vaistai.lt

Siekiama gerinti skubios pagalbos paslaugų teikimą (483/0) 

Siekiama gerinti skubios pagalbos paslaugų teikimąSveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintas Skubiosios medicinos pagalbos kokybės ir prieinamumo gerinimo 2018–2025 metų veiksmų planas. Jame numatyta, kaip gerinti  skubiosios  medicinos pagalbos paslaugų organizavimą ir valdymą bei racionaliai paskirstyti pacientų srautus.

Planuojama, kad esant nežymiems sveikatos sutrikimams, skubioji medicinos pagalba turi būti teikiama arti gyvenamosios vietos, o sudėtingais atvejais – daugiaprofilinių ligoninių skubiosios  pagalbos skyriuose. Taip pat bus gerinama  skubiosios medicinos pagalbos paslaugų kokybė, atsižvelgiant į įrodymais pagrįstas tarptautines rekomendacijas ir gerąją užsienio šalių patirtį. Be to, siekiama užtikrinti, kad teikiant skubiąją medicinos pagalbą, dirbtų aukštos kvalifikacijos specialistai, galintys nepriekaištingai atlikti darbus. Taip pat skatinti inovacijų, pažangių technologijų diegimą skubiosios medicinos pagalbos srityje.

„Skubios pagalbos gali prireikti kiekvienam, tad labai svarbu užtikrinti visiems Lietuvos žmonėms galimybę laiku gauti kokybiškas ir veiksmingas skubiosios medicinos pagalbos paslaugas, mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo. Šia kryptimi ir bus judama gerinant skubios pagalbos paslaugų teikimą“, – sako ministras A. Veryga.

Šiuo metu jau yra pradėtas rengti teisės akto projektas, kuriame bus išdėstyta nauja skubiosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančių padalinių nomenklatūra, atsižvelgiant į gerąją kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių patirtį. Taip pat, bus nustatyti  nauji reikalavimai personalui, patalpoms (atsižvelgiant į neįgaliųjų poreikius), medicinos priemonėms (prietaisams), tyrimams ir kt., ypatingą dėmesį skiriant skubiosios pagalbos vaikams reglamentavimui.

2019 m.  numatoma įkurti skubiosios medicinos pagalbos koordinavimo ir metodinio vadovavimo ir pagalbos centrą, parengti pasiūlymus dėl optimalaus skubiosios pagalbos skyrių išdėstymo.

Siekiant gerinti skubiosios pagalbos paslaugų kokybę rajonuose, numatoma 2020-2021 metais rajono ir regiono ligoninių Skubios pagalbos skyrius aprūpinti medicinos priemonėmis iš Valstybės investicijų programos lėšų.

SAM Ryšiai su visuomene

 

 

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos