vaistai.lt

Mesar plus 20mg/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28

vartojamos padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 

Kaina apie 7.75
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
1.28
Vertical line
50%
3.71
 
Vartojimas : Neatsižvelgiant į valgymą Neatsižvelgiant į valgymą
Gamintojas :  Menarini
Veiklioji :  Olmesartanum medoxomilum et Hydrochlorothiazidum
ATC kodas :  C09DA08
Brūkšninis kodas :  4013054013922
Grupė :   Širdies ir kraujagyslių sistemą veikiantys vaistai -> Renino-angiotenzino sistemą veikiantys vaistai -> Angiotenzino II antagonistai kartu su diuretikais -> Olmesartan medoxomil and diuretics

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Mesar plus 20mg/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Mesar plus 20 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės

Olmesartanas medoksomilis/Hidrochlorotiazidas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Mesar plus ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Mesar plus
 3. Kaip vartoti Mesar plus
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Mesar plus
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Mesar plus ir kam jis vartojamas

 

Mesar plus sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos - olmesartano medoksomilis ir hidrochlorotiazidas, vartojamos padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti.

 

 • Olmesartano medoksomilis priklauso angiotenzino II receptorių blokatorių grupei. Jis atpalaiduoja lygiuosius kraujagyslių raumenis, todėl mažina kraujospūdį.

 

 • Hidrochlorotiazidas priklauso šlapimo išsiskyrimą skatinančių tiazidinių diuretikų grupei. Jis mažina kraujospūdį padėdamas organizmui išskirti pernelyg didelį skysčių kiekį didindamas inkstuose šlapimo susidarymą.

 

Jums Mesar plus bus skiriamas vartoti tik tuomet, jei vienas Mesar (olmesartano medoksomilis) tinkamai nesureguliuoja kraujospūdžio. Vartojant dviejų veikliųjų medžiagų derinį Mesar plus kraujospūdis mažėja labiau negu atskirai vartojant kiekvieną veikliąją medžiagą.

 

Galbūt jūs jau vartojate vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui sumažinti, bet gydytojas, norėdamas jį dar labiau sumažinti, paskyrė Mesar plus.

 

Padidėjusį kraujospūdį galima kontroliuoti tokiais vaistais kaip Mesar plus tabletės. Jūsų gydytojas tikriausiai jau patarė jums iš dalies pakeisti gyvenimo būdą, kad būtų lengviau reguliuoti kraujospūdį (pvz.: sumažinti antsvorį, nustoti rūkyti, vengti vartoti alkoholį, sumažinti maiste druskos kiekį). Gydytojas taip pat gali paraginti jus reguliariai užsiimti fizine mankšta, pavyzdžiui, vaikščioti arba plaukioti. Labai svarbu laikytis šių gydytojo nurodymų.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Mesar plus

 

Mesar plus vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) olmesartano medoksomiliui arba hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. 6 skyrių) arba į hidrochlorotiazidą panašioms medžiagoms (sulfonamidams);

-  jeigu nėštumo trukmė ilgesnė nei 3 mėnesiai (geriausia vengti vartoti Mesar plus ir ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu – žr. skyrių „Nėštumas“);

-  jeigu Jums sutrikusi inkstų veikla;

-  jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno;

-  jeigu yra sumažėjęs kalio, natrio, padidėjęs kalcio ar šlapimo rūgšties kiekis kraujyje (ir podagros arba inkstų akmenligės simptomai) ir šie pokyčiai negerėja juos gydant;

-  jeigu yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas arba matyti gelta odoje, akių sklerose, arba sutrikęs tulžies ištekėjimas iš tulžies pūslės (užsikimšę tulžies takai, pvz., dėl akmenligės).

 

Jeigu manote, kad kuri nors iš išvardytų būklių būdinga jums arba abejojate dėl to, šio preparato nevartokite. Pirmiausia pasitarkite su gydytoju ir laikykitės jo patarimų.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Mesar plus.

 

Prieš pradėdami vartoti Mesar plus, pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti:

-  AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų;

-  aliskireną.

 

Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje.

 

Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Mesar plus vartoti negalima“.

 

Prieš pradėdami vartoti Mesar plus, pasakykite gydytojui, jeigu jums yra žemiau išvardytų sveikatos sutrikimų:

-  lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos sutrikimas arba jeigu neseniai persodintas

inkstas;

-  kepenų ligos;

-  širdies nepakankamumas arba širdies vožtuvų sutrikimai, širdies raumens veiklos sutrikimai;

-  sunkus arba kelias dienas trunkantis vėmimas arba viduriavimas;

-  vartojate dideles šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) dozes arba mažai

   vartojate druskos;

-  sutrikusi antinksčių veikla (pvz., pirminis hiperaldosteronizmas);

-  cukrinis diabetas;

-  raudonoji vilkligė (autoimuninė liga);

-  alerginė liga arba bronchinė astma.

-  jeigu Jums praeityje buvo diagnozuotas odos vėžys arba gydymo laikotarpiu ant jūsų odos staiga atsirastų koks nors pakitimas. Taikant gydymą hidrochlorotiazidu, ypač ilgalaikį gydymą didelėmis šio vaisto dozėmis, gali padidėti tam tikrų rūšių odos ir lūpos vėžio (nemelanominio odos vėžio) rizika. Vartodami Mesar plus, saugokite savo odą nuo saulės ir ultravioletinių spindulių.

 

Kreipkitės į gydytoją, jei atsiranda kuris nors iš žemiau išvardytų simptomų:

 • viduriavimas, kuris yra sunkus, nuolatinis ir sukelia staigų svorio kritimą. Jūsų gydytojas gali įvertinti jūsų simptomus ir nuspręsti, kaip tęsti kraujospūdį mažinančio vaisto vartojimą;
 • sutrikęs regėjimas arba akių skausmas. Tai gali būti padidėjusio akispūdžio simptomai ir gali atsirasti po kelių valandų arba kelių savaičių laikotarpiu pradėjus vartoti Mesar plus.

 

Jei nustatyta kuri nors iš išvardytų būklių, gydytojas gali nurodyti pas jį lankytis dažniau ir atlikti kai kuriuos tyrimus.

 

Vartojant Mesar plus kraujyje gali padidėti riebalų ir šlapimo rūgšties (podagros – skausmingo sąnarių sutinimo - priežastis) kiekis. Norėdamas tokius pokyčius nustatyti, gydytojas gali liepti tam tikrais intervalais kartoti kraujo tyrimus.

 

Mesar plus gali įvairiais būdais pakeisti kai kurių cheminių medžiagų, vadinamų elektrolitais, kiekį jūsų organizme. Gydytojas gali nurodyti laiką, kuomet reikia atlikti kraujo tyrimus tokiems galimiems pakitimams nustatyti. Elektrolitų kiekio pokyčių požymiai yra troškulys, burnos džiūvimas, raumenų skausmas arba mėšlungis, raumenų silpnumas, sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija), silpnumas, vangumas, nuovargis arba mieguistumas, neramumas, pykinimas, vėmimas, sumažėjęs šlapimo kiekis, dažnas pulsas. Atsiradus šiems požymiams, kreipkitės į gydytoją.

 

Kaip ir tais atvejais, kai vartojami kiti kraujospūdį mažinantys vaistai, pacientams su sutrikusia kraujotaka širdyje arba smegenyse pernelyg didelis kraujospūdžio sumažėjimas gali sukelti širdies smūgį (miokardo infarktą) arba insultą. Todėl jūsų gydytojas atidžiai kontroliuos jūsų kraujospūdį.

 

Jei jums reikia atlikti prieskydinių liaukų funkcijos ištyrimą, prieš tokį tyrimą Mesar plus vartojimą reikia nutraukti.

 

Jei jūs esate sportininkas, atsiminkite, kad šis vaistas gali lemti teigiamus dopingo testo rezultatus.

 

Būtinai pasakykite gydytojui, jei esate nėščia arba įtariate, kad esate nėščia. Mesar plus nerekomenduojama vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius ir draudžiama vartoti vėlesniu nėštumo laikotarpiu, nes jis gali sukelti sunkius kūdikio pažeidimus (žr. skyrių „Nėštumas“).

 

Vaikams ir paaugliams

Mesar plus nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų vaikams ir paaugliams.

 

Kiti vaistai ir Mesar plus

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui apie bet kurį iš šių vaistų.

 • Kitus vaistus, mažinančius kraujospūdį (antihipertenzinius), nes gali sustiprėti Mesar plus poveikis. Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

jeigu vartojate AKF inhibitorių arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Mesar plus vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

 • Preparatus, kurie gali padidinti kalio kiekį jūsų kraujyje vartojant kartu su Mesar plus:

-  kalio papildus (taip pat druskų pakaitalus, kuriuose yra kalio);

-  vaistus, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą (diuretikus);

-  hepariną (vaistą, mažinantį kraujo krešumą);

-  vidurius paleidžiančius preparatus;

-  steroidinius hormonus (gliukokortikoidus);

-  adrenokortikotropinį hormoną (AKTH);

-  karbenoksoloną (vaistą burnos ir skrandžio opoms gydyti);

-  antibiotiką peniciliną G (jis dar vadinamas benzilpenicilino natrio druska);

-  kai kuriuos skausmą malšinančius vaistus – aspiriną arba salicilatus;

 • Ličio preparatus (vaistus nuotaikos svyravimams ir kai kurioms depresijos formoms gydyti): vartojant kartu su Mesar plus gali padidėti ličio toksiškumas. Vartojant litį gydytojui gali prireikti ištirti ličio koncentraciją Jūsų kraujyje.
 • Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU) (vaistus, vartojamus skausmui malšinti, patinimui ir kitiems uždegimo požymiams, įskaitant artritą, mažinti); jei jie vartojami kartu su Mesar plus, gali padidėti inkstų nepakankamumo rizika, o Mesar plus poveikis gali sumažėti;
 • Migdomuosius, raminamuosius preparatus, vaistus nuo depresijos, nes vartojat šiuos vaistus kartu su Mesar plus atsistojus į vertikalią padėtį gali staiga sumažėti kraujospūdis.
 • Baklofeną ir tubokurariną – raumenis atpalaiduojančius vaistus (miorelaksantus).
 • Amifostiną ir kai kuriuos vaistus, vartojamus vėžiui gydyti, pvz., ciklofosfamidą arba metotreksatą.
 • Kolestiraminą ir kolestipolį - vaistus, mažinančius kraujo riebalų kiekį.
 • Kolesevelamo hidrochlorido - vaisto, kuris mažina cholesterolio koncentraciją Jūsų kraujyje, nes Mesar Plus poveikis gali būti silpnesnis. Jūsų gydytojas Jums patars vartoti Mesar Plus bent 4 val. prieš geriant kolesevelamo hidrochlorido.
 • Anticholinerginius preparatus, pvz.: atropiną, biperideną.
 • Tioridaziną, chlorpromaziną, levomepromaziną, trifluoperaziną, ciamemaziną, sulpiridą, amisulpridą, pimozidą, sultopridą, tiapridą, droperidolį arba haloperidolį vartojamus kai kurioms psichikos ligoms gydyti.
 • Vaistus širdies ligoms gydyti - chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą, amjodaroną, sotalolį arba rusmenės glikozidus.
 • Mizolastiną, pentamidiną, terfenadiną, dofetilidą, ibutilidą arba švirkščiamąjį eritromiciną - vaistus, galinčius pakeisti širdies ritmą.
 • Geriamuosius vaistus nuo cukrinio diabeto, pvz.: metforminą, insuliną vartojamus gliukozės kiekiui kraujyje mažinti.
 • Beta adrenoblokatorius ir diazoksidą – vaistus, vartojamus esant padidėjusiam kraujospūdžiui arba sumažėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, nes Mesar plus gali sustiprinti cukraus kiekį didinantį poveikį.
 • Metildopą – vaistą, vartojamą padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti.
 • Tokius vaistus, kaip noradrenalinas, kurie vartojami kraujospūdžiui padidinti bei sulėtėjusiam širdies ritmui pagreitinti.
 • Difemanilį, vartojamą esant retam širdies ritmui arba padidėjusiam prakaitavimui.
 • Probenecidą, sulfinpirazoną ir alopurinolį - vaistus podagrai gydyti.
 • Kalcio papildus.
 • Priešvirusinį vaistą amantadiną.
 • Ciklosporiną – vaistą, vartojamą atmetimo reakcijai stabdyti po organų persodinimo.
 • Tetraciklinų grupės antibiotikus arba sparfloksaciną.
 • Amfotericiną, vartojamą grybelių sukeltoms ligoms gydyti.
 • Kai kuriuos skrandžio rūgštingumą mažinančius vaistus, pvz., aliuminio magnio hidroksidą, nes dėl jų gali šiek tiek susilpnėti Mesar plus poveikis.
 • Cizapridą, vartojamą maisto judėjimui iš skrandžio į žarnyną pagreitinti.
 • Halofantriną, vartojamą maliarijai gydyti.

 

Mesar plus vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Mesar plus galima gerti tiek valgant, tiek nevalgius.

Vartojant Mesar plus, alkoholio reikia vartoti labai atsargiai, nes kai kuriems pacientams galimas alpulys arba galvos svaigimas. Jei toks poveikis pasireiškia, negerkite jokio alkoholinio gėrimo, įskaitant vyną, alų ar silpnus alkoholinius kokteilius.

 

Juodaodžiai pacientai

 

Kaip ir kitų panašių preparatų, Mesar plus kraujospūdį mažinantis poveikis būna šiek tiek silpnesnis juodaodžiams.

 

Nėštumas ir žindymas

 

Nėštumas

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Prieš vartodamos Mesar plus, pasakykite gydytojui, jei esate nėščia (arba manote, kad pastojote). Jūsų gydytojas nurodys jums nutraukti vartoti Mesar plus prieš nėštumą arba tuoj pat, kai pastosite ir vietoj Mesar plus paskirs vartoti kitą vaistą. Mesar plus nerekomenduojamas vartoti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, jo negalima vartoti nuo ketvirto nėštumo mėnesio, nes vartojant po trečio nėštumo mėnesio jis gali sukelti sunkius vaiko pažeidimus.

 

Žindymas

Pasakykite gydytojui jei žindote kūdikį ar planuojate pradėti žindyti. Mesar plus nerekomenduojama vartoti žindyvėms ir, jei jūs planuojate žindyti kūdikį, gydytojas gali nurodyti vartoti kitą vaistą.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Padidėjusio kraujospūdžio gydymo metu jūs galite jausti mieguistumą arba galvos svaigimą. Jei pastebėjote tokį poveikį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol šie simptomai nepranyks. Pasitarkite su gydytoju prieš imdamiesi minėtos veiklos.

 

Mesar plus sudėtyje yra laktozės

 

Šio vaisto sudėtyje yra laktozės (tam tikro cukraus). Jei jūs žinote, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių (cukraus), prieš pradėdami vartoti Mesar plus pasitarkite su gydytoju.

 

  3. Kaip vartoti Mesar plus

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Rekomenduojama dozė yra viena Mesar plus 20 mg/12,5 mg tabletė. Jei vartojant šią dozę kraujospūdis reguliuojamas nepakankamai, gydytojas dozę gali pakeisti ir nurodyti gerti po vieną Mesar plus 20 mg/25 mg tabletę per parą.

 

Tabletes reikia nuryti užsigeriant vandeniu. Jei įmanoma, paros dozę patartina gerti kiekvieną dieną tokiu pačiu paros metu, pvz., pusryčiaujant. Svarbu Mesar plus vartoti tol, kol gydytojas nurodys vartojimą nutraukti.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Mesar plus dozę?

 

Jei iš karto išgėrėte daugiau Mesar plus tablečių negu reikia, arba jei vieną ar daugiau tablečių atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių ir pasiimkite vaistą su savimi.

 

Pamiršus pavartoti Mesar plus

 

Jei pamiršote išgerti paskirtą paros dozę, kitą dieną gerkite įprastinę dozę. Pamiršus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

 

Nustojus vartoti Mesar plus

 

Svarbu Mesar plus vartoti tol, kol gydytojas nurodys vartojimą nutraukti.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Tačiau žemiau išvardyti du šalutinio poveikio požymiai gali būti pavojingi.

 

 • Alerginės reakcijos, galinčios pažeisti visą kūną su veido, burnos, liežuvio ir (arba) gerklų patinimu, kartu su niežuliu ir išbėrimu pasitaiko retai. Jei atsiranda šie požymiai, reikia nutraukti vartoti Mesar plus ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

 

 • Mesar plus jautriems asmenims arba dėl alerginės reakcijos gali pernelyg stipriai sumažinti kraujospūdį. Kartais kai kuriems asmenims gali atsirasti apsvaigimas ar jie gali nualpti. Jei atsiranda šie požymiai, nutraukite Mesar plus vartojimą, atsigulkite ant lygaus paviršiaus ir nedelsiant pasitarkite su gydytoju.

 

Mesar plus yra dviejų veikliųjų medžiagų derinys ir žemiau pirmiausia pateiktas šalutinis poveikis, susijęs su Mesar plus vartojimu (papildomai su aukščiau išvardytais požymiais), po to išvardytas šalutinis poveikis, pasitaikęs tuomet, kai abi veikliosios medžiagos buvo vartojamos atskirai.

 

Žemiau išvardyti šalutinio poveikio požymiai nustatyti vartojant Mesar plus.

Jei šie požymiai atsiranda, dažnai jie yra lengvi ir jums nereikia vaisto vartojimo nutraukti.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip iki 1 iš 10 žmonių)

Galvos svaigimas, silpnumas, skausmas, nuovargis, krūtinės skausmas, kulkšnių, pėdų, kojų, plaštakų arba rankų patinimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Pernelyg greitas ir juntamas širdies plakimas (palpitacija), išbėrimas, egzema, galvos sukimasis, kosulys, gerklės skausmas, sutrikęs virškinimas, pilvo skausmas, pykinimas ir vėmimas, viduriavimas, raumenų spazmai ir skausmas, sąnarių, rankų ir kojų skausmas, sutrikusi erekcija, kraujas šlapime.

 

Nedažnai pasitaiko laboratorinių tyrimų duomenų pakitimų kraujyje, kurie esti tokie:

padidėjęs riebalų, šlapalo arba šlapimo rūgšties kiekis kraujyje, padidėjęs kreatinino, padidėjęs arba sumažėjęs kalio kiekis kraujyje, padidėjęs kalcio, gliukozės kiekis kraujyje, kepenų funkcijos rodmenų kiekis kraujyje.

Tuos pakitimus nustatys gydytojas, ištyręs Jūsų kraują, ir patars Jums, kaip reikėtų toliau elgtis.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Bloga savijauta, sąmonės pritemimas, odos patinimai (pūkšlės), ūminis inkstų nepakankamumas.

Retai gali būti kraujo tyrimų pakitimų: padidėjęs šlapalo azoto kiekis kraujyje, sumažėjęs hemoglobino kiekis, sumažėjęs hematokrito rodmuo kraujyje. Tuos pakitimus nustatys gydytojas, ištyręs Jūsų kraują, ir patars Jums, kaip reikėtų toliau elgtis.

 

Žemiau išvardytas šalutinis poveikis, kuris pasitaikė dažniau arba tuomet, kai olmesartano medoksomilis arba hidrochlorotiazidas buvo vartojami kiekvienas atskirai, bet ne vartojant Mesar plus:

 

Olmesartano medoksomilis

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Bronchų uždegimas, kosulys, sekreto tekėjimas iš nosies arba jos užsikimšimas, gerklės skausmas, pilvo skausmas, sutrikęs virškinimas, viduriavimas, pykinimas, gastroenteritas, sąnarių arba kaulų skausmas, nugaros skausmas, kraujas šlapime, šlapimo takų infekcija, į gripą panašūs požymiai, skausmas.

 

Pasitaikė taip pat kraujo tyrimų duomenų, kurie pasitaikė dažnai, pakitimų: padidėjęs riebalų, šlapalo arba šlapimo rūgšties kiekis kraujyje, padidėję kepenų ir raumenų veiklos rodikliai.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Ūminės alerginės reakcijos, apimančios visą kūną ir galinčios sukelti kvėpavimo sutrikimą ir staigų kraujospūdžio sumažėjimą, apalpimą (anafilaksinės reakcijos), veido patinimas, krūtinės angina (skausmas arba nemalonus pojūtis krūtinėje), bloga savijauta, alerginis odos išbėrimas, niežulys, egzantema (odos išbėrimas), odos patinimas (pūkšlės).

 

Pasitaikė taip pat kraujo tyrimų duomenų pakitimų: sumažėjęs kraujo ląstelių trombocitų kiekis (trombocitopenija).

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Inkstų funkcijos sutrikimas, energijos stoka.

Retai pasitaiko kai kurių kraujo tyrimų pakitimų: padidėjęs kalio kiekis kraujyje.

 

Hidrochlorotiazidas

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Kraujo tyrimų pakitimai: padidėjęs riebiųjų rūgščių ir šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių)

Sumišimas, pilvo skausmas, skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, gliukozė šlapime.

 

Pasitaiko taip pat kai kurių kraujo tyrimo pakitimų: padidėjęs kreatinino, šlapalo, kalcio ir gliukozės, sumažėjęs chloridų, kalio, magnio ir natrio kiekis kraujyje. Padidėjęs amilazės aktyvumas kraujyje (hiperamilazemija).

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)

Apetito sumažėjimas arba nebuvimas, labai pasunkėjęs kvėpavimas, anafilaksinės odos reakcijos (padidėjusio jautrumo reakcijos), jau anksčiau buvusios miopijos sustiprėjimas, eritema, niežtinčio pobūdžio odos reakcija į šviesą, dėl smulkių kraujo išsiliejimų (purpura) rausvos dėmės arba plėmai, pūkšlės odoje.

 

Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių)

Seilių liaukų patinimas ir skausmingumas, sumažėjęs sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų), kraujo plokštelių (trombocitų) kiekis kraujyje, mažakraujystė, kaulų čiulpų pažeidimas, neramumas, prislėgta nuotaika arba depresija, miego sutrikimas, abejingumas (apatija), tirpulys ir dilgčiojimas, traukuliai, ksantopsija (visi daiktai atrodo geltoni), matymas lyg per miglą, akių sausmė (sumažėjusi ašarų gamyba), nereguliarus širdies ritmas, kraujagyslių uždegimas, kraujo krešulių atsiradimas (trombozė arba embolija), plaučių uždegimas, skysčio susikaupimas plaučiuose, kasos uždegimas, gelta, tulžies pūslės infekcija, raudonosios vilkligės požymiai – išbėrimas, sąnarių skausmas, rankų ir pirštų šalimo pojūtis, alerginės odos reakcijos, odos lupimasis ir pūslių atsiradimas, neinfekcinio pobūdžio inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), karščiavimas, raumenų silpnumas (kartais sukeliantis judesių sutrikimą).

 

Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių)

Elektrolitų pusiausvyros sutrikimas, sukeliantis chloridų kiekio sumažėjimą kraujyje (hipochloreminė alkalozė, žarnų nepraeinamumas (paralyžinis nepraeinamumas)).

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

Silpnesnis regėjimas arba akių skausmas (galimi sunkios uždaro kampo glaukomos požymiai).

Odos ir lūpos vėžys (nemelanominis odos vėžys).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti Mesar plus

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.

 

Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Mesar plus sudėtis

-  Veikliosios medžiagos kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg olmesartano medoksomilio ir 12,5 mg hidrochlorotiazido.

 

-  Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas*, mažai pakeista hiproliozė, hiproliozė, magnio stearatas, titano dioksidas (E 171), talkas, hipromeliozė, geležies (III) oksidai (E172).

 

*Žr. sk. Mesar plus sudėtyje yra laktozės

 

Mesar plus išvaizda ir kiekis pakuotėje

Mesar plus 20 mg/12,5 mg plėvele dengtos tabletės yra 8,5 mm, rausvai geltonos, apvalios, vienoje jų pusėje yra įspaudas C22.

 

Lizdinėse plokštelėse yra 14, 28, 30, 56, 84, 90, 98, 10x28 plėvele dengtos tabletės.

Perforuotų vienadozių lizdinių plokštelių pakuotė, kurioje yra 10, 50 arba 500 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

Registruotojas

Menarini International Operations Luxembourg S. A.

1, Avenue de la Gare

L-1611, Luxembourg

Liuksemburgas

 

Gamintojas

Daiichi Sankyo Europe GmbH

Luitpoldstrasse 1

85276 Pfaffenhofen, Ilm

Vokietija

 

arba

 

Berlin-Chemie AG

Glienicker Weg 125

12489 Berlin

Vokietija

 

arba

 

Menarini Von Heyden GmbH

Leipziger Str. 7-13

01097 Dresden

Vokietija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”

J. Jasinskio g. 16a, LT-03163 Vilnius

Lietuva

Tel.: +370 5 269 19 47

Faks.: +370 5 269 19 51

El. paštas: lt@berlin-chemie.com

 

 

Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Airija:  Omesar Plus

Austrija:  Mencord Plus

Belgija:    Belsar Plus

Čekija: Sarten Plus H

Danija: Benetor Comp

Estija:   Mesar plus

Graikija:  Olartan-plus

Italija:  Olprezide

Islandija: Benetor Comp

Ispanija:  Ixia Plus

Kipras: Olartan-plus

Latvija:   Mesar plus

Lenkija:  Revival Plus

Lietuva:  Mesar plus

Liuksemburgas:   Belsar Plus

Malta:  Omesar plus

Norvegija:  Benetor Comp

Portugalija: Olsar Plus

Prancūzija: Alteis Duo

Slovakija:   Tenzar Plus

Slovėnija:   Co-Tensiol

Suomija: Benetor Comp

Vengrija: Laresin Plus

Vokietija:   Votum plus

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-11-23.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Mesar plus 20mg/12.5mg plėvele dengtos tabletės N28

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

diuretikais kartu dengtos angiotenzino olmesartan mesaras veikiantys širdies mesar kraujagyslių plėvele sistemą olmesartanum plus diuretics vaistai tabletės hydrochlorotiazidum hydrochlorothiazidum antagonistai medoxomilum medoxomil renino menarini

Ieškomiausių TOP 5Naudingos nuorodos