INFORMACIJA - Vaistai.lt

vaistai.lt
Reta genetinė liga šeimai neatima gyvenimo džiaugsmo
Nėštumas Daivai nerimo nekėlė – laukimo laikotarpis buvo sklandus, tačiau viskas pasikeitė vos gimus vaikui. „Supratau, kad kažkas ne taip, kai pamačiau sūnaus kojyčių pirštukus. Pirmasis mūsų pasimatymas buvo labai trumpas, nes jį greitai pervežė į Kauno klinikas, o mane namo išleido po kelių parų. Tada ir prasidėjo naujas gyvenimo etapas“, – pasakoja Daiva, kurios vaikui Kauno klinikose buvo nustatytas retas Apert sindromas.
Kasdien mokykloje vaikai turės išgerti stiklinę pieno?
Nuo rugsėjo mėnesio patvirtinti nauji vaikų maitinimo reikalavimai kelia tėvų diskusijas. Vaikams darželiuose bus rekomenduojama per dieną išgerti stiklinę pieno, motyvuojant tuo, kad taip vaikai gaus kalcio paros normą. Sveikos mitybos specialistė, VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė iškelia mitybos dviprasmybę pačiame įstatyme, kurio vienas punktas reikalauja per dieną vaikams tiekti bent po vieną pieno produktą ar jo patiekalą, o kitas – rekomenduoja kalcį gauti tik iš pieno.
Pagerėjo vaistų ir medicinos pagalbos priemonių prieinamumas
Iki šių metų liepos įgyvendinti vaistų kainodaros politikos pakeitimai leido sutaupyti pacientų bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų ir sumažinti kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių kainas. Pacientų priemokos už vaistus ir medicinos pagalbos priemones sumažėjo 18 proc., o maždaug 7 mln. eurų sumažėjusios PSDF išlaidos leido pradėti kompensuoti naujus vaistus bei medicinos pagalbos priemones.
Pagausėjęs prakaitavimas – kada vertėtų sunerimti ir kaip sau padėti?
Pagausėjęs prakaitavimas, arba hiperhidrozė, – viena tų ligų, kurios sukelia tiek fizinį, tiek psichologinį diskomfortą. Dažnas mano, kad pagausėjęs prakaitavimas nėra liga, todėl hiperhidroze sergantys žmonės kompleksuoja apie tai kalbėti, nedrįsta kreiptis į medikus.
Fotosenėjimas – odos pokyčių pradžia, kurią galima sustabdyti
Pastebėjote, kad jūsų oda tapo sausesnė, labiau pleiskanoja, atsirado smulkios raukšlelės, pakito veido spalva? Dėl to kaltas gali būti prieš priešlaikinis odos senėjimas, dar kitaip vadinamas fotosenėjimu. Pasak sveikatos specialistų, šis senėjimas dažniausiai atsiranda dėl visų ultravioletinio saulės spindulių spektro (UVA,UVB,UVC), ypatingą žalą daro UVA spinduliai.
Galite išbandyti JAV armijai sukurtą specialų kavos gėrimo algoritmą: mokslininkai paskaičiavo, kiek, kada ir kokios kavos reikia gerti, jei neišsimiegate ar tenka būdrauti
Mokslininkai kavos gėrimo algoritmą sukūrė JAV armijai. Tačiau jis pravers ir civiliams. Kasdien miegoti 7–9 valandas – normalu. Tačiau ką daryti, jei dėl kokių nors priežasčių išsimiegoti nepavyksta, tarkime, esate JAV armijos kareivis? Wall Street Journal duomenimis, apie 40 % amerikiečių kareivių miega mažiau nei 5 valandas per parą ( rekomenduojama norma – 7 valandos), o kartais jiems tenka apsieiti ir visai be miego.
 
Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos