vaistai.lt

Mometasone Furoate Sandoz 50mcg nosies purškalas (suspensija) N1 (LI)

Netiekiamas didmeninės vaistų prekybos įmonių nuo 2020.08.31
skirtas suaugusiesiems bei 3 metų ir vyresniems vaikams šienligės (dar vadinama sezoniniu alerginiu rinitu) ir nuolatinio rinito simptomams šalinti.
 
Vaistinėje būtinas turėti  
Receptinis.
Kompensuojamas.
 
Kaina iki 7.36
su receptu
 
Maksimali priemoka, jei kompensuojamas :
 
100%
0.41
Vertical line
50%
3.26
 
Gamintojas :  Lex ano
Veiklioji :  Mometasonum furoatum
ATC kodas :  R01AD09
Grupė :   Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai -> Vaistai nosies ligoms gydyti -> Kortikosteroidai -> Mometasone

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Mometasone Furoate Sandoz 50mcg nosies purškalas (suspensija) N1 (LI)

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Mometasone Furoate Sandoz 50 mikrogramų/dozėje nosies purškalas, suspensija

Mometazono furoatas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).

-  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje

 1. Kas yra Mometasone Furoate Sandoz ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Mometasone Furoate Sandoz
 3. Kaip vartoti Mometasone Furoate Sandoz
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Mometasone Furoate Sandoz
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

 1. Kas yra Mometasone Furoate Sandoz ir kam jis vartojamas

 

Kas yra Mometasone Furoate Sandoz?

Mometasone Furoate Sandoz nosies purškalo sudėtyje yra mometazono furoato, kuris priklauso vaistų grupei, vadinamai kortikosteroidais. Įpurkštas į nosį mometazono furoatas gali padėti sumažinti uždegimą (nosies gleivinės patinimą ir dirginimą), čiaudulį, nosies niežulį, užgulimą ar varvėjimą.

 

Kam vartojamas Mometasone Furoate Sandoz?

Šienligė ir nuolatinis alerginis rinitas

Mometasone Furoate Sandoz yra skirtas suaugusiesiems bei 3 metų ir vyresniems vaikams šienligės (dar vadinama sezoniniu alerginiu rinitu) ir nuolatinio rinito simptomams šalinti.

 

Šienligė, pasireiškianti tam tikru metų laiku, yra alerginė reakcija, kurią sukelia įkvėptos medžių, žolių arba piktžolių žiedadulkės, taip pat pelėsių bei grybelių sporos. Nuolatinis rinitas pasireiškia bet kuriuo metų laiku, jo simptomus gali sukelti padidėjęs jautrumas namų dulkių erkėms, gyvūnų plaukams (ar pleiskanoms), paukščių plunksnoms ar tam tikriems maisto produktams. Mometasone Furoate Sandoz mažina nosies gleivinės paburkimą ir dirginimą, todėl sumažėja čiaudulys, nosies niežulys, užgulimas ar varvėjimas, kurį sukėlė šienligė ar nuolatinis rinitas.

 

Nosies polipai

Mometasone Furoate Sandoz yra skirtas vyresniems nei 18 metų suaugusiesiems nosies polipų gydymui.

 

Nosies polipai yra mažos nosies gleivinės išaugos ir įprastai pasireiškia abiejose nosies landose. Mometasone Furoate Sandoz, slopindamas nosies gleivinės uždegimą, priverčia polipus palengva mažėti, todėl mažėja kvėpavimą sunkinantis nosies užgulimo pojūtis.

 

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant Mometasone Furoate Sandoz

 

Mometasone Furoate Sandoz vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) mometazono furoatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu nosyje yra neišgydyta infekcija. Purškiant Mometasone Furoate Sandoz, kai Jūsų nosyje yra neišgydyta infekcija, tokia kaip paprastoji pūslelinė, infekcija gali pasunkėti. Prieš pradėdami gydymą šiuo purškalu Jūs turite palaukti, kol infekcija išnyks;
 • jeigu Jūsų nosis yra neseniai operuota arba sužeista. Jūs galėsite vaistą vartoti tik nosiai sugijus.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Mometasone Furoate Sandoz:

 • jeigu sergate ar esate sirgęs tuberkulioze;
 • jeigu organizme yra bet kokia infekcija;
 • jeigu vartojate geriamųjų arba švirkščiamųjų kortikosteroidų;
 • jeigu sergate cistine fibroze.

 

Vartodami Mometasone Furoate Sandoz pasitarkite su savo gydytoju:

 • jeigu Jūsų imuninė sistema yra nusilpusi (jeigu esate neatsparus infekcijoms) ir turėjote kontaktą su sergančiuoju tymais arba vėjaraupiais. Jūs turite vengti bendrauti su minėtomis infekcijomis užsikrėtusiais žmonėmis;
 • jeigu Jūsų nosyje arba gerklėje yra infekcija;
 • jeigu jau vartojate šį vaistą keletą mėnesių ar ilgiau;
 • jeigu nosyje ar gerklėje nuolat jaučiate dirginimą.

 

Kortikosteroidų turinčius nosies purškalus vartojant ilgą laiką ir didelėmis dozėmis, dėl vaisto patekimo į visą organizmą gali pasireikšti šalutinis poveikis.

 

Jeigu Jums niežti arba yra sudirgusios akys, gydytojas gali Jums rekomenduoti kitokį gydymą kartu su Mometasone Furoate Sandoz.

 

Vaikams

Vartojamas didelėmis dozėmis ilgą laiką kortikosteroido turintis nosies purškalas gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, sulėtinti vaiko augimo tempą.

 

Rekomenduojama reguliariai matuoti ilgą laiką į nosį purškiamais kortikosteroidais gydomo vaiko ūgį ir pastebėjus bet kokių pokyčių, pranešti savo gydytojui.

 

Kiti vaistai ir Mometasone Furoate Sandoz

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant vaistus, įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Jeigu vartojate kitus arba geriamuosius, arba švirkščiamuosius kortikosteroidų preparatus nuo alergijos, gydytojas gali patarti nebevartoti jų, kai Jūs pradėsite gydytis Mometasone Furoate Sandoz. Kai kurie žmonės gali pastebėti, kad nutraukus geriamųjų ar injekcinių kortikosteroidų vartojimą, jie kenčia nuo kai kurių nepageidaujamų poveikių, tokių kaip sąnarių ar raumenų skausmas, silpnumas ar depresija. Jums taip pat gali atrodyti, kad atsirado kitokios alergijos, pavyzdžiui, niežulys, ašarojimas ar raudonos ir niežtinčios odos dėmės. Jeigu Jums pasireikštų bet kuris iš šių reiškinių, kreipkitės į savo gydytoją.

 

Vartojant kai kuriuos vaistus, gali sustiprėti Mometasone Furoate Sandoz poveikis ir, jeigu jūs vartojate tuos vaistus (įskaitant kai kuriuos vaistus nuo ŽIV, pvz., ritonavirą, kobicistatą), jūsų gydytojas gali pageidauti atidžiai stebėti jūsų būklę.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Apie Mometasone Furoate Sandoz vartojimą nėščioms moterims informacijos nėra arba jos yra labai mažai. Ar mometazono furoato patenka į motinos pieną, nėra žinoma.

 

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Apie Mometasone Furoate Sandoz poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus informacijos nėra.

 

Mometasone Furoate Sandoz sudėtyje yra benzalkonio chlorido

Mometasone Furoate Sandoz sudėtyje yra benzalkonio chlorido, kuris gali sukelti nosies dirginimą.

 

 

 1. Kaip vartoti Mometasone Furoate Sandoz

 

Mometasone Furoate Sandoz visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nevartokite didesnės dozės arba nepurkškite dažniau ar ilgiau, nei nurodė gydytojas.

 

Šienligės ir nuolatinio alerginio rinito gydymas

 

Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams

 

Įprasta dozė yra po du įpurškimus į kiekvieną nosies landą vieną kartą per parą.

 

 • Simptomams išnykus gydytojas gali patarti Jums sumažinti dozę.
 • Jeigu gydymo šiuo vaistu metu būklė negerėja, reikia kreiptis į savo gydytoją, kuris gali dozę padidinti iki didžiausios. Maksimali paros dozė yra po keturis įpurškimus į kiekvieną nosies landą vieną kartą per parą.

 

Vaikams nuo 3 iki 11 metų amžiaus

 

Įprasta dozė yra po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą vieną kartą per parą.

 

Kai kuriems pacientams Mometasone Furoate Sandoz pradeda lengvinti simptomus per 12 valandų po pirmosios dozės, tačiau visa gydymo nauda per pirmąsias dvi dienas gali būti nepastebima. Dėl to, norėdami pasiekti visapusišką gydymo naudą, Jūs ir toliau turėsite reguliariai vartoti šį vaistą.

 

Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas labai kenčia nuo šienligės, Jūsų gydytojas gali patarti pradėti gydymą Mometasone Furoate Sandoz likus kelioms dienoms iki žydėjimo sezono pradžios, kadangi tai padės išvengti šienligės simptomų atsiradimo.

 

Nosies polipai

 

Vyresni nei 18 metų suaugusieji

 

Įprasta pradinė dozė yra po du įpurškimus į kiekvieną nosies landą vieną kartą per parą.

 

 • Jeigu po 5‑6 gydymo savaičių ligos simptomai nekontroliuojami, dozę galima padidinti iki po du išpurškimus į kiekvieną nosies landą du kartus per parą. Vos tik simptomai tampa kontroliuojami, gydytojas Jums gali patarti dozę sumažinti.
 • Jeigu po 5‑6 savaičių gydymo du kartus per parą vartojamomis dozėmis simptomai nepalengvėja, Jūs turite kreiptis į savo gydytoją.

 

Nosies purškiklio paruošimas vartojimui

 

Mometasone Furoate Sandoz nosies purškalas yra uždengtas saugančiu nuo dulkių dangteliu, kuris apsaugo antgalį ir išlaiko jį švarų. Prisiminkite, kad dangtelį reikia nuimti prieš purškiant, o įsipurškus – vėl uždėti.

 

Prieš pirmąjį purškiklio panaudojimą jį reikia „užtaisyti“ - pripildyti 10 kartų paspaudžiant, kol į aplinką bus išpurkšta vientisa dulksna.

 1. Buteliuką švelniai supurtykite.
 2. Paimkite jį taip, kad smilius ir didysis pirštas būtų ant purškiklio viršaus, o nykštys - ant buteliuko dugno. Purškiklio antgalio nebadykite.

1 pav.

 • Nukreipkite purškiklio antgalį nuo savęs ir paspauskite pirštais purškiklį 10 kartų, kol bus išpurkšta vientisa dulksna.

Jeigu purškiklis nenaudojamas 14 dienų arba ilgiau, prieš tolimesnį vartojimą jį reikia „užtaisyti“ iš naujo 2 paspaudimais, kol vientisa dulksna išpurškiama į aplinką.

 

Kaip naudotis nosies purškikliu

 

2 pav.

 • Švelniai supurtykite buteliuką ir nuimkite apsauginį dangtelį (žr. 1 pav.).
 1. Ramiai išsišnypškite nosį.
 2. Vieną nosies landą užspauskite pirštu, o į kitą įkiškite purškiklio antgalį (žr. 2 pav.). Galvą palenkite šiek tiek į priekį laikydami buteliuką vertikalioje padėtyje.
 3. Ramiai įkvėpdami pro neužspaustą nosies landą, VIENĄ KARTĄ pirštais paspauskite purkštuvą.
 4. Iškvėpkite pro burną. Jeigu reikia, dar kartą įkvėpkite antrąjį įpurškimą į tą pačią nosies landą, kaip nurodyta 4 punkte.

3 pav.

 

 • Ištraukite purškiklio antgalį iš nosies ir iškvėpkite pro burną.
 1. Į kitą nosies landą purkškite, kaip nurodyta 3 - 6 punktuose (žr. 3 pav.).

 

Pasinaudoję purškikliu, kruopščiai nuvalykite jo antgalį švaria servetėle arba audinio gabalėliu ir užmaukite apsauginį dangtelį.

 

 

Kaip valyti nosies purškiklį

 

 • Kad Jūsų purškiklis gerai veiktų, būtina jį reguliariai valyti.
 • Nuimkite apsauginį dangtelį ir švelniai nutraukite purškalo antgalį.
 • Dangtelį ir antgalį nuplaukite šiltu vandeniu ir nuskalaukite po tekančia srove.
 • Nebandykite antgalio atkimšti kišdami segtuką ar kokį kitą aštrų daiktą, nes taip darydami galite pažeisti antgalį, dėl ko nebegalės būti išpurkšta reikiama vaisto dozė.
 • Leiskite dangteliui ir antgaliui nudžiūti šiltoje vietoje.
 • Vėl uždėkite antgalį ant buteliuko ir užmaukite apsauginį dangtelį.
 • Prieš naudodami pirmą kartą po valymo, purškalą vėl reikia „užtaisyti“ 2 paspaudimais.

 

Pavartojus per didelę Mometasone Furoate Sandoz dozę

 

Pavartojus didesnę dozę nei nurodyta, pasakykite gydytojui.

 

Kartais dėl ilgalaikio arba didelių steroidų dozių vartojimo organizme gali sutrikti kai kurių hormonų apykaita. Tai gali paveikti vaikų augimą ir vystymąsi.

 

Pamiršus pavartoti Mometasone Furoate Sandoz

 

Pamiršus šį nosies purškalą pavartoti laiku, tai reikia padaryti tuoj pat, kai tik prisimenama, po to vartoti įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

Nustojus vartoti Mometasone Furoate Sandoz

 

Kai kuriems pacientams Mometasone Furoate Sandoz turėtų pradėti palengvinti simptomus per 12 valandų po pirmosios dozės, tačiau visa gydymo nauda gali nepasireikšti ir per dvi dienas. Labai svarbu, kad Jūs vartotumėte savo nosies purškalą reguliariai. Nenutraukite gydymo, net jeigu jaučiatės geriau, nebent taip daryti nurodė Jūsų gydytojas.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Pavartojus šio vaisto gali atsirasti ūmi padidėjusio jautrumo (alerginė) reakcija. Šios reakcijos gali būti sunkios. Nebevartokite Mometasone Furoate Sandoz ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos, jeigu jums pasireiškė tokie simptomai:

 • veido, liežuvio ar gerklės patinimas;
 • apsunkintas rijimas;
 • dilgėlinė;
 • švokštimas arba apsunkintas kvėpavimas.

 

Ilga laiką didelėmis dozėmis vartojant kortikosteroidų nosies purškalus dėl to, kad vaistas absorbuojamas į organizmą, gali pasireikšti šalutinis poveikis.

 

Kitas šalutinis poveikis

Šį nosies purškalą vartojant daugumai žmonių nekyla jokių problemų. Vis dėlto kai kurie žmonės po Mometasone Furoate Sandoz ar kitų kortikosteroidų nosies purškalų pavartojimo gali pastebėti, kad jie kenčia nuo žemiau išvardintų šalutinių poveikių.

 

Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių):

 • galvos skausmas;
 • čiaudulys;
 • kraujavimas iš nosies [labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių) pasireiškė nosies polipais sirgusiems žmonėms, gydytiems Mometasone Furoate Sandoz dozuojant po du išpurškimus į kiekvieną nosies landą du kartus per parą];
 • nosies ar gerklės skausmas;
 • opos nosyje;
 • kvėpavimo takų infekcija.

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

 • akispūdžio padidėjimas (glaukoma) ir (arba) katarakta, sukelianti regėjimo sutrikimus;
 • nosies landas atskiriančios nosies pertvaros pažaida;
 • skonio ir kvapo jutimo pokyčiai;
 • pasunkėjęs kvėpavimas ir/ar švokštimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti Mometasone Furoate Sandoz

 

 • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
 • Negalima užšaldyti.
 • Ant etiketės, dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.Pradėto vartoti purškalo tinkamumo laikas – 2 mėnesiai. Vienu metu atidaryti tik vieną buteliuką.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Mometasone Furoate Sandoz sudėtis

 

 • Veiklioji medžiaga yra mometazono furoatas. Kiekviename išpurškime yra 50 mikrogramų mometazono furoato (monohidrato pavidalu).
 • Pagalbinės medžiagos yra dispersinė celiuliozė, glicerolis, natrio citratas, citrinų rūgštis monohidratas, polisorbatas 80, benzalkonio chloridas, išgrynintas vanduo.

 

Mometasone Furoate Sandoz išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Mometasone Furoate Sandoz yra nosies purškalas (suspensija).

Kiekviename buteliuke yra 140 išpurškimų.

 

Gamintojas

Lek Pharmaceuticals d.d.,

Verovškova 57,

1526 Ljubljana,

Slovėnija

 

arba

 

Lek Pharmaceuticals d.d.,

Trimlini 2D, 9220 Lendava,

Slovėnija

 

arba

 

S.C. Sandoz, S.R.L.,

Str. Livezeni nr. 7A,

RO-540472 Targu-Mures,

Rumunija

 

Lygiagretus importuotojas

UAB ,,Lex ano”

Naugarduko g. 3,

LT-03231 Vilnius

Lietuva

 

Perpakavo

BĮ UAB „Norfachema“

Vytauto g. 6, Jonava

Lietuva

 

arba

 

UAB „Entafarma“

Klonėnų vs. 1

Širvintų r. sav.

Lietuva

 

Registruotojas eksportuojančioje valstybėje yra Sandoz Ltd, Frimley Bussiness Park, Frimley, Camberley, Surrey, GU16 7SR, Jungtinė Karalystė.

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2018-02-02.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Lygiagrečiai importuojamas vaistinis preparatas skiriasi nuo referencinio vaistinio preparato tinkamumo laiku ir laikymo sąlygomis: referencinio vaistinio preparato tinkamumo laikas – 3 metai, vaistą laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje; lygiagrečiai importuojamo vaistinio preparato tinkamumo laikas – 2 metai.

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.* Rodoma minimalaus vieneto kaina 

    

veikiantys ligoms kortikosteroidai nosies sistemą vaistai kvėpavimo purškalai purškalas sandoz suspensija furoatum mometasone furoate mometasonum gydyti

Ieškomiausių TOP 5


Naudingos nuorodos