vaistai.lt
Daugiausia hospitalinių infekcijų – palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse2014 m. balandžio mėn. asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliktas infekcijų ir jų rizikos veiksnių paplitimo tyrimas, kurį koordinavo Higienos institutas. Infekcijų ir jų rizikos veiksnių paplitimo tyrimo duomenis pateikė 90,1 proc. (60 iš 66) bendrojo pobūdžio (įskaitant onkologijos ir kitų žinybų ligonines), 48,9 proc. (23 iš 47) palaikomojo gydymo ir slaugos, 44,4 proc. (8 iš 18) specializuotų, 50 proc. (2 iš 4) reabilitacijos bei 16,7 proc. (2 iš 12) privačių ligoninių. Bendrai ligoninės pateikė duomenis apie 15883 pacientus, iš jų besigydantys bendrojo pobūdžio ligoninėse sudarė 77,6 proc.
daugiau
Proveržis melanomos gydyme: naujas vaistas aprobuotas pagreitinta tvarkaPraėjusią savaitę JAV Maisto ir vaistų kontrolės tarnyba (FDA) išimtine tvarka įteisino naują vaistą nuo vienos agresyviausių vėžio formos – melanomos. Klinikinių testų metu gydymas vaistu, kurio pavadinimas yra "Keytruda" (pembrolizumabas), buvo toks efektyvus, kad FDA priskyrė jį proveržio terapijų kategorijai, todėl jis buvo įteisintas išimtine pagreitinta tvarka. Melanoma – vėžio atmaina, užsimezganti pigmentinėse ląstelėse melanocituose. Daugiausiai jų yra odoje, tačiau melanocitų aptinkama ir tokių organų, kaip akis ar sėklidės, audiniuose.
daugiau
Kauno TLK: kaunietė pacientė džiaugiasi sėkminga operacija ir sutaupytais pinigaisKauno teritorinės ligonių kasos (Kauno TLK) rado būdų, kaip padėti pacientei išspręsti problemą, kilusią dėl painių tarptautinių taisyklių, pagal kurias atsiskaitoma pacientams, kurie yra drausti už Lietuvos ribų. Šiandien moteris džiaugiasi ne tik gera sveikatos būkle ir sėkmingai Kauno klinikose atlikta operacija, bet papilnėjusi šeimos biudžetu – į jį sugrįžo pinigai, kuriais buvo sumokėta už suteiktas gydymo paslaugas.
daugiau
Pasaulio sveikatos organizacijos pareiškimas apie vakcinas prieš žmogaus papilomos virusą (sutrumpinta versija)Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji respublikos specialistė akušerijos ir ginekologijos srities, profesorė Rūta Nadišauskienė informuoja: Šis pareiškimas apibendrina esminius duomenis apie žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeliamas ligas ir pateikia pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendaciją skiepyti ŽPV vakcinomis, ruošiant ir įgyvendinant gyventojų skiepijimo programas, kartu pabrėžiant, kad tai yra vakcinacija nuo gimdos kaklelio vėžio (GKV).
 
daugiau
Europos Sąjunga visiškai įsitraukė į visuotinę kovą su Ebolos virusuUž sveikatos politiką atsakingas Europos Komisijos narys Tonio Borgas: ,,Visą vasarą Europos Komisija Sveikatos saugumo komitete glaudžiai bendradarbiavo su ES valstybėmis narėmis, kad galėtų nuolat perduoti joms naujausią informaciją ir koordinuoti Ebolos viruso prevencijos ir pasirengimo kovai su juo metodus. Sveikatos saugumo komitete buvo aptarti klausimai, susiję su medicinine evakuacija, ES ligoninėmis, patarimais keliautojams, atvejų apibrėžtimis, laboratorijų bendradarbiavimu ir vaistais".
daugiau
Operacijoms ir gydymui reikalingos priemonės pacientus pasiekia vis greičiauValstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), siekdama užtikrinti, kad ligoninėse gydomus pacientus greičiau pasiektų operacijoms reikiamos priemonės, inicijuoja vis daugiau naujovių, kurios leistų kiek galima labiau sutrumpinti šių medicinos prekių kelią į gydymo įstaigas. Todėl vis daugiau tokių priemonių yra patikima gydymo įstaigoms įsigyti pačioms, o tuo tikslu joms yra paskirstomos lėšos, kuriomis anksčiau disponuodavo VLK.
daugiau
Pirminio lygio paslaugos gyventojams teikiamos visą parąSveikatos apsaugos ministerija dar kartą primena, kad pagal galiojančių teisės aktų reikalavimus kiekviena sveikatos priežiūros įstaiga, teikianti pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, arba užtikrina šeimos gydytojo darbą visą parą, arba sudaro sutartis su kita įstaiga, dažniausiai ligonine, kuri aptarnauja prie jos prirašytus gyventojus tuomet, kai šeimos gydytojas nedirba. Žiniasklaidoje kartais aprašomos situacijos kai poliklinikoje pacientai nesulaukė pagalbos jų šeimos gydytojo nedarbo valandomis ir negavo informacijos apie kitas galimybes.
daugiau
Kaip bus užkertami keliai falsifikuotiems vaistamsPasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, apie 1 proc. Europos šalyse parduodamų vaistų yra falsifikuoti, pasaulyje šis skaičius siekia apie 10 proc.. Europos Sąjungos pasienyje kasmet konfiskuojama apie 30 mln. pakuočių falsifikuotų vaistų. Kaip jiems užkirsti kelią iki vartotojo? Turi būti sukurta ištisinė „vaisto sekimo sistema“ – taip būtų galima trumpai apibūdinti Europos suinteresuotųjų šalių modelį vaistų verifikacijai. Su juo lietuvius supažindino Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (The European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations (EFPIA) ekspertė Anci Kvarnström...
daugiau
Ministrė R. Šalaševičiūtė siūlo perimti Respublikinės Kauno ligoninės patirtį trumpinant eilesSveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė, viešėdama Respublikinėje Kauno ligoninėje, pabrėžė, kad įgyvendinant pokyčius Lietuvos gydymo įstaigose būtina veikti racionaliai, vengti teikiamų paslaugų dubliavimosi bei optimaliai išnaudoti turimus resursus. „Respublikinė Kauno ligoninė yra pirmoji, kurią tapusi ministre aplankiau šiame mieste. Norėjau realiai pamatyti ne tik vienos iš didžiausių Laikinosios sostinės gydymo įstaigos skaudulius, bet ir susipažinti su gerosiomis patirtimis, sužinoti apie tolesnius planus“, – akcentavo ministrė R. Šalaševičiūtė.  
daugiau
Endoprotezų kompensavimui – daugiau SAM ir VLK dėmesio bei lėšųNaujos perspektyvos atsiveria pacientams, laukiantiems kelio ar klubo sąnario keitimo operacijų. 2015 m. 20-čia proc. didės Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšos, skiriamos traumatologijos ir ortopedijos priemonių kompensavimui. Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė ligonių kasa kviečia žmones neskubėti savo lėšomis įsigyti įvairių traumatologijos bei ortopedijos priemonių, permokant kelis kartus. Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, kiekvienas žmogus turi teisę rinktis. „Tačiau ar verta permokėti kelis kartus už endoprotezą, kai yra galimybė sulaukti kompensuojamojo? Juo labiau, kai kitais metais numatytas gerokai didesnis kompensavimas šiai sričiai“, – teigia ministrė.
daugiau
2791 - 2800 iš 3489 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  271 272 273 274 275 276 277 278 279 280  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos