vaistai.lt
Robotinė chirurgija – proveržis Baltijos šalių medicinai

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje robotinės chirurgijos operacijas atliekančius medikus konsultuojantis Siegeno (Vokietija) St. Marien ligoninės Bendrosios, visceralinės ir vaskulinės chirurgijos departamento vadovas profesorius Dietmar Stephan, sako, jog per kelerius metu ši pažengs į priekį dideliu greičiu. Jau dabar chirurginėje praktikoje pritaikomi vis pažangesni robotai, o po kiek laiko juos bus galima diferencijuoti skirtingoms operacijoms.


Kolorektalinis vėžys: gerai užsimaskavusi liga

Kovo 5 dieną visame pasaulyje minima kolorektalinio vėžio diena, o nuo 2000-ųjų, būtent šis mėnuo oficialiai pavadintas „Mėlynuoju kovu“ (eng. Blue March). Taip kiekvienais metais siekiama atkreipti dėmesį į šią opią problemą ir burti bendruomenę, kurioje išgyvenę šią ligą žmonės galėtų įkvėpti ir kitus. Lietuvoje kiekvienais metais diagnozuojama apie 1700 šio vėžio atvejų, tačiau atviras pokalbis apie storosios žarnos vėžį daugeliui vis dar yra tabu.


Salantuose ekstremali situacija – išsiliejo nežinomos kilmės cheminės medžiagos

Bendrasis pagalbos centras 2021 m. kovo 2 d. vakarą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos pranešė apie ekstremaliąją situaciją Salantų m., Kretingos r. Pranešime buvo nurodyta, kad 2021 m. kovo 1 d. užfiksuotas įvykis apie naftos produktų (galimai dyzelino) išsiliejimą į aplinką (Salanto upę), S. Dariaus ir S. Girėno g. 10, Salantai, Kretingos r.  

 

Klausiate – atsakome: Ar skiriasi šviežios fasuotos ir sveriamos mėsos galiojimo laikas?

Šviežios mėsos galiojimo laikui išties įtakos turi jos pakavimo būdas. Fasuotos šviežios mėsos, priklausomai nuo jos rūšies (jautienos, kiaulienos, paukštienos), galiojimo laikas gali svyruoti nuo 7 iki 10 dienų. Užtikrinti ilgesnį mėsos šviežumą ir tinkamumo vartoti terminą padeda specialios kontroliuojamos atmosferos pakuotės.

Veiksmingiausia priemonė kovoje su akne namų sąlygomis – salicilo rūgštis

Salicilo rūgštis yra ne tik viena populiariausių antiseptinių priemonių žaizdoms dezinfekuoti. Odos tirpalas ypač vertinamas ir grožio specialistų. Pasak kosmetologės Editos Debesienės, ši rūgštis padeda kovoti su spuogais, jų paliktais randais, išsiplėtusiomis užsikimšusiomis poromis, todėl labai plačiai naudojama ne tik specialistų, bet ir rekomenduojama veido priežiūrai namuose.

Užmiršti viską. Kaip depresija veikia atmintį

Mokslininkai kelia prielaidą, kad atminties problemas gali sukelti smegenų struktūros ir funkcionavimo pokyčiai. Depresija dažnai siejama su bloga nuotaika, prislėgtumu, nuovargiu, beviltiškumo jausmu. Tačiau kur kas mažiau žinoma, kad kai kurie žmonės, kuriems diagnozuota depresija, patiria atminties problemas, kenčia nuo užmaršumo. Šios problemos nėra aptariamos taip plačiai, kaip kiti simptomai, tačiau mokslininkai žino, kad depresijai būdingi tam tikri kognityvinių funkcijų sutrikimai.

 

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos