vaistai.lt
Viskas apie rėmenį: nuo priežasčių iki gydymoStatistika rodo, kad šiuo metu net 10 procentų visų pasaulio gyventojų kenčia nuo gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), kurios atsiradimą skatina ne tik riebus, greitas, nevisavertis maistas, bet ir netinkami valgymo įpročiai, rūkymas bei alkoholio vartojimas. Be to, daugelis patiriančiųjų pagrindinį refliukso simptomą – stiprų rėmens graužimą – yra linkę jį ignoruoti ir neskuba kreiptis į gydytojus.
daugiau
Idiopatinė plaučių fibrozė: ankstyvos diagnostikos ir gydymo svarbaIdiopatinė plaučių fibrozė (IPF) – reta, alinanti ir mirtina plaučių liga, nuo kurios kenčia apytikriai 3 milijonai pasaulio žmonių, todėl ypač svarbu kalbėti apie ankstyvos ir tikslios diagnostikos naudą. IPF diagnozuoti gali būti sunku, nes reikia specialių diagnostinių tyrimų. Sunku patikėti, bet nuo pirmųjų simptomų pasireiškimo iki diagnozės nustatymo vidutiniškai praeina nuo vienerių iki dvejų metų.
daugiau
Ar kreipiame dėmesį, kur ir kaip laikome vaistus?Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai – kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai – ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?
daugiau
Kovo 2-oji – „Apsirenk mėlynai“ diena. Pradedame kolorektalinio vėžio žinomumo mėnesįKovas yra minimas kaip kolorektalinio vėžio žinomumo mėnuo ir jis prasideda „Apsirenk mėlynai“ diena. Šią dieną žmonės raginami vilkėti mėlynus drabužius – taip atkreipti dėmesį į storosios žarnos vėžį bei palaikyti šia liga susirgusiųjų drąsą. 2018-aisiais „Apsirenk mėlynai“ diena vyks kovo 2 dieną. Rytojus negali palaukti, apsirenk mėlynai ir tu!
daugiau
Nematoma dantų tiesinimo technologijaDar visai neseniai netaisyklinga dantų padėtis burnoje ar sąkandžio korekcija dažniausiai būdavo siejamos su breketais. Inovatyvios technologijos odontologijoje per keletą pastarųjų metų gerokai pakeitė suvokimą apie efektyvų ortodontinį (dantų tiesinimo) gydymą. 3D vaizdo analizė, skaitmeninis planavimas tapo neatsiejama odontologijos specialistų realybe. Pasitelkus inovatyvius išradimus, galima gerokai tiksliau ir per kur kas trumpesnį laiką atlikti dantų tiesinimą.
daugiau

Tarptautinę retų ligų dieną – dėmesys keliautojų sveikataiUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad vasario 28 d. minima Tarptautinė retų ligų diena. Dauguma retų ligų yra genetinės, tačiau Europoje joms priskiriamos ir kai kurios užkrečiamosios ligos, ypač retos įvežtinės, kuriomis užsikrečiama keliaujant. Todėl ULAC specialistai ragina nepamiršti užkrečiamųjų ligų keliamo pavojaus.

daugiau
Dar vienas žingsnis pirmyn kuriant efektyvesnius vaistus nuo vėžioNaujas tyrimas, vykdytas Didžiojoje Britanijoje bei Australijoje ir publikuotas „Chemistry: A European Journal“, parodė, kad jei chemoterapiniai preparatai, skirti vėžiui gydyti, būtų aktyvuojami šviesa, jie paveiktų tik pakitusias ląsteles ir turėtų mažiau šalutinių reiškinių, – rašo upi.com.
daugiau
Dantų implantacija – patvirtintas būdas susigražinti prarastą šypsenąDantų implantacija – tai vienas iš puikiausių būdų atstatyti prarastus dantis bei susigražinti šypseną. Dantų trūkumas neretai kelia milžinišką diskomfortą ne tik valgant, tačiau taip pat sukelia ir psichologinį nepasitenkinimą savimi bei savo išvaizda.
daugiau
Kamieninių ląstelių bankas LietuvojeKamieninės ląstelės yra nediferencijuotos biologinės ląstelės, kurios gali diferencijuotis į specializuotas ląsteles ir (per mitozę) pagaminti daugiau kamieninių ląstelių. Šios ląstelės randamos daugialąsčiuose organizmuose. Jos gali tapti kurio nors audinio ląstelėmis: raumenų, kraujo, smegenų ląstelėmis. Savo gebėjimu transformuotis jos išsiskiria iš kitų mūsų organizmo ląstelių.
daugiau
Gydytojai toksikologai: išsivaduoti iš priklausomybės nuo vaistų – misija įmanomaTrumpalaikis vidutinis skausmas, sunkaus nerimo ar su depresija susijusio nerimo sutrikimas, panika, erdvės baimė – dalis simptomų iš lietuvių pamėgtų migdomųjų, raminamųjų vaistų informacinių lapelių. Šie vaistai, pasak Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Toksikologijos centro gydytojų, turėtų spręsti trumpalaikes problemas, tačiau dažniausiai nutinka atvirkščiai – žmonės įninka ir atsiduria užburtame rate, iš kurio ištrūkti patys negali, o apie tai, kad jiems reikia kvalifikuotos pagalbos ir kur ją gauti, nežino.
daugiau
1 - 10 iš 856 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos