vaistai.lt
Gastroezofaginio refliukso klasta: kai gydytojas negali išgydytiVienas mūšio lauke su gastroezofaginio refliukso liga - ne karys. Šios ligos gydymas reikalauja gydytojo gastroenterologo ir paciento glaudaus bendradarbiavimo – tik tuomet liga krenta šiame mūšio lauke, kai su ja kovoja šis duetas. Medikas gali skirti vaistus, duoti patarimą, kaip dar galima pagreitinti sveikimo procesą, tačiau be paciento atsakingo požiūrio gali nepavykti įveikti ligos, o jos gydymas gali labai užsitęsti.
daugiau
Į pagalbą šalinant smegenų vėžį - lazerisNauja studija rodo, jog lazerinė technologija gali padėti greitai išanalizuoti smegenų vėžį ir padėti nuspręsti, kiek audinio pašalinti, – rašo bbc.com. Tai visada yra sunkus sprendimas: vienu atveju tai gali lemti vėžio atsinaujinimą, kitu – negalios, kaip pooperacinės komplikacijos, atsiradimą. Tačiau nauja technologija, pavadinta SRS mikroskopija, jau buvo pritaikyta gydant 360 pacientų ir laukia kito etapo – išsamaus klinikinio bandymo.
daugiau
AIDS išgydymas yra tik laiko klausimasAteityje perpratus virusų apsaugos sistemą ir turint galimybę redaguoti žmogaus DNR kodą bus galima išgydyti ir pačias sudėtingiausias ligas, tarp jų ir žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukeliamą AIDS, mano Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro profesorius Virginijus Šikšnys.
daugiau

Ta nemaloni diagnozė – cistitasKuri gi moteris nors kartą gyvenime nėra patyrusi šio labai nemalonaus negalavimo. Jo priežasčių daugybė, kurių dažniausios – peršalimas, bakterinė, virusinė ar grybinė infekcija. Apie tai, kaip kovoti su šiuo negalavimu, kalbamės su Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ gydytoju urologu Titu Simaška.

daugiau
Onkologinės ligos: skausmas nėra vienintelis rimtos ligos signalasOnkologiniai susirgimai dažnai prasideda tyliai ir neskausmingai. Susirgę žmonės gali ilgai nežinoti, kad juos graužia klastinga liga. Prasidedant ligai, o kartais ir gerokai vėliau, neskauda ir nieko nesijaučia. Neraminančių ženklų, žinoma, būna, bet dažnas į juos numoja ranka ir prisimena tik tada, kai liga jau būna diagnozuota sudėtingos stadijos. Medikai, kasdien susiduriantys su šia liga, sako, kad reikėtų atsižvelgti į organizmo siunčiamus signalus, suprasti, kad skausmas nėra vienintelis rimtos ligos signalas. Tai ypač aktualu vyrams, kuriuos kankinantis prostatos vėžys labai ilgą laiką gali tūnoti neišsiduodamas.
daugiau

Pūslelinė atakuoja netikėtaiTikrai daugelis susidūrė su šia nemalonia liga, kuri užklumpa visai iš pasalų. Į lovos patalą nepaguldo, tačiau gražesnės, turėdamos lūpų pūslelinę, nesijaučiame. Kokios jos atsiradimo priežastys ir kaip išvengti nemalonių staigmenų? Nusilpęs imunitetas, nuovargis, ligos – tai tik keletas priežasčių, sukeliančių nemalonią ligą.

daugiau
Plaučių vėžys. Nepražiopsoti – vienas iš ginklųPasaulyje nuo plaučių vėžio miršta daugiau žmonių nei nuo krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio kartu sudėjus. Ši onkologinė liga smogia negailestingai: Lietuvoje diagnozuojamų atvejų skaičius beveik sutampa su kita liūdna statistika – mirtingumo.
daugiau
Vasaris – burnos vėžio prevencijos mėnuoVasario mėnesį (4 d.) minimos Pasaulinės kovos su vėžiu dienos proga Lietuvoje šis mėnuo skelbiamas Burnos vėžio prevencijos mėnesiu. Akcijos tikslas – skatinti žmones kuo daugiau žinoti apie burnos vėžio keliamus pavojus sveikatai, reguliariai tikrintis, anksti kreiptis pagalbos, nes tik anksti diagnozavus vėžį galima pagydyti ligonį.
daugiau
Paprastesnis ir greitesnis skrandžio bei stemplės vėžio diagnostikos būdasMokslininkai šią savaitę vykusiame Europos vėžio kongrese (The European Cancer Congress, ECC) pranešė, jog galbūt vieną dieną skrandžio ir stemplės vėžys galės būti diagnozuotas tiriant iškvepiamo oro sudėtį, – rašo upi.com. Atliekant naująjį tyrimą, būtų įvertinama 5 cheminių junginių koncentracija iškvepiamame ore. Patikrinus metodo veiksmingumą su 300 pacientų, rezultatai nudžiugino – vėžio diagnozė nustatyta 85 proc. tikslumu.
daugiau
Kodėl dar nevyksta pagalbinio apvaisinimo procedūrosSeimo narės, buvusios sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės tvirtinimu, pagalbinio apvaisinimo procedūros kompensavimas turi būti labai aiškus visoms Lietuvos šeimos, laukiančios valstybės pagalbos turėti vaikų.
daugiau
1 - 10 iš 714 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos