vaistai.lt
Metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims – pažangiausias pasaulyje gydymasNuo šių metų rugsėjo moterys, sergančios metastazavusiu HER2 teigiamu krūties vėžiu, gali būti gydomos dviguba biologine terapija. Ši terapija – dviejų biologinių vaistų trastuzumabo ir pertuzumabo kombinacija su chemoterapija – laikoma pažangiausiu gydymo standartu visame pasaulyje.
daugiau
Nesutarimai dėl stuburo gydymo susiję su skirtingais požiūriaisGydytojas Jonas Girskis, savo trisdešimt penkerių metų stuburo gydymo patirtį išdėstęs antrojoje knygoje „Viskas apie stuburo gydymą“, pranešime žiniasklaidai atsakė į daugelį mums rūpimų klausimų apie nugaros skausmą, jo gydymo metodus, taip pat išreiškė kritišką požiūrį į šiandieninius gydymo, sporto bei sveikatinimo stereotipus.
daugiau
Ar tai jau sepsis? Nedelskime!Apie sepsį daugiau išgirstame, kai nuo jo miršta visuomenei žinomi arba jauni ir sveiki žmonės, pavyzdžiui, susirgę meningokokų sukelta infekcija. Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis mažiau susidūrusiems asmenims.
daugiau
„BENU vaistinėse“ bus teikiamos farmacinės rūpybos paslaugos – vaistininkai konsultuos individualiaiNuo šių metų rugsėjo 1 dienos „BENU vaistinėse“ gyventojams vaistininkai teiks individualias farmacinės rūpybos konsultacijas. Specialius medicininius mokymus baigę vaistininkai konsultuos lėtine obstrukcine plaučių liga ir astma sergančius pacientus, kuriems paskirtas gydymas įkvepiamaisiais vaistiniais preparatais. Šią naujovę vaistinių tinklas įdiegė laikydamasis Geros vaistinių praktikos nuostatų ir farmacinės rūpybos paslaugos teikimo tvarkos.
daugiau
Ką byloja apie mūsų sveikatą liežuvio spalva?Mokslininkai nustatė, kad netinkama burnos higiena, nesveika mityba sukelia burnos ertmės susirgimus, kuriuos dažnai lydi halitozė (blogas burnos kvapas) ir kurie didina širdies, inkstų bei virškinimo sistemos ligų riziką. Lietuvoje atliktas burnos priežiūros įpročių tyrimas parodė, kad apie 40 proc. gyventojų nėra išsiugdę tinkamų burnos higienos įpročių. Patyręs gydytojas, pažiūrėjęs į burną bei liežuvį, nesunkiai gali pasakyti, kaip išorinė aplinka, įvairios dietos ar gyvenimo būdas veikia jūsų kūną ir sveikatą.
daugiau
Pilvo pūtimas gali pranešti ir apie ligasSkausmingas pilvo raižymas, spaudimas ir vis išeinančios dujos – nemalonūs pojūčiai, kurių norėtume išvengti kiekvienas. Neretai daugiau dėmesio skiriame nepatogumams numalšinti ar nuslėpti, o ne ligos priežastims išsiaiškinti. Visgi nereikėtų į juos numoti ranka. Dažnas aktyvus dujų kaupimasis organizme gali signalizuoti apie labai rimtas, tik prasidedančias ligas.
daugiau
Dirbtinė gimda – viltis per anksti gimusiesiemsPer anksti gimę ėriukai visą savaitę gyveno dirbtinėje gimdoje, o ne inkubatoriuje. Tikimasi, kad vieną dieną ši technologija pagelbės ir žmonių naujagimiams. Ilgalaikiu Vakarų Australijos universiteto (The University of Western Australia) ir Tohoku universitetinės ligoninės Japonijoje (Tohoku University Hospital, Japan) bendradarbiavimu siekta sukurti efektyvaus gydymo strategiją patiems mažiausiems per anksti gimusiems naujagimiams (22 – 23 savaičių), kurių gyvybė kabo ant plauko,– rašoma sciencedaily.com.
daugiau
Neuroendokrininiai navikai – liga su tūkstančiu veidųVis daugiau žmonių suserga neuroendokrininiais navikais. Tačiau jie ne iš karto patenka pas reikiamą specialistą – tyrimai rodo, kad vidutiniškai ši liga žmogui nustatoma tik po ketverių metų. Iki tol ligoniai apsilanko pas šešis specialistus. Gydytojai onkologai tvirtina, kad tinkamai gydomi neuroendokrininiais navikais sergantys žmonės gali pasveikti ar gyventi labai ilgai, beveik nepatirdami ligos požymių.
daugiau
Naujovė medicinoje – pilvakojų moliuskų įkvėpti klijaiApsauginės gleivės, kurias gamina šliužai, įkvėpė sukurti naujus biologinius klijus, kurie galėtų sukelti perversmą medicinoje, – rašo bbc.com. Šie „bio-klijai“ yra neįtikėtinai stiprūs, prisitaikantys prie kūno judesių, prilimpantys prie drėgnų paviršių. Mokslininkų komanda iš Harvardo universiteto (Harvard University) jais naudodamasi netgi sugebėjo „užlopyti“ skylę kiaulės širdyje.
daugiau
Neaiškios kilmės sutrikimus gydantis M. Jasulaitis: „Aš nesu daktaras Hausas“Gydytojo psichiatro-psichoterapeuto Mindaugo Jasulaičio biografijoje, darbo problematikos skiltyje, vienas iš punktų nurodo „pagalbą gydant neaiškios kilmės sveikatos sutrikimus“. Žurnalistę, ieškojusią specialisto pakomentuoti kita tema, šis sakinys sudomino: mintyse jau piešėsi lietuviškojo daktaro Hauso vaizdinys. Vis dėlto psichoterapeutas-psichiatras netrukus vaizduotę išblaškė: „Turiu nuvilti. Nekvepia čia nei daktaru Hausu, nei X failais“.
daugiau
1 - 10 iš 791 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos