vaistai.lt

Apie mokamus profilaktinius sveikatos patikrinimus​Ligonių kasų specialistų pastaruoju metu dažnai klausiama, kur kreiptis, norint pasitikrinti sveikatą dėl darbo, įgyjant ar pratęsiant vairuotojo pažymėjimą. Taip pat klausiama, ar tai apmoka ligonių kasos. Panevėžiečiai skundžiasi, kad kreipęsi į savo šeimos gydytoją dėl profilaktinio patikrinimo pažymos (dėl darbo ar vairuotojo pažymėjimo), gauna nurodymus atsinešti pažymą iš Psichikos sveikatos centro, akių, ausų, nosies ir gerklės gydytojo specialisto ir pan.

daugiau

Tyrimas: prevencinių programų nauda – akivaizdi​Lietuvos gyventojai pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų, naudą ir gana aktyviai jomis naudojasi. Tą rodo naujausias šalies gyventojų informuotumo ir įsitraukimo į ligų prevencijos programas tyrimas, kurį atliko rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Spinter tyrimai".

daugiau

Rekomendacijos dėl skiepų: primenama, kokio amžiaus vaikai kokiais skiepais skiepijami nemokamaiPrasidėjus naujiems mokslo metams Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena apie skiepus mokyklinio amžiaus vaikams bei kokio amžiaus vaikai skiepijami kokiais skiepais. Pagal vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių 6 - 7 metų vaikai nemokamai skiepijami nuo kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito, raudonukės, epideminio parotito ir tymų; 11 metų mergaitės skiepijamos nuo žmogaus papilomos viruso sukeltos infekcijos; 15 - 16 m. paaugliams rekomenduojama atnaujinti skiepus nuo difterijos, stabligės ir kokliušo.


daugiau

Išvykus be Europos sveikatos draudimo kortelės galima gauti ją pakeičiantį sertifikatą​Pasitaiko atvejų, kai gyventojai išvyksta į užsienį, nepastebėję, kad jų Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimas baigėsi, ir nespėję išsiimti naujos. Kaip reikėtų elgtis patekus į tokią padėtį?

daugiau

VRK ir SAM: rinkimai bus organizuojami saugiaiSveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovai susitikę aptarė, kaip užtikrinti, kad spalį vyksiantys rinkimai į Seimą būtų organizuojami saugiai, maksimaliai laikantis prevencinių priemonių, kurios būtinos koronaviruso (COVID-19) plitimo užkardymui.


daugiau

Gyvybė tęsis – donoro inkstai ir ragenos dovanojo kokybiškesnį gyvenimą laukusiems žmonėmsRugpjūčio 26-ąją organų transplantacijos laukusius pacientus pasiekė gyvenimą keičiančios naujienos – po ilgo laukimo nežinioje jiems atsirado tinkamas donoras. Trečiadienio popietę Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukė žinios iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės apie registruotą potencialų donorą. 


daugiau

SAM padėjo Vilniaus miesto savivaldybei rasti sprendimą, kaip išdalinti kalio jodido tabletesSiekiant užtikrinti Lietuvos gyventojų aprūpinimą kalio jodido tabletėmis branduolinės avarijos atveju Astravo atominėje elektrinėje, savivaldybės įpareigotos kalio jodidą išduoti per seniūnijas ar kitais priimtinais būdais. Vilniaus miesto savivaldybei pasirinkus kalio jodido tablečių dalinimą per vaistines ir neturint licencijos jų saugojimui, ministerija padėjo ieškodama būdo, kaip tabletes būtų galima išdalinti vilniečiams. 

daugiau

Narkotikams gaminti naudojamų medžiagų apyvarta bus kontroliuojama griežčiauVyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui griežtinti narkotikų gamybai naudojamų medžiagų apyvartą. Su tokiomis medžiagomis dirbančios, bet apie tai neinformuojančios įmonės sulauks baudų.


 

daugiau

Pritrūkus nemokamų gripo vakcinų – papildoma kompensacija rizikos grupės žmonėmsSveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad rizikos grupėms priklausantys žmonės neturėtų nerimauti, kad jiems skiepyti nepakaks Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis perkamos gripo vakcinos. Jei gydymo įstaigoje, kurioje šie pacientai prisirašę, baigtųsi Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) nupirkta vakcina, ji būtų kompensuota papildomai.


daugiau

Ligonių kasos: pacientai nebebus skirstomi pagal zonas – galios viena gydymo sutartis​Jau kitąmet pacientai sveikatos priežiūros paslaugas galės gauti bet kurioje sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje sutartį su bet kuria teritorine ligonių kasa (TLK). Šią naujovę numato iš esmės keičiama TLK ir gydymo įstaigų sudaromų sutarčių tvarka. Išimtis – pirminės sveikatos priežiūros paslaugos.

daugiau
1 - 10 iš 3492 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos