vaistai.lt
Šiuolaikinės gydymo galimybės kontroliuojant piktybinę kraujo ligą

Kasmet Lietuvoje kraujo vėžiu suserga 1500 žmonių, iš jų apie 150 pacientų išgirsta mielominės ligos diagnozę. Apie šios piktybinės kraujo ligos priežastis, simptomus bei naujausią gydymą kalbamės su Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytoja hematologe dr. Milda Rudžianskienė ir gydytoju hematologu, onkologu-chemoterapeutu Domu Vaitiekumi.


Per parą NVSC išsitirti nurodė 283 raseiniškiams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) nurodė 283 Raseinių miesto ir rajono gyventojams, turėjusiems tiek didelės rizikos, tiek mažos rizikos sąlytį. Visi šie asmenys registruojami tyrimui mobiliame  punkte.

Medicininiai vertimai - tie, kurie reikalauja atsakomybės ir žinių

Šių dienų pasaulis džiugina neribotomis galimybėmis. Jeigu anksčiau žmonės apsiribodavo gyvendami, mokydamiesi ir dirbdami savoje šalyje, šiandieninės tendencijos rodo visai ką kita. Populiaru tapo ne tik keliauti po visą pasaulį savo malonumui, bet ir ieškoti darbo, gyventi ar gauti tam tikras gydymo paslaugas užsienyje.

Gydymo įstaigoms pateiktos rekomendacijos dėl apsaugos priemonių rezervo kaupimo

Atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją šalyje ir padidintą riziką medicinos darbuotojams užsikrėsti koronaviruso (COVID-19) infekcija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl asmeninės apsaugos ir medicinos priemonių (prietaisų) rezervo sudarymo.

Kur skambinti, kai nėra kam skambinti?

„Jaučiuosi vienišas...“ šiandien pagalvojame vis dažniau ir dažniau. Karantino izoliacija ir apriboti socialiniai ryšiai suteikė progą iš naujo įvertinti gyvo bendravimo, galimybės būti išgirstam ir išklausytam vertę. Išsiilgę kontakto skubame kurti planus susitikti su draugais bei artimaisiais, galbūt kartais net priekaištaudami sau, kodėl to nedarėme anksčiau, kodėl gi pirma reikia netekti, kad išmoktume labiau vertinti?

 

Dėvint kaukes išsausėjo veido oda? Padėti gali tinkamas kremas

Daugiau laiko praleidžiant su apsauginėmis veido kaukėmis, žmonės skundžiasi paūmėjusiomis įvairiomis odos problemomis. Vaistininkai pranešime žiniasklaidai sako, kad visa tai galima lengvai sušvelninti tinkamai prižiūrint veido odą ir savo rutiną papildant skubios pagalbos priemonėmis, tokiomis kaip serumai ar esencijos.


Startuoja naujas projektas: daugiau nei tūkstančiui pradinukų vaizdo pamokas rengs olimpiečiai

Visoje šalyje prasideda Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) organizuojamas projektas „Olimpinis mėnuo“, kuris darželių bei pradinių klasių auklėtiniams padės užsiimti aktyvia fizine veikla bei suteiks daugiau žinių apie sveiką mitybą ir kokybišką poilsį.

 

    

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos