vaistai.lt

Apendicitas gali būti gydomas vien tik antibiotikaisKirmėlinės ataugos uždegimas – apendicitas – praėjusio amžiaus viduryje buvo gydomas antibiotikais, tačiau šis laikas truko trumpai, ilgą laiką apendicitas laikytas klasikine chirurgine liga.  Esant perforuotam apendicitui arba komplikacijoms (peritonitui) operacija neišvengiama, tačiau paprastas nekomplikuotas apendicitas gali būti efektyviai gydomas antibiotikais. Dažnai operuojama vien tik iš baimės, jog apendicitas komplikuosis. 

daugiau

Sloga efektyviai gydoma cinkuSloga yra sirgęs kiekvienas. Šią ligą dažniausiai sukelia rinovirusas, kuris „apsigyvena“ nosies gleivinėje. Sloga yra viena dažniausių vizitų pas gydytoją priežasčių. Nors pati savaime sloga nėra pavojinga liga, ji gali komplikuotis ausies, plaučių uždegimu, sinusitu. Slogai gydyti sukurta daug medikamentų, tačiau nė vienas jų nėra labai efektyvus. 

daugiau

Alemtuzumabas efektyviau nei interferonas gydo išsėtinę sklerozęAntros fazės klinikiniame tyrime lyginti du preparatai išsėtinei sklerozei gydyti. Didelės apimties tyrimas CAMMS223 lygino interferono ir alemtuzumabo efektyvumą recidyvuojančia išsėtine skleroze sergantiems ligoniams, dar negavusiems kitos rūšies gydymo.

daugiau

Varfarinas geriau nei aspirinas?Varfarinas (kitaip – orfarinas) yra pranašesnis už aspiriną, mažinant kardiovaskulinių komplikacijų riziką, ypač pacientams iki 60 metų amžiaus ir sergantiems širdies nepakankamumu su mažesne išmetimo frakcija. Šiems pacientams, vartojant varfariną, tikimybė susirgti insultu ar mirti yra net 37 proc. mažesnė nei tiems, kurie vartoja aspiriną. Beje, be žymesnio kraujavimo rizikos.

daugiau

Sausų akių sindromas: kas sausina akis, kaip jas prižiūrėti ir gydytiAkių sausumo sindromas nėra retas pacientų skundas. Jo priežastys gali būti labai įvairios. Pietų Korėjoje atliktas tyrimas įrodė, jog alkoholis pakeičia ašarų sudėtį ir gali sukelti akių sausumo simptomus ir sveikiems asmenims.

daugiau

Pakaitinė hormonų terapija ankstyvos menopauzės metu naudingaGera žinia moterims: laiku pradėta ir tinkamai parinkta pakaitinė hormonų terapija (PHT) pagerina kognityvines funkcijas ir nedidina kardiovaskulinės sistemos ligų rizikos. Dar prieš dešimtmetį WHI (Women Health Initiative) išplatinta informacija apie PHT žalą didinant daugelio ligų: krūties, gimdos vėžio, demencijos ir kt.  riziką, pasėjo visuotinę hormonų vartojimo menopauzės metu baimę.

daugiau

Gydymą beta blokatoriais keičia genetikaViena pagrindinių vaistų grupių širdies nepakankamumui ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti yra beta blokatoriai. Jų žinoma kelios dešimtys preparatų, visi šios grupės medikamentai veikia blokuodami beta adrenoreceptorius. Iki šiol nebuvo žinoma apie esminius beta blokatorių grupės preparatų skirtumus, tačiau naujo tyrimo duomenys rodo, jog ir šios grupės vaistų veikimas gali priklausyti nuo genetinio kodo. 

daugiau
Duloksetinas efektyviai gydo dažnas chemoterapijos komplikacijasPykinimas ir vėmimas nebėra didžiausia problema chemoterapijos metu – šie nepageidaujami poveikiai nesunkiai kontroliuojami efektyviais medikamentais. Viena dažniausių ir varginančių komplikacijų, kurios gydymas iki šiol buvo labai problemiškas, yra kai kurių chemoterapinių vaistų sukeliama neuropatija.
daugiau

Atsakas. Kova su vėžiuVėžys. Iš visų mus užklumpančių susirgimų, šio dažnai baiminamės labiausiai. Ir tam turime gerą priežastį: beveik per visą mūsų istoriją jo nelaukiamas atradimas buvo tolygus mirties nuosprendžiui. Netgi dabar daugelyje šalių tai yra pirmoji arba antroji pagal dažnumą mirties priežastis. 

daugiau
Šlapinimosi sutrikimai – kada kreiptis į urologą?Neretai vyrus, sulaukusius vidutinio amžiaus, pradeda varginti šlapinimosi sutrikimai. Statistiškai tokius negalavimus pradeda jausti apie 40 proc. keturiasdešimtmečių ir apie 90 proc. aštuoniasdešimtmečių vyrų.
Nesunku įžvelgti aiškų ryšį tarp šlapinimosi sutrikimų bei lytinės funkcijos ir socialinio gyvenimo sutrikimų. Vyrai, kenčiantys dėl šlapinimosi sutrikimų, turi riboti savo fizinį aktyvumą, negali ilgam nutolti nuo tualeto, turi skirti daugiau laiko šlapinimosi procedūroms ir t. t.
daugiau
951 - 960 iš 980 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  91 92 93 94 95 96 97 98  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos