vaistai.lt

Teotard 200mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės N40

Bronchų spazmui, susijusiam su astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ar lėtiniu bronchitu, šalinti ar jo profilaktikai.
 
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 5.79
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.53
Vertical line
50%
3.16
 
Vartojimas : Po valgio Po valgio
Gamintojas :  KRKA
Veiklioji :  Theophyllinum
ATC kodas :  R03DA04
Brūkšninis kodas :  3838989560881
Grupė :   Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai -> Antiastminiai vaistai -> Ksantinai -> Theophylline

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Teotard 200mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės N40

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Teotard 200 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Teotard 350 mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės

Teofilinas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 1. Kas yra Teotard ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Teotard
 3. Kaip vartoti Teotard
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Teotard
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Teotard ir kam jis vartojamas

 

Teofilinas yra bronchus plečiantis vaistas, kuris atpalaiduoja bronchų lygiuosius raumenis, todėl oras lengviau patenka į plaučius, palengvėja kvėpavimas. Be to, šis vaistas gerina bronchuose susikaupusių gleivių judėjimą, todėl lengvina atsikosėjimą. Taip pat teofilinas veikia kraujagyslių, tulžies latakų ir virškinimo organų lygiuosius raumenis. Jis stimuliuoja kvėpavimo centrą ir širdį, stiprina diafragmos bei kitų kvėpavimo raumenų susitraukimus, didina šlapimo kiekį, neleidžia atsipalaiduoti ir veikti kai kuriems alerginių reakcijų mediatoriams.

Visas teofilinas rezorbuojamas virškinimo trakte. Išgėrus šio vaisto, didžiausia koncentracija kraujyje susidaro maždaug po 7 val. Jį vartojant reguliariai, pusiausvyrinė gydomoji koncentracija susidaro po 2‑3 dienų. Teofilinas pasiskirsto organizmo organuose ir skysčiuose, metabolizuojamas kepenyse. Vienas šio vaisto metabolitas (3‑metilksantinas) taip pat plečia bronchus. Teofilinas ir jo metabolitai pašalinami per inkstus. Teotard gaminamas naudojant specialią technologiją: kapsulėse yra smulkių granulių, iš kurių teofilinas atsipalaiduoja lėtai, todėl išvengiama ryškaus vaisto koncentracijos kraujyje padidėjimo ir sumažėjimo.

 

Teotard vartojamas bronchų spazmui, susijusiam su astma, lėtine obstrukcine plaučių liga ar lėtiniu bronchitu, šalinti ar jo profilaktikai.

 

Šiuo vaistu nepašalinamas astmos priepuolis.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Teotard

 

Teotard vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija teofilinui, kitiems ksantinams (pvz. kofeinui, teobrominui ar pentoksifilinui) arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • neseniai ištikus miokardo infarktui;
 • kai yra ūmiai sutrikęs širdies ritmas (ūminė tachiaritmija).

Jaunesniems kaip 6 mėnesių vaikams teofilino vartoti negalima.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Teotard.

Prieš pradedant gydymą Teotard, svarbu pasakyti gydytojui, jeigu:

 • sergate nestabilia krūtinės angina;
 • sergate širdies liga;
 • yra širdies ritmo sutrikimas ir ji plaka dažnai;
 • kraujospūdis yra labai padidėjęs;
 • yra hipertrofinė obstrukcinė kardiomiopatija;
 • sergate epilepsija;
 • yra inkstų ar kepenų veiklos sutrikimas;
 • sergate porfirija;
 • yra pepsinė opa;
 • esate vyresnis kaip 60 metų.

 

Gydytojas Teotard Jums skirs labai atsargiai ir tik būtinu atveju.

 

Gydytojas Jums skirs mažesnę dozę, jeigu:

 • sergate širdies nepakankamumu;
 • kepenų veikla yra sutrikusi (ypač jei sergate ciroze);
 • deguonies koncentracija kraujyje yra sumažėjusi (yra hipoksemija);
 • nuolat yra padidėjusi kūno temperatūra;
 • sergate plaučių uždegimu;
 • sergate virusine infekcija (ypač gripu);
 • sutrikusi skydliaukės veikla (yra hipertiroidzmas).

 

Pradėjus ar baigus vartoti kitus vaistus, rūkyti arba pakeitus mitybą, apie tai reikėtų pasakyti gydytojui, kadangi Teotard dozę gali tekti koreguoti.

 

Vaikams ir paaugliams

Teotard netinka jaunesniems kaip 6 metų ir mažiau kaip 20 kg sveriantiems vaikams.

Vyresniems kaip šešių metų vaikams šių tablečių vartoti galima. Reikiama dozė priklausys nuo vaiko kūno svorio ir kvėpavimo sutrikimo sunkumo. Tai būtina aptarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Kiti vaistai ir Teotard

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Vartojant Teotard, reikėtų vengti alkoholinių gėrimų, nevartoti daug maisto produktų ar gėrimų, kurių sudėtyje yra metilksantinų (kavos, arbatos, kakavos, šokolado, koka kolos ir panašių gėrimų, energinių gėrimų), bei panašios į teofilino struktūros vaistų (kofeino, teobromino, pentoksifilino), kadangi gali sustiprėti centrinę nervų sistemą stimuliuojantis teofilino poveikis.

Teofilino poveikis gali sustiprėti kartu vartojant alopurinolį, cimetidiną, disulfiramą, fenilbutazoną, fluvoksaminą, fluorochinolonus, furosemidą, imipenemą, interferoną alfa, izoniazidą, kalcio antagonistus, linkomiciną, makrolidus, meksiletiną, paracetamolį, pentoksifiliną, geriamuosius kontraceptikus, probenecidą, propafenoną, propranololį, ranitidiną, takriną, tiabendazolį, tiklopidiną, viloksaziną, taip pat po skiepų nuo gripo. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus mažinti jo dozę.

Kartu vartojant ciprofloksaciną, teofilino dozę reikėtų sumažinti bent 60 %, o kartu vartojant enoksaciną – 30 %.

Teofilino poveikį gali susilpninti kartu vartojami vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenitoinas, karbamazepinas, primidonas), barbitūratai (ypač fenobarbitalis ir pentobarbitalis), isoproterenolis, magnio hidroksidas, moracizinas, rifampicinas, ritonaviras, sulfinpirazonas. Be to, teofilino poveikis gali būti silpnesnis rūkoriams. Jeigu kartu su teofilinu pacientas vartoja vieną ar kelis iš išvardytų vaistų, reikėtų stebėti teofilino koncentraciją serume, o prireikus didinti jo dozę.

Teofilinas gali sustiprinti beta adrenoreceptorių agonistų, diuretikų ir rezerpino poveikį.

Teofilinas gali susilpninti adenozino, ličio karbonato ir beta adrenoblokatorių poveikį.

Kartu su teofilinu nereikėtų vartoti beta adrenoblokatorių, kadangi teofilino poveikis gali nepasireikšti.

Pacientams, vartojantiems teofiliną, narkozė halotanu gali sunkiai sutrikdyti širdies ritmą.

Teofilinas gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rodikliams (didina riebalų rūgščių koncentraciją kraujyje ir katecholaminų – šlapime).

 

Teotad vartojimas su maistu ir gėrimais

Vaistą vartokite po valgio, užgerdami dideliu kiekiu skysčio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Teofilino patenka per placentą ir išsiskiria su motinos pienu. Nėščioms moterims šį vaistą galima vartoti tik tada, kai laukiamas gydomasis poveikis yra didesnis už galimą pavojų vaisiui. Joms reikėtų dažniau tirti teofilino koncentraciją serume, o prireikus koreguoti dozę. Nėštumo pabaigoje teofilino nereikėtų vartoti, kadangi jis gali slopinti gimdos susitraukimus.

Jei žindyvė vartoja šį vaistą, ji turėtų atidžiai stebėti, ar kūdikiui nepasireiškė padidėjusio jautrumo reakcija, irzlumas arba miego sutrikimų. Pastebėjusi tokių poveikių, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Reikšmingos teofilino įtakos gebai vairuoti ir dirbti su technika nepastebėta.

 

 

 1. Kaip vartoti Teotard

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Įprastinė teofilino dozė suaugusiesiems ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems paaugliams yra 350 mg (maždaug 11‑13 mg/kg kūno svorio), tokia dozė geriama 2 kartus per parą.

 

Įprastinė dozė vyresniems kaip 6 metų vaikams, paaugliams ir labai liesiems suaugusiems žmonėms yra 200 mg, tokia dozė geriama du kartus per parą.

 

Teotard dozė parenkama atsižvelgiant į paciento amžių ir poreikį. Ją visada apskaičiuoja gydytojas, atsižvelgdamas į idealų kūno svorį, kadangi į organizmo riebalus šio vaisto nepatenka.

 

Specifinės pacientų grupės

Rūkaliai

Rūkaliai turi vartoti didesnę kūno svoriu paremtą teofilino dozę, palyginti su nerūkančiais suaugusiais žmonėmis, kadangi jų organizme teofilinas šalinamas greičiau. Dozė žmonėms, kurie metė rūkyti, turi būti parenkama individualiai ir atsargiai koreguojama atsižvelgiant į teofilino koncentraciją plazmoje.

 

Kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimas

Teofilino šalinimas iš ligonių, kurių kepenų funkcija sutrikusi, organizmo dažnai būna lėtesnis.

Jei yra inkstų funkcijos sutrikimas, organizme gali kauptis teofilino skilimo produktų.

Tokiems ligoniams dozės turi būti mažesnės, jas reikia ypač atidžiai koreguoti atsižvelgiant į teofilino koncentraciją plazmoje.

 

Vartojimas vaikams ir paaugliams

Vyresniems kaip šešių metų vaikams šių tablečių vartoti galima. Reikiama dozė priklausys nuo vaiko kūno svorio ir kvėpavimo sutrikimo sunkumo. Tai būtina aptarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Senyvi žmonės

Senyvų (vyresnių kaip 60 metų) žmonių organizme teofilino šalinimas būna lėtesnis. Senyvų, daugeliu ligų sergančių, sunkiomis ligomis sergančių ir (arba) intensyviosios terapijos skyriuje gydomų pacientų gydymas teofilinu yra susijęs su didesne toksinio poveikio rizika, todėl būtina kontroliuoti teofilino koncentraciją plazmoje.

 

Tinkamo vaisto vartojimo nurodymai

Šio vaisto reikia vartoti po valgio, pailginto atpalaidavimo kapsulę užgeriant dideliu skysčio kiekiu. Pailginto atpalaidavimo kapsulės negalima kramtyti, ją reikia nuryti sveiką. Pirmąją Teotard dozę rekomenduojama išgerti vakare prieš miegą.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Teotard dozę?

Jei Jūs ar vaikas netyčia išgėrėte per daug pailginto atpalaidavimo kapsulių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

 

Klinikiniai lengvo perdozavimo požymiai paprastai yra tokie patys, kaip ir šalutinis poveikis. Jei perdozavimas yra sunkesnis, įprastiniai galimi klinikiniai požymiai yra drebulys, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, delyras, o jei perdozavimas ypač sunkus – širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai, staigus kraujospūdžio sumažėjimas ir raumenų mėšlungis. Širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai, ir mėšlungis gali prasidėti staiga, įprastų perspėjamųjų požymių (pvz., pykinimo ir vėmimo), kaip kad lengvo perdozavimo atveju, gali nebūti. Dažniausiai pakanka sumažinti Teotard dozę ar jo vartojimą laikinai nutraukti. Jei išgeriama per daug pailginto atpalaidavimo kapsulių, gali atsirasti kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija), nenustygstamumas, drebulys, delyras, mėšlungis ir sunkesnis širdies ritmo sutrikimas.

 

Pamiršus pavartoti Teotard

Jei netyčia praleisite dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku.

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Teotard

Gydymą Teotard nutraukus, liga gali pasunkėti. Nenutraukite vaisto vartojimo, nebent gydymą baigti nurodė gydytojas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Toliau pateikiamas šalutinio poveikio suskirstymas pagal pasireiškimo dažnumą.

Labai dažnas

Atsiranda daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10

Dažnas

Atsiranda 1‑10 vaisto vartojančių žmonių iš 100

Nedažnas

Atsiranda 1‑10 vaisto vartojančių žmonių iš 1 000

Retas

Atsiranda 1‑10 vaisto vartojančių žmonių iš 10 000

Labai retas

Atsiranda mažiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10 000

Dažnis nežinomas

Dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis

 

Labai dažnas šalutinis poveikis yra:

 • baimingas susijaudinimas;
 • dirglumas;
 • galvos skausmas;
 • galvos sukimasis;
 • nemiga;
 • stiprus širdies plakimas ir (arba) nemalonus širdies plakimo pojūtis (palpitacija);
 • pilvo skausmas;
 • pykinimas;
 • vėmimas;
 • viduriavimas;
 • kūno temperatūros padidėjimas.

 

Jei teofilino koncentracija yra didesnė nei gydomoji, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis (pacientams, kurių jautrumas padidėjęs, toks poveikis galimas ir tada, kai koncentracija yra gydomoji).

 • Miego sutrikimas.
 • Mėšlungis.
 • Širdies ritmo sutrikimas, kai ji plaka dažnai.
 • Krūtinės skausmas.
 • Staigus kraujospūdžio sumažėjimas.
 • Pasikartojantis vėmimas.
 • Šlapimo išsiskyrimo padidėjimas.

 

Nedažnas šalutinis poveikis

 • Alerginės reakcijos.

 

Gydymo teofilinu metu kraujo serume gali sumažėti kalio koncentracija (atsirasti hipokalemija) bei padidėti kalcio koncentracija (pasireikšti hiperkalcemija), kreatinino koncentracija, cukraus koncentracija (atsirasti hiperglikemija) ir uratų koncentracija (pasireikšti hiperurikemija).

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt).  Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Teotard

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikykite ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Teotard sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra teofilinas. Pailginto atpalaidavimo kietojoje kapsulėje yra 200 mg arba 350 mg teofilino.
 • Pagalbinės kapsulės turinio medžiagos yra povidonas, talkas, metakrilato kopolimeras (A tipo), metakrilato kopolimeras (B tipo), koloidinis bevandenis silicio dioksidas, trietilo citratas. Kapsulės korpuso medžiagos yra želatina, titano dioksidas (E171), chinolino geltonasis (E104), indigotinas (E132)

 

Teotard išvaizda ir kiekis pakuotėje

Al folijos ir PVC folijos lizdinės plokštelės. Kartono dėžutėje yra 40 pailginto atpalaidavimo kapsulių po 200 mg arba 350 mg.

 

Pailginto atpalaidavimo kapsulės korpusas yra tamsiai žalias permatomas, dangtelis yra tamsiai žalias nepermatomas, kapsulėje yra baltų granulių.

 

Registruotojas ir gamintojas

Krka, d.d., Novo mesto

Šmarješka cesta 6

8501 Novo mesto

Slovėnija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB KRKA Lietuva

Senasis Ukmergės kelias 4,

Užubalių km.,Vilniaus r.

LT - 14013

Tel. + 370 5 236 27

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2017-12-01.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Teotard 200mg pailginto atpalaidavimo kietosios kapsulės N40

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina 

    

kietosios kieti theophyllinum atpalaidavimo ksantinai pailginto theophylline teotardas antiastminiai krka sistemą veikiantys kvėpavimo vaistai teotard pailg kapsulės

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos