vaistai.lt
SAM: branduolinės avarijos atveju vartojamas tik stabilusis jodasŽmones pasiekiant netiksliai informacijai, kad saugotis nuo radiacijos poveikio neva tinka jodo lašai ar maisto papildai su jodu, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad branduolinės avarijos atveju vartojamas tik stabilusis jodas – kalio jodido tabletės. Tuo tikslu, kaip ir žadėta, Lietuva įsigijo 4 mln. stabiliojo jodo tablečių, kuriomis gyventojai, planuojama, bus aprūpinami bendradarbiaujant su gydymo įstaigomis, savivaldybių administracijomis.
daugiau
Aiškinamasi, kokios cheminės medžiagos galėjo pasklisti avarijos „Achemoje“ metuVakar (2019-12-11) Jonavoje  iš bendrovės „Achema“ dėl technologinių sutrikimų į orą išmesta cheminių medžiagų, kurias vėjas nunešė nuo Jonavos Ukmergės link. Pagal AB „Achema“ avarinio plano duomenis, pagrindinė įmonės veikla – azoto trąšų, birių trąšų mišinių, skystų trąšų kambario ir lauko augalams, amoniako, amoniakatų, amonio salietros, karbamido, karbamido ir amonio salietros tirpalo, formalino, karbamidinių formaldehidinių dervų, metanolio, polivinilo acetato emulsijos, nekoncentruotos azoto rūgšties, bazinio aliuminio sulfato tirpalo, deguonies, azoto, angliarūgštės, sauso ledo, vandens emulsinių dažų, įvairių klijų gamyba ir prekyba.
daugiau
Šventinio persivalgymo pavojai širdininkams ir kaip jų išvengti?Pernai „British Medical Journal“ paskelbto tyrimo duomenimis, infarkto ir insulto rizika didesnė kalėdiniu laikotarpiu. Šventinį persivalgymą tikriausiai yra patyręs ne vienas, tačiau ar iš tiesų žinote, kodėl šventinis persivalgymas kelia pavojų širdžiai ir kaip to išvengti?
daugiau

Stabligė – Europoje septyni iš dešimties susirgusiųjų priklauso vienai amžiaus grupeiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad remiantis naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis (ELPKC), 2017 m. Europoje buvo registruota 82 stabligės atvejai, iš kurių septyni iš dešimties susirgusiųjų, – 65 metų ir vyresni asmenys.

daugiau
Būsimų mamų sveikata žiemą: kuo nėščiosioms pavojingas gripas?Šaltuoju metų sezonu suaktyvėjus peršalimo ir gripo virusams, sveikatos apsaugos specialistai atkreipia dėmesį, kad į juos besilaukiančių moterų organizmas ir imuninė sistema reaguoja jautriau. Net ir įprastas, ilgiau užsitęsęs peršalimas, o tuo labiau gripo infekcija gali baigtis grėsmingomis komplikacijomis.
daugiau
Šį lapkritį Lietuvos gyventojai sirgo mažiau nei pernaiLapkričio mėnesį šalyje užregistruoti 199 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, iš jų kas ketvirtas – dėl ūmių kvėpavimo takų ligų. Tai dešimtadaliu mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus ir mažiau nei spalio mėnesį. „Sodros“ duomenimis, lapkričio mėnesį dėl ūmių kvėpavimo takų ligų išduota 36,2 tūkst. nedarbingumo pažymėjimų, o šeimos narių slaugai – dar 16,7 tūkst. laikino nedarbingumo pažymėjimų. Dėl gripo išduota apie 250 pažymėjimų. Išduotų nedarbingumo pažymėjimų skaičius šiek tiek ūgtelėjo tik paskutinę lapkričio savaitę.
daugiau

Kol kas Europoje registruojamas žemas sergamumo gripu intensyvumasUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, kad Lietuvoje, kaip ir Europos regione, stebėtas žemas sergamumo gripu intensyvumas. Pasak Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, šių metų 47-ąja sav. (lapkričio 18-24 d.), palyginus su ankstesne – 46-ąja metų savaite,  Europos regione sergamumo gripu intensyvusmas išliko žemas (žr. 1 pav.). Tuo pačiu laikotarpiu per praėjusį gripo sezoną, sergamumo intensyvumas buvo panašus (žemas).

daugiau

Mirties nuo pasiutligės atvejis kaimyninėje LatvijojeUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemos (EWRS) duomenimis informuoja, kad Latvijoje nustatytas mirties atvejis nuo pasiutligės. Š. m. lapkričio 28 d. nuo pasiutligės mirė 55 metų amžiaus moteris, gyvenanti Daugpilio mieste, esančiame 35 km. nuo Baltarusijos ir Lietuvos sienų. Simptomai moteriai pasireiškė lapkričio 22 d.

daugiau
Gėda kalbėti apie utėlėtumą kenkia ir užkrėstajam, ir aplinkiniamsPedikuliozė, kitaip – utėlėtumas, – problema, apie kurią garsiai kalbėti vengiama. Vaistininkai tvirtina, kad ši problema niekur nedingusi ir atvėsus orams vaistinėse vėl dažniau perkamos priemonės jai spręsti. Per mėnesį „Eurovaistinė“ pakonsultuoja per 1000 priemonių nuo utėlėtumo ieškančių klientų, o vaistininkė Miglė Kazakevičienė sako, kad šios problemos išvengti galima vadovaujantis paprastomis taisyklėmis.
daugiau
Lėtinis kraujo vėžys pirmiausia pasireiškė dusinančiu kosuliu61 metų Gintaras, dalindamasis savo patirtimi projekte „Drąsos ambasadoriai“, tikisi padėti tiems, kurie tik išgirdo kraujo vėžio diagnozę: „Galbūt kam nors mano istorija padės ar įkvėps, todėl ir nusprendžiau prisidėti prie projekto. Juk pradžioje tu nieko nežinai.“
daugiau
91 - 100 iš 3655 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos