vaistai.lt
Širdies ydą turintiems naujagimiams - naujas tausojantis gydymo būdas
Pirmą kartą Lietuvoje Santaros klinikų medikai naujagimiams panaudojo pasaulyje žinomą procedūrą – plaučių arterijos kamieno stentavimą perkateteriniu būdu – kad atitolintų operacinį širdies ydos gydymą ir suteiktų galimybę kūdikiams augti bei stiprėti namuose.
Bus pažymima Tarptautinė retų ligų diena. Tarp jų yra ir užkrečiamųjų

Kasmet paskutiniąją vasario  mėnesio dieną (šiemet ateinantį šeštadienį) pasaulyje bus pažymima Tarptautinė retų ligų diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad yra žinoma daugiau nei 6 tūkst. retų ligų ir nors septynios iš dešimties jų yra genetinės kilmės, retomis ligomis laikomos ir kai kurios užkrečiamosios ligos.

Teikiamos rekomendacijos sergantiesiems onkologinėmis ligomis ir jų artimiesiems
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistais, reaguodami į tai, kad Europoje sparčiai daugėja naujojo koronaviruso (COVID-19) atvejų, taip pat į tai, kad Lietuvoje taip pat nustatytas pirmasis užsikrėtimo šiuo virusu atvejis, pateikė rekomendacijas ligoniams, sergantiems vėžiu, ir jų artimiesiems.
Druskininkų sanatorijos: kokioms sveikatos problemoms jos pritaikytos spręsti?
Sveikata neabejotinai yra didžiausias kiekvieno iš mūsų turtas. Tačiau, ar tą turtą gebėsime tinkamai puoselėti? Ar mokėsime gyventi taip, kad išvengtume įvairių sveikatos sutrikimų bei negalavimų? O jiems atsiradus, ar žinosime, kur galime kreiptis? Vienas tokių pasirinkimų yra ir sanatorijos Druskininkuose. Tad pats metas sužinoti, kokioms sveikatos problemoms spręsti yra pritaikyta dažna Druskininkų sanatorija.
Rankų priežiūros ABC: kenkia net ir nedidelis šaltukas
Permainingi orai tampa tikru iššūkiu odai. Nors paprastai rūpinamės veido oda, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitų atidengtų kūno vietų – rankų. Šaltuoju metų laikų rankų odos būklė gali žymiai pablogėti – ji sausėja, šerpetoja, darosi šiurkšti, gal atsirasti įtrūkimų.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos