vaistai.lt
40 metastazių galvos smegenyse – gydymui pasitelktas gama peilis

Tomas prisimena, kad pirmieji ligos simptomai pasireiškė vairuojant automobilį. „Gerai, kad staiga ištikęs priepuolis buvo trumpas ir mašiną pavyko suvaldyti. Tačiau vėliau sutriko koordinacija, todėl nieko nelaukdamas kreipiausi į medikus. Apie tai, jog man – melanoma su daugybinėmis metastazėmis galvoje, net neįtariau ”, – pasakojimą pradeda 46-erių metų vyras, kuriam iš viso kovo mėnesį nustatytos 40 metastazinių židinių galvos smegenyse.

COVID-19 2020 lapkričio 30

COVID-19    0.50% 18.147,676

pastarosios paros sergančiųjų padidėjimas 0.50%, lyginant su praėjusia para, viso dabar sergančių - 18.147,676

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Europos sveikatos draudimo kortelę galima gauti paštu, o sertifikatą – suformuoti pačiam

​Dėl neslopstančios pandemijos nuotoliniu būdu dirbantys Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai pastebi, kad gyventojai nevengia tiesioginių vizitų į TLK. Specialistai atkreipia gyventojų dėmesį, kad dažniausiai į TLK skubama atsiimti Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK), nors išmintingiau būtų nerizikuoti savo sveikata ir atsisiųsti kortelę paštu.

Kaip tėvai turėtų kalbėtis su paaugliais apie lytinį gyvenimą?

Dalis tėvų vengia kalbėti su paaugliais apie seksą ir šią atsakomybę permeta specialistams, mokyklose vedantiems lytiškumo pamokas. Tačiau šeima yra labai svarbus veiksnys rizikingo paauglių lytinio gyvenimo prevencijoje. Karoliniškių poliklinikos Jaunimo sveikatos centro visuomenės sveikatos specialistė Silvija Cicėnaitė sako, kad rizikingu lytiniu elgesiu paaugliai dažniausiai kompensuoja šilumos ir artumo trūkumą šeimose.

Celiulitas – kas tai ir kaip su juo kovoti?

Didžioji dalis moterų yra susidūrusios su šia problema: nelygia, duobėta, guzais ir gumbeliais nusėta oda. Teigiama, jog celiulitas anksčiau ar vėliau ima varginti per 98 % moterų. Ši problema ne tik nedžiugina, bet ir mažina pasitikėjimą savimi bei savo kūnu.


Įspūdingi rezultatai: tyrimas rodo, kad „magiškųjų grybukų“ terapija yra net kelis kartus efektyvesnė už antidepresantus

Naujame tyrime pateikiami pirmieji duomenys, rodantys, kad gydant depresiją psilocibino terapija kelis kartus efektyvesnė už antidepresantus. Psilocibinas – yra alkaloidas, dažnai pasitaikantis tam tikros rūšies grybuose, ypač glotniagalvės genties. Tokie grybai turi haliucinogeninį poveikį. Psilocibino efektai panašūs į LSD, nes abi medžiagos veikia serotonino receptorius.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos