vaistai.lt

Zarzio 48MV/0.5ml injekcinis/infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte su apsauga N5

vartojamas citotoksinių chemoterapinių vaistų nuo vėžio sukeliamos neutropenijos trukmei ir febrilinės neutropenijos dažniui mažinti vaikams ir suaugusiems žmonėms.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 284.90
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.00
Vertical line
50%
57.22
 
Gamintojas :  Sandoz
Veiklioji :  Filgrastimum
ATC kodas :  L03AA02
Grupė :   Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai -> Imunomoduliuojantys vaistai -> Kolonijas stimuliuojantys faktoriai -> Filgrastim

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Zarzio 48MV/0.5ml injekcinis/infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte su apsauga N5

Informacinis lapelis
 


PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Zarzio 30 MV/0,5 ml injekcinis ar infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte
Zarzio 48 MV/0,5 ml injekcinis ar infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte

Filgrastimas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys:

1. Kas yra Zarzio ir kam jis vartojamas

2. Kas žinotina prieš vartojant Zarzio

3. Kaip vartoti Zarzio

4. Galimas šalutinis poveikis

5. Kaip laikyti Zarzio

6. Kita informacija

1. Kas yra Zarzio ir kam jis vartojamas

Zarzio sudėtyje yra veikliosios medžiagos filgrastimo. Jis priklauso baltymų grupei, vadinamai citokinais, ir yra labai panašus į granulocitų koloniją stimuliuojantį faktorių (G-KSF), kurį gamina žmogaus organizmas. Filgrastimas skatina kaulų čiulpus gaminti daugiau baltųjų kraujo ląstelių, padedančių kovoti su infekcija Jūsų organizme. Jei baltųjų kraujo ląstelių skaičius per mažas (neutropenija), infekcijos rizika padidėja.

Gydymas chemoterapiniais vaistais nuo vėžio

Zarzio vartojamas citotoksinių chemoterapinių vaistų nuo vėžio sukeliamos neutropenijos trukmei ir febrilinės neutropenijos dažniui mažinti vaikams ir suaugusiems žmonėms. Pacientai, sergantys lėtine mieloidine leukemija (LML) ar mielodisplazijos sindromu (MDS), šiuo vaistu negydomi.

Kaulų čiulpų transplantacija

Zarzio vartojamas neutropenijos trukmei mažinti, persodinus kaulų čiulpus po gydymo didelėmis chemoterapinių preparatų dozėmis ir viso organizmo švitinimo radioaktyviaisiais spinduliais (radioterapijos), vaikams ir suaugusiems žmonėms, kuriems gresia ilgalaikė sunki neutropenija.

Periferinio kraujo kamieninių ląstelių mobilizacija

Zarzio vartojamas skatinti kaulų čiulpus išskirti (mobilizuoti) periferinio kraujo kamieninių ląstelių (PKKL, kamieninių ląstelių rūšis) į kraują, kad jos galiausiai augtų ir vystytųsi į visų rūšių kraujo ląsteles: baltąsias kraujo ląsteles, raudonąsias kraujo ląsteles ir trombocitus.

Jei sergate vėžiu, PKKL bus paimtos iš Jūsų kraujo ir grąžintos po Jūsų chemoterapijos ir (arba) radioterapijos kurso. Kadangi chemoterapija ir (arba) radioterapija gali slopinti kaulų čiulpų aktyvumą, ši procedūra padės pagreitinti jų atsigavimą.

Jei esate kamieninių ląstelių donoras kitam asmeniui, PKKL bus paimtos iš Jūsų kraujo ir suleistos recipientui po jam (jai) taikyto chemoterapijos ir (arba) radioterapijos kurso.

Sunki lėtinė neutropenija

Zarzio vartojamas vaikų ir suaugusių žmonių baltųjų kraujo ląstelių skaičiui padidinti bei infekcijos, susijusios su sunkios lėtinės neutropenijos specialia rūšimi – įgimta, cikline (pasikartojančia) arba idiopatine (be žinomos priežasties), – dažniui ir trukmei mažinti.

Neutropenija sergant ŽIV ligai

Zarzio vartojamas pacientų, sergančių progresavusia ŽIV liga, išsilaikančiai neutropenijai gydyti, siekiant sumažinti bakterinės infekcijos riziką tuo atveju, jeigu kitos gydymo priemonės netinka.

2. Kas žinotina prieš vartojant Zarzio

Zarzio vartoti negalima:

-  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) filgrastimui arba bet kuriai pagalbinei Zarzio medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje, „Zarzio sudėtis“).

Specialių atsargumo priemonių reikia

Pasakykite gydytojui:

-  jeigu sergate osteoporoze;

-  jeigu sergate pjautuvine anemija (raudonųjų kraujo ląstelių sutrikimu, dėl kurio raudonosios kraujo ląstelės gaminamos pjautuvo formos);

-  jeigu sergate specifiniu kraujo sutrikimu, pvz., mielodisplaziniu sindromu (MDS) arba lėtine mieloidine leukemija (LML);

-  jeigu esate donoras kitam asmeniui ir vartojate antikoaguliantų (kraują skystinančių vaistų) arba jeigu yra kraujavimo sutrikimų.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Svarbu pasakyti gydytojui, jei esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia, ar ketinate pastoti, nes gydytojas gali nuspręsti, kad Jums šio vaisto vartoti negalima. Filgrastimas gali paveikti Jūsų galimybę pastoti arba išnešioti.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad filgrastimo negalite vartoti, jei maitinate krūtimi, nes nėra žinoma, ar vaisto patenka į pieną.

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Zarzio gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zarzio medžiagas

Šio vaisto sudėtyje yra sorbitolio (tam tikra cukraus rūšis). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Zarzio

Reikalinga Zarzio dozė priklausys nuo Jūsų kūno masės ir būklės, dėl kurios vartojate šį vaistą.

Gydymas chemoterapiniais vaistai nuo vėžio

Įprastinė Zarzio dozė yra 0,5 milijono vienetų (MV) kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, paros dozė Jums bus 30 MV. Pirmąją dozę galima vartoti ne anksčiau kaip praėjus 24 valandoms po citotoksinės chemoterapijos. Gydymas gali trukti iki 14 dienų. Tačiau sergant kai kuriomis ligomis, gali tekti gydytis ilgiau, maždaug apie mėnesį.

Kaulų čiulpų transplantacija

Įprastinė pradinė dozė yra 1 MV kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Pavyzdžiui, jei sveriate 60 kg, paros dozė Jums bus 60 MV. Paprastai pirmąją dozę Jums suleis praėjus mažiausiai 24 valandoms po chemoterapijos, bet per 24 valandas po kaulų čiulpų transfuzijos. Po to gydytojas tikrins Jūsų kraują, kad nustatytų gydymo veiksmingumą ir spręstų, kiek laiko jį tęsti.

Periferinio kraujo kamieninių ląstelių mobilizacija

-  Jei esate kamieninių ląstelių donoras pačiam sau, įprastinė dozė yra 1 MV kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Zarzio reikės vartoti 5‑7 dienas iš eilės. Vartoti Zarzio reikia tol, kol bus paimta paskutinė kamieninių ląstelių porcija.

-  Jei būsite kamieninių ląstelių donoras pačiam sau po chemoterapijos, įprastinė dozė yra 0,5 MV kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Zarzio reikės vartoti tol, kol baltųjų kraujo ląstelių skaičius sumažės iki numatomo mažiausio ir kol jis vėl taps normalus.

-  Jei esate kamieninių ląstelių donoras kitam asmeniui, įprastinė dozė yra 1 MV kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Zarzio reikės vartoti 4‑5 dienas iš eilės.

Gydytojas reguliariai tirs kraują, kad nustatytų tinkamiausią laiką kamieninėms ląstelėms paimti.

Sunki lėtinė neutropenija

Įprastinė pradinė paros dozė yra 0,5 - 1,2 MV kilogramui kūno masės. Ji vartojant per vieną kartą ar per kelis kartus. Po to gydytojas ištirs Jūsų kraują, kad galėtų nustatyti gydymo veiksmingumą ir Jums tinkamiausią dozę. Neutropenijos gydymui Zarzio reikia vartoti ilgai.

Neutropenija sergant ŽIV liga

Įprastinė pradinė dozė yra 0,1 - 0,4 MV kilogramui kūno masės kiekvieną parą. Gydytojas reguliariai tirs Jūsų kraują, kad galėtų įvertinti gydymo veiksmingumą. Kai baltųjų kraujo ląstelių skaičius taps normalus, gali būti, kad vaisto bus galima vartoti rečiau nei kartą per parą. Gydytojas ir toliau reguliariai tirs Jūsų kraują ir rekomenduos tinkamiausią dozę. Zarzio gali tekti vartoti ilgai tam, kad būtų galima palaikyti normalų baltųjų kraujo ląstelių skaičių kraujyje..

Vaikams ir paaugliams

Vaikams rekomenduojama tokia pati dozė, kaip ir suaugusiems žmonėms, kuriems taikoma chemoterapija.

Kaip vartojamas Zazrio

Zarzio vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką. Šis vaistas injekuojamas į audinį, esantį iškart po oda (injekcija po oda) arba infuzuojamas (lašinamas) į veną.

Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums būtų patogiau švirkštis Zarzio patiems. Gydytojas arba slaugytojas išmokys, kaip švirkštis vaisto patiems. Kol neišmokote, nebandykite patys sau švirkštis vaisto.

Šios pakuotės lapelio pabaigoje pateikta informacija, kaip pačiam sau švirkštis Zarzio.

Pavartojus per didelę Zarzio dozę

Jei pavartojote daugiau Zarzio negu reikėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką.

Pamiršus pavartoti Zarzio

Jei pamiršote pavartoti Zarzio dozę, turite kreiptis į gydytoją, kad jis pasakytų, kada Jums reikia švirkštis kitą dozę.

Nustojus vartoti Zarzio

Gydytojas pasakys, kada galite nustoti vartoti Zarzio. Gana įprasta yra taikyti kelis gydymo Zarzio kursus.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Zarzio, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Iš karto pasakykite gydytojui:

• jeigu pradėjote kosėti, karščiuoti ir sunku tapo kvėpuoti, nes gali pasireikšti sunkus šalutinis poveikis plaučiams, toks kaip plaučių uždegimas ar kvėpavimo sutrikimas;

• jeigu pradėjo skaudėti viršutinės pilvo dalies kairėje pusėje arba peties viršutinėje dalyje, nes tai gali būti susiję su blužnies sutrikimu;

• jeigu staiga pasunkėjo kvėpavimas arba svaigsta galva, tinsta veidas ar gerklė, odoje atsirado rauplių ar išbėrimas. Nutraukite injekcijas ir skubiai kreipkitės į gydytoją pagalbos, nes tai gali būti sunkios alerginės reakcijos požymiai.

Šalutinis poveikis gali pasireikšti tam tikru dažniu, kuris apibūdinamas taip:

• labai dažnas: pasireiškia dažniau nei 1 vartotojui iš 10

• dažnas: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 100

• nedažnas: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 1 000

• retas: pasireiškia nuo 1 iki 10 vartotojų iš 10 000

• labai retas: pasireiškia rečiau nei 1 vartotojui iš 10 000

• dažnis nežinomas (negali būti įvertinamas pagal turimus duomenis).

Labai dažnas šalutinis poveikis

• kaulų, sąnarių ar raumenų skausmas;

• šlapimo rūgšties ir tam tikrų fermentų kiekio padidėjimas kraujyje;

• gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas;

• leukocitozė (nenormaliai padidėjęs baltųjų kraujo kūnelio kiekis kraujyje);

• trombocitų skaičiaus sumažėjimas (dėl to padidėja kraujavimo ir mėlynių atsiradimo rizika);

• eritrocitų skaičiaus sumažėjimas (dėl to gali pasireikšti odos blyškumas ir atsirasti silpnumas bei dusulys);

• galvos skausmas;

• kraujavimas iš nosies;

• blužnies padidėjimas.

Dažnas šalutinis poveikis

• viduriavimas;

• skausmas injekcijos vietoje;

• plaukų slinkimas;

• išbėrimas;

• kepenų padidėjimas;

• odos kraujagyslių uždegimas;

• kalcio pasišalinimas iš kaulų (osteoporozė);

• blužnies sutrikimas.

Nedažnas šalutinis poveikis

• kraujospūdžio sumažėjimas;

• alerginio tipo reakcijos, taip pat ir anafilaksinės reakcijos (galvos svaigimas, pavojingas kraujospūdžio kritimas, kvėpavimo pasunkėjimas), angioneurozinė edema (skausmingas veido ir gerklės sutinimas), kvėpavimo pasunkėjimas, mažas kraujospūdis, odos išbėrimas, dilgėlinė (šių reakcijų gali atsirasti gydymo pradžioje ar tolesnio gydymo metu);

• reumatoidinio artrito arba artrito simptomų pasunkėjimas;

• kraujo ir baltymo atsiradimas šlapime.

Retas šalutinis poveikis

• kraujagyslių sutrikimai, įskaitant venų okliuzinę ligą (liga, pažeidžianti kepenis) ir skysčių susilaikymą, dėl kurio gali patinti galūnės.

Labai retas šalutinis poveikis

• apsukintas šlapinimasis;

• Sweet‘o sindromas (slyvos spalvos iškilusių, skausmingų židinių atsiradimas galūnėse, kartais ant veido ir kaklo, kartu su karščiavimu);

• skysčių sankaupa plaučiuose, kraujavimas iš plaučių, atsikosėjimas krauju, deguonies trūkumas, plaučių uždegimas (dėl kurio gali atsirasti dusulys, kosulys, pakilti temperatūra), dėl tokio poveikio kai kuriais atvejais gali pasireikšti kvėpavimo nepakankamumas arba suaugusiųjų kvėpavimo sutrikimo sindromas (SKSS, būklė, sukelianti didesnį dusulį labai sunkiai sergantiems pacientams), kuris gali būti mirtinas;

• pjautuvinės anemijos krizės (staigus raudonųjų kraujo ląstelių kolapsas) pasireiškimas pacientams, sergantiems pjautuvine anemija;

• blužnies plyšimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Zarzio

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant dėžutės ir užpildyto švirkšto etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Zarzio vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Laikyti šaldytuve (2°C – 8 C).

Švirkštą galima iš šaldytuvo išimti ir vienintelį kartą ne ilgiau kaip 72 valandas laikyti kambario temperatūroje (tačiau ne aukštesnėje kaip 25°C). Šiam laikotarpiui pasibaigus, vaistinio preparato vėl į šaldytuvą dėti negalima, jį reikia sunaikinti.

Laikyti užpildytus švirkštus išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. KITA INFORMACIJA

Zarzio sudėtis

-  Veiklioji medžiaga yra filgrastimas.

Zarzio 30 MV/0,5 ml injekcinis arba infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte kiekviename 0,5 ml talpos užpildytame švirkšte yra 30 MV filgrastimo (atitinka 60 MV/ml).

Zarzio 48 MV/0,5 ml injekcinis arba infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte: kiekviename 0,5 ml talpos užpildytame švirkšte yra 48 MV filgrastimo (atitinka 96 MV/ml).

-  Pagalbinės medžiagos yra: glutamo rūgštis, sorbitolis (E420), polisorbatas 80 ir injekcinis vanduo.

Zarzio išvaizda ir kiekis pakuotėje

Zarzio yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas injekcinis arba infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte.

Zarzio tiekiamas pakuotėmis po 1, 3, 5 arba 10 užpildytų švirkštų su injekcine adata, turinčia arba neturinčia apsauginę priemonę.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Sandoz GmbH

Biochemiestrasse 10

A‑6250 Kundl

Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Šaltinis:EMEA

Informacija, kaip vaisto leistis pačiam sau

Šiame skyriuje pateikiama informacijos apie tai, kaip Zarzio injekciją atlikti pačiam sau. Svarbu, kad nebandytumėte pats sau susišvirkšti, jeigu Jūsų specialiai neapmokė gydytojas arba slaugytojas. Zarzio tiekiamas švirkštu, kurio adata turi apsauginę priemonę arba jos neturi. Kaip vaisto leistis, Jums parodys gydytojas arba slaugytojas. Jeigu nesate tikri dėl vaisto švirkštimo arba turite kokių nors klausimų, paprašykite gydytojo arba slaugytojo pagalbos.

Kaip man pačiam sau švirkštis?

Jums vaisto reikės švirkštis į audinį, kuris yra iškart po oda, tai vadinama injekcija po oda. Gydytojas arba slaugytoja Jums pasakys, kaip dažnai reikia švirkštis vaisto.

Kokių priemonių man reikia?

Kad galėtumėte pats sau atlikti injekciją po oda, Jums reikės toliau išvardytų priemonių.

1. Nenaudoto Zarzio užpildyto švirkšto, kurio adata turi apsauginę priemonę arba jos neturi.

2. Alkoholiu suvilgytų tamponų ar jų atitikmens.

3. Nepraduriamos talpyklės, kurioje galima saugiai laikyti panaudotus švirkštus, jeigu naudojate Zarzio užpildytus švirkštus, kurių adata neturi apsauginės priemonės.

Ką turiu padaryti prieš pats sau švirkšdamas Zarzio po oda?

1. Išimkite Zarzio pakuotę iš šaldytuvo. Atsitiktinis atšaldymas iki užšalimo temperatūros neturi neigiamos įtakos Zarzio stabilumui.

2. Nekratykite pakuotės su užpildytu švirkštu.

3. Patikrinkite, ar preparato dozė yra tokio stiprumo, kokio Jums reikia ir kokį skyrė gydytojas.

4. Patikrinkite tinkamumo laiką, kuris nurodytas ant dėžutės ir švirkšto etiketės (po „Tinka iki/EXP“). Nevartokite, jei praėjo paskutinė nurodyto mėnesio diena.

5. Apžiūrėkite Zarzio išvaizdą. Tirpalas turi būti skaidrus. Jeigu jis drumstas arba jame yra dalelių, vartoti negalima.

6. Kad injekcija vyktų sklandžiau, leiskite užpildytam švirkštui pabūti 30 minučių kambario temperatūroje arba kelias minutes atsargiai palaikykite užpildytą švirkštą rankose. Nešildykite Zarzio jokiais kitais būdais (pvz., mikrobangų krosnelėje arba karštame vandenyje).

7.  Nenuimkite plastikinio gaubtelio nuo adatos, kol nesate pasiruošęs švirkšti.

8.  Kruopščiai nusiplaukite rankas.

9.  Pasirinkite patogią, gerai apšviestą vietą ir pasidėkite švirkštą, alkoholiu suvilgytus tamponus ir, jeigu reikia, nepraduriamą talpyklę taip, kad galėtumėte lengvai juos pasiekti.

Kaip turiu pasiruošti injekcijai?

Prieš švirkščiantis Zarzio, būtina atlikti žemiau nurodytus veiksmus.

1. Atsargiai, nesukdami nuo švirkšto adatos, numaukite plastikinį jos gaubtelį. Nelieskite adatos bei nestumkite stūmoklio.

2. Laikydami švirkštą adata į viršų, patikrinkite, ar švirkšte nėra oro burbuliukų. Jeigu jame jų yra, išstumkite visą orą atsargiai stumdami stūmoklį į viršų (venkite iš švirkšto išstumti skysčio).

3. Ant švirkšto korpuso yra skalė. Pastumkite stūmoklį iki skaičiaus (ml), atitinkančio Zarzio dozę, kurią Jums skyrė gydytojas.

4. Dar kartą patikrinkite, kad įsitikintumėt, ar švirkšte yra tinkama Zarzio dozė.

5. Dabar jau galite naudoti užpildytą švirkštą.

Kur man vaisto švirkštis?

Labiausiai tinkamos vietos švirkštis pačiam sau yra:

-  šlaunies viršutinė dalis ir

-  pilvas, išskyrus plotą aplink bambą.

Keiskite injekcijos vietą kiekvieną kartą, taip išvengsite skausmo injekcijos vietoje. Jei kas nors kitas Jums švirkščia vaistą, galima švirkšti į rankų nugarinę pusę.

Kaip man vaisto švirkštis?

1. Dezinfekuokite odą alkoholiu suvilgytu tamponu ir nykščiu bei smiliumi nespausdami suimkite odos raukšlę.

2. Įdurkite adatą po oda apie 45° kampu taip, kaip parodė slaugytojas ar gydytojas.

3. Truputį patraukite stūmoklį, kad patikrintumėte, ar nepradūrėte kraujagyslės. Jei į švirkštą pritraukėte kraujo, ištraukite adatą ir durkite į kitą vietą.

Užpildytas švirkštas, kurio adata neturi apsauginės priemonės

4. Visą laiką laikydami suėmę odos raukšlę, lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį.

5. Suleidę skystį, ištraukite adatą ir atleiskite odos raukšlę.

6. Įdėkite panaudotą švirkštą į atliekų talpyklę. Naudokite vieną švirkštą tik vienai injekcijai.

Užpildytas švirkštas, kurio adata turi apsauginę priemonę

4. Visą laiką laikydami suėmę odos raukšlę , lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį, kol sušvirkšite visą dozę ir negalėsite toliau pastumti stūmoklio. Neatleiskite stūmoklio!

5. Suleidę skystį ir neatleisdami stūmoklio, ištraukite adatą, po to paleiskite odos raukšlę.

6. Atleiskite stūmoklį. Apsauginė adatos priemonė greitai pajudės ir uždengs adatą.

7.  Naudokite vieną švirkštą tik vienai injekcijai.

Prisiminkite

Jeigu atsiranda kokių nors problemų, nebijokite paprašyti gydytojo arba slaugytojo pagalbos arba patarimo.

Naudotų švirkštų naikinimas

Naudotus švirkštus reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

Užpildytas švirkštas, kurio adata neturi apsauginės priemonės

-  Nemaukite plastikinių dangtelių ant naudotų švirkštų adatų.

-  Sumeskite naudotus švirkštus į nepraduriamą atliekų talpyklę ir laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

-  Sunaikinkite pilną talpyklę taip, kaip Jums pataria Jūsų gydytojas, slaugytojas arba vaistininkas.

-  NIEKADA nemeskite naudotų švirkštų į namie esančią šiukšlių dėžę.

Užpildytas švirkštas, kurio adata turi apsauginę priemonę

-  Po naudojimo apsauginė adatos priemonė apsaugo nuo įsidūrimo, todėl nereikia laikytis jokių specialių reikalavimų atliekoms tvarkyti. Sunaikinkite švirkštą taip, kaip Jums pataria gydytojas, slaugytojas arba vaistininkas.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

Prieš vartojimą tirpalą reikia apžiūrėti. Galima vartoti tik skaidrų tirpalą, kuriame nėra dalelių. Atsitiktinis atšaldymas iki užšalimo temperatūros neturi neigiamos įtakos Zarzio stabilumui.

Zarzio sudėtyje nėra konservantų: dėl galimo mikrobinio užteršimo Zarzio švirkštai skirti tik vienkartiniam naudojimui.

Skiedimas (prireikus) prieš vartojimą

Prireikus Zarzio galima praskiesti 50 mg/ml (5 %) gliukozės tirpalu. Zarzio negalima skiesti natrio chlorido tirpalu.

Niekuomet nerekomenduojama skiesti iki galutinės < 0,2 MV/ml (2 μg/ml) koncentracijos.

Jeigu pacientas gydomas filgrastimu, parskiestu iki < 1,5 MV/ml (15 μg/ml) koncentracijos, reikia pridėti tiek žmogaus serumo albumino (ŽSA), kad galutinė koncentracija būtų 2 mg/ml.

Pavyzdžiui, galutiniam 20 ml tirpalo tūriui, kai bendra filgrastimo dozė mažesnė nei 30 MV (300 μg), reikia pridėti 0,2 ml 200 mg/ml (20%) žmogaus serumo albumino tirpalo (Eur. F).

Praskiedus 50 mg/ml (5%) gliukozės tirpalu, filgrastimą galima laikyti stikliniuose ir įvairiuose plastikiniuose induose, įskaitant pagamintus iš polivinilchlorido, poliolefino (polipropileno ir polietileno kopolimero) ir polipropileno.

Po praskiedimo. Praskiesto infuzinio tirpalo, laikomo 2 °C – 8 °C temperatūroje, cheminės ir fizikinės savybės nekinta 24 valandas. Mikrobiologiniu požiūriu, tirpalą reikia leisti nedelsiant. Jeigu jis tuoj pat nevartojamas, už laikymo trukmę ir sąlygas prieš vartojimą yra atsakingas gydantis medikas, tačiau ilgiau negu 24 valandas 2 °C – 8 °C temperatūroje laikyti negalima, nebent praskiedimas buvo atliekamas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

Užpildyto švirkšto, kurio adata turi apsauginę priemonę, naudojimas

Apsauginė adatos priemonė uždengia adatą po injekcijos, kad ji neįdurtų. Tai nedaro įtakos normaliam švirkšto naudojimui. Lėtai ir tolygiai stumkite stūmoklį tol, kol bus sušvirkšta visa dozė ir toliau stumti stūmoklio negalėsite. Tebespausdami stūmoklį, ištraukite adatą iš paciento. Kai atleisite stūmoklį, apsauginė adatos priemonė uždengs adatą.

Užpildyto švirkšto su adata, neturinčia apsauginės priemonės, naudojimas

Sušvirkškite dozę, kaip nurodyta įprastiniame protokole.

Atliekos

Nesuvartotą preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Zarzio 48MV/0.5ml injekcinis/infuzinis tirpalas užpildytame švirkšte su apsauga N5

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 

    

imunomoduliuojantys sandoz infuzinis faktoriai papr filgrastim tirpalas zarzio kolonijas apsauga stimuliuojantys švirkšte vaistai filgrastimum antinavikiniai imunomoduliatoriai injekcinis užpildytame

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos