vaistai.lt
Sveikata ir intymus gyvenimasMakštis yra svarbi moters organizmo dalis, tad svarbu ir ją prižiūrėti. Makšties problemos gali turėti įtakos jūsų vaisingumui, lytinių santykių poreikiui ir galimybei patirti orgazmą. Nemalonūs pojūčiai intymiomis akimirkomis gali sukelti stresą ar santykių krizes. Sužinokite daugiau apie riziką, kurios mes kartais neįvertiname.
daugiau
Kaip sumažinti antibiotikų vartojimą?Higienos instituto specialistai, apibendrinę kitose šalyse atliktus tyrimus ir įvertinę Lietuvos ekspertų nuomonę, įvardijo priemones, kurios galėtų užtikrinti teisingą antibiotikų vartojimą ligoninėse ir padėtų suvaldyti didėjantį antibakterinį atsparumą, kuris kelia grėsmę žmonių sveikatai.
daugiau
Ar endometriozė – nuosprendis moters vaisingumui? Kaip laiku identifikuoti ligą?„Moteriškos ligos“ – taip dažniausiai įvardijamas pilvo skausmas menstruacijų metu. Bloga savijauta, nervingumas, silpnumas ir nuovargis, sutrikusi peristaltika, pilvo pūtimas taip pat dažnai pateisinama „tomis dienomis“, o moterims, nuolat besiskundžiančioms stipriais pilvo skausmais, neretai netgi pasiūloma kreiptis į psichologą.
daugiau
Žalotis linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalbaĮ Vaikų ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Santariškėse su švyturėliais atlekiančios greitosios kartais atveža ne tik sunkias traumas buityje, lauke ar avarijose patyrusius, bet ir žudytis ar žalotis bandžiusius vaikus ar paauglius. Pernai metais į Vaikų ligoninę bandžiusiųjų žudytis ar save žaloti buvo atvežta per pusšimtį vaikų.
daugiau
Plaučių ligų diagnostikai ir gydymui Santariškių klinikų medikai pažabojo šaltįVilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų medikai pirmieji Baltijos šalyse ekstremalų šaltį pradėjo naudoti diagnozuodami ir gydydami plaučių ligas. Kriobiopsija – tai biologinio audinio fragmento atskyrimas dideliu šalčiu.
daugiau
Vaistai nuo skausmo be šalutinio poveikio? Tai gali tapti realybeSkausmas – vienas dažniausių simptomų, kylantis dėl įvairių būklių ar ligų, priverčiančių kreiptis į gydytojus. Tyrėjai iš Vokietijos atrado būdą, kaip, išsaugant skausmą malšinančių vaistų veiksmingumą, panaikinti jų šalutinį poveikį, – rašo upi.com.
daugiau
Santariškių klinikų Santaros vaisingumo centre – nauja viltis nevaisingoms šeimomsPo daugiau nei dešimtį metų trukusių diskusijų ir laukimo, jau šiandien nevaisingos šeimos Lietuvoje gali sulaukti realios valstybės pagalbos. Įveikusios paskutinį formalųjį išmėginimą (2017 m. kovo 1 d. patikslinta įstaigos licencija, suteikianti teisę teikti pagalbinio apvaisinimo ir lytinių ląstelių banko paslaugas) VUL Santariškių klinikos vienintelė universiteto lygio sveikatos priežiūros įstaiga teiks kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas.
daugiau
Individualizuota medicina – nespekuliatyvus požiūris į žmogaus sveikatąNeseniai Vilniuje lankėsi bendrosios praktikos gydytojas Žanas Klodas Laprazas (Jean-Claude Lapraz) iš Prancūzijos, jau 45 metus propaguojantis savo sukurtą individualizuotos medicinos metodą, kurio veiksmingumą grindžia daugybė mokslinių tyrimų. Knygų mugėje jis pristatė kartu su žurnaliste Mari Lor de Klermon-Toner (Marie-Laure de Clermont-Tonnerre) parašytą knygą „Individualizuota medicina“, o vėliau susitiko su Lietuvos endobiogeninės medicinos draugijos atstovais, Lietuvos medikų bendruomene ir pacientais.
daugiau
Akių sveikata – didelė vertybėSveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad kovo 12 d. minima Pasaulinė glaukomos diena. Ja siekiama informuoti visuomenę apie šios ligos simptomus, būtinybę tikrintis bei laiku diagnozuoti ligą. Glaukoma – lėtinė akių liga. Ją sukelia padidėjęs akies vidinis spaudimas, dėl kurio sutrinka skysčių tekėjimas akyje ir todėl pažeidžiamas regos nervas ir tinklainės ląstelės, silpsta regėjimas.
daugiau
Vaikų ligoninėje per tris savaites – trys sunkios būklės meningokoku užsikrėtę vaikaiPer tris pastarąsias savaites intensyviosios terapijos gydytojams teko gelbėti tris itin sunkios būklės vaikus, patekusius į Vaikų ligoninę dėl meningokokinės infekcijos. Vienam kūdikiui, kuriam dėl infekcijos ir sunkaus sepsinio šoko susiformavo inkstų funkcijos nepakankamumas, ligoninės gydytojai pirmą kartą panaudojo naująjį dializės aparatą, skirtą labai mažo svorio vaikams. Ši procedūra išgelbėjo nė pusantrų metų neturinčio vaiko gyvybę: nors ir sunkiai, jis sveiksta, kitų dviejų vaikų gyvybei pavojus taip pat praėjo, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
daugiau
1 - 10 iš 732 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos