vaistai.lt

Lietuvių aktyvumas dalyvaujant vėžio prevencinėse programose didesnis nei ES vidurkisŠių metų pradžioje buvo publikuota Europos Komisijos užsakymu Tarptautinio vėžio mokslinio tyrimo instituto ekspertų parengta 2-oji Ataskaita apie vėžio atrankinės patikros programų įgyvendinimą Europos Sąjungos (ES) šalyse (angl. Cancer Screening in the European Union, 2017). Šioje ataskaitoje Lietuvoje vykdomos ES rekomenduojamos krūties, gimdos kaklelio ir storosios žarnos vėžio atrankinės patikros programos įvertintos kaip atitinkančios ES Tarybos Rekomendaciją dėl šių programų įgyvendinimo ES šalyse.

daugiau
Kontraceptinis vyrų gelis – veiksmingas ir saugus, bent jau primatamsEksperimentinė vyrų kontracepcija, sustabdanti spermos tekėjimą, pateisino visus lūkesčius tyrime su beždžionėmis, - praneša bbc.com. Vyrų lytinė liaukos (sėklidės) produkuoja vyro lytines ląsteles (spermatozoidus). Jos iš sėklidės nuplukdomos į prielipą, kuriame kaupiamos ir tam tikrą laiko tarpą saugomos, ir sėklinį lataką. Ejakuliacijos (sėklos išsiveržimo) metu spermatozoidai susimaišo su priedinių liaukų sekretu ir sudaro specifinio kvapo spermą (sėklą arba ejakuliatą), kuris šlaple ištrykšta į išorę.
daugiau
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atliekamos hemodializės ypač saugiosRespublikinės Šiaulių ligoninės Nefrologijos-toksikologijos skyriuje prieš 26-erius metus įkurtas pacientams gyvybiškai svarbus hemodializės padalinys nuo trijų vietų išaugo iki keturiolikos. Medikams svarbiausia, kad į skyrių pacientas patektų tada, kai jam dar nereikalinga dializės procedūra. Todėl ypač svarbu, kad kitų specialybių gydytojai, diagnozuodami ligas, pagalvotų ir apie galimą inkstų veiklos sutrikimą, kuris ligoninėje ne tik gydomas, bet prireikus atliekama ypač saugi hemodializės procedūra, prižiūrima ligoninėje dirbančių specialistų.
daugiau
Vaistinių veikla nebebus ribojama kvadratiniais metraisSveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu naikinamas reikalavimas mūsų šalies vaistinėms turėti tam tikrą bendrą plotą vaistinės patalpoms. Tai reiškia, kad nuo šiol jos pačios galės apsispręsti, kokio bendro ploto reikia jų kokybiškai farmacinei veiklai vykdyti. Tokie reikalavimai nebereikalingi, nes dabar vaistai pristatomi kur kas greičiau nei anksčiau, kai būdavo jie vaistines pasiekdavo vieną ar kelis kartus per savaitę. Tad jos gali reguliuotis atsargų kiekį ir tam nereikia didelių kambarių, kaip anksčiau, praneša SAM Ryšių su visuomene skyrius.
daugiau
1000 km širdies žygio atomazga – naujos funkcinės lovosPasibaigus 1000 km širdies žygiui, Vaikų ligų klinikoje Onkologijos ir hematologijos sektoriuje gydomi mažieji pacientai sulaukė išskirtinių dovanų – funkcinių lovų. Naujosios lovos padeda vaikams pasijusti patogiau, yra sukurtos taip, jog būtų išvengta pragulų, mažinamas raumenų diskomfortas.
daugiau
Naujovės: klausos aparatus įsigyti galima greičiau ir patogiauNuo šių metų sausio 1 dienos sveikatos apsaugos ministro įsakymu pasikeitė klausos aparatų kompensavimo tvarka. Naujoves portalui VLMEDICINA.LT  pakomentavo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai.
daugiau
A. Veryga: „Pacientų organizacijos yra svarbūs ministerijos partneriai“Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, susitikęs su Pacientų forumo atstovais ir Lietuvos pacientų organizacijų atstovų taryba, pabrėžė, kad pacientų interesus atstovaujančios organizacijos yra svarbūs ministerijos partneriai.
daugiau
Antakalnio klinikinė ligoninė nebus uždaromaSveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apgailestauja, kad yra dirbtinai keliamas nerimas ir panika pacientams dėl Vilniaus Antakalnio klinikinės ligoninės. Ministro teigimu, ši ligoninė nebus uždaroma, tokių planų nebuvo ir nėra. Juo labiau, kad nėra ir jokio pagrindo, nes dėl ligoninės teikiamų medicininių paslaugų kokybės pacientams nėra pretenzijų, - praneša SAM Ryšių su visuomene skyrius.
daugiau
Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga lankėsi Respublikinėje Šiaulių ligoninėjeRespublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga. Drauge su juo į gydymo įstaigą atvyko Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė, Seimo nariai Valerij Simulik, Arūnas Gumuliauskas, Stasys Tumėnas, Vitalijus Gailius, premjero patarėjas Paulius Gradeckas, sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė. Šio vizito tikslas – susipažinti su ligoninės veikla, jos būkle, aptarti esamą situaciją.
daugiau

Prasidėjo Šv. Valentino dienos akcija “Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip”Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad jau prasidėjo Šv. Valentino dienos akcija “Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip”, kuri truks iki vasario 15 d.

daugiau
1 - 10 iš 1621 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos