vaistai.lt

PSDF biudžetas atgavo 2,5 mln. eurųĮ Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSDF) pernai grąžinta 2,5 mln. eurų – 77 tūkst. eurų daugiau nei 2019 metais. Ši žala atsirado dėl įvairios neteisėtos veiklos – nusikaltimų ar nusižengimų žmogaus gyvybei, sveikatai, viešajai tvarkai, transporto eismo saugumui, neteisėto Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) naudojimo. Visais šiais atvejais privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) drausti nukentėjusieji buvo gydomi PSDF lėšomis.

daugiau

Naujos galimybės startuoliams išbandyti savo produktus: inovatyvioms idėjoms savo iššūkius atveria ir viešasis sektorius„GovTech laboratorija“ trečią kartą skelbia viešojo sektoriaus iššūkius ir ieško inovatyvių komandų, startuolių ar akademinės bendruomenės atstovų, kuriančių arba norinčių kurti GovTech sprendimus. „GovTech iššūkių serijoje 3.0“ dalyvaujančios Santarų klinikos kartu su Sveikatos apsaugos ministerija ieškos komandos, kuri sukurtų išmanų sprendimą, galintį automatiškai nuasmeninti medicininių tyrimų vaizdus, siekiant apsaugoti asmens duomenis.

daugiau

Gydymosi užsienyje galimybės skiriasiPanevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) savo darbo praktikoje pastebi, kad pacientams gydymo įstaigose suteikiama ne visai teisinga informacija apie galimybes gauti planines sveikatos priežiūros paslaugas kitose Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyse ar Šveicarijoje (toliau – EEE). Neretai pacientai iš medikų sako išgirstantys, kad tarpvalstybinė sveikatos priežiūra tolygi sveikatos priežiūrai, teikiamai turint dokumentą S2, kuris leidžia gauti planines gydymo paslaugas kitoje EEE šalyje. Taip nėra, tad pateikiame informacijos, kuo skiriasi šios dvi gydymosi galimybės.

daugiau

Salantuose ekstremali situacija – išsiliejo nežinomos kilmės cheminės medžiagosBendrasis pagalbos centras 2021 m. kovo 2 d. vakarą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešė apie ekstremaliąją situaciją Salantų m., Kretingos r. Pranešime buvo nurodyta, kad 2021 m. kovo 1 d. užfiksuotas įvykis apie naftos produktų (galimai dyzelino) išsiliejimą į aplinką (Salanto upę), S. Dariaus ir S. Girėno g. 10, Salantai, Kretingos r.  

 

daugiau

Medikų atlyginimų priedams už sausį – 17,8 mln. eurųPadidintam darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti už sausio mėnesį ligonių kasos gydymo įstaigoms pervedė visas reikalingas lėšas – 17,8 mln. eurų. Tai – 0,5 mln. eurų daugiau nei gruodį. Paskutinė sausio atlyginimams reikalinga suma – 5,1 mln. eurų gydymo įstaigas pasiekė šiomis dienomis. Paraiškas PSDF lėšomis kompensuoti sausio mėnesio sąnaudas, susidariusias dėl darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo, teritorinėms ligonių kasoms atsiuntė 242 asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ).

daugiau

Donorinė širdis ir kepenys iš Latvijos išgelbės dviejų žmonių gyvybesTrečiadienio pavakarę, kovo 3 dieną, Vilniaus Santariškių eismo žiede Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų straigtasparniu transplantacijos operacijai atskraidinta širdis iš Latvijos. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos tarptautinį transplantacijos koordinavimo procesą pradėjo dar antradienio vakarą, kai Latvija pasiūlė kepenis ir širdį.

daugiau

Nuo kovo kai kuriose vaistinėse – nemokama matavimosi pulsoksimetru paslaugaPer pandemiją išaugęs susidomėjimas pulsoksimetru vaistinių tinklą „Eurovaistinė“ paskatino pasiūlyti nemokamą paslaugą. Nuo kovo daugiau nei 70 vaistinių Lietuvoje klientams siūlo galimybę saugiai ir nemokamai stebėti kraujo įsotinimą deguonimi.


daugiau

Pristatytos apmokėjimo už sveikatos priežiūrą pagal vieną sutartį aktualijosNuo 2021 m. sausio 1 d. sveikatos priežiūros įstaigos, išskyrus teikiančias pirminės sveikatos priežiūros ir ambulatorinės slaugos namuose paslaugas, dėl paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), pasirašo tik po vieną sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK), kurios veiklos zonoje yra gydymo įstaigos buveinė. Šis dokumentas gydymo įstaigoms paslaugas leis teikti visiems šalies gyventojams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

daugiau

Kauno klinikos savo pacientams pradėjo teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuoseKauno klinikų Šeimos medicinos klinika – viena pirmųjų įstaigų, pradėjusių teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose savo klinikos pacientams: neįgaliems vaikams, pacientams su specialiaisiais ar nuolatinės slaugos poreikiais bei žmonėms, kuriems sunku pasirūpinti savimi. Komandą, prižiūrinčią žmones namuose, sudaro slaugytojai, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas ir išplėstinės praktikos slaugytojas, koordinuojantis pacientų lankymą ir paslaugų poreikį.


daugiau

Europos retų ligų dieną primena apie skiepus keliautojamsKiekvienų metų paskutinę vasario mėnesio dieną yra minima Europos retų ligų diena, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai nori priminti keliautojams apie galimą riziką užsikrėsti retomis užkrečiamomis ligomis ir jų profilaktikos priemones. 

daugiau
1 - 10 iš 3661 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos