vaistai.lt

Ministras A. Veryga: Vyriausybei teiksime siūlymą medicinos darbuotojų atlyginimus didinti 20proc. (467/0) 

Ministras A. Veryga: Vyriausybei teiksime siūlymą nuo gegužės medicinos darbuotojų atlyginimus didinti 20 proc.Po susitikimo su medikų profesinių sąjungų atstovais, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Vyriausybei teiks siūlymą nuo kitų metų gegužės mėnesio visų sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį padidinti ne mažiau kaip 20 procentų. Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas Liutauras Labanauskas teigia esąs patenkintas šiuo derybų rezultatais.

„Su profesinėmis sąjungomis turėjome tikrai produktyvią diskusiją, mūsų pasiekti tarpiniai derybiniai rezultatai, kuriuos teiksiu Vyriausybei ir Finansų ministerijai yra, kad kitais metais atlygis turėtų didėti visiems sveikatos priežiūros specialistams. Kol kas siūloma data, nuo kurios turėtų būti didinami atlyginimai, yra gegužės 1 diena. Taip pat pasiektas sutarimas, kad jie didėtų ne mažiau kaip 20 procentų“, – sakė A. Veryga. Kitas derybų susitikimas yra numatomas kitą savaitę.

„Ilgalaikiame procese, iki 2020 metų, atlyginimai turėtų didėti 60 proc. lyginant su šių metų vidurkiu. Jeigu bus galimybė, galbūt šis procentas galėtų būti ir didesnis. Mes nenorime vienkartinio proceso, nes jis neužtikrins tvarumo sveikatos sistemos paslaugų įkainių kėlimui. O koks jų didinimas bus kitais metais, toks mus ir tenkins. Žinoma, kuo jis bus didesnis, tuo mes labiau ir džiaugsimės“, – teigė L. Labanauskas.

Ministro A. Verygos teigimu,  visi puikiai suprantame, kad medikų darbas yra per menkai apmokamas ir jų darbo užmokestį būtina didinti. Tačiau prieš tai reikia labai gerai išanalizuoti galimus šaltinius, lėšų paskirstymą ir tikėtinas pasekmes valstybės ar privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetams.

Visgi, pasak ministro, sprendžiant šį klausimą pirmenybė bus teikiama pacientų interesams. „Medikų darbo užmokesčio kėlimas niekaip negali paveikti eilinių pacientų didinant jiems paslaugų įkainius, įmokų tarifus ar kaip kitaip. Vadinasi reikia kasmet rasti papildomus keliasdešimt milijonų eurų nepažeidžiant pacientų teisių, užtikrinant kokybišką sveikatos priežiūrą, tenkinant žmonių poreikį naujiems kompensuojamiems vaistams, tyrimams, naujoms gydymo paslaugoms. Kaip tai padaryti? Ieškome bendro sprendimo“, – sakė A. Veryga.

Šis ministerijos atstovų ir medikų bendruomenės susitikimas buvo planuotas jau anksčiau ir jis yra kolektyvinės šakos sutarties dalis, kuri leidžia SAM su medikus atstovaujančiomis organizacijomis ieškoti visiems priimtinų sprendimų bei tartis dėl šiuo metu galiojančios šakos kolektyvinės sutarties pakeitimų ar papildymų.

 

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos