vaistai.lt

Serologiniai tyrimai dėl koronaviruso bus atliekami vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo specialistams (354/0) 

Serologiniai tyrimai dėl koronaviruso bus atliekami vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo specialistamsTęsiant aukštos rizikos visuomenės grupių testavimą dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos, galimybę pasitikrinti greitaisiais serologiniais testais turės Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos darbuotojai.

Šiuo nemokamu testavimu siekiama išsiaiškinti ir įsivertinti, kokia visuomenės dalis gali būti persirgusi koronavirusu ir ateityje lengviau prognozuoti epidemiologinę situaciją.

Sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga ketvirtadienį pasirašė sprendimą, įpareigojantį savivaldybių administracijų vadovus organizuoti išsitirti pageidaujančių Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų testavimą, pirmenybę teikiant specialistams, vykstantiems į iškvietimus savivaldybėse.

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Savivaldybės įpareigotos tyrimui skirti patalpas ir užtikrinti, kad procedūros būtų atliekamos laikantis sprendime nurodytų infekcijų kontrolės reikalavimų. Tyrimai turi būti atlikti per dvi savaites nuo greitųjų testų gavimo.

Tyrimai bus atliekami greitaisiais serologiniais teistais, imant kraujo iš piršto ir užlašinant jo ant testo. Rezultatas gaunamas per 10-15 minučių.

Greitieji serologiniai testai nėra tinkami esamo susirgimo diagnostikai, jie parodo, ar koronavirusas buvo patekęs į žmogaus organizmą. Todėl gavę teigiamą rezultatą tiriamieji turės skambinti karštąja koronos linija 1808 ir registruotis PGR tyrimui, kuris parodys, ar žmogus šiuo metu yra infekuotas.

SAM Spaudos tarnyba

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos