoja, kad dabartinis gripo sezonas (2019/2020m.) gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą. Šios prognozės siejamos su dabar daugelyje Europos šalių dominuojančia A tipo gripo viruso cirkuliacija: A tipo gripo virusas sudaro (71 proc.), o B tipo virusas trečdalį (29 proc.) šį gripo sezoną cirkuliuojančių virusų.

daugiau
Savanoris Valentinas: „Bendrauti su onkologiniais pacientais nėra sunku“Prieš kelerius metus savanoriauti pradėjęs 42 metų Valentinas šiandien, užsukęs į ligoninę tik atiduoti knygučių, gali ten praleisti ir kelias valandas. VUL Santaros klinikose onkohematologinėmis ligomis sergančius pacientus lankantis verslininkas su jais bendrauja, išklauso, kartais tiesiog pabūna šalia, jiems skaito, vykdo įvairius pacientų prašymus, pavyzdžiui, nupirkti reikiamų prekių, palydėti iki tam tikros vietos, nukirpti plaukus, taip pat padeda organizuoti renginius ligoninėje bei juose dalyvauti kviečia sergančiuosius.
daugiau
Per šventes vaistus vartokite racionaliai ir atsakingaiNemalonus pilnumo jausmas, skrandis atsisako virškinti, spaudžia pilvą, o kartais netgi pykina, svaigsta ar skauda galvą, darosi silpna? Visi šie simptomai – dažnas švenčių, kurių metu daug valgoma ir mažai judama, palydovas. Dauguma taip besijaučiančių skuba vartoti vadinamuosius virškinimą gerinančius vaistus, kurie iš tiesų yra fermentų pakeičiamoji terapija. Kuo gali baigtis tokia savigyda?
daugiau
Labiausiai matomas vėžys aptinkamas jau pažengęs: ką daro medikai, o kas – pacientų rankosePrie burnos vėžio ankstyvos diagnostikos gali prisidėti patys pacientai, tačiau neretai į Nacionalinį vėžio institutą patekę žmonės išgirsta jau pažengusios ligos (3 ar 4 stadijos) diagnozę. Siekdami plačiau skleisti informaciją apie ligą ir plika akimi matomus jos požymius bei didinti kompleksinio gydymo prieinamumą Nacionalinio vėžio instituto (NVI) ir Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, - rašoma pranešime žiniasklaidai.
daugiau
Užterštumas chromu Klaipėdoje: reikalingi išsamūs ekogeologiniai tyrimaiLietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos pateikė pakartotinių tyrimų išvadą, kuri patvirtino dirvožemio užterštumą chromu šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje. Š.m. lapkričio 28 d. Geologijos tarnybos specialistai atliko kontrolinių grunto mėginių ėmimą šiaurinėje miesto dalyje greta Vitės progimnazijos, gyvenamųjų namų Švyturio g. 14 ir 18 bei „Verdenės“ progimnazijos.
daugiau
Eidami iš namų, užsimaukite kepurę: didėja rizika susirgti ausų, nosies ir gerklės ligomisRuošdamiesi eiti iš namų nereikėtų pamiršti svarbiausių žieminės aprangos atributų. Gydytojai įspėja, kad netinkamai pasirinkus aprangą, taip pat esant palankioms aplinkos sąlygoms virusams plisti, žmonės kur kas lengviau suserga viršutinių kvėpavimo takų ligomis, taip pat įvairiomis ryklės ar vidurinės ausies infekcijomis.
daugiau
71 - 80 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos