vaistai.lt
Rajonų gyventojai dėl recepto šimtus kilometrų važiuoja be reikaloĮsivaizduokite, kad gyvenate rajone ir prireikus vaistų nuo kraujospūdžio turite važiuoti šimtus kilometrų. Skamba absurdiškai? Tai – esą dažno rajono gyventojo, kuris kankinasi dėl širdies ligų, problema. Vis dėlto panašu, kad gyventojai pernelyg sutirština spalvas – mat tą receptą, išskyrus labai retus atvejus, gali išrašyti ir išrašo šeimos gydytojas. Visai nebūtina tam ieškoti kardiologo.
daugiau
Pritarta visoms inicijuotoms alkoholio kontrolės įstatymo pataisomsKetvirtadienį Seimo posėdyje pritarta visoms Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos inicijuotoms alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms. Svarstymo stadijoje palaikytos LVŽS inicijuotos pataisos, kurios leistų alkoholį vartoti nuo 20 metų, ribotų alkoholio prekybos laiką bei draustų visų formų alkoholio reklamą. Taip pat pritarta atskirų teritorijų alkoholinių gėrimų prekybos įrengimui viešuose nemokamuose renginiuose.
daugiau
Dėl stringančio e. sveikatos projekto reikalaus kaltųjų atsakomybėsKetvirtadienį Seime vykusiame bendrame Audito komiteto ir Antikorupcijos komisijos posėdyje priimtas sprendimas sudaryti laikinąją Seimo komisiją dėl šiuo metu įgyvendinamo, bet stringančio e. sveikatos projekto. Posėdyje pristatyta neseniai Valstybės kontrolės atlikto audito „Elektroninės sveikatos sistemos kūrimas“ ataskaita.
daugiau
Vaistai Klaipėdoje bus gaminami ir toliauKlaipėdiečiai, kuriems reikalingi vaistinėje pagaminti vaistai, juos ir toliau ras Debreceno vaistinėje – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis. Ši vaistinė vaistus gamina ir gydymo įstaigoms.
daugiau
Reabilitacija – ne poilsiui, ją skiria – ne ligonių kasaArtėjant vasarai, vienais iš pagrindinių Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus klientų tampa tėvai, siekiantys išsiųsti savo vaikus į medicininės reabilitacijos įstaigas. Dažnas jų tvirtina jau užsakęs vietą sanatorijoje, o į ligonių kasą atvyksta „tik smulkmenos" – pažymos apie teisę gauti med. reabilitaciją Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
daugiau
Ragina efektyviai padėti asmenims, kurie serga priklausomybe nuo alkoholioSeimo narys Andrius Kubilius, artėjant Seimo diskusijai dėl Alkoholio kontrolės įstatymo, ragina neužmiršti, kad svarbu ne tik riboti alkoholio prieinamumą ar reklamą, bet ir efektyviai padėti tiems asmenims, kurie serga alkoholizmo liga. Todėl ketvirtadienio opozicinėje darbotvarkėje teikia keletą projektų, kurie praeitoje Seimo kadencijoje socialdemokratų daugumos buvo atmesti arba neįgyvendinti.
daugiau
A. Veryga Pasaulio sveikatos asamblėjoje kalbės apie sveikatos sistemų stiprinimąGegužės 22−23 d. sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvauja 70-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje,  Ženevoje, Šveicarijos Konfederacijoje. Susirinkusios valstybės narės dėmesį skirs reikšmingiausioms pasaulio sveikatos politikos aktualijoms: ekstremalių situacijų valdymui, prieinamumo prie vaistų ir vakcinų didinimui, atsakui į užkrečiamųjų ir lėtinių neinfekcinių ligų keliamus iššūkius. Taip pat bus svarstomi sveikatos užtikrinimo viso gyvenimo laikotarpiu, antimikrobinio atsparumo, vaikų nutukimo, sergamumo vėžiu bei kt. klausimai.  
daugiau
Alytuje siekiama įkurti regioninį Vėžio informacijos ir paramos centrąTėviškės namų bendruomenė, įsikūrusi Alytuje, siekia įkurti Vėžio informacijos ir paramos centrą. Kartu su Psichosocialinės onkologijos asociacija, Nacionaliniu vėžio institutu ir partneriais iš Baltarusijos parengtas projektas, tačiau ir nelaukiant projektinio finansavimo bendram tikslui siekiama sutelkti visuomenę ir teikti kuo platesnio profilio nemokamas paslaugas Alytaus regione susidūrusiems su onkologine liga.
daugiau
Ministras A. Veryga medikams primena apie būtinybę deklaruoti interesusSveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų vadovus užtikrinti, kad visi jose dirbantys medicinos darbuotojai oficialiai deklaruotų viešuosius ir privačius interesus. Jį pasiekusioje informacijoje iš Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nurodoma, kad ne visi šią pareigą tinkamai atlieka, tad, reaguodamas į šiuos duomenis, ministras ragina medikų bendruomenę atsakingai žiūrėti į šią pareigą. 
daugiau
TYRIMAS: Dauguma lietuvių yra linkę rinktis generinius vaistusVaistinių asociacijos atliktas tyrimas parodė, kad lietuviai yra linkę rinktis pigesnį generinį vaistą ir džiaugiasi, kai vaistininkas jiems pasiūlo būtent tokį vaistą. Toks tyrimas parodo, kad Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vaistų kainų mažinimo priemonės yra reikalingos ir būtinos.
daugiau
1 - 10 iš 1752 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos