vaistai.lt

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: izoliuotis nereikės atvykus iš 19 krypčiųNuo pirmadienio, birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo, Korfu, Kefalonijos, Zakinto ir Ispanijos salų – Tenerifės, Maljorkos, Gran Kanarijos bei kitų 15 šalių nereikės izoliuotis. Kaip ir iki šiol, tyrimą dėl COVID-19, 72 val. laikotarpiu iki atvykimo, turės atlikti iš bet kurios šalies atvykstantys keliautojai, išskyrus vakcinuotus, persirgusius ir kitus asmenis, kuriems numatytos papildomos išimtys.

 

daugiau

Ministerija įspėja: už bandymus neteisėtai gauti vakcinacijos įrašą gresia baudžiamoji atsakomybėVakcinaciją nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekančios įstaigos susiduria su gyventojų bandymais gauti skiepijimo faktą patvirtinantį dokumentą nesuleidžiant vakcinos. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokie veiksmai yra neteisėti ir gali užtraukti baudžiamąją atsakomybę.

daugiau

Nustatyti 222 B.1.1.7, 13 B.1.620 ir 1 P.1 viruso linijų atvejaiNacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad šią savaitę aptikti 222 B.1.1.7 (alfa variantas), 13 B.1.620 ir 1 P.1 (gama variantas) viruso linijų atvejai.

daugiau

Keičiasi tvarka, kada medicininės reabilitacijos siunčiamiems pacientams nebereikės atlikti COVID-19 testoSveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nuo šiol pacientams, siunčiamiems medicininės reabilitacijos arba stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos paslaugoms, nereikės atlikti COVID-19 (PGR) testo, jei jis ar jį slaugyti, prižiūrėti liekantys asmenys yra persirgę COVID-19 liga. Svarbu, kad nuo teigiamo tyrimo rezultato turi praeiti ne daugiau kaip 180 dienų bei šį laikotarpį negali turėti koronaviruso ligai būdingų simptomų ir epidemiologinių kriterijų.


daugiau

Į Lietuvą atgabentos dar dvi COVID-19 vakcinų siuntosFarmacijos kompanijos „Moderna“ ir „Janssen Pharmaceutica NV“ ketvirtadienį pristatė į Lietuvą naujas vakcinų nuo koronaviruso (COVID-19) siuntas – atitinkamai 18 tūkst. ir 9,4 tūkst. vakcinos dozių. Naujos vakcinų siuntos bus paskirstytos savivaldybėms atsižvelgiant į nepaskiepytų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą. Taip pat daugiau vakcinų skiriama toms savivaldybėms, kuriose fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19 liga.

daugiau

Lietuvoje – 277379 koronaviruso atvejaiPaskutinės paros naujų atvejų skaičius: 155
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 267190): 277379
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius (deklaruotas: 56226) 5228
Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius (deklaruotas: 211142) 262140

daugiau

Vasaros iššūkis – kaip ją praleisti ne tik turiningai, bet ir saugiaiSulaukę vasaros bei karantino atlaisvinimų, vis daugiau paslaugų teikėjų atveria duris, o aktyvaus socialinio gyvenimo išsiilgę lankytojai skuba tomis paslaugomis pasinaudoti. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad net ir mažėjant sergamumui bei didėjant pasiskiepijusių asmenų skaičiui, turime laikytis COVID-19 ligos prevencijos reikalavimų tiek naudodamiesi paslaugomis, tiek jas teikdami.


daugiau

Siekia išvengti šalutinio vakcinos poveikio, bet iš tikrųjų rizikuoja sveikataMasinei vakcinacijai nuo COVID-19 įsibėgėjant, šalies gyventojams kyla vis daugiau su tuo susijusių klausimų. Siekdamas suteikti žmonėms daugiau aiškumo, vaistininkas Faustas Bertulis pasakoja, kokius vaistus galima vartoti prieš ir po skiepo, bei kaip tai gali paveikti kuriamą imunitetą virusui.

daugiau

Lietuvoje – 277222 koronaviruso atvejaiPaskutinės paros naujų atvejų skaičius: 212
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 267027): 277222
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius (deklaruotas: 56079) 5317
Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius (deklaruotas: 211154) 261916

daugiau

Moksleiviams apie virusus primins išradingas protmūšisNacionalinis visuomenės sveikatos centras drauge su Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje kviečia visuomenės sveikatos biurus prisidėti prie moksleivių švietimo ir pakviesti juos sudalyvauti mini protmūšyje „Trys klausimai moksleiviams: virusai ir COVID-19“.

daugiau
1 - 10 iš 1488 Pirmas puslapis  Į ankstesnį puslapį  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  Į sekantį puslapį  Paskutinis puslapis 
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos