vaistai.lt
Sveikatos draudimas – vienoje šalyje, kompensuojamasis gydymas – ne tikAtostogų sezonu, ypač liepą ir rugpjūtį, padaugėja svetur apdraustiems pacientams Lietuvoje suteikiamų kompensuojamųjų asmens sveikatos priežiūros paslaugų. Didžioji šių pacientų dalis – Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) turėtojai, kuriems suteikiamos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos. Noriai gydytis į gimtinę atvyksta ir svetur gyvenantys lietuviai. Tad šiuo metu dažnai teiraujamasi, kaip užsienyje draustas asmuo galėtų gydytis Lietuvoje.
daugiau
Seime pradedami svarstyti siūlymai reglamentuoti alternatyviąją medicinąŠiandien po pateikimo Seimo nariai pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymams reglamentuoti papildomąją ir alternatyviąją mediciną aiškiai apibrėžiant praktikas, nustatant joms kokybės ir saugumo kriterijus, šias paslaugas licencijuoti, nustatyti atitinkamus jų teikimo reikalavimus, o paslaugų teikėjams – reikalavimus profesinei kvalifikacijai.
daugiau
Seimas spręs, ar mažinti finansinę naštą mažas pajamas gaunantiesiemsSeime po pateikimo pritarta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento. Toliau siūlymas bus svarstomas Seimo komitetuose.
daugiau
Siūloma, kad parduotuvėse tabako gaminiai nebebūtų matomiSiekiant mažinti priklausomybę nuo tabako ir jo sukeliamą žalą sveikatai, sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga įregistravo siūlymą, kad nuo kitų metų gegužės apie galimybę įsigyti tabako gaminius prekybos vietose bylotų tik specialūs užrašai, o patys gaminiai nebebūtų matomi. Tie patys reikalavimai galiotų ir su tabako gaminiais susijusiems gaminiams, pavyzdžiui, elektroninėms cigaretėms, bei įrenginiams, skirtiems šiems gaminiams vartoti.
daugiau
Lietuva pirmauja Europoje pagal endoprotezavimo operacijų operatyvumąLietuva turi kuo didžiuotis endoprotezavimo srityje. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, palyginus su kitomis Europos valstybėmis, Lietuvoje sąnarių keitimo operacijų eilių nėra, kai kitose šalyse gyventojai priversti laukti savo eilės operuoti sąnarius ištisus metus.
daugiau
Sveikatos reikalų komitetas siūlo tikslinti paciento „beviltiško gaivinimo“ sąvokąSeimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) svarstė Seimo narių teiktą Žmogaus mirties nustatymo ir kritinių būklių įstatymo pakeitimo įstatymo projektą ir bendru sutarimu patobulintam įstatymo projektui pritarė.
daugiau
Ligonių kasos: savivaldybės aktyviau prisideda prie dantų protezavimo eilių mažinimoKasmet vis daugiau Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių prisijungia prie savo teritorijos privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustų gyventojų dantų protezavimo finansavimo ir taip trumpina šių paslaugų laukimo eiles. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad pernai savo teritorijų gyventojų dantų protezavimui lėšų skyrė virš 20 miestų ir rajonų savivaldybių.
daugiau
Svajonės pildosi: pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė pusė tūkstančio naujagimiųValstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, šiuolaikinės medicinos pasiekimai įrodo, kad stebuklais tikėti verta. Praėjus vos dvejiems pagalbinio apvaisinimo kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis metams, pagalbinio apvaisinimo būdu Lietuvoje jau gimė kiek daugiau nei pusė tūkstančio naujagimių.
daugiau
Naujai sudaryta Vilniaus TLK stebėtojų taryba aptaria praėjusių ir šių metų veikląVilniaus teritorinėje ligonių kasoje įvyko pirmasis naujos kadencijos stebėtojų tarybos posėdis. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus įsakymu tvirtinamos stebėtojų tarybos posėdyje dalyvavo trylika naujųjų narių iš penkiolikos, iš viso – dvylikos savivaldybių atstovai.
 
daugiau
Ministras A. Veryga: „Pokyčiai labai geri, ligoninė juda į priekį“Vakar Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Susitikimo metu aptarti pokyčiai, vykstantys gydymo įstaigoje nuo praėjusių metų rudens, kai gydymo įstaigai pradėjo vadovauti direktorius Remigijus Mažeika. Nemažai dėmesio skirta šiuo metu įgyvendinamiems, neseniai pradėtiems ir planuojamiems įgyvendinti investiciniams projektams, kuriuos remia ir ligoninės steigėjas – Sveikatos apsaugos ministerija. Spaudos konferencijos metu sveikatos apsaugos ministras A. Veryga atsakė į žurnalistų klausimus.
daugiau
61 - 70 iš 2699 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos