vaistai.lt
Kompensuojamasis dantų protezavimas – viena iš aktualiausių temųVilniaus teritorinės ligonių kasos atstovės susitiko su VšĮ Alytaus neįgaliųjų užimtumo dienos centro lankytojais. Specialistes džiugino susitikimo dalyvių aktyvumas ir klausimų gausa – žmones domino įvairūs su sveikatos priežiūros paslaugomis, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, aspektai. Ypač daug dėmesio sulaukė šiemet atnaujinta kompensuojamojo dantų protezavimo tvarka.
daugiau
Seime svarstoma, kaip skaidrinti medikų ir farmacijos atstovų bendradarbiavimąSeimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, pagal kurį vaistų registruotojai ir jų atstovai privalėtų deklaruoti bei viešai skelbti informaciją apie gydymo įstaigoms bei konkretiems medikams ir farmacijos specialistams suteikiamą paramą, siekiant pagerinti teikiamų gydymo ir farmacinių paslaugų kokybę, tobulinti specialistų profesinę kvalifikaciją.
daugiau
Pacientai galės paprasčiau įsigyti medicinos priemonesSeimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kuris leis mūsų šalies pacientams padidinti medicinos pagalbos priemonių (MPP) prieinamumą, sumažinti jų kainas ir pacientų mokamas priemokas. Siūloma leisti teritorinėms ligonių kasoms (TLK) sudaryti sutartis ne tik su vaistinėmis, bet ir kitomis mažmeninės prekybos įmonėmis, ko iki šiol nebuvo galima daryti.
daugiau
Klausiate-atsakome: ar ligonių kasos kompensuoja insulino pompų nuomos išlaidas?Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad pacientai, kurių sveikatos priežiūrai namuose reikalingos paprastos ar išmaniosios insulino pompos, gali jas išsinuomoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Be to, vaikams jau pradėtos kompensuoti ir insulino adatos.
daugiau

Naujausiame informaciniame biuletenyje – šių metų užkrečiamųjų ligų aktualijosAktualiausios šių metų užkrečiamųjų ligų temos – tymų protrūkio vystymasis, nemokami tyrimai nėščiosioms, daugiau žmonių bus skiepijama nuo pneumokokinės infekcijos, sumažėjo ŽIV atvejų, vaikų sergamumas tuberkulioze – naujausiame Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) informaciniame biuletenyje...

daugiau
Į Lietuvą neįleista beveik 4 mln. nesaugių medicinos priemoniųValstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos (Akreditavimo tarnyba) ir Muitinės bendromis pastangomis per šešerius metus šalies rinka ir gyventojai buvo apsaugoti nuo beveik 4 mln. netinkamų medicinos priemonių. Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės teigimu, siekiant, kad į Lietuvą būtų įvežtos tik kokybiškos medicinos priemonės, per pastaruosius 12 mėnesių atlikta apie pusę šimto gautų siuntų patikrinimų įvairiuose muitinės postuose.
daugiau
Kompensuojamųjų vaistų priemokos per dvejus metus sumažėjo dvigubaiSveikatos apsaugos ministerijos (SAM) inicijuotos naujovės leido per dvejus metus daugiau nei dvigubai sumažinti pacientų priemokas už kompensuojamuosius vaistus. Tai yra nuo vidutiniškai 5,25 euro vienam receptui 2017 metų balandį iki vidutiniškai 2,13 euro vienam receptui šių metų balandį. Šių metų I ketvirtį pacientai kompensuojamųjų vaistų priemokoms išleido 9,5 mln. eurų mažiau, lyginant su 2017 m. I ketvirčiu.
daugiau
Akinių lęšiai bus kompensuojami didesniam pacientų skaičiuiDidėja kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių prieinamumas regos sutrikimų turintiems žmonėms. Nuo šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis akinių lęšiai gali būti kompensuojami didesniam pacientų skaičiui.
daugiau
Klaipėdoje savo veiklą pradėjusi ir jau būrį studentų išleidusi Holistinių terapijų mokykla drauge su partneriu - Klaipėdos universitetu - surengė mokslinę-praktinę konferenciją “Holistinė medicina gyvenimui ir sveikatai”.Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) organizavo susitikimą su Panevėžio apskrities pacientų organizacijų atstovais. Susitikimas vyko Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos patalpose praėjusį savaitgalį. Pacientų atstovai supažindinti su jiems aktualiomis įvairių sričių naujienomis – dantų protezavimo, šeimos gydytojo atliekamų laboratorinių tyrimų, kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių skyrimo, išdavimo pasikeitimais. Taip pat kalbėta apie medicininę reabilitaciją, eiles pas gydytojus specialistus, siuntimų išrašymą ir kt.
daugiau
Lietuvos ir Latvijos specialistai aptarė šalių sveikatos priežiūros finansavimąGegužės 21-ąją Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Latvijos nacionalinės sveikatos tarnybos delegacija, vadovaujama šios tarnybos direktoriaus pavaduotojo Edgars Labsvirs. Susitikimo metu buvo apsikeista informacija apie sveikatos priežiūros finansavimo tobulinimą ir sveikatos priežiūros paslaugų bei vaistų prieinamumo užtikrinimą.
daugiau
91 - 100 iš 2699 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos