vaistai.lt
Grėsmė onkologinių vaistų prieinamumui: ar sulauksime aiškesnės tvarkos?Nuo liepos 1 d. turėtų įsigalioti vis dar daug klausimų dėl vaistų prieinamumo keliantis naujas sveikatos technologijų vertinimo (STV) modelis. Šiandien įvyko gydytojų, pacientų, inovatyvių vaistų gamintojų ir valdžios atstovų diskusija dėl onkologinių ligų medikamentinio gydymo vertės ir jo prieinamumo Lietuvoje, vadovaujantis naujojo STV modelio projektu.
daugiau
Karštą dieną visuomenės sveikatos specialistai rekomenduojaLietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos informuoja, kad 2019 m. birželio 5 d. prognozuojamas 28–33 laipsnių karštis, o 2019 m. birželio 6 d. − 27–32 laipsnių karštis,  2019 m. birželio 7 d. − iki  25–30 laipsnių.
daugiau
Pasaulinės bėgimo dienos tikslas ir siekis – milijono vaikų bėgimas visame pasaulyjePasaulinė bėgimo diena paskelbta palyginti neseniai. Jos metu įvairiais būdais propaguojama paprasta ir pigi fizinė veikla – bėgimas. 2019 metais Pasaulinė bėgimo diena yra suplanuota birželio 5-ąją. Ši akcija vykdoma ketvirti metai pirmą birželio trečiadienį. Visų amžių, gebėjimų ir pajėgumų dalyviai gali dalyvauti bėgime užregistruodami save ar komandą specialioje Pasaulinės bėgimo dienos interneto svetainėje.
daugiau
Pasaulinę aplinkos dieną – dėmesys oro taršaiSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad birželio 5-ąją minime Pasaulinę aplinkos dieną, kuria šiais metais norima atkreipti visuomenės dėmesį į oro taršą. 1972 metais Jungtinių Tautų paskelbta Pasaulinė aplinkos diena skirta pasauliniam sąmoningumui ir tiesioginiam žemės išsaugojimui. Tai nėra valstybinė šventė, tai informavimo apie aplinkos problemas diena, kurią vykdo Jungtinės Tautos.
daugiau
Gydytojos žinia: gyvenimas užterštoje aplinkoje tolygu rūkymuiNesaugus elgesys su elektronikos atliekomis gali tapti rimtų sveikatos bėdų priežastimi. Dėl juose esamų spalvotųjų metalų, freonų ar kitų medžiagų netinkamai laikoma ar rūšiuojama elektronika tampa toksiškais teršalais, kuri neigiamai paveikia tiek žmones, tiek ir gamtą. Nacionalinio kraujo centro gydytoja Rasa Lembergienė stipriai užterštos aplinkos poveikį žmogaus kraujui lygina su rūkymo poveikiu – abu jie gali būti kliūtimi tapti kraujo donorais, kitaip sakant, ir gyvenimo būdas, ir aplinkos tarša gali būti prastesnių kraujo rodiklių priežastimi.
daugiau
Išsėtinė sklerozė vis dar sėja baimę ir nežinomybęDažniausiai žmonės, išgirdę frazę išsėtinė sklerozė, užfiksuoja žodį sklerozė. Įprasta manyti, kad sklerozė yra atminties sutrikimas, tad daugeliui atrodo, kad kalbama apie žmogų, turintį atminties problemų. Deja, išsėtinė sklerozė – tai centrinės nervų sistemos liga, pažeidžianti galvos ir stuburo smegenis bei regos nervus.
daugiau
Pilvo pūtimą vis dažniau paskatina ir stresasPilvo raižymą, nemalonius virškinimo garsus ar dažnai besikaupiančias dujas neretas yra linkęs malšinti tablete ar nepaisyti visai, tačiau už dažnai pasireiškiančių nemalonių pojūčių gali slypėti rimtesni sutrikimai. Specialistų teigimu, priežasčių svarbu ieškoti ne tik maisto produktuose ar skrandyje – dažną pilvo pūtimą gali sukelti ir burnos ertmės uždegimai ar net stresas.
daugiau
Vandenyje būk atsargus!Kasmet birželio 1 dieną Lietuvoje oficialiai prasideda maudymosi sezonas. Maudynės suteikia atgaivą karštą vasaros dieną, tačiau reikėtų nepamiršti, kad vanduo, be malonumų, slepia ir didelį pavojų, kuris iškyla žmonėms neatsakingai elgiantis tiek vandenyje, tiek ir prie vandens.
daugiau
Storosios žarnos vėžys – laiku nepasitikrinus, prarandami dešimtmečiaiSergamumas storosios žarnos vėžiu Lietuvoje yra trečioje vietoje ne tik pagal diagnozės dažnį, bet ir mirčių nuo onkologinių ligų skaičių. Ir nors išgyvenamumo rodikliai šalyje pamažu gerėja, tačiau Europos kontekste ir toliau, deja, išlieka vieni mažiausių.
daugiau
Storosios žarnos vėžys – laiku nepasitikrinus, prarandami dešimtmečiaiSkiepijant vaikus nuo meningokokinės B tipo infekcijos, labai svarbu laikytis valstybės nustatyto skiepijimų kalendoriaus, Vilniuje vykusiame 4-ajame Baltijos pediatrų kongrese teigė dr. Inga Ivaškevičienė, Vaikų ligoninės, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja.
daugiau
91 - 100 iš 3409 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos