vaistai.lt
Pirmajai peties sąnario protezavimo operacijai moderniuoju endoprotezu – prancūzo parama ir įvertinimasRespublikinės Šiaulių ligoninės ortopedai-traumatologai, prieš keletą metų pradėję endoprotezuoti ir peties sąnarius, ėmė taikyti modernius anatominius endoprotezus. Pirmąją operaciją, kurią turėjo galimybę stebėti ir žurnalistai, atliko Ortopedijos-traumatologijos centro ortopedas-traumatologas Vytautas Mažutavičius, ortopedas-traumatologas Žydrūnas Vitkauskas bei ortopedijos implantų instruktorius Danetas Paskalis iš Prancūzijos.
daugiau
Onkologinės ligos jaunėja: kalta ne vien genetikaSveikatos statistika Lietuvoje jau kuris laikas rodo nerimą keliančias tendencijas – onkologinės ligos jaunėja. Dėl gyvenimo būdo, žalingų įpročių ar darbo aplinkoje esančių rizikos veiksnių onkologinės ligos diagnozuojamos santykinai jaunesniems pacientams. Kartu specialistai siunčia ir kitą, pozityvią žinią, – jaunesnio amžiaus žmonėms ligos diagnozuojamos ankstyvų stadijų, todėl jos gali būti kur kas geriau kontroliuojamos ar net visiškai išgydomos.
daugiau
Niežtintis ir perštintis susirgimas: nuo jo kenčia 30 proc. moterųTyrimai rodo, kad bent 30 proc. moterų bent kartą gyvenime yra sirgusios šlapimo pūslės uždegimu. Ši liga, pasireiškianti itin nemaloniais simptomais – perštėjimu, graužimu ir deginimu pilvo apačioje, sezono nesirenka: ja sergama tiek šaltuoju metų laiku, tiek vasarą.
daugiau
Proveržis onkologijos srityje – molekulinė ir ląstelinė terapijaKauno klinikose gegužės 22 dieną rengiamoje konferencijoje „Naujos gydymo galimybės: ląstelinė ir molekulinė terapija“ viešės tarptautiniai ekspertai, kurie dalinsis savo patirtimi gydant onkologinėmis ir hematologinėmis ligomis sergančius pacientus. Ekspertai diskutuos standartizavimo bei teisinio reguliavimo kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijų srityje klausimais, vyksiančioje konferencijoje daug dėmesio bus skiriama aptarti naujo molekulinės ir ląstelinės terapijos gydymo perspektyvas onkologijos ir hematologijos srityje ir šios inovacijos diegimo galimybes Kauno klinikose.
daugiau
Skoliozės gydymą stabdo klaidingi įsitikinimai ir mitaiGydytojų duomenimis, nuo skoliozės Lietuvoje kenčia apie 3 proc. vaikų. Deja, tiek mokyklose dirbantiems suaugusiesiems, tiek namuose vaikus auginantiems tėvams dažnai trūksta žinių vertinant riziką vaikui susirgti šia liga. O juk ankstyva diagnozė ne tik palengvina gydymą, bet ir padeda užbėgti už akių didesnėms bėdoms, tokioms kaip plaučių ir kitų vidaus organų funkcijų sutrikimai.
daugiau
Onkologai kviečia pasitikrinti dėl melanomosNacionalinis vėžio institutas (NVI) paskutinę gegužės, melanomos žinomumo mėnesio, savaitę 22–26 d. kviečia gyventojus dalyvauti „Patikros dėl melanomos savaitėje“ ir profilaktiškai pasitikrinti dėl melanomos ir odos vėžio. Akcija vyks NVI Konsultacijų poliklinikoje, Vilniuje, Santariškių g. 1.
daugiau
Mažųjų pacientų klausa – dar saugesnėse rankoseKauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinika įsigijo naują ir modernią įrangą, leidžiančią būtinus tyrimus atlikti pagal aukščiausius standartus ir per trumpesnį laiką. „Mūsų komanda yra užsibrėžusi labai aukštus tikslus, todėl tikriname, audituojame savo darbo rezultatus. Remiantis jais, tobuliname klausos sutrikimo ištyrimo metodus, stengiamės, kad jie atitiktų pasaulinius reikalavimus ir būtų tikslūs bei savalaikiai“, – teigia klinikos vadovas prof. Virgilijus Ulozas.
daugiau
Lietuvoje daugėja asmenų, kuriems skiriama antiretrovirusinė terapija nuo ŽIV ligosNors kasmet Lietuvoje daugėja pacientų, kuriems skiriama antiretrovirusinė terapija (ART) nuo ŽIV ligos, tačiau ŽIV ligos gydymo aprėptis Lietuvoje, lyginant su kitomis Europos šalimis, yra viena iš mažiausių. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai 175 asmenims paskirta antiretrovirusinė terapija nuo ŽIV ligos. Prieš šešerius metus tokių pacientų skaičius buvo beveik šešis kartus mažesnis (30). 2016 metų pabaigoje iš viso ŽIV ligos gydymą (antiretrovirusinę terapiją) gavo 754 ŽIV liga sergantys pacientai, iš jų dauguma vyrai - 550 ir 204 moterys.
daugiau
Prostatos vėžys – ne nuosprendis, o lėtinė kontroliuojama ligaBalandžio viduryje mokslinėje literatūroje buvo paskelbti tyrimo duomenys, – įrodyta, kad prostatos vėžiu sirgę ligoniai, kuriems jau buvo metastazių kauluose, po agresyvaus gydymo išgijo.
daugiau
Euromelanomos diena 2017: „Tavo oda – nepakeičiama“Europos gydytojų dermatologų iniciatyva nuo 2008-ųjų kasmet organizuojama akcija, skirta kovai su odos vėžiu ir melanoma – Euromelanomos diena, kuri kasmet minima pirmąjį gegužės antradienį. Šiemet ją minėsime gegužės 2 d. ir jos šūkis – „Tavo oda – nepakeičiama“. Euromelonoma yra visos Europos odos vėžio prevencijos projektas, kurio tikslas – skleisti informaciją apie odos vėžio prevenciją, ankstyvąją diagnostiką ir gydymą.
daugiau
1 - 10 iš 754 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos