vaistai.lt
Atsisveikinkite su akiniais ir kontaktiniais lęšiais: lazerinė akių korekcijaAkys – svarbiausias žmogaus jutimo organas, atliekantis sudėtingas funkcijas. Per akis iš aplinkos mes gauname beveik 90 proc. informacijos. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 246 milijonai žmonių visame pasaulyje turi vidutinio sunkumo ar sunkių regos sutrikimų, o Lietuvoje įvairios regėjimo ydos gyvenimo kokybę trikdo kas šeštam gyventojui.
daugiau
Sportininko trauma lėmė tris procedūras vienos operacijos metu„Viena trumpa, nelaimingai pasibaigusi akimirka, gali labai reikšmingai pakoreguoti sportininko gyvenimą. Tądien nedariau nieko neįprasto – sportavau, miške bėgiojau krosą ir bandžiau peršokti kliūtį, esančią kelyje, tačiau ant žemės nusileidau vos ant vienos kojos“, – pasakojimą pradeda profesionaliu sportu užsiimantis Marius.
daugiau
Padėkime anafilaksinio šoko ištiktam žmoguiPrasidedant žiedadulkių sezonui, pasitaiko vis daugiau alerginių ligų atvejų, o žinios, kaip suteikti pirmąją pagalbą anafilaksinio šoko ištiktam žmogui, gali išgelbėti gyvybę. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras pateikia rekomendacijas, ką daryti anafilaksijos atveju.
daugiau
Gimdos kūno vėžiu sergančioms pacientėms – saugesnė alternatyvaSarginio limfmazgio biospija – tai saugesnė operacinė technologija, leidžianti pašalinti tik arčiausiai naviko esančius limfmazgius, kuriuose rasta navikinių ląstelių. Pirmos stadijos gimdos kūno vėžiu sergančioms pacientėms šis būdas padeda išvengti pooperacinių komplikacijų, kurios susijusios su limfmazgių pašalinimu, o svarbiausia – išsaugoti sveikus, naviko nepažeistus limfmazgius. Ši operacija Kauno klinikose pirmą kartą atlikta 82 metų pacientei ir truko beveik tris valandas.
daugiau
Nuo transplantacijos išgelbėjo ragenos sustiprinimo operacijaPažaboti klastingą akių ligą paaugliui padėjo medicinos naujovė, apie kurią sergantis tėvas negalėjo net pasvajoti. Prieš daugiau nei dešimt metų sparčiai silpstantį regėjimą kėdainiškiui Rolandui Naruševičiui išgelbėjo ragenų transplantacija. Tokią pačią klastingos akių ligos keratokonuso diagnozę išgirdusiam jo keturiolikamečiam sūnui Simui transplantacijos neprireiks.
daugiau
Šiuolaikiška gydymo metodika - išsigelbėjimas visų dantų netekusiems pacientamsDaugumos ar visų dantų netekimas sukelia ne tik fizinių, bet ir emocinių bei psichologinių problemų. Anksčiau tokiems pacientams buvo siūlomi išimamieji dantų protezai, tačiau jie sukelia daug rūpesčių – dirgina burnos ertmę, trukdo kramtyti, skatina virškinimo problemų atsiradimą, o ilgainiui – žandikaulio kaulo nykimą.
daugiau
Mielomine liga serganti Lina tikisi sulaukti inovatyvių vaistų kompensavimoMielominės ligos pavadinimą prieš 13 metų Lina išgirdo pirmą kartą, diagnozės metu. „Tai gana klastinga liga, nes dažniausiai yra atpažįstama tik įvykus komplikacijoms – taip atsitiko ir man. Buvau 48 – erių, pusmetį vargino keisti skausmai kauluose, silpnumas, virškinimo sutrikimai, krito svoris. Kadangi turėjau nedidelįviršsvorį ir jau kelerius metus buvo diagnozuota osteochondrozė, labai nesijaudinau. Bendras kraujo tyrimas buvo geras.
daugiau
Viskas apie rėmenį: nuo priežasčių iki gydymoStatistika rodo, kad šiuo metu net 10 procentų visų pasaulio gyventojų kenčia nuo gastroezofaginio refliukso ligos (GERL), kurios atsiradimą skatina ne tik riebus, greitas, nevisavertis maistas, bet ir netinkami valgymo įpročiai, rūkymas bei alkoholio vartojimas. Be to, daugelis patiriančiųjų pagrindinį refliukso simptomą – stiprų rėmens graužimą – yra linkę jį ignoruoti ir neskuba kreiptis į gydytojus.
daugiau
Idiopatinė plaučių fibrozė: ankstyvos diagnostikos ir gydymo svarbaIdiopatinė plaučių fibrozė (IPF) – reta, alinanti ir mirtina plaučių liga, nuo kurios kenčia apytikriai 3 milijonai pasaulio žmonių, todėl ypač svarbu kalbėti apie ankstyvos ir tikslios diagnostikos naudą. IPF diagnozuoti gali būti sunku, nes reikia specialių diagnostinių tyrimų. Sunku patikėti, bet nuo pirmųjų simptomų pasireiškimo iki diagnozės nustatymo vidutiniškai praeina nuo vienerių iki dvejų metų.
daugiau
Ar kreipiame dėmesį, kur ir kaip laikome vaistus?Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai – kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai – ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?
daugiau
91 - 100 iš 953 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos