vaistai.lt
Gyvoji donorystė: tam, kad dovanotum gyvenimą, nereikia mirtiSantaros klinikose 2019 m. liepos 11 d. jau 300-ąjį kartą transplantuotas inkstas iš gyvojo donoro. Organo paėmimo komandai vadovavo Urologijos skyriaus vedėjas Albertas Čekauskas, o inksto transplantacijos operacijai – Urologijos centro vadovas doc. Arūnas Želvys. Per metus klinikose vidutiniškai atliekama iki 10 gyvo organo transplantacijų.
daugiau
Šiaulių ligoninėje implantuotas pirmas širdį resinchronizuojantis stimuliatoriusRespublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai, prieš metus pradėję vykdyti ligonių, sergančių širdies nepakankamumu optimalaus gydymo programą, įdiegė vieną iš moderniausių metodų pasaulyje šiai ligai gydyti – 74 metų pacientei implantavo širdį resinchronizuojantį prietaisą.
daugiau
Nutukimo operacijos – pagalba tada, kai jau niekas nebegali padėtiApie nutukimo operacijas (skrandžio rezekcija, skrandžio apylankos operacija, skrandžio sulankstymo operacija) kalbama labai daug. Kol vieniems atrodo, kad nutukimas yra nerimta liga, nuo kurios geriausias vaistas - saikas, tuo tarpu su dideliu antsvoriu kovojantys žmonės tikina, kad tai – ne tik fizinė, tačiau ir psichologinė problema. Juolab pasiekus tam tikrą svorį jo metimas tampa rimtu iššūkiu, kuris įveikiamas ne visiems.
daugiau
Viltis krūties vėžiu sergančioms moterims: naujas gydymas išgyvenamumą pagerina 30 proc.Krūties vėžys – dažniausias moterų onkologinis susirgimas, nusinešantis daugiausiai gyvybių. Liūdniausia, kad miršta jaunos moterys, kurios turėjo šeimą, vaikų, buvo vertinamos darbe ir kūrė ateities planus. Šiemet viename svarbiausių tarptautiniame onkologų renginyje – mokslinėje ASCO (American Society of Clinical Oncology – Amerikos klinikinių onkologų draugija) konferencijoje – pristatyta daug žadanti naujiena.
daugiau
Neurochirurgo Vladislavo Buryko patarimai dėl galvos smegenų navikų gydymoMūsų pašnekovas – Vladislavas Burykas, neurochirurgas, šiuo metu Latvijoje dirbantis specialistas iš Ukrainos, turintis ilgametę darbo taikant „CyberKnife“ patirtį.
daugiau
Imunoterapija – panacėja ar vienas iš vėžio gydymo būdų?Imunoterapija, seniai naudojamas vėžio gydymo būdas, yra grindžiamas žmogaus organizmo imuninio atsako mobilizavimu kovai su šia klastinga liga. Šiuo metu šis gydymo būdas sulaukė ypatingo susidomėjimo. Į ligonines atkeliavo ypač efektyvi imunotaikinių terapija, o visai neseniai registruota dar viena nauja vėžio gydymo strategija – biotechnologiniais metodais patobulintos T ląstelės, skirtos kovai su vėžiu, dar žinomos kaip CAR T. Praeitais metais mokslininkai, padarę proveržį vėžio imunoterapijoje, buvo apdovanoti medicinos srities Nobelio premija.
daugiau
Kauno klinikose sėkmingai atliktos pirmosios 100 kaulų čiulpų transplantacijų„Nepakeliamas skausmas stubure, rankose ir visame kūne. Niekada neįtariau, jog tokie simptomai gali reikšti pavojingą ligą“, – prisimena buvusi Kauno klinikų pacientė Rūta, kuriai buvo diagnozuota reta mielomos forma. Ieškodama skausmo priežasties, moteris atliko visus įmanomus tyrimus. „Iš pradžių gydžiau stuburą, galvodama, kad skausmo priežastis – išvarža. Tačiau vis blogėjantys kraujo tyrimai ir žemi hemoglobino rodikliai vertė sunerimti, todėl iš karto kreipiausi į Kauno klinikų gydytojus hematologus. Tada ir sužinojau apie klastingą ligą – mielomą.“
daugiau
Šiauliuose onkologinei ligonei atliktas dvylikapirštės žarnos stentavimasRespublikinės Šiaulių ligoninės Radiologijos endoskopijų skyriaus specialistai endoskopuotojai atliko sudėtingą procedūrą – stentavo dvylikapirštę žarną. Endoskopuotojas Justas Birutis pirmą kartą ligoninės pacientei atliko procedūrą, kurios dėka moteris išvengė operacijos bei sudėtingo pooperacinio laikotarpio.
daugiau
Mielomine liga sergantis vyras viliasi sulaukti reikalingų vaistųMielominės ligos diagnozę Jonas Greinys išgirdo 2005 m. Diagnozavus kraujo ligą, vyrui buvo taikytas chemoterapinis gydymas, atlikta autologinė kaulų čiulpų transplantacija. Tačiau jau tris mėnesius vilnietis nebegauna jokio gydymo.
daugiau
KTU mokslininkai sukūrė pamatinius blokus, padėsiančius kovoti su vėžiuSiekiant pagerinti peptidų taikymo kaip veikliosios vaisto medžiagos galimybes, jų kūrimui vis dažniau panaudojamos ir sintetinės aminorūgštys. Paprastai kalbant, atkartojant gamtoje randamų aminorūgščių veikliąsias savybes, galima sintetiniu būdu sukurti modifikuotas bei pasižyminčias aktyvesniu biologiniu poveikiu naujas aminorūgštis.
daugiau
1 - 10 iš 943 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos