vaistai.lt

Bosulif 500mg plėvele dengtos tabletės N28

Bosulif sudėtyje yra veikliosios medžiagos bozutinibo. Šiuo vaistu gydomi suaugę pacientai, sergantys serga leukemija, vadinama Philadelphia chromosomai teigiama (teigiama Ph) lėtine mieloidine leukemija (LML), kuriems ji diagnozuota pirmą kartą ir kuriems pirmiau LML gydyti skirti vaistai arba buvo neveiksmingi, arba netiko.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 3213.28
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
Vertical line
50%
 
Vartojimas : Valgio metu Valgio metu

Ryte

Gamintojas :  Pfizer H.C.P
Veiklioji :  Bosutinibum
ATC kodas :  L01EA04
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Antinavikiniai vaistai -> BCR-ABL tyrosine kinase inhibitors -> Bosutinib

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Bosulif 500mg plėvele dengtos tabletės N28

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Bosulif 100 mg plėvele dengtos tabletės

Bosulif 400 mg plėvele dengtos tabletės

Bosulif 500 mg plėvele dengtos tabletės

bozutinibas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į savo gydytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra Bosulif ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Bosulif
  3. Kaip vartoti Bosulif
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Bosulif
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Bosulif ir kam jis vartojamas

 

Bosulif sudėtyje yra veikliosios medžiagos bozutinibo. Šiuo vaistu gydomi suaugę pacientai, sergantys serga leukemija, vadinama Philadelphia chromosomai teigiama (teigiama Ph) lėtine mieloidine leukemija (LML), kuriems ji diagnozuota pirmą kartą ir kuriems pirmiau LML gydyti skirti vaistai arba buvo neveiksmingi, arba netiko. Teigiama Ph LML yra kraujo vėžys, kuriuo sergant, organizmas gamina per daug tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių, kurios vadinamos granulocitais.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų apie tai, kaip veikia Bosulif ir kodėl Jums buvo paskirtas šis vaistas, kreipkitės į savo gydytoją.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Bosulif Bosulif vartoti negalima

  • Jeigu yra alergija bozutinibui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).
  • Jeigu gydytojas yra Jums sakęs, kad yra pažeistos ir nenormaliai funkcionuoja Jūsų kepenys.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Pasitarkite su savo gydytoju, vaistininku ar slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Bosulif.

 

  • Jeigu yra arba anksčiau buvo atsiradę kepenų sutrikimų. Pasakykite gydytojui, jeigu anksčiau buvo atsiradę kepenų sutrikimų, įskaitant, bet kokio pobūdžio hepatitą (kepenų infekcinė liga arba uždegimas) arba anksčiau buvo pasireiškęs kuris nors iš išvardytų požymių ir simptomų: niežulys, akių ar odos pageltimas, šlapimo patamsėjimas ir skausmas arba diskomfortas dešinėje viršutinėje pilvo dalyje. Jūsų gydytojas turės atlikti kraujo tyrimus, kad ištirtų kepenų funkciją prieš pradedant gydymą Bosulif ir pirmaisiais 3 gydymo Bosulif mėnesiais bei visais atvejais, kai yra klinikinių indikacijų.

 

  • Jeigu pasireiškia viduriavimas ir vėmimas. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia kuris nors iš išvardytų požymių ar simptomų: tuštinatės daugiau kartų per parą (peristaltikos suaktyvėjimas) nei normaliai, padaugėjo vėmimo epizodų, vemiate krauju, tuštinatės kraujingomis išmatomis (peristaltikos suaktyvėjimas) ar šlapime yra kraujo arba išmatos yra juodos spalvos (deguto juodumo išmatos). Turite pasiklausti gydytojo, ar vaistai, kuriuos vartojate vėmimui slopinti, nedidina širdies plakimo sutrikimų rizikos. Ypač svarbu pasitarti su savo gydytoju, jeigu norite vartoti vaistą, kurio sudėtyje yra domperidono, pykinimui ir (arba) vėmimui slopinti. Pykinimo ar vėmimo gydymas tokiais vaistais kartu vartojant Bosulif gali didinti pavojingų širdies plakimo sutrikimų (aritmijų) riziką.

 

  • Jeigu pasireiškia kraujavimo sutrikimai. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia kuris nors iš išvardytų požymių ar simptomų, pavyzdžiui: nenormalus kraujavimas arba nesusižalojus atsiranda mėlynių.

 

  • Jeigu sergate infekcine liga. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia kuris nors iš išvardytų požymių ar simptomų, pavyzdžiui: karščiavimas, šlapinimosi sutrikimas, pavyzdžiui, deginimas šlapinantis, pradedate kosėti arba pradeda skaudėti gerklę.

 

  • Jeigu Jums yra skysčio susilaikymas. Pasakykite gydytojui, jeigu gydantis Bosulif, pasireiškia kuris nors iš išvardytų skysčio kaupimosi organizme požymių ar simptomų, pavyzdžiui: patinsta kulkšnys, pėdos ar kojos, pasunkėja kvėpavimas, pasireiškia krūtinės skausmas arba kosulys (tai gali būti skysčio kaupimosi plaučiuose arba krūtinėje požymiai).

 

  • Jeigu pasireiškia širdies sutrikimai. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia širdies sutrikimas, pavyzdžiui: širdies plakimo sutrikimai (aritmijos) arba yra registruojamas nenormalus elektrinis signalas, vadinamas QT intervalo pailgėjimu. Tai yra svarbu visais atvejais, bet ypač, jeigu Jums pasireiškia dažnas arba ilgalaikis viduriavimas, kaip buvo aprašyta anksčiau. Jeigu vartodami Bosulif alpstate (netenkate sąmonės) arba neritmiškai plaka širdis, nedelsdami pasakykite gydytojui, nes tai gali būti sunkios širdies būklės požymiai.

 

  • Jeigu Jums buvo pasakyta, kad yra sutrikusi inkstų funkcija. Pasakykite gydytojui, jeigu dažniau šlapinatės ir išsiskiria didesnis kiekis šlapimo, kuris yra blyškios spalvos, arba jeigu rečiau šlapinatės ir išsiskiria mažesnis kiekis šlapimo, kuris yra tamsus. Taip pat pasakykite gydytojui, jeigu mažėja kūno masė arba patinsta pėdos, čiurnos, kojos, rankos ar veidas.

 

  • Jums kada nors buvo diagnozuota hepatito B infekcija arba šiuo metu galite būti užsikrėtę šiuo virusu. Tai būtina, nes Bosulif gali vėl suaktyvinti hepatito B virusą, o kai kuriais atvejais tai gali būti mirtina. Prieš pradedant gydymą, gydytojas atidžiai patikrins, ar pacientas neturi šios infekcijos požymių.

 

  • Jeigu pasireiškia arba buvo pasireiškę kasos sutrikimų. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia pilvo skausmas ar diskomfortas.

 

  • Jeigu pasireiškė bent vienas iš šių simptomų: sunkus odos bėrimas. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė bent vienas iš požymių ir simptomų, susijusių su skausmingu plintančiu raudonu arba violetiniu bėrimu, ant gleivinių (pvz., burnos ir lūpų) susidarančiomis pūslėmis ir (arba) kitomis pažaidomis.

 

  • Jeigu pastebėjote bent vieną iš šių simptomų: skauda šoną, šlapime atsirado kraujo arba sumažėjo šlapimo kiekis. Sergant labai sunkios formos liga organizmas gali nepajėgti pašalinti visų žuvusių vėžinių ląstelių liekanų. Tai vadinama navikų lizės sindromu ir gali sukelti inkstų nepakankamumą bei širdies problemas per pirmąsias 48 valandas po pirmosios Bosulif dozės suvartojimo. Gydytojas žino apie šį pavojų ir gali pasirūpinti, kad Jūsų organizme netrūktų skysčių, bei skirti kitų vaistų, padėsiančių išvengti tos būklės.

 

Apsauga nuo saulės/UV spindulių

 

Vartojant bozutinibą, jūs galite tapti jautresni saulei ar UV spinduliams. Svarbu uždengti saulės spindulių veikiamas odos vietas ir naudoti apsaugos nuo saulės priemones su aukšto lygio apsaugos nuo saulės faktoriumi (angl. sun protection factor, SPF).

 

Vaikams ir paaugliams

 

Bosulif nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 18 metų žmonėms. Šio vaisto tyrimų su vaikais ir paaugliais neatlikta.

 

Kiti vaistai ir Bosulif

 

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, vitaminus ir vaistažolių preparatus, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui. Kai kurie vaistai gali veikti Bosulif kiekį Jūsų organizme. Turite pasakyti gydytojui, jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra toliau išvardytų veikliųjų medžiagų.

 

Šalutinio poveikio riziką gali didinti kartu su Bosulif vartojamos toliau išvardytos veikliosios medžiagos

  • Ketokonazolas, itrakonazolas, vorikonazolas, pozakonazolas ir flukonazolas (vartojami grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti).
  •  Klaritromicinas, telitromicinas, eritromicinas ir ciprofloksacinas (vartojami bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti).
  • Nefazodonas (vartojamas depresijai gydyti).
  • Mibefradilis, diltiazemas ir verapamilis (vartojami kraujospūdžiui mažinti žmonėms, kurių kraujospūdis yra padidėjęs).
  • Ritonaviras, lopinaviras / ritonaviras, indinaviras, nelfinaviras, sakvinaviras, atazanaviras, amprenaviras, fosamprenaviras ir darunaviras (vartojami žmogaus imunodeficito virusų [ŽIV] infekcijai arba AIDS gydyti).
  • Bocepreviras ir telapreviras (vartojami hepatitui C gydyti).
  • Aprepitantas (vartojamas pykinimo ir vėmimo profilaktikai ir gydymui).
  • Imatinibas (vartojamas tam tikros rūšies leukemijoms gydyti).
  • Krizotinibas (vartojamas tam tikro tipo plaučių vėžiui, vadinamam nesmulkiųjų ląstelių plaučių vėžiu, gydyti).

 

Bosulif veiksmingumą gali mažinti toliau išvardytos veikliosios medžiagos

  • Rifampicinas (vartojamas tuberkuliozei gydyti).
  • Fenitoinas ir karbamazepinas (vartojami epilepsijai gydyti).
  • Bozentanas (vartojamas aukštam kraujospūdžiui plaučiuose mažinti [pasireiškia plautinės arterijos hipertenzija]).
  • Nafcilinas (antibiotikas, kuris vartojamas bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti).
  • Jonažolė (vaistažolių preparatas, kurio galima įsigyti be recepto), kuri vartojama depresijai gydyti.
  • Efavirenzas ir etravirinas (vartojami ŽIV infekcijai arba AIDS gydyti).
  • Modafinilis (vartojamas tam tikriems miego sutrikimams gydyti).

 

Šių vaistų reiktų vengti vartoti gydantis Bosulif. Jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų, pasakykite savo gydytojui. Jūsų gydytojas gali keisti šių vaistų dozę, keisti Bosulif dozę arba skirti gydymą kitu vaistu.

 

Toliau išvardytos veikliosios medžiagos gali veikti širdies plakimą

  • Amjodaronas, dizopiramidas, prokainamidas, chinidinas ir sotalolis (vartojami širdies sutrikimui gydyti).
  • Chlorokvinas, halofantrinas (vartojami maliarijai gydyti).
  • Klaritromicinas ir moksifloksacinas (antibiotikai, kurie vartojami bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti).
  • Haloperidolis (vartojamas psichikos ligoms, pavyzdžiui, šizofrenijai gydyti).
  • Domperidonas (vartojamas pykinimui ir vėmimui gydyti arba pieno gamybai stimuliuoti).
  • Metadonas (vartojamas skausmui malšinti).

 

Šiuos vaistus vartoti gydymo Bosulif metu reikia atsargiai. Jeigu vartojate kurį nors iš jų, apie tai pasakykite gydytojui.

 

Išvardyti vaistai yra ne vieninteliai, kurie gali sąveikauti su Bosulif.

 

Bosulif vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Bosulif nevartokite su greipfrutais arba greipfrutų sultimis, nes tai gali didinti šalutinio poveikio riziką.

 

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

 

Bosulif nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai neabejotinai būtina, nes Bosulif gali pakenkti vaisiui. Jeigu esate nėščia arba galite pastoti, prieš vartodama Bosulif pasitarkite su gydytoju.

 

Bosulif vartojančiai moteriai gydymo metu bus pasiūlyta naudoti efektyvias kontracepcijos priemones gydymo metu ir bent 1 mėnesį po paskutinės dozės. Vėmimas ir viduriavimas gali sumažinti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumą.

 

Yra rizika, kad gydymas Bosulif sumažins vyro vaisingumą, todėl prieš pradėdami gydymą jūs galite pasitarti dėl spermos konservacijos.

 

Jeigu žindote kūdikį, apie tai pasakykite savo gydytojui. Gydymo Bosulif metu žindyti negalima, nes tai gali pakenkti Jūsų kūdikiui.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Jeigu pasireiškia galvos svaigimas, miglotas matymas arba jaučiatės neįprastai pavargę, vairuoti ir mechanizmų valdyti negalima tol, kol toks poveikis neišnyksta.

 

Bosulif sudėtyje yra natrio

 

Šio vaisto kiekvienoje 100 mg, 400 mg arba 500 mg tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3. Kaip vartoti Bosulif

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Bosulif Jums skirs tik gydytojas, kuris turi leukemijos gydymo vaistais patirties.

 

Dozė ir vartojimo metodas

 

Rekomenduojama dozė pacientams, sergantiems pirmą kartą nustatyta LML, yra 400 mg vieną kartą per parą. Rekomenduojama dozė pacientams, kuriems pirmiau LML gydyti skirti vaistai buvo neveiksmingi arba netiko, yra 500 mg vieną kartą per parą. Jeigu sergate vidutinio sunkumo arba sunkia inkstų liga, Jūsų gydytojas sumažins Jums dozę 100 mg vieną kartą per parą, jei sergate vidutinio sunkumo inkstų liga, ir papildomais 100 mg vieną kartą per parą, jei sergate sunkia inkstų liga. Jūsų gydytojas dozę gali keisti, skirdamas 100 mg tabletes, atsižvelgdamas į Jūsų būklę, Jūsų organizmo reakciją į gydymą ir (arba) bet kokį nepageidaujamą poveikį, kuris Jums pasireiškia.

Išgerkite tabletę (tabletes) kartą per parą valgydami. Nurykite tabletę (tabletes) užsigerdami vandeniu. Nesulaužykite ir nesutrinkite tablečių.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Bosulif dozę?

 

Jeigu atsitiktinai išgėrėte per daug Bosulif tablečių arba didesnę dozę nei reikia, iš karto kreipkitės patarimo į gydytoją. Jeigu įmanoma, gydytojui parodykite pakuotę arba šį lapelį. Jums gali prireikti medicininės pagalbos.

 

Pamiršus pavartoti Bosulif

 

Jeigu po pamirštos dozės praėjo mažiau kaip 12 valandų, vartokite rekomenduojamą dozę. Jeigu po pamirštos dozės praėjo daugiau kaip 12 valandų, išgerkite kitą dozę įprastu laiku kitą dieną.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistas tabletes.

 

Nustojus vartoti Bosulif

 

Nenutraukite Bosulif vartojimo, kol tai padaryti nenurodys Jūsų gydytojas. Jeigu negalite vartoti vaisto taip, kaip skyrė Jūsų gydytojas, arba jeigu Jums atrodo, kad vaistų daugiau visai nebereikia, iš karto kreipkitės į gydytoją.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Turite nedelsdami kreiptis į savo gydytoją, jeigu pasireiškia kuris nors sunkus šalutinis poveikis (taip pat žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Bosulif“).

 

Kraujo sutrikimai. Iš karto pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė kuris nors iš šių simptomų: kraujavimas, karščiavimas arba greitai atsiranda mėlynių (gali rodyti kraujo arba limfinės sistemos sutrikimą).

 

Kepenų sutrikimai. Iš karto pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė kuris nors iš šių simptomų: niežulys, akių ir odos pageltimas, šlapimo patamsėjimas ir skausmas ar diskomfortas dešinėje viršutinėje pilvo pusėje arba karščiavimas.

 

Skrandžio / žarnų sutrikimai. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė pilvo skausmas, rėmuo, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas ir vėmimas.

 

Širdies sutrikimai. Pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia širdies sutrikimas, pavyzdžiui: yra registruojamas nenormalus elektrinis signalas, vadinamas QT intervalo pailgėjimu arba, vartodami Bosulif, alpstate (netenkate sąmonės) arba neritmiškai plaka širdis.

 

Hepatito B infekcijos atsinaujinimas. Hepatito B infekcijos atsinaujinimas (reaktyvacija), jeigu praeityje jums buvo diagnozuotas hepatitas B (kepenų infekcija).

 

Sunkios odos reakcijos. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškė bent vienas iš šių simptomų: skausmingas plintantis raudonas arba violetinis bėrimas, o ant gleivinių (pvz., burnos ir lūpų) susidaro pūslės ir (arba) kitos pažaidos.

 

Vartojant Bosulif, gali pasireikšti šalutinis poveikis

 

Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

  • Trombocitų, raudonųjų kraujo ląstelių ir (arba) neutrofilų (baltųjų kraujo ląstelių rūšis) kiekių sumažėjimas.
  • Viduriavimas, vėmimas, pilvo skausmas, pykinimas.
  • Karščiavimas, rankų, kojų ar veido patinimas, nuovargis, silpnumas.
  • Kvėpavimo takų infekcinė liga.
  • Nosies ir ryklės uždegimas (nazofaringitas).
  • Kraujo tyrimo rodmenų, kuriais galima nustatyti, jeigu Bosulif pažeidžia kepenis ir (arba) kasą, inkstus, pokyčiai.
  • Apetito sumažėjimas.
  • Sąnario skausmas, nugaros skausmas.
  • Galvos skausmas.
  • Odos išbėrimas, dėl kurio gali pasireikšti niežulys ir (arba) kuris gali apimti visą kūną.
  • Kosulys.
  • Dusulys.
  • Nestabilumo jutimas (galvos svaigimas).
  • Skysčių kaupimasis plaučiuose (skysčių kaupimasis pleuros ertmėje).
  • Niežulys.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

  • Baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (leukopenija).
  • Skrandžio dirginimas (gastritas), kraujavimas iš skrandžio arba žarnyno.
  • Krūtinės skausmas, skausmas.
  • Toksinis kepenų pažeidimas, nenormali kepenų funkcija, įskaitant kepenų sutrikimą.
  • Plaučių infekcinė liga (pneumonija), gripas, bronchitas.
  • Širdies plakimo sutrikimas, kuris gali išprovokuoti apalpimą, galvos svaigimą ir dažno širdies plakimo jutimą.
  • Padidėjęs kraujospūdis.
  • Didelė kalio koncentracija kraujyje, maža fosforo koncentracija kraujyje, didelis skysčių netekimas (dehidratacija).
  • Raumenų skausmas.
  • Skonio pojūčio pokytis (skonio pojūčio sutrikimas).
  • Ūmus inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų funkcijos sutrikimas.
  • Skysčių kaupimasis aplink širdį (perikardo efuzija).
  • Spengimas ausyse (tinitas).
  • Dilgėlinė, spuogai.
  • Įsijautrinimo šviesai reakcija (įsijautrinimas saulės ir kitų šviesos šaltinių UV spinduliams).
  • Alerginė reakcija.
  • Nenormaliai padidėjęs kraujospūdis plaučių arterijose (plautinė hipertenzija).
  • Ūminis kasos uždegimas (ūminis pankreatitas).
  • Kvėpavimo nepakankamumas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 100 žmonių)

  • Karščiavimas, susijęs su mažu baltųjų kraujo ląstelių kiekiu (febrilioji neutropenija).
  • Kepenų pažaida.
  • Gyvybei pavojinga alerginė reakcija (anafilaksinis šokas).
  • Nenormalus skysčio kaupimasis plaučiuose (ūmi plaučių edema).
  • Odos išbėrimas.
  • Širdį gaubiančio į maišelį panašaus audinio uždegimas (perikarditas).
  • Žymus granulocitų (tam tikros rūšies baltųjų kraujo ląstelių) kiekio sumažėjimas.
  • Sunkus odos sutrikimas (daugiaformė eritema).
  • Pykinimas, dusulys, nereguliarus širdies plakimas, raumenų mėšlungis, traukuliai, šlapimo drumstumas ir nuovargis, susiję su nenormaliais laboratorinių tyrimų rezultatais (didelis kalio, šlapimo rūgšties ir fosforo kiekis bei mažas kalcio kiekis kraujyje), kurie gali sukelti inkstų funkcijos pokyčius ir ūminį inkstų nepakankamumą (navikų lizės sindromas (NLS)).

 

Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

  • Sunkus odos sutrikimas (Stivenso ir Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) dėl alerginės reakcijos, eksfoliacinis (žvynuotasis, pleiskanojantis) išbėrimas.
  • Intersticinė plaučių liga (plaučių surandėjimą sukeliantys sutrikimai): požymiai – kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, skausmingas kvėpavimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

 

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi

V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Bosulif

 

  • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
  • Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  • Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.
  • Pastebėjus, kad pakuotė yra pažeista arba gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.
  • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6.  Pakuotės turinys ir kita informacija Bosulif sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra bozutinibas. Tiekiamos skirtingo stiprumo Bosulif plėvele dengtos tabletės.

Bosulif 100 mg. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg bozutinibo. Bosulif 400 mg. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg bozutinibo. Bosulif 500 mg: Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg bozutinibo.

 

  • Pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė (E460), kroskarmeliozės natrio druska (E468), poloksameras 188, povidonas (E1201) ir magnio stearatas (E470b). Tabletės plėvelėje yra polivinilo alkoholio, titano dioksido (E171), makrogolio 3350, talko (E553b) ir geltonojo geležies oksido (E172, Bosulif 100 mg ir 400 mg tabletėje) arba raudonojo geležies oksido (E172, Bosulif 400 mg ir 500 mg tabletėje).

 

Bosulif išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Tiekiamos geltonos spalvos, ovalo formos, abipus išgaubtos, Bosulif 100 mg plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas „Pfizer”, o kitoje – „100”.

Bosulif 100 mg tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 14 arba 15 plėvele dengtų tablečių, supakuotomis kartono dėžutėse, kurių kiekvienoje yra 28, arba 30 arba 112 plėvele dengtų tablečių.

 

Tiekiamos oranžinės spalvos, ovalo formos, abipus išgaubtos, Bosulif 400 mg plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas „Pfizer”, o kitoje – „400”.

Bosulif 400 mg tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 14 arba 15 plėvele dengtų tablečių, supakuotomis kartono dėžutėse, kurių kiekvienoje yra 28 arba 30 plėvele dengtų tablečių.

 

Tiekiamos raudonos spalvos, ovalo formos, abipus išgaubtos, Bosulif 500 mg plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaudas „Pfizer”, o kitoje – „500”.

 

Bosulif 500 mg tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis po 14 arba 15 plėvele dengtų tablečių, supakuotomis kartono dėžutėse, kurių kiekvienoje yra 28 arba 30 plėvele dengtų tablečių.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

 

Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles

Belgija

 

Gamintojas

 

Pfizer Manufacturing Deutschland GmbH Betriebsstӓtte Freiburg

Mooswaldallee 1

79090 Freiburg

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

Lietuva

Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje

Tel. + 370 52 51 4000

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu.

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Bosulif 500mg plėvele dengtos tabletės N28

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 



dengtos vaistai bosulif papr imunomoduliatoriai kieti tabletės antinavikiniai tyrosine inhibitors bosutinibum bosutinib plėvele pfizer kinase

Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos