vaistai.lt

Planuojantiems atostogas medikai primena apie skiepusUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad prieš vykstant į užsienio šalis būtina susipažinti su skiepų tose šalyse rekomendacijomis. Kadangi imunitetui susiformuoti po skiepijimų reikalingas tam tikras laikotarpis, todėl ketinantiems keliauti rekomenduojama dėl skiepų kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas iki kelionės likus 4-6 savaitėms.

daugiau
Venų išsiplėtimas: galima gydyti ir vasarąVasarą kaip niekada norisi puikuotis dailiomis kojomis. Šiuo metų laiku dažniau pastebimos ir išsiplėtusios poodinės kojų venos. Pasak Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kraujagyslių ligų centro gydytojo kraujagyslių chirurgo dr. Vaidoto Zabulio, chirurginis gydymas rekomenduojamas vėsesniu metų laiku. Tačiau taikant inovatyvų išsiplėtusių venų gydymo metodą klijais šias problemas spręsti galima ištisus metus.
daugiau
Pagalba skęstančiajam ar skendusiajamNutikus nelaimei skubi pagalba pirmosiomis minutėmis gali išgelbėti gyvybę. Skęstantis žmogus dažniausiai nešaukia pagalbos ir nemojuoja rankomis (kaip mes įsivaizduojame), nes negali įprastai kvėpuoti. Jis gali žiopčioti, vemti, kosėti, švokšti. Skęstantis žmogus chaotiškai kiloja į šonus ištiestas rankas, taško vandenį. Suaugusieji taip gali išsilaikyti iki minutės, o vaikai – tik iki 20 sekundžių. Dėl to svarbu kuo greičiau skęstantįjį pastebėti.
daugiau

Medikai primena, kodėl per karščius maistą tvarkyti reikia itin atsakingaiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, kasmet šiltuoju metų laiku išauga bakterijų sukeltų žarnyno infekcinių ligų atvejų skaičius, kadangi bakterijos „mėgsta“ šilumą. ULAC duomenimis, kasmet vasaros mėnesiais registruojama daugiau nei 50 proc. visų šių infekcijų atvejų.

daugiau

Parengta donorinio kraujo infekuotumo analizėUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai parengė kraujo ir kraujo komponentų donorų infekuotumo transfuzijų keliu perduodamomis infekcijomis analizę. Šios analizės duomenimis, pernai tiriant donorų kraują rasti 48 sifilio, 7 ŽIV, 67 hepatito B, 71 hepatito C infekcijų sukėlėjų laboratoriniai žymenys.

daugiau
Kokius vaistus vartojantiems žmonėms vengti saulės vonių?Karštis ir saulė į vaistines bei gydymo įstaigas jau atginė būrius žmonių, besiskundžiančių perkaitimu, odos nudegimu, sutrikusia širdies veikla ir kitais karščio sukeltais negalavimais. Vaistininkai atkreipia dėmesį, kad saulės spinduliai ir karštis gali sukelti papildomų pasekmių ir vartojantiems tam tikrus vaistus, kurių sudėtyje esantys elementai reaguoja į saulę. Keletas tokių vaistų sutinkami kone kiekvieno namų vaistinėlėje.
daugiau
Vaistininkė įspėja: per karščius vaistų automobilyje nepalikiteKarščiai artimiausiu metu trauktis neketina, todėl svarbu automobilyje nepalikti ne tik augintinio, bet ir pirkinių, ypač jeigu tarp jų yra vaistinių preparatų. Kaitrią dieną temperatūra automobilyje gali būti gerokai aukštesnė nei rekomenduojama maksimali vaistų laikymo temperatūra – 25 laipsniai C.
daugiau
Plaučių vėžio Europoje nemažėja, o Lietuvoje situacija dar prastesnė„Visoje Europoje yra prasta situacija dėl nemažėjančio sergamumo plaučių vėžiu ir mirtingumo nuo šios ligos, – sako vienas iš Tarptautinės euroregioninės torakalinės konferencijos organizatorių Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotojas klinikai prof. Saulius Cicėnas. — Lietuvoje situacija – dar prastesnė. Lietuva pagal sergamumą plaučių vėžiu yra trečia tarp Europos šalių, o pagal mirtingumą esame už raudonos linijos, kurią yra nusibrėžusios ES šalys. ES penkerių metų išgyvenamumas yra apie 15 proc., pas mus – apie 9–10 proc.“
daugiau

Užregistruotas pirmas šiemet Lietuvoje susirgimas stablige, pacientas nebuvo pasiskiepijęsUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), Lietuvoje nustatytas pirmasis šiais metais stabligės atvejis – susirgo 88 metų žmogus, kuris nuo stabligės infekcijos nebuvo skiepytas. Pernai  užregistruotas vienas stabligės atvejis, kuris baigėsi mirtimi.

daugiau

Opi lietuvių sveikatos problema išsprendžiama? AURI 25Lietuva, WHO (angl. Pasaulio sveikatos organizacija) duomenimis, Europoje yra viena iš lyderiaujančių valstybių pagal du labai nemalonius kriterijus. Vienas iš jų yra sergamumas širdies bei kraujagyslių ligomis, o antras – populiacijos viršsvoris bei nutukimas. Turime didžiulį procentą žmonių, kurie patiria infarktus, įgyja širdies nepakankamumą, net miršta nuo širdies ar kraujagyslių ligų. Kur slypi viso to priežastys? Įvardinti tik vieną kaltininką būtų be galo sunku, tačiau tarp didžiausią vargą žmonėms keliančių faktorių visad privalome paminėti cholesterolį.

daugiau
71 - 80 iš 3409 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos