vaistai.lt
Kokios savybės atskleidžia All – on – 4 metodo unikalumą?Vis dažniau ir dažniau žmonės ieško unikalių sprendimų – užtikrinančių išskirtinumą bei atveriančių naujas galimybes. Tokių sprendimų siūlo ir šių dienų odontologija, vienas iš jų – All – on – 4 metodas. Tad, kokios savybės atskleidžia šio metodo unikalumą?
daugiau
Lietuvos ir Latvijos mokslininkų tyrimai atveria naujas Parkinsono ligos gydymo galimybesParkinsono liga (PL) yra antras pagal dažnumą, progresuojantis neurodegeneracinis susirgimas, kuris dažniausiai pasireiškia vyresniame amžiuje. Ligos metu tam tikrose smegenų srityse nyksta dopaminą produkuojančios nervinės ląstelės, todėl ligoniams pasireiškia eisenos ir pusiausvyros sutrikimai, judesių sulėtėjimas, galūnių ir kūno sustingimas, drebėjimas. Ligoniams taip pat vystosi kognityviniai sutrikimai, kamuoja nemiga ir depresija. Šiuo metu efektyvių vaistų prieš PL nėra. Naudojami medikamentai veikia simptomiškai, pasižymi pašaliniu poveikiu, bei nestabdo ligos progresavimo. Todėl yra būtina ieškoti naujų efektyvių PL gydymo būdų.
daugiau
Lietuvių mokslininkai ieško vėžio įveikimo būdųLietuvoje trečdalis piktybinių navikų vis dar nustatomi vėlyvųjų stadijų, kai nebeįmanoma visiškai pasveikti. Kaip kuo anksčiau diagnozuoti vėžį ir parinkti optimalų gydymą? Pagrindinė proveržio sąlyga – diegti šiuolaikines vaizdinimo, molekulinės diagnostikos technologijas. Prof. Feliksas Jankevičius ir prof. Sonata Jarmalaitė Lietuvos mokslo premijų konkursui pateikė mokslinių darbų ciklą, skirtą šiuolaikiniams vėžio žymenims identifikuoti, jų diagnostinei, prognozinei ir predikcinei vertei nustatyti bei pritaikyti klinikinėje praktikoje.
daugiau
Mokslo inovacijos suteikia viltį gyventiPer pastaruosius 5–7 metus dėl mokslo progreso iš esmės pasikeitė vėžio gydymo technologijos. Dabar nustatoma ne tik naviko vieta, bet ir jo genetinis, biologinis profilis, pacientui parenkamas individualus gydymas. Kaip bus gydomas ligonis, sprendžia nebe chirurgas, chemoterapeutas ir radiologas, bet ir genetikas, biologas bei kitų sričių specialistai. Šių technologijų dėka daugelio lokalizacijų vėžiu sergantys žmonės pasveiksta.
daugiau
Ragenų transplantacijoms atlikti naudojami dar saugesni metodaiRagenos transplantacija laikoma viena seniausių, dažniausiai atliekamų ir sėkmingiausių audinių ar organų transplantacijos sričių. Sausio mėnesį Kauno klinikose atliktos pirmosios pasluoksninės keratosplastikos operacijos, pritaikant naujus ir dar saugesnius metodus.
daugiau
Šiaulių chirurgai ėmėsi lazerinių kojų venų operacijųRespublikinėje Šiaulių ligoninėje planuojama ateityje kasdien atlikinėti lazerines kojų venų operacijas. Nuo 2019 metų sausio 2 dienos II chirurgijos skyriaus abdominalinės chirurgijos gydytojas, laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas Rolandas Burkauskas, atliko kelias kojų venų lazerines operacijas.
daugiau
Sudėtinga auglio operacija – pasitelkiant naujausias technologijasPirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse endoskopiniu būdu pro nosies landą buvo pašalintas auglys iš sunkiai pasiekiamos kaukolės pamato vietos (smilkinkaulio piramidės ir pleištinio sinuso), kartu išlaisvinant regimąjį nervą. Kauno klinikose daugiadalykės komandos pastangomis, naudojantis naujausiomis diagnostinėmis galimybėmis, jaunam vyrui iš Latvijos buvo nustatytas piktybinis auglys, išplitęs į kaukolės pamatą, o parinkus sudėtingą chirurginį gydymą ir naudojantis naujausiomis technologijomis, išsaugota paciento sveikata ir regėjimas.
daugiau
Efektyvesniam vėžio gydymui – lietuvių sukurtas dozimetrasDiagnozė – vėžys vis dar asocijuojasi su itin sunkiai įveikiama liga. Tačiau tobulėjant technologijoms, o mokslininkams atkakliai ieškant sprendimų, šios ligos gydymas tampa kur kas efektyvesnis. Kauno technologijos universiteto (KTU) taikomosios fizikos, medžiagų mokslo, medicinos fizikos ir elektronikos inžinerijos studijų absolventai, 2014 m. įkūrę įmonę MB „Šeši partneriai“, sukūrė „BrachyDOSE“ dozimetrijos sistemą, skirtą gydymo kokybės užtikrinimui ir jos kontrolei vienam iš dažniausių vėžio gydymo būdų – brachiterapijos procedūroms.
daugiau
Amžiaus rykšte vadinamos psichikos ligos: medikai rekomenduoja kompleksinį gydymąNerimo, miego sutrikimai, išsekimo būsenos, nuovargio sindromai, depresinės būsenos, psichosomatiniai sutrikimai – tai problemos, apie kurias, nepaisant to, kad sergančiųjų psichikos ligomis skaičius šalyje kasmet auga, ne kiekvienas ryžtasi kalbėti ir dar rečiau ieško profesionalios pagalbos.
daugiau
Santaros klinikose atlikta šimtoji inksto transplantacija mažai mergaiteiVilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose atlikta 100-oji inksto transplantacija vaikui. Artėjant didžiosioms šventėms sužibo nauja viltis gyventi visavertį gyvenimą mažai mergaitei. VUL Santaros klinikų medikai, jau ne vieną dešimtmetį sėkmingai atliekantys tokias inksto persodinimo operacijas vaikams, šį įvykį simboliškai sieja su šiemet minimu Lietuvos nepriklausomybės jubiliejumi.
daugiau
41 - 50 iš 957 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos