vaistai.lt

3D technologijos medicinoje – pagalba ir medikams, ir pacientamsTobulėjant šiuolaikinėms technologijoms ortopedijos-traumatologijos srityje, atsirado galimybė naudoti 3D spausdintuvu sukurtus modelius, leidžiančius tiksliau identifikuoti lūžio, kaulo deformacijos, kaulo onkologinio susirgimo morfologiją ir struktūrą. Ši inovacija jau įdiegta Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) – Ortopedijos ir traumatologijos centre 3D anatominis modeliavimas naudojamas gydant sudėtingus lūžius.

 

daugiau

Intervencinių radiologų kasdienybė gali priminti fantastinį filmąŠiuolaikinių medicinos technologijų pažanga suteikia galimybę išvengti ilgų ir rizikingų operacijų, o gydytojai pažeistas galvos kraujagysles gali pasiekti ir procedūras atlikti padarę vos nedidelį pjūvį kirkšnyje. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas gydytojas intervencinis radiologas Audrius Širvinskas sako, kad tiek apie šios medicinos srities privalumus, tiek apie joje dirbančius specialistus žinoma per mažai.


daugiau

Fejerverkų sukeliamos traumos: ką daryti, jei susižalojote?Kiekvienais metais į Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centrą atvyksta apie 50 pacientų, nukentėjusių dėl sprogimų ir fejerverkų sukeltų sužalojimų. Didžioji dalis pacientų yra suaugusieji, tačiau traumas patiria ir vaikai, ypač paaugliai.


daugiau

Naujas išsėtinės sklerozės gydymo būdas – kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacijaVilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų medikų darbai atkreipė pasaulio mokslininkų dėmesį: apie sunkia išsėtinės sklerozės forma sergančių pacientų gydymą kamieninių kraujodaros ląstelių transplantacija skelbiama viename žinomiausių tarptautinių medicinos leidinių „Nature“. Išsėtinė sklerozė, - skelbiama pranešime žiniasklaidai, - yra labiausiai paplitusi lėtinė centrinės nervų sistemos autoimuninė liga.


daugiau

Kelio meniskas vaikui išoperuotas pažangiausiu gydymo metoduAnksčiau trūkęs, įplyšęs kelio sąnario meniskas būdavo šalinamas, tačiau praktika rodė, kad pašalinus meniską greičiau formuojasi artrozė, susidėvi kremzlės, atsiranda skausmų ir anksti prireikia kelio sąnarį protezuoti. Dabar esant galimybei meniską stengiamasi susiūti. VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninėje atlikta pirmoji operacija Lietuvoje, taikant pačią moderniausią, greitesnį gijimą skatinančią chirurginę metodiką po kelio sąnario traumos.


daugiau

40 metastazių galvos smegenyse – gydymui pasitelktas gama peilisTomas prisimena, kad pirmieji ligos simptomai pasireiškė vairuojant automobilį. „Gerai, kad staiga ištikęs priepuolis buvo trumpas ir mašiną pavyko suvaldyti. Tačiau vėliau sutriko koordinacija, todėl nieko nelaukdamas kreipiausi į medikus. Apie tai, jog man – melanoma su daugybinėmis metastazėmis galvoje, net neįtariau ”, – pasakojimą pradeda 46-erių metų vyras, kuriam iš viso kovo mėnesį nustatytos 40 metastazinių židinių galvos smegenyse.

daugiau

Po operacijos pacientams būtina kuo greičiau pradėti valgyti ir judėtiNesvarbu, ar operacija didelės ar mažos apimties, ar ji planinė, o gal atlikta skubiai – visais atvejais siekiama, kad pacientas kuo greičiau atsistotų ant kojų ir sustiprėtų. Tai ypač aktualu dabar, kuomet kasdien pasiekiame vis naują susirgusiųjų COVID-19 infekcija antirekordą, mat paciento imunitetas po operacijos yra kur kas silpnesnis, tad ir koronaviruso grėsmė jam yra didesnė.


daugiau

Dantų protezavimo etapai – kaip vyksta procedūraDantų protezavimas – išskirtinė galimybė atkurti prarastus dantis ir susigrąžinti komfortą tiek kramtyti, tiek valgyti, o ką jau kalbėti apie išvaizdos estetiką, pasitikėjimą savimi ir drąsią šypsena. Šios restauracinės priemonės akimirksniu užsitarnavo pacientų simpatijas, nes yra gana nesudėtingai tvirtinamos, greitai pagaminamos bei ilgaamžės, todėl rezultatu galima džiaugtis ir greitai ir ilgai.

daugiau

Dantų implantų reikšmė Šiandieninėje odontologijoje dantų implantavimas yra kone kasdienė procedūra. Implantai ir ant jų tvirtinami protezai jau seniai nebėra siejami su amžiaus problemomis. Daugybė jaunų žmonių visame pasaulyje renkasi šią procedūrą pačiais įvairiausiai sumetimais.

daugiau

Aktyvaus gyvenimo džiaugsmą sugrąžina pažangūs sąnario kremzlės gydymo metodaiSąnario kremzlė – tai spaudimui atsparus jungiamasis audinys, padengiantis kaulų sąnarinį paviršių ir atsakingas už mažos trinties judesius. Jis veikia kaip apsauginis amortizatorius, padedantis sąnario kaulams sklandžiai susijungti bei laisvai judėti, tačiau kasdien patiriantis kelis kartus didesnę apkrovą nei mūsų kūno svoris. Sveiką sąnario kremzlę sudaro vanduo ir jungiamojo audinio baltymai, kurių pagrindinis yra kolagenas.

daugiau
1 - 10 iš 1007 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos